Sari la conținut

Fara Cuvinte...


lonely rider
 Share

Postări Recomandate

Dupa modul tau de gandire nu pot decat sa iti urez in avans un calduros RIP... Prietenul meu cel frustrat, cu 2100 de euro pe care i-am dat pe scuterul meu imi cumparam cel putin un 400 cu care sa imi rup gatu', dar nu am facut dintr-un motiv simplu: habar nu aveam sa conduc si nu am crezut ca mi se potriveste. Acum vreau tot ceva pana in 500 cmc tocmai pt ca inca ma simt incepator. Daca ai "miar" sau altceva mai tare nu te face mai barbat decat in mintea ta. Si daca tot esti barbat nu te mai lamenta ca iti fac "conservarii" buba si pazeste-ti singur pielea, pt ca nimeni altcineva nu o va face pentru tine, lucru pe care l-am invatat inaintea ta pare-se desi te oftici pe cilindreea mea :agree: Nu ma simt deloc complexat de ea, tocmai pt ca nu e prelungirea ...a nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Din pacate, judecand absolut obiectiv este culpa comuna. Motociclistul a vrut probabil sa-l depaseasca, sau sa-l evite si a avut proasta inspiratie sa faca manevra asta pe stanga. Probabil ca soferul nici nu a semnalizat, mergand pe ideea ca e nasol sa semnalizezi ca vrei sa faci stanga peste banda continua, nu de alta dar poate te vede cineva...

Iar la chestia cu a omorat un om: pietonii au fost cauza celor mai multe accidente rutiere anul acesta (conform statisticilor Politiei). Daca pietonul a traversat prin loc nepermis si soferul a dat peste el si l-a omorat, este INTEGRAL VINA PIETONULUI! Si il compatimesc sincer pe soferul care trebuie sa traiasca cu vina morala de a fi omorat un om si nu a avut cum sa evite lucrul asta. Stiti bine cum cauta presa motive de senzational, probabil ca suna mult mai dramatic sa scapi o linie pe finalul articolului in care sa spui ca "a omorat un om" fara insa sa specifici cine a fost de vina in acel accident.

Pana nu stim din surse sigure cum s-a produs accidentul si ne bazam doar pe informatiile din presa, tot ce scriem aici sunt simple speculatii. A fost cineva acolo sa vada? A intrebat cineva la Politie sau la Procuratura care a fost dinamica accidentului? Nu. Dar ne dam cu parerea pe forum: "A FOST ASA!!!" "BA NU, A FOST INVERS!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad k multi aveti motoare mari si uni mai mici...aia cu motoare mici sa TACA ...vad k se deviaza de la subiect ....prob e k animalul asta k altfel nu pot sa ii zic a mai omorat un om si opinia publica nu a facut nimik...mancan rahat toti pe forumul asta dar nimeni nu face nimik...toti am incalcat linia continua din diverse motive ( rog cei cu scutere sa nu comenteze) am ajuns la parerea k nu mai renteaza sa merg pe sosea k pot fi un posibil subiect pe forum ...stiti cu totii (cei cu motoare mari) k in momentul cand mergi cu viteza ( de la 100 in sus) nu mai poti sa vezi toate posibilitatile de manevra sa iesi fara a fi lovit CONCLUZIE : Silviu poate a vazut k a incetinit dar a preferat sa mearga pe linia continua crezand k martalogul face DREAPTA ...dak facea dreapta cum a crezut el totu era OK

PE ACEASTA CALE II ROG PE CEI CU MOTOCILETE CU CAPACITATE CILINDRICA MICA (50...125...150...250) SI CARE MAI SUNT SA NU MAI POSTEZE PARERILE LOR DESPRE VITEZE SI MANEVRELE PE CARE LE POTI FACE (VALABIL SI PT CEI CE NU AU MOTOARE)

INSANATOSIRE GRABNICA SILVIU SI PRIETENEI LUI si DUMNEZEU sa ne aiba in paza pe toti

Cine mucu meu te pune sa mergi cu 300? e culpa comuna asta e clar,amandoi au incalcat regula de circulatie.daca pastra distanta se oprea,asa ca nu te mai umfla,e un semn ca nu stia sa mearga ca in orice moment poate ala din fata sa opreasca iar tu trebuie sa fi pregatit,daca mergi cu viteze astronomice o faci pe barba ta si gata.

