Sari la conținut

Enduristi Din Cluj


Vlad S
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

zi-mi si mie de unde pot inprumuta un enduro, ca sa incerc si eu ramura asta din motociclism :D

de la ekkemu :cheers:

ai ratat si orange days cand a fost in toamna? atunci puteai incerca linistit mai multe :bounce:

ma-ntreb daca va mai fi..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va mai fi daca il facem noi dane...poate om sa reusim depinde ce vb cu cei in cauza..adica no cu cei mari binenteles..

Editat de piti_biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cred ca ne intalnim sus la Salicea la cruce si de acolo vedem noi, pe paduri pe undeva. Io m-as baga in valea aia de la cruce in jos pe unde o fost traseu acu 2 ani dar ... ramane de vazut. Ce motor ai?

:D soft enduro(DR 800) credeam ca e mai mult asfalt:p ne scuzati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa am crezut si eu...Insa astazi am descoperit ca din spate de la napolact,dupa ce treci calea ferata,se face dreapta,stanga la a 2-a si pana acum nu ma abateam pe drumuletul de langa padure inspre dreapta ci urcam prin padure.Drumuletul spre dreapta trece pe langa o cariera/mina si acolo gasesti raiul de pe pamant:teren mai pietros/nisipos,padure cat vezi cu ochii,un parau prin care poti merge foarte mult si niste saritori extra!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare măi fratilor!Am si eu o problema,nu am reglat de mult tachetii la beta si deja ii aud țacanind asa ca m-ar interesa reglajul corect,evacuare admisie la yamaha xt de 125 (beta 125 ii echipata cu motoare de yamaha) Daca va pricepeti careva,daca ati mai avut de-aface sau daca are cineva ceva manuale,please aruncati un ochi si spune-ti-mi si mie. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva chef de o tura Muntele Mare si eventual, daca putem trece zapada, de continuat spre Padis?

 

sambata si duminica cu dormit la cort, 90% drum nesfaltat

0721836178 sau alexmurariu@gmail.com

 

toate bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exc-ul de 4 "juma" are 0.13 mm.

Functioneaza bine si cu 0.10 si cu 0.15(eu nu am lera de 0.13)

Mi se par niste valori destul de universale.

Nu lasa pe altii sa faca treaba lor decat atunci cand stii tu cum se face si ii poti verifica,insa apelezi la ei fiindca nu ai timp sau nu ai spatiu,dispozitive,utilaje,sdv-uri etc.Asa cum iti pui capul la contributie cand verifici facturile de la electrica sa nu fii fraierit,asa trebuie sa cunosti sistemul de operare la tot ceea ce platesti/folosesti.

Eu era sa fiu operat de apendicita si am refuzat,chiar daca medicul m-a asigurat ca in maxim 5 ore o sa imi perforeze.De fapt era o infectie urinara.

MOD,cu respect te contrazic la aspectul:"sa nu facem toti treaba altora".Omul trebuie sa fie documentat,ca sa nu i se factureze ceva de genul:"inlocuit pompa de semnalizare,si scos relantiul din baia de ulei".

 

Cu respect,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul trebuie sa fie documentat,ca sa nu i se factureze ceva de genul:"inlocuit pompa de semnalizare,si scos relantiul din baia de ulei".

 

Da, ai dreptate. Nu e bine sa fi habarnist. Dar una este"stiu ce trebuie facut" si este cu totul altceva sa faci reglajul jocului supapelor la motor de yamaha, mai ales ca la yamaha nu este reglajul clasic. Cand mergi la unu care iti "schimba pompa de semnalizare" inseamna ca ai avut ghinion si ai facut o alegere proasta. Se mai intampla sa iti schimbe pastilele de la compresorul de aer de la frana spate de la yamaha drag star. Stiu eu!

 

Dan Morar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare sunt nou in bransa de o sapt cu bani imprumut :unsure: mi-am luat o yamaha dt 125 R iar rugamintea mea e daca mai faceti iesiri da-ti un buzz pe mess sau PM id- a_rus_daniel

Normal daca aveti rabdare cu bine sambata trecuta m-am urcat a treia oara pe motor dar am deja vreo 120 km de noroi :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la plimbare pe carare :unsure::D vreme superba azi si noi am profitat

post-6919-1238858277_thumb.jpg

post-6919-1238858292_thumb.jpg

post-6919-1238858316_thumb.jpg

post-6919-1238858331_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...