Sari la conținut

Accident In Botosani


omu_negru
 Share

Postări Recomandate

Mi-a taiat calea un imbecil cu un Golf negru dupa ce s-a chiorat la mine 3 secunde cum veneam pe drumu prioritar. Partea din fata a motorului e relativ varza cu faru furca ghidonu si cred si roata duse. Eu sunt intreg cu putine rani la orgoliu si inceputuri de vanatai. Partea frumoasa e ca el a vazut ca misc si a plecat de acolo dar nu inainte de a arunca o privire la placutele lui de inmatriculare. Daca stie cineva din ce tara e masina ( eu banuiesc ca e Germania - Frankfurt ) si cum pot afla proprietarul i-as fi foarte recunoscator

Placutele suna cam asa F XU 668

sau F XU 778

 

As fi mai precis da nu pot. Oricum multe VW Golf negre cu numaru asta nu cred ca o exista :lol:.

Multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: L-ai lovit pe imbecil? Sau ai evitat si te-ai lovit in altceva? Nenorocitul chiar a plecat de la locul accidentului? Astia merita puscaria pentru urmatorii 10-15 ani...

Multa bafta in gasirea nenorocitului de sofer si sanatate maxima!

Si da, sper ca ai ajuns si la politie, asa-i?!

Editat de ZAPPY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca esti intreg. Du-te la Politie, spune-le toata povestea (eventual si modelul de Golf: 2, 3, 4, 5). Oricum, nu te baza ca are asigurare, de obicei astia nu prea circula cu asa ceva, mai ales daca sunt cazane, iar actele sunt false.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a taiat calea un imbecil cu un Golf negru dupa ce s-a chiorat la mine 3 secunde cum veneam pe drumu prioritar. Partea din fata a motorului e relativ varza cu faru furca ghidonu si cred si roata duse. Eu sunt intreg cu putine rani la orgoliu si inceputuri de vanatai. Partea frumoasa e ca el a vazut ca misc si a plecat de acolo dar nu inainte de a arunca o privire la placutele lui de inmatriculare. Daca stie cineva din ce tara e masina ( eu banuiesc ca e Germania - Frankfurt ) si cum pot afla proprietarul i-as fi foarte recunoscator

Placutele suna cam asa F XU 668

sau F XU 778

 

As fi mai precis da nu pot. Oricum multe VW Golf negre cu numaru asta nu cred ca o exista :lol:.

Multumesc anticipat

 

Sper sa nu fie numere provizorii de germania deoarece, in cazul asta, nu prea ai cum sa afli proprietarul decat sunand in germania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci impactul a fost cu portiera lui si cu asfaltul dupa aia. La politie am fost da nu pareau ei prea interesati ca "e complicat" cu numerele astea de Germania. Oricum o sa insit in continuare acolo da problema e ca din mom ce nu am nica rupt in mine ei considera accidentul asta ca pe o busitura bara in bara cu fuga de la locul faptei care se pedepseste cu suspendarea permisului .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde stii ca nu ai nimic rupt in tine? Ai fost tu la spital? In cazuri d'astea te duci la spital, spui ca ai fost victima unui accident de circulatie ca te dor toate si sa'ti faca investigatii. Politia va fi chemata la spital de catre medici si se va deschide automat dosar de urmarire penala pentru celalalt sofer daca ala e de vina. Daca a fugit de la locul faptei si a fost accident cu victime a cam supt'o daca il prind.

Dar daca tu te dai zmeu ca n'ai patit nimic.. iti dai seama ca si pe pulitzai o sa'i doara in cashcheta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu in afara de vanatai esti sigur ca nu mai ai nimic?Mai du te la politie si intreaba i ce nr.de inregistrare are lucrarea ta.Nu te uita la ei ca e greu si pe dincolo...vor sa scape de tine fara sa faca prea multe.Poti sa declari ca acuzi dureri datorita accidentului.Altfel nu mai vezi urma de asigurare sau...

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

100 % numarul este din Frankfurt am Main(pe Main)!Nici eu nu l-as lasa asa usor,am inteles ca deja din anumite tari din comunitate primesc acasa chiar si amenzile de radar!Nu-l ierta,acolo daca nu poti plati anumite amenzi,te retin si te inchid! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am sunat la directia generala a pol. rutiere si mi-au spus sa depun o cerere de punere in urmarire generala. Nu am nica ca am fost la spital si mi-am facut radiografie si ecografie. In cel mai rau caz poate o coasta fisurata ca in Botosani nu-s cele maide calitate servicii medicale si ma cam inteapa cand ma intorc din torso. Cred ca o sa fac cum ziceti si o sa depun plangerea pe motiv de dureri aparute dupa 2 zile ( sau sporite ) . Wish me luck si daca il vede careva va rog sunati la politie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omu a fost si la medicul legist......a facut cam tot ce trebuia sa faca in calitate de victima al unui accident dar astia de la politie nu fac mai nimik ca sa-l gaseasca pe ala.....masina aia e avariata cat de cat....totusi o intrat cu motoru direct in portiera...ornamentul de portiera este la politie,dar nimeni nu stie nimic.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate, eu cred ca nu citestesc bine : "......... si o sa depun plangerea pe motiv de dureri aparute dupa 2 zile......"

