Sari la conținut

O Minunatie


KESU
 Share

Postări Recomandate

In primul rand vreau sa va spun ca nu am nici o legatura cu omul care vinde motorul-nici nu il cunosc macar

dar sunt extrem de incantat de felul cum arata acest ij si m-am gandit sa vi-l arat si voua

My Webpage

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand vreau sa va spun ca nu am nici o legatura cu omul care vinde motorul-nici nu il cunosc macar

dar sunt extrem de incantat de felul cum arata acest ij si m-am gandit sa vi-l arat si voua

My Webpage

 

 

motocicleta arata intr-un hal de invidiat

felicitari celui ce a pastrat-o asa si viitorului proprietar :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta noua, hai sariti.

Eu mi-am luat Ijul cu atas intr-o stare asemanatoare cu 27 milioane. Si nu am regretat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta noua, hai sariti.

Eu mi-am luat Ijul cu atas intr-o stare asemanatoare cu 27 milioane. Si nu am regretat.

:wave: nu ai regretat pt ca e cat de cat nou, si nu ai umblat cu el ca sa se strice probabil :o :blink:

hai sa fim seriosi!!! la cei 900E iti iei o japoneza de prin 88-92, adusa de dincolo la 30 de mii km..., impecabila care o sa te tina de 3 ori mai mult ca ij-ul ala!!! :) . Asa am facut si eu si nu regret nici o clipa acest lucru!!! :blink:

in fine!!! cui ii place sa-l ia!!! :haha: :bigstar:

BAFTA la vanzare!!! :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aleko

Copile modifica profilul sau primesti iarasi suspendare 5 zile si urmatorul lucru suspendare definitiva.

PS: Vad ca ti-ai schimbat parerea si ai renuntat sa ne "parasesti".

 

Ce crezi tu despre ce am facut eu imi rupe sufletul. Iar despre motocicleta ta impecabila numai de bine si multi kilometri, ca nu ai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:wave: nu ai regretat pt ca e cat de cat nou, si nu ai umblat cu el ca sa se strice probabil :) :blink:

hai sa fim seriosi!!! la cei 900E iti iei o japoneza de prin 88-92, adusa de dincolo la 30 de mii km..., impecabila care o sa te tina de 3 ori mai mult ca ij-ul ala!!! :) . Asa am facut si eu si nu regret nici o clipa acest lucru!!! :blink:

in fine!!! cui ii place sa-l ia!!! :haha: :bigstar:

BAFTA la vanzare!!! :nono:

 

 

la banii astia nu iei decat gunoaiele si vechiturile altora... ce e nou. e nou si va merge asa cum ai grija de ea.Motocicleta asta poate atinge si 50000 km fara sa se schimbe macar 1 surub.Sa ma contraziceti daca nu am dreptate.

 

 

ps : mi se pare mie sau are furca up-side-down ? :o

Editat de c0zmin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baluba16, tata, ma bucur ca esti pasionat de tanar, dar, nu ai gasit persoana potrivita de care sa vorbesti...nenea Alecu e mai batran in meseria asta si eu zic ca tu ar trebui sa primesti sfaturi de la el, asa cum am citit si eu si multi altii ce a spus el, si, crede-ma ca daca l-ai cunoaste personal nu ai mai vb asa...

 

sincer, e unul dintre oamenii invatati, pasionati si cu suflet adevarat de motociclist de pe acest forum, care spre binele nostru, inca nu ne-a parasit

 

Salutare mestere Aleko :bigstar:

 

PS: motoru ala arata super, da, acum, sunt curios...o fi gol in interioru motorului? :) era o gluma, normal

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Arata foarte bine, vreau sa cred ca functioneaza la fel cum arata. Felicitari celui care a avut grija sa o mentina in starea asta. Cunosc IJ uri P 5 care au functionat 50.000 km. fara nici un fel de problema majora. ( Nu inseamna problema majora schimbatul unei bujii, spalatul filtrului de benzina, curatatul colectorului de la alternator, inlocuirea sabotilor de frina,spalarea si curatarea carburatorului s-au inlocuirea unui rulment la o roata). Bafta la vinzare! Asfalt uscat numai sub roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avea dreptate Tariceanu cand zicea ca daca scoate taxa de prima inmatriculare Romania o sa ajunga lada de gunoi a europei.Ne bucuram si dam din coada la toate gunoaiele pe care strainii le arunca la fier vechi, le luam de bune si spoi gasim si fraieri la care sa le vindem. Ce conteaza ca e veche de douazeci si cinci de ani daca scrie yamaha sau honda...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multi nu au idee ce inseamna un ij in stare buna si pus la punct.

eu am si ij si bmw. La categoria motoreta de folosittoata ziua pot sa spun ca ijul castiga. Daca as mai avea sursa de piese bune cred ca mi-as baga (cuvant urat) in el si as ramane cu rusoaica.

