Sari la conținut

CHOPPER,CUSTOM,RAT SI BOBBER-fabricate in RO


Klaus
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salut Muti,bine ai venit....

ironhead-ul arata mai bine decat azi-toamna cand statea la Gabi in curte!

completeaza-ti si tu locatia la profil.

 

 

 

salutare tuturor! ....ma cam bate gandul sa-l vand! si daca ma ajuta pib-ul familiei.... :bounce: sa-mi iau altul mai mare (1400 !) si mai nou!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a inceput si al meu sa arate!! inca nu este gata dar hai sa va pun niste poze cu el!! mai urmeaza sa-i facem un paint dragut pe rezervor!! :bounce:

post-4210-1179062263_thumb.jpg

post-4210-1179062282_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

hai sa pun si eu ceva poze . e cava fabrikt in romania si umpic modifikta de mine .>>. SA NU RADETZI VA ROG EU ! .<<. oricum nu conteaza ! eu o iubesc ! a fost prima chestie pe care am urcat si poate ca daca nu era ea nu aveam pasiunea asta pentru motoare !

post-10129-1182338788_thumb.jpg

post-10129-1182338844_thumb.jpg

post-10129-1182338972_thumb.jpg

post-10129-1182339005_thumb.jpg

post-10129-1182339028_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chopper-ul de mai jos e al user-ului "laurentiug", doar ca el nu mai poate atasa poze.Asa ca avind consimtamintul lui, iaca niste poze cu un custom

In film tocmai a fost spalat motorul si e uda pinza....de aceea iasa aburi

post-3526-1182406466_thumb.jpg

post-3526-1182406499_thumb.jpg

post-3526-1182406523_thumb.jpg

post-3526-1182406547_thumb.jpg

post-3526-1182406576_thumb.jpg

Editat de bikertibi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:moto: fratzilor... nu sunt un motociclist... ca voi... da' vreau sa imi aduc dim nou mz-ul pe linia de plutire... de la 14 ani imi rpu capu cu el... acum... am pistonu mi de cioburi... shy un x-titular decedat... shy un tata inconstient care nu a facut un contract cu ala... mz-u e din 1960, 250cc shy unii zic ca sunt cateva ca a mea... undeva la 10 buc... va rog... ajutatzi-ma sa o inmatriculez... shy sa o pun pe soselele patriei noastre... shy s-o chopper-uiesc putzin... o sa pun shy poze cu ia... daca reusesc sa o spal... ca de 2 ani nu am mai miscat-o... :rock: dau o bere...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Chopper-ul de mai jos e al user-ului "laurentiug", doar ca el nu mai poate atasa poze.Asa ca avind consimtamintul lui, iaca niste poze cu un custom

In film tocmai a fost spalat motorul si e uda pinza....de aceea iasa aburi

 

 

 

salut...cu o intrebare deranjez si eu?...de unde benzi de azbest pentru tobe?!...caut de o gramada de vreme!...dati-mi o mana de ajutor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut...cu o intrebare deranjez si eu?...de unde benzi de azbest pentru tobe?!...caut de o gramada de vreme!...dati-mi o mana de ajutor

Astept eu sa-mi vina din Germania, la preturi ceva mai rezonabile decat in alte parti. Dupa ce le am si vad ce si cum, iti dau de veste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Chopper-ul de mai jos e al user-ului "laurentiug", doar ca el nu mai poate atasa poze.Asa ca avind consimtamintul lui, iaca niste poze cu un custom

In film tocmai a fost spalat motorul si e uda pinza....de aceea iasa aburi

 

* mistoooo! tare bine arata "monstrul" :cheers:

Imi place mult cum i-a facut aparatoarea pe roata din fata si ...rezervorul :)

 

felicitari lui Luarentiu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

salut din nou, mi-am luat indianul :) ..si la fel gandeam si eu..referitor la aripa..dar e prinsa doar in doua suruburi (alea de la amortizoare),si e prinsa f bine cu o ranforsare inteligenta facuta, si chiar am si facut pana in ziua in care am luat-o..si in 10 min am dat aripa jos :moto:

Numai bine :lol: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

pfff... a meu nush unde la care categorie intra, da custom sigur ii!

 

apropo, care is bobberele ca io nush

 

post-5010-1187973164_thumb.jpg

 

post-5010-1187973243_thumb.jpg

 

moto ii suzuki marauder de 800 din 2002. saua o fost facuta de mana de tatamio(fostu proprietar) la fel si sissy`baru(cromat la elba in tm) si ghidonu si farurile aditionale eu le`am montat!

 

apopo: care stie unde se cromeaza pe zona de vest!

 

mersi mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ITACROM pe calea Borsului!

ironia e ca iti cromeaz , doar daaca:

-materialul e gata decapat

-si doar cantitati mari

 

asteea fac nichelare nu cromare,decaparea s-ar putea face la Metalurgica.

cele doua mentionate snt din Oradea, si ar mai fi UAMT aici numa daca cunosti pe cineva din interior.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oky...deci

material gata decapat? nu inteleg? adika dat cu decapant? sau cum :agree:)

si cantitati mari? nu`i problema! da poate sa fie cantitate mare din piese mici? :smoke: sau musai bucatile sa fie mari!

 

mersi mult! daca poti face treaba asta o sa ai o groaza de clienti din arad!

 

si mai o intrebare, diferenta intre crom si nichel? nichelu ii mai galbui?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oky...deci

material gata decapat? nu inteleg? adika dat cu decapant? sau cum :smoke:)

si cantitati mari? nu`i problema! da poate sa fie cantitate mare din piese mici? :ok: sau musai bucatile sa fie mari!

 

mersi mult! daca poti face treaba asta o sa ai o groaza de clienti din arad!

 

si mai o intrebare, diferenta intre crom si nichel? nichelu ii mai galbui?

 

decapat?

materialul inaite de cromare ,nichelare,trebuie finisat ,daor ca finisare tre facuta intr-un mod mai industrial.

asta inseamna ca dupa ce este polizat cum trebuie, se trece prin baie de acid sulfuric, apoi printro baie prin care circula curent electric de intensitate ridicata, pentru a curata, scoate din material toate impuritatile, apoi spalari in apa la temp de 100 g celsius, urmata in una de 80 si tot asa pina la temperatura camerei(20-30).

 

deci aici e buba! :agree:

0259434791

0723202258 nr de telefon de la Itacrom. poti suna sa vezi ce si cum, e posibil sa colaboreze cu cineva si poate fac ei si decaparea.

Nichelarea in principiu e aceeasi ca si cromarea doar ca are o tenta mai aurie nichelul, diferente mari nu sunt, o tenta mai calda fata de crom.

Numi faci clienti ,ca nu ma ocup cu asa ceva, bine ar fi, ca as fi facut fericiti multi bikeri, stiu informatiile astea ca am cautat si eu sa cromez si m-am last pagubas, in cele din urma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...