Imi pare rau pentru motociclist,nu merita sa plateasca asa scump

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

culpa este comuna !!! dece ?? pai soferul masini a facut o manevra si a calcat linia continua, iar vina motociclistului este aceasi, a calcat linia continua plus ca a vrut sa si dapaseasca, daca masina a oprit trebuia sa opreasca in spatele ei si sa astepte urmatoarea manevra din partea masini, motociclistul trebuia sa circule cu o viteza sa poata evita orice pericol chiar si franarea brusca a masini din fata sa

 

offtopic: ma simt atacat si nu sunt considerat motociclist, se vede treaba ca aici au cuvantul doar cei cu motoare peste 250 cmc, pai de ce domnule "lonely rider" ?? ca noi mergem mai incet si nu avem parte de accidente de acest fel si putem evita pericolele ?? pe dumneavoastra, avand motor mare, nu va obliga nimeni sa mergeti cu viteza mare !!! va obligat vreun motociclist care are motocicleta mai mica de 250 cmc sa mergeti tare ???? credeti ca noi nu stim ce inseamna viteza ??? motocicletele vitezane nu sunt facute pt oras sunt pt circuit, legislatia pe care am invatato la scoala de soferi este pt toata lumea !!!

lonely rider plangeti ca va iasa masinile in fata si nu mai aveti timp sa franati, mergeti incet cum fac si eu si am timp sa franez si sal evit, poate la anu o sami cumpar un motor de 600 cmc, veti vorbi cu mine si daca va voi spune acelasi lucru ca acum ma veti asculta ???

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

culpa este comuna !!! dece ?? pai soferul masini a facut o manevra si a calcat linia continua, iar vina motociclistului este aceasi, a calcat linia continua plus ca a vrut sa si dapaseasca, daca masina a oprit trebuia sa opreasca in spatele ei si sa astepte urmatoarea manevra din partea masini, motociclistul trebuia sa circule cu o viteza sa poata evita orice pericol chiar si franarea brusca a masini din fata sa

 

offtopic: ma simt atacat si nu sunt considerat motociclist, se vede treaba ca aici au cuvantul doar cei cu motoare peste 250 cmc, pai de ce domnule "lonely rider" ?? ca noi mergem mai incet si nu avem parte de accidente de acest fel si putem evita pericolele ?? pe dumneavoastra, avand motor mare, nu va obliga nimeni sa mergeti cu viteza mare !!! va obligat vreun motociclist care are motocicleta mai mica de 250 cmc sa mergeti tare ???? credeti ca noi nu stim ce inseamna viteza ??? motocicletele vitezane nu sunt facute pt oras sunt pt circuit, legislatia pe care am invatato la scoala de soferi este pt toata lumea !!!

lonely rider plangeti ca va iasa masinile in fata si nu mai aveti timp sa franati, mergeti incet cum fac si eu si am timp sa franez si sal evit, poate la anu o sami cumpar un motor de 600 cmc, veti vorbi cu mine si daca va voi spune acelasi lucru ca acum ma veti asculta ???

asfalt uscat

Pt unii, de exemplu dl lonely rider, faptul ca au motoare mai mari de 250 cc e ca si cand ar avea 3 coa_ie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai nene deci chiar nu sunteti sanatosi la minte...ce conteaza daca a fost culpa comuna sau nu? ce conteaza la ce concluzie ajunge politia? Conteaza ca MOTOCICLISTUL A VAZUT MASINA SI S-A BAGAT CA UN BOU cand putea sa nu se bage sau sa franeze sa se asigure daca e safe ce face!! Acum baiatul a ajuns fara un picior, ineinteles ca putea sa fie mai rau, dar nici asa nu e ok de loc.

 

OFF-TOPIC Haideti sa va dau un exemplu simplu: Circuli cu motorul pe strada si te apropii de o intersectie semaforul iti indica verde. Prin intersectie observi ca circula nestingherite si cu viteaza masinile aflate in laterale care au coloarea rosie la semafor. TU CE FACI???? INTRI CA BOU IN INTERSECTIE, CA TU AI DREPTATE CA DOAR AI VERDE, DESI ESTI CONSTIENT CA RISCUL DE A FI IMPLICAT INTR-UN ACCIDENT E MARE, SAU FRANEZI SI II LASI PE PROSTI SA TREACA, MOTIV PENTRU CARE RAMAI IN VIATA SI CU MOTORUL INTREG?