Indiferent de anotimp, temperatura si cantitatea de apa de afara iju rulz

Bmw - la prima ploaie a inceput sa tuseasca, unge lantul ca clantane, curata furca sa nu se phuta semeringurile etc si e cu 39 de ani mai tanar decat aialalta !!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu chiar nu inteleg termenul de minunatie in cazul unei Pahema namber faiv. Întreținută, ce-i drept, ținută probabil în casă. Vreau să văd un ij festival 49 sau 56 ținut în aceleaÂşi condiții Âşi zău că aÂş spune ca aia e minunăție.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la banii astia nu iei decat gunoaiele si vechiturile altora... ce e nou. e nou si va merge asa cum ai grija de ea.Motocicleta asta poate atinge si 50000 km fara sa se schimbe macar 1 surub.Sa ma contraziceti daca nu am dreptate.

ps : mi se pare mie sau are furca up-side-down ? :P

O daaa stiu ca sunt offtopic! da nu ma pot aptine :) ......

daca tu zici ca o japoneza la banii astia e gunoi, atunci o Jawa de ex tot la anii aia si la km aia ce e?..... cadavru metalic la remat? :) :)

:nono: :o .... :blink:

 

--- Mesaj completat în 03 Aug 2007 23:18 -------------

Aleko

Copile modifica profilul sau primesti iarasi suspendare 5 zile si urmatorul lucru suspendare definitiva.

PS: Vad ca ti-ai schimbat parerea si ai renuntat sa ne "parasesti".

 

Ce crezi tu despre ce am facut eu imi rupe sufletul. Iar despre motocicleta ta impecabila numai de bine si multi kilometri, ca nu ai.

:bigstar: vezi sa nu "faci cu inima".. daca esti asa "indragostit" de fiare :wave: ..... iar despre motocicleta mea sigur e mai buna decat "rusestile" tale.... :haha: ... tio garantez eu asta!!! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Modificatul in bine al profilului inseamna sa scoti injuraturile, nu sa scoti alte date asa ca acum completeaza-ti profilul sa fie cum trebuie, adica macar locatia trece-o.

Din nou ma bucur ca motocicleta ta e mai buna decat rusestile mele si daca imi garantezi tu asta sunt sigur ca asa e. Nu-mi ramane decat sa oftez si sa visez si eu la asa ceva.

Pana atunci sa ramanem on-topic.

Mihai, o Mahema 5 in starea asta este o raritate in Romania. Daca s-ar fi vandut in '92 un nr de 10 000 de Planete in Anglia, 80% erau in starea asta, dar la noi.. Nici nu ma indoiesc ca merge cat de bine poate sa mearga o Planeta. Sper sa ajunga pe maini bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O daaa stiu ca sunt offtopic! da nu ma pot aptine :burnout: ......

daca tu zici ca o japoneza la banii astia e gunoi, atunci o Jawa de ex tot la anii aia si la km aia ce e?..... cadavru metalic la remat? :crack: :crack:

:) :P .... :hurt:

 

 

 

tu nici nu stii ce inseamna o jawa ingrijita care sa mearga ceas ( nu e niciuna dintre ale mele dar o sa fie).Acum cateva luni am citit un site (si cred ca nu sunt singurul) al unui tip care a facut inconjurul americii pe motocicleta... si ghici ce motocicleta... jawa 640 (aceiasi motorizare ca pe 638 sau 350 ts cum vrei tu sa ii zici)

 

haideti totusi sa terminam discutiile astea ca le putem prelungi la nesfarsit, frumos gestul lui bykerkess ca a facut anuntul mult mai public decat era si speram ca planeta isi va gasi un stapan care sa aiba grija de ea cum a fost si pana acuma.

 

asfalt uscat tuturor MOTOCICLISTILOR si numai MOTOCICLISTILOR.

Editat de c0zmin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu nici nu stii ce inseamna o jawa ingrijita care sa mearga ceas ( nu e niciuna dintre ale mele dar o sa fie).Acum cateva luni am citit un site (si cred ca nu sunt singurul) al unui tip care a facut inconjurul americii pe motocicleta... si ghici ce motocicleta... jawa 640 (aceiasi motorizare ca pe 638 sau 350 ts cum vrei tu sa ii zici)

 

haideti totusi sa terminam discutiile astea ca le putem prelungi la nesfarsit, frumos gestul lui bykerkess ca a facut anuntul mult mai public decat era si speram ca planeta isi va gasi un stapan care sa aiba grija de ea cum a fost si pana acuma.

 

asfalt uscat tuturor MOTOCICLISTILOR si numai MOTOCICLISTILOR.

ok

asta da , dar arata-mi tu o jawa ca sa mearga perfect!!! :P never...daca nu ii dai ulei bun de la inceput, si nu ii faci rodaju...e clar!!!

eu am o parere f f f fnaspa despre jawe....se deregleaza la nesfarsit....tre sa fi tot cu surubelnita si cheia de 10 , in buzunar, sa o reglezi din 200 in 200km :burnout: as a sunt jawelw, ce sa mai zic dak faci 100 kn cu ea in blaana :hurt: toate sar de pe ea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Mai axi, motocicletele astea au si ele sufletul lor, au simturile lor, in momentul in care nu sint tratate ca niste doamne e foarte normal sa stai cu trusa de scule la indemina. Asfalt uscat numai sub roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok

asta da , dar arata-mi tu o jawa ca sa mearga perfect!!! :P never...daca nu ii dai ulei bun de la inceput, si nu ii faci rodaju...e clar!!!

