Sari la conținut

Am Patito Si Eu:(


TZR50
 Share

Postări Recomandate

Ieri pe la ora 3-4 plec de acasa,vroiam sa ma duc la un prieten la servici toate bune si frumoase.Scot TZR din garaj si plec,merg juma de drum si ma gandesc sa opresc sa imi bag tigarile in spate la motor.Bag tigarile ma sui la loc si plec in fata mea la fro 20-30m intr-o curba unu cu loganul da cu o viteza de dobitoc curba si se rastoarna intrand in padure... am franat si opresc cobor si ma duc la ala din masina sa vad daca are ceva el iese din masina beat mort si imi zice ca nare nimic...ok plec,mai merg ce mai merg mai aveam putin si ajungeam cand intru in depasire toate mergeau atat de bine cand imi taie unu calea si intru in el,ala vruia sa intre pe o straduta avea un jeep...motorul nare nimic decat cateva zgarieturi iar eu nici cea mai mica lovitura.

ala iese din masina si incepe sa tipe la mine ca nam vazut ca vroia sa intre pe straduta...faza e ca alas na chemat politia doar mi-a luat nr si a plecat

 

Spunetimi si mie cine e de vina

Eu eram echipat din cap pana in picioare si nu aveam viteza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri pe la ora 3-4 plec de acasa,vroiam sa ma duc la un prieten la servici toate bune si frumoase.Scot TZR din garaj si plec,merg juma de drum si ma gandesc sa opresc sa imi bag tigarile in spate la motor.Bag tigarile ma sui la loc si plec in fata mea la fro 20-30m intr-o curba unu cu loganul da cu o viteza de dobitoc curba si se rastoarna intrand in padure... am franat si opresc cobor si ma duc la ala din masina sa vad daca are ceva el iese din masina beat mort si imi zice ca nare nimic...ok plec,mai merg ce mai merg mai aveam putin si ajungeam cand intru in depasire toate mergeau atat de bine cand imi taie unu calea si intru in el,ala vruia sa intre pe o straduta avea un jeep...motorul nare nimic decat cateva zgarieturi iar eu nici cea mai mica lovitura.

ala iese din masina si incepe sa tipe la mine ca nam vazut ca vroia sa intre pe straduta...faza e ca alas na chemat politia doar mi-a luat nr si a plecat

 

Spunetimi si mie cine e de vina

Eu eram echipat din cap pana in picioare si nu aveam viteza

daca el a semnalizat schimbarea directiei de mers inaintea ta...... :hurt: tu esti de vina.... nu te-ai asigurat!... :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu semnal sau nu, ala e de vina. Parerea mea. Ca doar semnalu nu-ti da prioritate. Si tu de ce nu te-ai dus la politie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai oameni buni cititi draq regulamentu .. decretu ala de kko.. si dupaia dati-va extrem pe strada ..

 

in fine ala poate sa si-o suga pentru ca daca nu te duci imediat sau nu anunti militia imediat de la producerea accidentului .. nu mai stiu ce amenda platesti (nu stiu sigur ce se intampla .. in fine inainte puteai sa te duci in 24 de ore daca in accident nu existau raniti)

 

nu am inteles faza prea bine ala era pe contra sens si a facut stanga prin fata ta ? Sau era in fata ta si tu vroiai sa depasesti cand el a vrut sa faca stanga ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pei eram foarte panicat..iti dai seama loganul ala era aproape sa ma omoare dak nu opream sa imi bag tigarile

 

 

--- Mesaj completat în 10 Aug 2007 16:52 -------------
nu...eu eram deja in depasire si el a taiat calea,eu am pus frana fata si frana de motor iar cand am vazut ca nu pot sa evit sau sa opresc mam intors cu el si am intrat pe lat in el

 

--- Mesaj completat în 10 Aug 2007 17:01 -------------
asta a fost si botezu meu... :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nasol, macar bn ca n-ai patit nimic. dar ma rog.. u ai notat sau ai retinut numarul lui???

 

--- Mesaj completat în 10 Aug 2007 17:51 -------------
trebe sa ne ferim noi de tembeli. dar faza naspa e ca din ce in ce mai multi sunt:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am pus frana fata si frana de motor

Mai invata umpic sa mergi.

Cand pui frana fata in situatii de urgenta frana de motor e frectie, franele sunt mult mai puternice decat frana de motor. Ba chiar, daca nu strangi ambreiajul, franele vor trebui sa invinga si invartirea motorului..

 

Pana una alta, zii mersi ca ai scapat cu atata, insa daca ai lasat vreo urma pe "GIP" ar fi trebuit sa te duci la politie sa declari. Ca sa te stii impacat, nu de alta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pei dc ar trebui sa ma duc la politie?? pnm ala avea in usa din spate dl ghidon doua chestie foarte mici...iar motorul meu are carena fata zgariata si toba

 

--- Mesaj completat în 10 Aug 2007 18:17 -------------
si nu stia cum sa plece mai repede cand iam zis eu sa stam sa vorbim...

si faza e ca nu vreau sa afle ai mei...ca raman fara el :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca si ala cu Jeepul era plesnit,altfel nu-mi explic reactia lui daca era nevinovat! :P Daca el avea semnalul pus,e clar ca tu esti de vina! :burnout:

 

Cu toate la un loc iti pot spune c-ai avut o zi foarte nashpa! :) Pe langa fumat,te mai pot ucide si altii! :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ala cu gipu si-o cam fura .. adica el era de vina pentru ca nu s-a asigurat la schimbarea directiei de mers ...