 

NU CONTEAZA CA E CULPA COMUNA SAU NU! NU CONTEAZA CA ALA CU ML A GRESIT!!!! CONTEAZA CA MOTOCICLISTUL A VAZUT MASINA SI A ALES SA RISTE, A ALES SA DEPASEASCA PE LINIE CONTINUA CAND STIA CA ACEA MASINA PREZINTA UN PERICOL, MOTIV PENTRU CARE ACUM STA IN SPITAL CU IN PICIOR AMPUTAT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iaca, m-am conformat, motor de 916 cmc, ma incadrez la profil...

Deci... de cate ori sa se mai spuna: NU CONTEAZA CE FAC CEILALTI!! In afara de cazul in care iti cade o masina din cer, esti partial de vina! Nu legal, ci moral! In momentul in care iesi pe strada cu motocicleta, STII ca drumurile sunt proaste, STII ca sunt pline de idioti care nu te vad/nu se uita/fac manevre interzise si e obligatia ta fata de tine sa mergi astfel incat sa eviti orice fel de accident. Trebuie sa anticipezi si cele mai putin probabile situatii si sa mergi mereu in limitele tale si ale motocicletei.

Sa presupunem ca in acest accident vina este in totalitate a soferului politician (sau ce naiba e, ca nu mai stiu). Si ce?!!! Motociclistul are un picior mai putin, este afectat pe viata, in timp ce soferul e bine-mersi. Chiar daca o sa-i ia carnetul pe vecie (ceea ce nu o sa se intample, bineinteles...) tot e cat se poate de OK. Este intreg, nu face puscarie si are bani sa plateasca despagubiri victimei si sa-i ramana si de-o bere dupa aceea. Asadar, cum vreti sa fiti? Cu dreptatea in mana si cu un picior lipsa (sau mai rau) sau injurand de ma-sa pe conservarul idiot care a facut manevra interzisa/periculoasa dar pe care l-ati evitat fara probleme pentru ca deja vi se paruse ceva suspect la el? Eu aleg varianta a doua de fiecare data. Si am ambele picioare si intentionez sa le pastrez multa vreme de-acum incolo. Poate nu ajung cel mai repede la destinatie, poate nu ma inclin cel mai tare pe serpentine, poate merg cam incet cateodata, dar... intelegeti voi.

Desigur, daca alegi prima optiune, esti liber sa o faci. Bafta multa si la mai mare! Chiar nu te desconsider, recunosc ca am o oarecare admiratie pentru curajul nebunesc de care dadeam si eu dovada odinioara. Dar nu te plange daca treaba se-mpute! Ti-o asumi! Cu cat mergi mai mult cu viteze foarte mari pe drumuri publice, cu atat cresc sansele sa o musti. Cu cat te concentrezi mai mult asupra trasului de gaz si manevrelor spectaculos-interesante in loc sa observi ce se intampla in jurul tau, cresc exponential sansele sa ti-o iei. De la un prost, evident. Un orb. Un incompetent. Care pleaca pe picioarele lui acasa, de cele mai multe ori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bla-bla. aceleasi cacaturi cu aceeiasi ganditori de (cuvant urat) care trag concluzii gratuite. ce de "motociclisti" de (cuvant urat)...

iesi pe motor, iti asumi riscul.

ai pasager belesti ochii mai mult...(parerea mea).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:agree:

Mare e gradina, dar multi cu Tico au zburat peste gard !!! Pacat ca nu si-au luat si neuronul cu ei. Mai ticors, nimic nu se intampla daca soferul nu cauza aceasta imprejurare. El nu avea voie sa faca stanga pe acolo, punct. Nu vira, nu se intampla nimic. El este cauzatorul si nu moto. Nu moto a facut vreo manevra care a pus in pericol alt participant la trafic. si culmea pretul cel mare il plateste acum riderul si nicidecum nea consilierul, care e pe post de Doamna cu Coasa pe sosea.

 

Putere si rabdare riderului pt a isi putea remodela felul de a trai si a fi!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bla-bla. aceleasi cacaturi cu aceeiasi ganditori de (cuvant urat) care trag concluzii gratuite. ce de "motociclisti" de (cuvant urat)...

iesi pe motor, iti asumi riscul.

ai pasager belesti ochii mai mult...(parerea mea).

 

Perfect de acord!

 

Mergi pe motor - ai avantaje si dezavataje pe care trebuie sa le accepti!

 

O singura idee cretina au in cap foarte multi care scriu aici pe forum - E la volan, nu la ghidon pai E VINOVAT nu mai conteaza ce si cum!