eu am o parere f f f fnaspa despre jawe....se deregleaza la nesfarsit....tre sa fi tot cu surubelnita si cheia de 10 , in buzunar, sa o reglezi din 200 in 200km :burnout: as a sunt jawelw, ce sa mai zic dak faci 100 kn cu ea in blaana :hurt: toate sar de pe ea :)

 

 

e clar ce jawe ai vazut tu :crack:) si normal daca ii faci aprinderea cu surubelnita nu merge... pt asta se foloseste comparatorul :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

ciudat! planeta-5 stiam ca are 22 C.P. , nu 32... poate planeta sport enduro sa aibe 32 de cai! sau asta sa aiba motorul de planeta sport enduro!

 

FRUMOASA MOTOCICLETA , DAR CU O MICA COMPLETARE: ARE 22 CAI! si ALEKO cred ca asta-i pretul unui IZH planeta-5(27mil.) daca te gandesti ca un motor NOU de planeta-5 e 13 mil. la Gaspar! un planeta-5 nou cred ca e vreo 1000euro, daca nu mai mult! ceea ce mi se pare foarte putin... unde mai gasesti motocicleta noua la banii astia? MOTOCICLETA , NU SCUTER!!! ca m-am speriat cand am vb cu unul care a dat 2300euroi pe un scuter de 50cmc , si care nu fugea mai tare de 60km/h... si cand l-a luat aia i-au promis ca dupa rodaj ii scot limitarea si merge 90km/h :hurt: CE TZAPA A LUAT... CU O PLANETA-5 MERGEA LEJER 80-90KM/H... si cred ca-l tinea motorul mai mult decat la panarama aia de scuter!

CIAO! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ciudat! planeta-5 stiam ca are 22 C.P. , nu 32... poate planeta sport enduro sa aibe 32 de cai! sau asta sa aiba motorul de planeta sport enduro!

FRUMOASA MOTOCICLETA , DAR CU O MICA COMPLETARE: ARE 22 CAI! si ALEKO cred ca asta-i pretul unui IZH planeta-5(27mil.) daca te gandesti ca un motor NOU de planeta-5 e 13 mil. la Gaspar! un planeta-5 nou cred ca e vreo 1000euro, daca nu mai mult! ceea ce mi se pare foarte putin... unde mai gasesti motocicleta noua la banii astia? MOTOCICLETA , NU SCUTER!!! ca m-am speriat cand am vb cu unul care a dat 2300euroi pe un scuter de 50cmc , si care nu fugea mai tare de 60km/h... si cand l-a luat aia i-au promis ca dupa rodaj ii scot limitarea si merge 90km/h :crack: CE TZAPA A LUAT... CU O PLANETA-5 MERGEA LEJER 80-90KM/H... si cred ca-l tinea motorul mai mult decat la panarama aia de scuter!

CIAO! :crack:

 

La SCUTER nu trebuie permis :burnout: ,nu are schimbator viteze, :hurt: nu trebuie sa simti ambreialul :) ,faci slalom usor printre masini ca e usor :P ,isi ia ulei singur,nu-ti mai bati capul sa calculezi cate grame pui :crack: ,etc

La 2300 euroi iti iei un enduro chiar bun !!

Si mai ales cum poti sa apari in anturaj cu o Planeta,esti de ras :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand vreau sa va spun ca nu am nici o legatura cu omul care vinde motorul-nici nu il cunosc macar

dar sunt extrem de incantat de felul cum arata acest ij si m-am gandit sa vi-l arat si voua

My Webpage

 

 

Da intradevar motocicleta arata ca scoasa din fabrica

 

 

Sa o vedem pe sosele cat mai mult si des. :) :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am pretentii de mare cunoscator dar...in ianuarie mi-am cumparat-o pe D-ra yamaha xj650...am luato de la un "handler" dar el o avea de la un prieten ce isi luase un r1...prietenul fiind primul propietar in brief 40000km...i-am schimbat uleiul din grup shi motor...i-am pus benzina shi merge shi in ziua de azi ceas dupa 3000 km impreuna...Consuma intre 5 shi 10...la 100 e f calma...la 130 la fel...de la 150 e un pic mai turata iar din cauza k e sugrumata la 50 de cai mai mult de 170 nu duce...jocuri in articulatii...roti,furca...grup-NICIODATA...am dat 500 e pe ea...shi pt k nu imi placea cu carena in fata am customizato cum se vede in poza cu 200E(ghidon,oglinzi,far,suporti)...uleiul pt mot & grup a costat 55 eE cu tot cu filtru bateria 30 e...schimbul l-am facut eu...deci...fara investitia mea de 200 e in detalii motorul m-ar fi dus doar la 600 e shi ar fi mers la fel...Nipru mi-a ramas in suflet...IJ-ul asta s-ar putea sa-l fi vazut intr-o seara prin oras...chiar l-am admirat din masina dar n-as da niciodata yamaha mea pe el... :lol: asfalt uscat

post-11570-1186824666_thumb.jpg

post-11570-1186824691_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...