Nu ai depus nici o plangere la politie pana acum ?????? :lol:

Adica, tu esti pe drum cu prioritate, se baga unu in tine, te tavaleste pe jos, iti face praf motoru'....exista urme fizice ale accidentului...si tu nu faci nimic ????

 

@motomaniac : sorry, n-am vazut postul tau

Editat de the_jack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La fel de bine te lasa pe jos si daca aveai fracturi...................genul asta de oameni trebuie inchisi. Daca nu iei TU pozitie atunci cine ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-i nimik the jack,cred ca am scris in acelasi timp...ideea e ca astia de la politie cred ca astepta o "atentie" ceva...medicul legist io dat 7 zile de ingrijri medicale(sau asa ceva)....la poitie in schimb nu par sa faca nimic si nici nu cred ca vor face....la locul accidentului nu s-a facut o poza,a venit numai un singur politist de la rutiera si care l-a luat pe amicul asta al meu la sectie.....nici vorba de intrebat martorii de prin zona...si erau o gramada....totul s-a intamplat sambata dupa amiaza si intr=un cartier cu strazi relativ inguste si unde nu se circula cu viteza prea mare.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dobitocul, nu cred ca-i neamt, e vreo cioara care a ciordit masina din Germania. Nu ai spus ce model de Golf era, daca era 1, 2, 3..fii sigur ca nu pleaca ala cu masina aia la drum prin Europa. Infunda-l in mrtzii msii de dobitoc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stau si ma intreb....Se duce un roman cu ...un VW Golf in Germania...si tavaleste un motociclist neamt care se duce la Politie "Herrrr Fritz, m-a tavalit unul cu numarul BT 02 IPX cred ca era roman dupa numar, i-am vazut placutza...."..."Aaa, numar romanesc zici Herrr Gunter..? Inshuldingum dar stii ,e greu cu numerele astea romanesti, du-te acasa ia un Nurofen si te panseaza singur ..." Asa o fi ?

 

Pana mea...Si mai era un topic a lu' Baiazid in care ziceau unii ce maiastra este Politia romana......

 

Incredibil frate....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a taiat calea un imbecil cu un Golf negru dupa ce s-a chiorat la mine 3 secunde cum veneam pe drumu prioritar. Partea din fata a motorului e relativ varza cu faru furca ghidonu si cred si roata duse. Eu sunt intreg cu putine rani la orgoliu si inceputuri de vanatai. Partea frumoasa e ca el a vazut ca misc si a plecat de acolo dar nu inainte de a arunca o privire la placutele lui de inmatriculare. Daca stie cineva din ce tara e masina ( eu banuiesc ca e Germania - Frankfurt ) si cum pot afla proprietarul i-as fi foarte recunoscator

Placutele suna cam asa F XU 668

sau F XU 778

 

As fi mai precis da nu pot. Oricum multe VW Golf negre cu numaru asta nu cred ca o exista :lol:.

Multumesc anticipat

 

Salutare,

 

In primul rind bine ca ai scapat usurel.

 

In al doilea rind, daca imi permiti 1-2 recomandari(am lucrat in domeniu si cam stiu cu ce se maninca) in vederea acoperirii cheltuielilor. Primul lucru faci pe dracu in patru si obtii de la politie un act ca ai avut accident. De aici se bifurca

1-daca politia isi face treaba bine si se stabileste clar nr de inmatriculare al auto e ok

2- daca nu "gaseste" autorul atunci in baza declaratiei tale si a probelor la fata locului sa te incadreze in categoria accidentelor cu autori necunoscuti.

Apoi pentru recuperarea daunelor te adresezi Biroului Asiguratorilor de Autovehicule din romania( BAAR)www.baar.ro.

Daca ai proces verbal cu nr de inamtriculare iti vor gasi ei in europa proprietarul si soc de asigurare unde avea asigurare. Daca nu ai nr de inmatriculare atunci sa te bage la Fondul de Protectie a Victimelor strazii, mai ales ca ai certificat medico-legal.

Astea sunt in mare caile de urmat.Deci in concluzie proces verbal de politie si in al doilea contacteaza Baar-ul.

E un pic de umblat dar daca ai pagube mari merita si poti obtine si daune morale....mai greu....Oricum sa te astepti sa iti recuperezi bani in 2-3 luni...asta in cazul bun.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci frumos de sfaturi... momentan am scris un email la Politia din Frankfurt...azi dau un tel. la BAAR sa vad cat de cooperanti sunt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...