 

inainte sa-mi iau motor ma ingrozisem dupa ce citisem aici pe forum

VEDEAM NUMAI "conservarii" sunt nenorociti. fac special, nu se asigura niciodata, nu dau prioritate la motoare, vor sa te dea jos, niste bestii care ataca motociclistii! e moarte sigura pe strazi la noi!

 

Noroc ca nu m-am luat dupa cretinitatile pe care le-am auzit la multi dintre voi si am vrut sa incerc singur sa vad cum e pe strada cu motorul!

Am avut o mare surpriza!

E adevarat ca sunt si unii care nu se asigura, care nu sunt obisnuiti sa vada motor pe strazi si nu te vad, care nu iti dau prioritate!

DAR CATIVA! DEPARTE DE A FI MAJORITARI!

SI DACA CIRCULI PREVENTIV si in limite de bun simt(hai nu cu 50 da nici cu 100 in oras)! AI SHANSE MINIME SA PATESTI CEVA!

 

Mergi ilegal! Conduci la risc! Nu te supara cand o patesti... Zi bah am fost prost si am patit-o! ASTA E! Viata merge inainte daca mai merge...

 

NU MAI SARITI DE CATE ORI E UN ACCIDENT sa dati vina numai pe conservar - de multe ori ambii sunt de vina!

 

Ii doresc baiatului accidentat sa aiba puterea sa isi continue viata!

Mult noroc si sanatate la toti!

Editat de motoGT
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu zic nimic.

Spun doar ca moto e posibil sa fi ajuns in stinga masinii sau pe contrasens dintr-o miscare de evitare. Sau dintr-o groapa. Sau lovita de alta masina de pe dreapta. Sau ... cine stie ... daca nu stim ce-a fost acolo e imposibil de stabilit vina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad k multi aveti motoare mari si uni mai mici...aia cu motoare mici sa TACA ...vad k se deviaza de la subiect ....prob e k animalul asta k altfel nu pot sa ii zic a mai omorat un om si opinia publica nu a facut nimik...mancan rahat toti pe forumul asta dar nimeni nu face nimik...toti am incalcat linia continua din diverse motive ( rog cei cu scutere sa nu comenteze) am ajuns la parerea k nu mai renteaza sa merg pe sosea k pot fi un posibil subiect pe forum ...stiti cu totii (cei cu motoare mari) k in momentul cand mergi cu viteza ( de la 100 in sus) nu mai poti sa vezi toate posibilitatile de manevra sa iesi fara a fi lovit CONCLUZIE : Silviu poate a vazut k a incetinit dar a preferat sa mearga pe linia continua crezand k martalogul face DREAPTA ...dak facea dreapta cum a crezut el totu era OK

PE ACEASTA CALE II ROG PE CEI CU MOTOCILETE CU CAPACITATE CILINDRICA MICA (50...125...150...250) SI CARE MAI SUNT SA NU MAI POSTEZE PARERILE LOR DESPRE VITEZE SI MANEVRELE PE CARE LE POTI FACE (VALABIL SI PT CEI CE NU AU MOTOARE)

INSANATOSIRE GRABNICA SILVIU SI PRIETENEI LUI si DUMNEZEU sa ne aiba in paza pe toti

 

Tu cel care ai motor mare, zici de la 100 in sus, nu? Esti constient ca pe drumurile nationale "in sus"-ul ala este pe barba ta, si legal si moral?

Tot ce se intampla peste viteza asta este clar vina ta! Ne-o asumam. Si eu am dat 150 la umbrita mea (nu ca sa ma laud (ci sub forma de test)) dar, pe 4 benzi, si m-am asigurat ca am toate orizonturile libere (nici macar o masina in caz ca ma imprastii). Probabil nu sunt motociclist bun...ar spune unii...dar asta am considerat eu la momentul ala ca m-ar pune in siguranta cea mai mare...

Este de datoria noastra ca indivizi cu instincte de conservare (la unii mai mari, la altii mai mici) sa ne luam masurile de precautie dupa cum ne simtim in stare. Cine nu stie sa se aprecieze bine, ori sa stea acasa, ori sa nu se planga in cazul in care si-o fura.

Oicum, la peste 100 la ora te conduce ea, indiferent de ar spune orice vitezoman...ca tot gume are... :agree:

 

Asfalt uscat!

