Sari la conținut

Astazi, 16.08.2007 - Bucuresti


foxbat
 Share

Postări Recomandate

CBR 600 F2..cred m, se vede in poze

Slava Domnului ca era doar julit ( la prima vedere , ca de plecat cu salvarea tot a plecat)

 

Tipic , conservar care intoarce( venind dinspre Gradina Botanica , urcand ) pe DUBLA linie continua

 

Motociclist care coboara ( estimez ca nu avea viteaza , urma de franare ok , masina nu foarte tare julita).

 

Motorul ..vedeti in poze..hm.nu comentez

 

am ajuns la 30 secunde dupa el ( ca ma uitam pe stanga sa nu mi taie vreunul fata)

 

Conserverul un om mai, ..de 45 - 55 de ani , cam cu gura dar parea ok in final

 

singurul motiv pe care postez este ca mi s au muiat genunchii..puteam FI ORICARE!!!!! In pana mea..nu avea viteaza ....deloc.

 

Si desi avea casca si manusi ..o sa l doara ( repet,nu stiu si sper sa nu aiba si alte buba ) ce am vazut ca avea pe corp.

 

off topic, baiazide, thx pt armura..maine vin s o iau

post-5272-1187281743_thumb.jpg

 

poate ca am vazut eu ppost-5272-1187281755_thumb.jpgpost-5272-1187281773_thumb.jpgpost-5272-1187281785_thumb.jpgpost-5272-1187281803_thumb.jpgpost-5272-1187281831_thumb.jpgpost-5272-1187281845_thumb.jpgpost-5272-1187281856_thumb.jpgpost-5272-1187281867_thumb.jpgpost-5272-1187281883_thumb.jpgpost-5272-1187281898_thumb.jpgpost-5272-1187281910_thumb.jpgpost-5272-1187281923_thumb.jpgpost-5272-1187281941_thumb.jpgpost-5272-1187281957_thumb.jpgrea multe accidente in ultima vreame de reactionez asa, scuze..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu iti vine sa ii omori cu bataia ?

 

eu unul asa as face sincer si sunt mahnit de tot ce se intampla :cheers:

 

gresesti, platesti....dar de ce sa platesc eu tu x y z care nu gresesc(ti) cu viata ? si hai sa nu mergem asa departe...de ce sa platesc cu o teama pe care o deprind de aici si cu mai stiu eu ce ?

 

 

sa caste ochii in m...ii masii ca de aia merge cu masina !!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am oprit si eu acolo la cateva minute dupa producerea accidentului. Omul cu Loganul era totusi cam relaxat ("deh, dom'le, se mai intampla si de-astea"). Am inteles ca ar fi fost cam cu gura mare la inceput, incercand sa se scoata cum ca el mergea deja pe sensul ala, ca nu a intors de fapt, dar au oprit doi martori (motociclisti din cate am inteles) care au vazut scena si i-au taiat macaroana. Motorul este cam trosnit, spatele Loganului foarte putin sifonat. Motociclistul era OK in mare, adica se pare ca nu avea nimic foarte grav, cand am ajuns noi era in ambulanta. Cica la piciorul drept ar fi o problema mai mare doar.

Bafta multa, insanatosire grabnica si succes la reparatie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi ce nemernic,auzi cata lasitate!!! :cheers: Deci soferul se da jos din masina,fara absolut nici o problema,l-a tavalit pe un sarac nevinovat de asfalt,i-a stricat si motorul,si tot el tare in gura!!! :o

Mai spunea cineva pe aici ca astia n-ar mai merita permis pentru restul vietii! :D

 

N-as vrea sa fiu inteles gresit,si eu conduc masina,fereasca Dumnezeu se intampla asa ceva,frate sar sa-l ajut pe om,imi cer mii de scuze,incerc sa-i fac un bine,am gresit trebuie sa platesc,sa recunosc,sa raman OM!!! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,trebuie cascati ochii,si unii,si altii.Deobicei viteza este motivul principal,si unghiul mort din oglinzi.Se mai intampla iarasi,cand intorc masina,se uita,si cred ca au timp sa treaca,sau si mai rau,nu se uita,si baf,se produce...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu iti vine sa ii omori cu bataia ?

