Sari la conținut

Cea Mai Stupida Cazatura


Apocalypse2007
 Share

Postări Recomandate

Azi am avut cea mai stupida intamplare de cand mi-am luat "A"-ul :moto: ....

Ma duceam in Vitan la Louis sa imi iau oglinda de pe stanga care mi-am comandat-o acu vro 3 sapt...

De cand m-am urcat pe motor am zis sa belesc ochii ca eram cam mahmur dupa betia de ieri..

La semafor la fabrica de glucoza opresc la rosu si dau sa pun picioarele jos...dreptu merge..stangu frectie :moto: ...zici ca il lipise cineva cu superglue de carena...dupa ce ma chinuiesc vro 1-2 sec de zmucituri ma opresc brusc pentru ca imi dau seama ca centrul meu de greutate cu al motorului o ia incet spre stanga..

in secunda care a urmat parca am vazut totul in reluare cum eu ma pravalesc ca prostu cu motorul de parca cineva tocmai imi zburase creierii cu un shotgun de undeva din dreapta....in cadere am avut inspiratia sa imi zmucesc piciorul cat am putut eu si ca urmare am reusit sa scap de de o greutate de 200 de kg care ameninta sa imi zdrobeasca piciorul si am ramas doar cu niste pantaloni rupti..am ridicat repede motorul de jos si am vazut ca tivul de jos de la pantaloni mi se agatase de arcul de la scarita...sincer nu imi imaginez nici acum cum am reusit...

oricum tin pe aceasta cale sa multumesc din inima la 2 motociclisti care veneau de pe contrasens si care au oprit si au alergat pana la mine sa ma ajute..raman dator cu un :)

ba chiar unu la bagat la origini pe un conservar care era in spatele meu si ii ramasese degetele lipite pe claxon :lol: ...

motoru nu a avut nimic...mai putin oglinda care trebuia schimbata si care oricum am aruncat-o o ora mai tarziu cand am inlocuit-o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si invatatura e? ca nu tre sa mai porti evazati pe motor ....:moto: lasa dom'ne bine ca esti sanatos ...ai grija in continuare

 

 

corect!!!... :moto:

 

primu lucru dupa ce m-am suit pe motor am fost sa imi inchid fermoarele de jos care imi facea pantalonii evazati ...iti dai seama haz daca se agatau de lant....1.ramaneam in boxeri...2.sigur maturam soseaua daca se intampla in mers...

 

P.S. daca tu erai printre cei doi care s-au oferit sa ma ajute raman dator... :lol:

 

Asphalt uscat ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am patit odata de mi s-a prins partea de jos a pantalonului de scarita si de atunci nu mai merg decat cu blugi pe motor :lol: . In afara echipamentului special ii consider cea mai buna alternativa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap, bravo amice. De apreciat cei doi motociclisti care ti-u sarit in ajutor,dar....mai lasa tata "betiile" si n t mai sui mahmur pe moto....c data aviatoare poate esti in mers...

Editat de silviu_cernea2005
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehe, pacat....de ce rad, ca si mie cateodata mi se mai agatau sireturile de schimbator si nu intelegeam dc pana mea...pana mi-am dat seama si de atunci cand nu merg cu cizmele imi bag sireturile inauntru

 

P.S. Da aveai pantaloni destul de lungi de ti s-au prins in carena.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nashpa,am auzit si eu faza cu shiretul,a vrut omul sa puna piciorul jos la semafor,si-a pus tot motorul! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un accident tampit ca asta am incasat si eu

ajunsesem la garaj si ma grabeam sa iau nu stiu ce din casa

dau sa pun cricul, aud clinchetul pe care il face cand e in pozitie, si dau sa descalec...

in secunda doi eram pe jos cu motorul peste mine

clinchetul pe care il auzisem eu fusese cricul dar nemernicul de cric revenise la pozitia initiala nu cea pe care o doream eu

rezultatul niste zgarieturi si mandria sifonata noroc ca nu m-a vazut nimeni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer sa fiu eu era sa cad de vreo 3 ori asa, din cauza pantalonilor prea largi care se agatau de scarita. Cea mai amuzanta faza a fost cand m-am urcat pe Dominator, super echipat, bagaje frate, prietena cu mine, familia la geam - Ai de grija baiatule! - m-am urcat pe motor, am vrut sa plec, m-am razgandit am pus piciorul jos, acelasi fenomen - piciorul drept lipit de motor, am inceput sa cad incet incet si m-a prins pretena. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai aiurea.

am patit si eu cu un virago mic. noroc ca nu m-am oprit ca nu era motorul meu

la mine intrase pantalonul pe ceva. foarte nasoala senzatie

 

bine ca nu ai cazut sub rotile unuia de pe contrasens

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: Credeam ca urmeaza ,, din cauza mahmurelii.... nu mai stiam ...'' .

 

Iar daca nu are legatura ,nu inteleg ce relevanta are ca in urma cu o seara erai manga?

 

Oricum bine ca nu a fost mai grav. :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:o Credeam ca urmeaza ,, din cauza mahmurelii.... nu mai stiam ...'' .

 

Iar daca nu are legatura ,nu inteleg ce relevanta are ca in urma cu o seara erai manga?

 

 

din cauza mahmurelii am uitat sa imi inchid fermoarele la pantaloni :cheers: ..

 

si in pantaloni scurti nu recomand la nimeni sa mearga in miezu zilei pe F4...poate doar daca vrei sa stai cracanat ca pe choper sau poate vrei sa simti miros de friptura...(se incinge enorm de tare rezervorul de la caldura soarelui si te frigi meserias daca il atingi cu parti mai sensibile ale corpului :D )

 

 

--- Mesaj completat în 18 Aug 2007 15:31 -------------

Bine ca a fost doar atat si bine ca nu ai cazut pe partea cealalta...iti mai comandai o oglinda :P

 

:rock: ...aha...ideal era dupa aceea cand ma duceam peste 3 sapt sa o iau aia din stanga sa cad pe dreapta si sa o tin numa asa :-L ...poate imi faceau aia de la Louis discount...sau poate li se facea mila si imi dadea o cutie plina cu oglinzi :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...