Editat de aax94
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oameni buni... de ce sa dam vina pe conservari mereu... toti gresim... si aici au gresit amandoi...dar sincer cel cu motorul din punctul meu de vedere e mai vinovat... a vazut ca ala cu ML-ul a incetinit?... putea sa se gandeasca ca ceva e in neregula si sa mai astepte putin... totusi era in joc nu doar viata lui ci si a fetei care era cu el... problema e ca de multe ori nu avem rabdare sa vedem ce se intampla si ne angajam in depasiri fara sa stim ce ne asteapta dupa... imi pare sincer rau pentru el... nu as dori la nimeni asa ceva... dar mai greu e faptul ca toata viata o sa-l chinuie gandul ca ar fi putut face ceva care sa evite acest nenorocit accident...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad k multi aveti motoare mari si uni mai mici...aia cu motoare mici sa TACA ...vad k se deviaza de la subiect ....prob e k animalul asta k altfel nu pot sa ii zic a mai omorat un om si opinia publica nu a facut nimik...mancan rahat toti pe forumul asta dar nimeni nu face nimik...toti am incalcat linia continua din diverse motive ( rog cei cu scutere sa nu comenteze) am ajuns la parerea k nu mai renteaza sa merg pe sosea k pot fi un posibil subiect pe forum ...stiti cu totii (cei cu motoare mari) k in momentul cand mergi cu viteza ( de la 100 in sus) nu mai poti sa vezi toate posibilitatile de manevra sa iesi fara a fi lovit CONCLUZIE : Silviu poate a vazut k a incetinit dar a preferat sa mearga pe linia continua crezand k martalogul face DREAPTA ...dak facea dreapta cum a crezut el totu era OK

PE ACEASTA CALE II ROG PE CEI CU MOTOCILETE CU CAPACITATE CILINDRICA MICA (50...125...150...250) SI CARE MAI SUNT SA NU MAI POSTEZE PARERILE LOR DESPRE VITEZE SI MANEVRELE PE CARE LE POTI FACE (VALABIL SI PT CEI CE NU AU MOTOARE)

INSANATOSIRE GRABNICA SILVIU SI PRIETENEI LUI si DUMNEZEU sa ne aiba in paza pe toti

 

 

 

Auzi? Tu te mai suporti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Idiotul ala daca a mai omorat un om ar tb batut cu pietre. Nu i-ar aduce nimanui nici un serviciu, poate doar ar salva alte vieti. Vina e insa a motociclistului 50%, putea sa mai astepte. Si eu am patit-o cu un bou care mi-a intors in fata...e greu oricum de judecat ce a gandit silviu atunci...mare pacat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce repede dati voi o sentinta! Daca omul ala pe care l-a omorat a traversat d-ampulea peste DN si soferul asta atat de hulit a avut ghinionul sa dea peste el? Cine e de vina? Conform legii e de vina pietonul care a traversat prin loc nepermis. Dar voi stiti mai bine: "ii omoram cu pietre!"

Judecati repede si fara sa aveti informatii, luandu-va dupa ce a spus un gazetar. Gazetari care stiti cat exagereaza si cat ii injurati ca distorsioneaza faptele cand ii descriu pe motociclisti ca "roacheri satanisti". Dar acum, daca tot era vorba de un conservar... hai sa-l injuram pe conservar, nu?!

 

Idiotul ala daca a mai omorat un om ar tb batut cu pietre. Nu i-ar aduce nimanui nici un serviciu, poate doar ar salva alte vieti. Vina e insa a motociclistului 50%, putea sa mai astepte. Si eu am patit-o cu un bou care mi-a intors in fata...e greu oricum de judecat ce a gandit silviu atunci...mare pacat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun, daca politia stabileste ca este culpa comuna soferul nu pateste nimic? Faptul ca se face vinovat doar pe jumatate ca sa zic asa il scuteste de penal?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

culpa comuna sau nu? pt silviu asta nu mai conteaza pt ca privind situatia el a ramas fara un picior, care i-a fost amputat de mai sus de genunchi, Acum este intr-o stare stabila .

Cu ajutorul unei proteze teoretic ar putea sa duca o viata cat de cat normala.

Pentru cei care vor sa il ajute s-a deschis un cont pe numele lui :

RO05 RZBR 0000 0600 0951 2608 Alexa Silviu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cont deschis la Agentia Raiffeisen Bank Bacau

 

vreau sa pecize ca articolul din ziar nu este tocmai corect..

masina nu a fost lovita din spate ci in roata stanga fata

masina nu vroia sa intre in benzinari pe la "intrare" ci pe la "iesire", ...daca intra pe unde trebuia putea sa fie si mai grav

marcajul acolo nu este corect (chiar autoritatile au spus asta), si este linie continua simpla, nu dubla

iar manevra putea sa fie depasire sau devansare.... daca era doar devansare culpa este in totalitate automobilistului, daca era depasire e culpa comuna....dar asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai cautati sa gasiti scuze motociclistului. E clar ca au gresit amandoi. Cu totii am calcat macar o data linia continua, cu totii am intrat la o benzinarie pe la iesire.