 

eu unul asa as face sincer si sunt mahnit de tot ce se intampla :D

 

gresesti, platesti....dar de ce sa platesc eu tu x y z care nu gresesc(ti) cu viata ? si hai sa nu mergem asa departe...de ce sa platesc cu o teama pe care o deprind de aici si cu mai stiu eu ce ?

sa caste ochii in m...ii masii ca de aia merge cu masina !!!!!!!!

nu ne vad !Asta e realitatea! Trebuie sa-i vedem noi!

..cu far cu , clopotzei, cu parasuta, nu ne vad!

Nu sant obisnuiti sa ne vada, SI chiar daca vad ceva, ii doare in bendix cand vad ca vine o 'bicicleta'...

In nenorocitul asta de orasel in care ma risc zilnic , am intors de doua ori motorul de-a latul drumului cu frane si derapare, cu prioritatea de partea mea, si babuinii isi beleau ochii panicati 'Ca, ce Domne s-o auzit!?De unde? "si abia apoi ma vedeau pe mine aproape infipt in troaca lor! :cheers:

Femeile care traverseaza aiurea si sant surprinse sa te vada pe sosea, reactioneaza total imprevizibil!Nu inteleg ce vine, de ce vine, le calca , sau le face altceva?! :o ..

...copilasii nu se uita !Deloc!..capul in pamant si la goana...au ei treburile lor mai importante...

Babele si mosii care traverseaza haotic , nu vad si nu aud nimic, si abia cand esti foarte aproape se sperie si o apuca in ceva directie aleatorie...

Gainile , indiferent pe ce parte a drumului ar fi , vor traversa in fuga , ca sa vina la interceptie cu roata din fatza....

..gastele niciodata nu se vor desparti, sau toate sub roti sau niciuna(de regula 2-3, alea din mijlocul cardului...)

...vacile se vor intoarce invariabil cu unul din coarne catre tine 'ca sa vada mai bine'...indiferente la claxon sau lovituri usoare aplicate cu pumnul...

Bivolii nu se vor clinti din loc!Veci!..eventual se vor freca si scarpina de motor...

Caii se sperie foarte tare....

..si ar mai fi dar nu vreau sa supar providenta , care a functionat.....pana acum...

Editat de drobu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ne vad !Asta e realitatea! Trebuie sa-i vedem noi!

..cu far cu , clopotzei, cu parasuta, nu ne vad!

Nu sant obisnuiti sa ne vada, SI chiar daca vad ceva, ii doare in bendix cand vad ca vine o 'bicicleta'...

In nenorocitul asta de orasel in care ma risc zilnic , am intors de doua ori motorul de-a latul drumului cu frane si derapare, cu prioritatea de partea mea, si babuinii isi beleau ochii panicati 'Ca, ce Domne s-o auzit!?De unde? "si abia apoi ma vedeau pe mine aproape infipt in troaca lor! :cheers:

Femeile care traverseaza aiurea si sant surprinse sa te vada pe sosea, reactioneaza total imprevizibil!Nu inteleg ce vine, de ce vine, le calca , sau le face altceva?! :o ..

...copilasii nu se uita !Deloc!..capul in pamant si la goana...au ei treburile lor mai importante...

Babele si mosii care traverseaza haotic , nu vad si nu aud nimic, si abia cand esti foarte aproape se sperie si o apuca in ceva directie aleatorie...

 

 

Perfect adevarat!

