Sari la conținut

Plecare De La Road Riders Moto Fest, Sfarsit Cu Accident.


Shakedown
 Share

Postări Recomandate

Din cate am inteles, un motociclist (craiovean dupa cum se zvonea) a plecat astazi dupamasa de la intrunire spre casa, drumul s-a sfarsit cu un accident in Albota in urma caruia motociclistul a decedat. se pare ca a intrat unu cu o Skoda pe contrasens. Care aveti mai multe informatii postati aici va rog. Sper sa nu fie asa cum zic unii cum ca ar fi murit :cheers:

P.S. mociuclistul avea o vitezana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul nu a decedat, este la spital in Craiova si are ceva la femur si la glezna, maine dimineata va fi operat. Este ok si nu se pune problema de deces... Doamne fereste!!!! Motocicleta a fost Suzuki GSXR 600. Accidentul s-a intamplat la Colonesti si intradevar a intrat unul cu Skoda in el. Nu pot decat sa ii doresc insanatosire grabnica si maine il vizitez...

Editat de toply
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Slava Domnului! Dar nu inteleg de unde mama naibii la noi in camping a ajuns vestea cum ca ar fi murit.... Doamne fereste...! Ne-a intristat pe toti sambata vestea asta falsa :cheers: . Bine ca a fost falsa. Multa sanatate craioveanule!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca in campus si la intrunire a ajuns vorba de deces ,... iti dai seama in craiova - pe la 9 10 )21 22( sunau telefoanele in draci cum ca ar fi murit zminu (Doamne fereste).

despre el pot sa va asigur ca e ok, am fost azi-noapte la spital pe la 4 si dormea, nu l-am trezit. Din cate am inteles de la tatal lui azi il vor opera, pentru a-i baga tija in picior, timp de 3 luni, intrucat are femurul rupt. Mai multe detalii nu stiu nici eu.

 

cine stie ceva de accident in sine ... am inteles ca moto ar fi luat foc, ceva de genul asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:o :cheers: ma duc sa beau pt vestea care mi-ai dat-o :-L multa sanatate mociuclistului :P

Puteai sa editezi primul post sa nu mai apara saracul baiat mort pe forum... verificati mai oameni buni datele inainte de a posta... gandi-ti-va la prieteni sau parinti care mai intra pe forum. WTF :D :lol: .

 

Insanatosire grabnica! Sper macar ca Škoda s-a bulit rau!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, asa am iteles si eu ca motorul a luat foc. El a sunat la noi (la Pitesti la festival), pana sa ajunga salvarea. Din spusele celor cu care a stat de vorba, parea ca era destul de constient. Spusese ca cel cu auto a taiat linia continua. Restul detaliilor le vom afla dupa cercetari. Mai mult nu stiu nici eu inca.

Insanatosire grabnica!

Editat de aax94
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul nu a decedat, este la spital in Craiova si are ceva la femur si la glezna, maine dimineata va fi operat. Este ok si nu se pune problema de deces... Doamne fereste!!!! Motocicleta a fost Suzuki GSXR 600. Accidentul s-a intamplat la Colonesti si intradevar a intrat unul cu Skoda in el. Nu pot decat sa ii doresc insanatosire grabnica si maine il vizitez...

fotografia cu care te prezinti pe forum nu e a lui cosmin B?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Puteai sa editezi primul post sa nu mai apara saracul baiat mort pe forum... verificati mai oameni buni datele inainte de a posta... gandi-ti-va la prieteni sau parinti care mai intra pe forum. WTF :o :D .

 

Insanatosire grabnica! Sper macar ca Škoda s-a bulit rau!

 

my bad :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e super ok turbatul ( in stilul lui caracteristic - tipa de pe SMURD care a venit sa il transporte la Craiova era super frumoasa - nu s-a lasat pana nu l-a pupat doctorita. I-a spus ca daca nu il pupa nu se face bine :cheers:))); asta sa va faceti idee de ce ii ardea lui atunci.

 

asa despre accident, din cele povestite de el.

 

tipul cu skoda a taiat linia continua si l-a lovit in piciorul stang (in femur) si dupa i-a sters poponeata motocicletei. Spre norocul lui in momentul impactului a fost aruncat, nu a fost prins intre masina si moto, si dupa sa fi fost tarat. Noroc daca pot spune asa, pentru ca impactul cu masina a dus la fracturarea femurului, lucru ce la pricopsit cu o tija de titan de 40 de cm pentru 3 luni.

Cum spuneam el a fost aruncat, iar moto s-a tarat pana a luat foc. El a fost constient tot timpul, atat incat sa vada ca din spatele lui a venit altcineva cu moto si a intrat in suzy lui care ardea. motorul lui sarind in aer la impact.

 

rezultat cosmin cu tija de titan, 40cm, in femur pentru 3 luni, una bucata gsx-r 600 topit + moto avariat al persoanei care venea in spatele lui si mana rupta a acestuia din urma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plateste tot nenorocitul cu Skoda deoarece el a provocat accidentul si efectele.

 

Insanatosire grabnica. In alta ordine de idei tare curios sunt ce se intampla cu baiatul care a intrat in motoreta ce se tara pe sosea. Lui cine ai plateste reparatia ? Legea ce zice in cazuri de genul asta ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

more shit happens everyday...deja am ajuns sa fiu cam speriat de pericolu la care se expun motociclistii...oricum o sa fiu cu ochii in 10 in conserva,si sa speram sa nu mai taie nimeni linia continua si altele ca sunt prea multe de insirat..insanatosire grabnica ambilor motoristi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si la noi in Bistrita ,in seara aceasta s-au pleznit doi bezmetici cu un R1 si un R6. Un prieten de-al meu spunea ca le-a intrat un camion in fata,s-au atins intre ei si au intrat amandoi sub camion. Nu stiu ce viteza aveau insa nu purtau casti... :cheers: ...cred ca s-au nenorocit rau de tot...Oricum,insanatosire grabnica olteanului :o

Editat de Reaper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si la noi in Bistrita ,in seara aceasta s-au pleznit doi bezmetici cu un R1 si un R6. Un prieten de-al meu spunea ca le-a intrat un camion in fata,s-au atins intre ei si au intrat amandoi sub camion. Nu stiu ce viteza aveau insa nu purtau casti... :cheers: ...cred ca s-au nenorocit rau de tot...Oricum,insanatosire grabnica olteanului :D

 

omfg :o daca au intrat sub camion si nu purtau nici casti....deja am o imagine de tot c.a.c.a.t.u` in cap

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum m-am intors de la spital. Unul din ei a murit :cheers: , celalalt urmeaza a fi operat. Nici el nu e intr-o stare prea buna. Nici unul nu avea casca si nici unul nu era pe mobra lui.......... no comment :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...