 

In momentul in care s-a intamplat un accident si e si din vina motociclistului nu e normal sa imputi soferului daunele motociclistului. Fiecare stie la ce se expune cand pleaca cu motorul. In momentul cand incalci regulile de circulatie, nu ai dreptul moral sa faci galagie ca a gresit si altul. Asta e! Trebuia sa mergi in conserva.

 

Stiu ca saracul motociclist nu a apucat sa comenteze nimic si sincer ii doresc sa iasa cat mai bine din aceasta incercare. Ma enerveaza in schimb toti reisarii care cred ca soseaua e bunul lor personal si daca se intampla ceva automat e vina conservarului si apoi vedem noi din ce cauza. Mai bine ati circula mai prudent si nu ati mai crea si altora (mai saraci cu duhul) impresia ca e permis orice pe motor. Nu mai cautati pretexte. Pe baiat nu il ajuta cu nimic. E clar ca o faceti doar ca sa va justificati voi comportamentul pe strazi. (si pentru asii pilotajului si ai codului rutier - atat linia continua simpla cat si dubla interzic depasirea....)

 

Apropos de devansare: daca tie nu-ti convine ca se baga conservarul peste tine (ca e loc) poate nici conservarului nu ii convine ca tu te bagi la limita pe langa el.... mai ales cand e curba, linie continua sau mai stiu eu ce.

Editat de GXG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am motor mai mare ca al tau asa ca te rog frumos sa treci la colt.

 

Motor mai mare si mai puturos :smoke:

 

In alta ordine de idei eu cred de fapt ca toata faza asta cu "culpa comuna" e doar o misculatie de-a magnatului aluia ca sa scape basma curata. Ce s-a intamplat de fapt? Ala cu ML-u voia sa intre in benzinarie,face stanga peste linia continua si de pe CONTRASENS venea motociclistul.

Pe siteul ala e si un comentariu care spune clar ca masina era lovita in partea din fata stanga,in nici un caz intr-o parte.

 

Esti intr-o ureche? Cum dreq sa vina de pe contrasens cand masina e lovita in stanga fata? Omul a vrut sa intr-o benzinarie, deci daca venea de pe contrasens motoristul...nu ar trebui ca masina sa fi fost lovita pe dreapta? :agree:

 

Culpa e a boului cu masina, dar si motoristu e de vina, parerea mea....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti intr-o ureche? Cum dreq sa vina de pe contrasens cand masina e lovita in stanga fata? Omul a vrut sa intr-o benzinarie, deci daca venea de pe contrasens motoristul...nu ar trebui ca masina sa fi fost lovita pe dreapta? :agree:

 

:smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ma frate cu teoria conspiratiei .. daca venea din contrasens, masina ar fi trebuit sa fie lovita in partea DREAPTA , nu STANGA !!

 

Dar stai !!! .. e posibil ca intre timp , porcu ala cu MeLeu' sa fii reparat masina pe partea dreapta, ca doar are pile si bani... si imediat a bushit-o intentionat pe partea stanga, pana sa vina politia si porcii aia care fac poze, cum ii cheama.. aa.. ziaristi !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am cuvinte sa comentez...nu mai pot sa critik ...nu mai stiu ce sa fac http://www.ziaruldebacau.ro/index.php?articol=22767 am ajuns la concluzia k soseaua nu mai este pt mine.... am sa ma dau pe enduro dak patesc ceva e din vina mea>>>> post-17488-1187700172_thumb.jpg <<<<< acesta aste criminalul pe care il platim din banii nostri :agree:

 

astfel de stiri, ma pun pe ganduri pt. o perioada, defiecaredata cand am tendinta sa depasesc pe dreapta sau peste linie continua ...

trist, fara un picior nu as mai putea juca baschet, nu as mai putea conduce motorcicleta, nu m-as mai putea trezi din pat cu acelasi picior ...

imi pare rau pt. tinarul din articol, si totusi ma amuza comentariul lasat de catre "anonim2 24 Aug 2007, 08:06", pe pagina ziarului respectiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...