EU unu cred ca ti-a luat numarul la intimidare pentru ca daca venea militia pierdeati si ceva timp la declaratii plus ca trebuia sa iti dea si asigurarea sau te despagubea pe loc .

Daca cumva chemai si salvarea si te faceai ca te doare capu (ai ametel ,vezi in ceata.. etc) sau coloana si te supuneau la investigatii deja se considera accident cu ranire de persoane si lu ala ii faceau dosar penal ... si daca vroiai il sugeau olecutica de babani :lol:

 

mare atentie pe viitor

 

Bafta crancena si bulan exagerat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti sa ai pe post de semnal farul de constanta , nu te salveaza sau nu iti da dreptul sa faci depasirea . efectuezi depasirea cind te-ai asigurat ca poti face manevra in bune conditii. oricum pe soselele din romania asta e frectie fiecare face cum il taie capul . singura faza care imi place este ca soferului cind vede ca ceva mai mare decit masina lui da semnal incetineste si lasa respectiva masina sa efectueze depasirea sau incadrarea pe alta banda ....dar din pacate asta se aplica la suv uri camioane etc.

 

ar trebui sa te duci la politie sa declari incidentul .se poate intimpla ca in zona ta sa dea o motocicleta sau un scuter peste o baba si respectivul sa fuga si tu daca ai urme de lovituri pe motor sa devii suspect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar trebui sa te duci la politie sa declari incidentul .se poate intimpla ca in zona ta sa dea o motocicleta sau un scuter peste o baba si respectivul sa fuga si tu daca ai urme de lovituri pe motor sa devii suspect

 

nu stiu cum e in zona ta dar in zona mea daca o zgarietura pe carena si alta pe toba te-ar face suspect am fi suspecti 80%, deci tot aia e.... ca restul de 20% urmeaza sa devina suspeti. nu asa se zice?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pei dc ar trebui sa ma duc la politie?? pnm ala avea in usa din spate dl ghidon doua chestie foarte mici...iar motorul meu are carena fata zgariata si toba

 

<small>--- Mesaj completat în 10 Aug 2007 18:17 -------------</small><br/>si nu stia cum sa plece mai repede cand iam zis eu sa stam sa vorbim...

si faza e ca nu vreau sa afle ai mei...ca raman fara el :lol:

prietene,daca ai tai considera ca tre sa ti-l ia mai bine sa ti-l ia.fiul meu a fost prins de radar cu 150 km /ora si cu 2 mil a scapat fara sa-i ia permisul.dupa o luna a murit in accident(nevinovat bineinteles).si acum spun :nu era mai bine daca ii lua permisul atunci?asa ca mai bine lasa-i pe parinti sa hotarasca pana nu e prea tarziu.viata pierduta nu o mai poti recupera chiar daca mori nevinovat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca la asta se gandesc dar eu nu mai pot resista fara el si pana la magazin il iau care cred ca sunt fro 100m

 

--- Mesaj completat în 11 Aug 2007 14:29 -------------
si aseara ma luat politia de 3 ori:)) o data ca nu aveam casca dar eu o aveam si ma plimbat in cerc prin parc la 7m de casca nici 30 la ora nu iam dat la motor si inca de 2 ori ca au facut aia reclamatie ca faceam galagie :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

:) DA' si pe tine "te mananca-n cour"........... stii , CU CAT faci mai multi km pe motor , cu atat cresc sansele de a fi implicat intr-un accident grav....eventual poti sa si crapi/sau sa ramai paralizat pe viatza.... si . P-ASTA N-AM spus-o eu.... :lol:

ciao :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate nu zic nimic pt ca nu am inteles cum a fost faza...Oricum bine ca ai scapat!..Dar nu trb sa dai cu parerea despre altii hondaxx pt ca nu stii in ce conditii a fost...A mers 7 m fara casca...Tu nu ai mers niciodata fara casca 5-10 m?nu pe strada...asa prin vreo curte..Apropo nu ii suport pe astia care nu poarta casti...La tata la firma e un loc de 100m si ma mai plimb fara casca DOAR PE ACOLO!!!Nu e de jucat Protectie maxima!!..Salutari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiu eu, la intersectiile cu drum lateral este linie continua, deci nu stiu cat de legai efectuai tu depasirea. Doar daca nu depasai fara sa treci e axul drumului, in rest zic eu ca erai vinovat. Daca chemai politia si era asa cum zic eu, ramaneai fara permis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acolo e linie punctata, pentru a se putea intra din ambele sensuri pe straduta aceea. binenteles ca se revine la fiecare topic la gramatica, ca la asta se rezuma motociclismul, la gramatica. Numai experti pe forumul asta ma nene, daca tot sunteti asa draguti, lasati-ibaiatului un nr de tel un id de mess stiu eu sa-l invatati gramatica. baiatul asta spre deosebire de multi altii, care ies cu motoarele doar in weekend cu motoru pe magheru ca asa e la moda, merge km buni q motorul lui de 50. hai succes si asfalt uscat!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu tot respectul,dar voi acolo ce limba vorbiti? :lol: Ce naiba mai e chiar asa de greu sa mai citesti textul inca odata inainte sa-i dai Add Reply??? :)

La tine in profil sta la carnet moto:nu am!!! Este adevarat? :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...