Sari la conținut

CHOPPER,CUSTOM,RAT SI BOBBER-fabricate in RO


Klaus
 Share

Postări Recomandate

Meritorii eforturile de chopperire, dca ar exista posibilitati mai lejere de cromare am vedea motociclete si mai frumoase...

 

Aici ai cam pus punctul pe i.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

da cu 1,2 cm fiindca nu merita sa fac modificari mai mari:cu transmisie cu lant... pt roata de 195,si s-a mai mirat cineva ca nu-i centrata roata dar nici nu se observa,si nu imi face nici o problema cand rulez, ba chiar e echilibrata motocicleta. :lol: merge si fara maini

 

 

enteresant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da cu 1,2 cm fiindca nu merita sa fac modificari mai mari:cu transmisie cu lant... pt roata de 195,si s-a mai mirat cineva ca nu-i centrata roata dar nici nu se observa,si nu imi face nici o problema cand rulez, ba chiar e echilibrata motocicleta. :lol: merge si fara maini

 

si eu am roata pe fata cu ~1cm spre stanga dar nu e nici o diferenta (sesizabila) de mavrabilitate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum e belea motoru'. cum ai facut cu axul cardanic ca sa poti pune roata lata pe spate?

Fara suparare....asi vrea sa te intreb si eu ce zici tu prin (e belea motoru)??

si la un momentdat dupa explicatile mele tu zici(enteresant)e un raspuns ironic?de curios intreb :lol:

 

si eu am roata pe fata cu ~1cm spre stanga dar nu e nici o diferenta (sesizabila) de mavrabilitate

ai dreptate .desi multi cand aud se mira.....1cm nu-i mult...bineinteles ca vreo 2 3 cm ar face probleme

;) motoarele sa mearga

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai de cate lovele dispui? poate gasesc ceva la baietii din vs sau is mai ieftin. stiu un dnepr super ieftin, ced ca a ajuns omul cu el la 10 mil la vanzare. daca te intereseaza da un semn. tipul e din iasi.

multam omule ca vrei sa ma ajuti da momentan nu ma bag.ma-m apucat de simson sa il mai modific si ma costa destul de bine. daca imi iau nipru o sa ramana neterminat simsonul si nu asi vrea asta.vine el si dnepr-ul la vremea lui. :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala este ciopartzit in Rusia nu in Romania.

Nu o fi el ciopartit in romania da ii beton ;)

are cineva poze cu nepra asta?????/ :burnout: am o singura poza cu ea si vreau neaparat sa o vad si din alte pozitii.... rog foarte mult pe oricine are poze cu nepra asta sa posteze cateva sa o vad si eu(si una daca nu mai multe)va multumesc anticipat :D

post-13995-1164653710_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu o fi el ciopartit in romania da ii beton ;)

are cineva poze cu nepra asta?????/ :burnout: am o singura poza cu ea si vreau neaparat sa o vad si din alte pozitii.... rog foarte mult pe oricine are poze cu nepra asta sa posteze cateva sa o vad si eu(si una daca nu mai multe)va multumesc anticipat :D

 

 

Niku-nepra roz e din Sibiu,a lui Gabi Hoadrea.

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niku-nepra roz e din Sibiu,a lui Gabi Hoadrea.

B.

in sibiu i-a fost facuta poza de catre un prieten da nu stiam ca-i de acolo.MERSI si rog din nou...daca are cineva poze cu ea sa posteze(ii frumoasa si aranjata)cred ca s-au bagat bani in ea nu gluma
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niku-nepra roz e din Sibiu,a lui Gabi Hoadrea.

B.

Exact,cioparu e facut de Zoli din Oradea daca-mi amintesc bine si imbunatatit de Hoadrea(meserias Nica Gigi).

Atunci nu mai bagati decat mobre cioparite ca alea-s romanesti 100% :peace: :wave: :ok:

 

Am citit cu mare incantare tot topicul asta!

 

Dar nu am vazut nici o poza cu motorul lui Nae din Arad!

Eu zic ca merita vazute, la cat a mincit omul pe el, chiar daca-i japoneza!

 

Pun eu poze (cu motorul si cu omul) de cand m-am intalnit ultima oara cu el

Arata interesant asa impopotonat.Tot ciopar e,chiar daca omu ,l-a accasorizat numai.Fiecare cu stilul lui .Se pare ca riderului respectiv ii place si asta-i cel mai important.Nu toti fac Showbikeuri ca la carte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un bobber tare rigid

Am ciordit poza de la roby de pe site

 

 

A fost Niprul lu Alvin din Resita. Cadrtu rigid. Nu te puteai cara cu el

Criminal

:peace: :wave:

 

:ok: E supper Chopperul:D

 

Asta chiar ca nu e facut in Romania. L-am vazut la intalnirea de la Valea Ierii

Am stat de vorba si cu proprietarul. E un tip din Ungaria.

Super fain motoru

 

Ia uite si un Harley facut la Resita.

Motorul e deja gata. am sa revin cu poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

uite si niprul meu :crack: is din iasi...putin modificata nu cine stie ce...dar astept sa imi termin actele sa ma apuc sa o fac mai speciala :crack: ....prietenii mi-au spu ca e f frumoasa asa ca m-am hotarat sa o pun si eu aici :crack: ...bafta numai bine

post-8665-1167840996_thumb.jpg

post-8665-1167841043_thumb.jpg

post-8665-1167841096_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o mobra care am gasito la mine prin beci............sta acolo k n-o mai face nici dreq....ca-i mobra nu de alta :crack:

da de se face singura k si de plimbat se va plimba tot singura :cheers: :P :blink: :hug:

 

asta e facuta de mine si de custom..acum 3 :crack: 4 ani(pe vremea cand impingeam la mobre)

asa ramane PE VIATA :crack:

post-13995-1168009398_thumb.jpg

post-13995-1168009444_thumb.jpg

post-13995-1168009498_thumb.jpg

Editat de Niku Chopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...