 

Oricat de "colorat" (de la echipament) ai fi, NU TE VEDE NICI DRACU'... sau te vede, si fiecare isi vede de-ale lui.. insa cand realizeaza impactu' care o sa urmeze.. ori e prea tarziu (tu venind deja lansat, si poate nu i-ai vazut din timp.. sau poate ca si tu ai prb tale si intr-o sec de neatentie nu-i observi frate, ca esti om!) ii vezi cum in loc sa ramana in p..a mea pe loc (ma refer la pietoni [1]) ca sa poti evita ceva.. noh frate, ei se arunca pur si simplu in fata ta, si-o rupe la fuga in directia in care n-ar trebui.. sa lase banda pe care vii tu lansat libera, si sa treaca pe prima banda (ma refer la auto [2]) noh frate.. el abea baga FOOARTE relaxat in a-2a si merge cu 20-30 km/h in poponeata il doare pe el daca te infigi in el sau nu (plus daca are fro scula de masina) si mai bine.. vorba aia.. TU ai intrat in mine, nu io in tine.. deci daca-ti apare un retard d'asta si nu poti sa-l eviti la timp.. si n-ai martori in trafic, ai pus-o!..

 

Sincer, desi conduc ceva de mica putere - sunt scarbit pana-n gat de cacatu' asta de Bucuresti.. si de tonele de idioti/idioate care au permis de 1-2 luni, si care o fac pe zmeii prin trafic..

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Regretabil ce s-a intimplat .Aceleasi ginduri pentru conservar!!! Motociclistul cum statea cu echipamentul? Mi se pare sau era cam julit pe spate? Sanatate baiatului cu moto si poate pe viitor ceva echipament ,fara suparare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... ma ustura pe mine cand il vad cum e de julit !!!! :-L

Coate, genunchi ... sa zicem ca mai merge (e aiurea ce spun, dar oricum, pe acolo piele e mai groasa) , dar pe spate e nasol, ca senzatie, nici nu vreau sa-mi inchipui.

Insanatosire grabinca si cu cat mai putina suferinta. :lol:

Fiti cu ochii in 4.

Asa e, nu ne vad, nicicare. E crunta realitate !!!! :cheers: :o :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi ce nemernic,auzi cata lasitate!!! angryfire.gif Deci soferul se da jos din masina,fara absolut nici o problema,l-a tavalit pe un sarac nevinovat de asfalt,i-a stricat si motorul,si tot el tare in gura!!! baldy.gif

Mai spunea cineva pe aici ca astia n-ar mai merita permis pentru restul vietii! mad.gif

:cheers:

Dar ce sa facem daca atata educatie au primit unii acasa .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-a sunat si pe mine o prietena ieri sa imi spuna ce s-a intamplat. A fost martora la accident. Ma sunase sa ma intrebe daca Asociatia Motociclistilor este valida. Ii era frica fiindca ala cu masina avea gura mare. Dar apoi s-a linistit cand ala a lasat-o moarta cu minciunile lui.

I-am spus sa cheme salvarea si politia si asta e sfatul meu pentru orice accident de motor. Nu ai cum sa fii lovit de unu cu masina si sa nu patesti nimic. In plus se caca pe el si idiotul care te-a lovit.

Sper sa fie bine si motociclistul si motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baldy.gif Sunt curios daca la vreunul de asta (la sofer ma refer) i se ia permisul......

Foarte rar , eu sincer nu am auzit nici un caz sa ii se ia permisul cu toate ca din cauza conservarilor au murit destui motociclisti :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai nene ce dreaq ne tot mintim noi ca motociclisti singuri si conservarii se tot ascund in spatele scuzei "nu am vazut"; "nu te-am vazut"; "nu l-am vazut"; "NU NE VAD".....bai nene daca esti orb nu ai ce sa cauti pe drumurile publice nici macar ca pieton decat insotit de cineva care VEDE si prin locurile in care este permisa traversarea sau mai stiu eu ce....

 

NU VEDE ? sa plateasca CAT MAI SCUMP posibil sau sa se lase de soferie

 

 

nu v-ati saturat sa va tot fie frica sa iesiti cu motorul ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zona aia e cam periculoasa fiindca e de multe ori libera si fiind in panta cu niste curbe interesante, te poate tenta sa ii dai gaz, aici vad ca nici nu a fost cazul

Pe de alta parte am vazut shi eu de cateva ori cum cei de pe sensul opus unde de multe ori e coloana, calca banda continua sa ajunga in fatza la semafor :cheers:

 

Grija maxima celor care trec pe acolo si recuperare rapida motociclistului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...