Sari la conținut

Parbriz Pt Chooper


ALEX-CRUISER
 Share

Postări Recomandate

Cum zic americanii: "trial and error". Modifici,dai o tura,vezi daca-ti place...Daca nu,mai modifici pozitia lui...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

...Sau incearca sa-l mai si ridici,daca se poate .Da' in principiu asta ar fi,lasa-l mai inclinat.

 

Nenea iancu ar fi zis asa: ba sa se schimbe (parbrizul), dar sa nu se modifice nimic (la pozitia lui )

 

:agree: :smoke: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai mistocarilor,omu' avea nevoie de ajutor.Si in sub-titlul topicului parca scrie "cei care au asa ceva"... Voi,valea :agree: ! Na!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am luat parbriz azi si l-am montat (de la moto team, draguti, s-au chinuit pana l-au pus, au uitat sa stranga toate suruburile, chestii d'astea).

a aparut o problema: e mai rau cu decat era fara. pe la 80 km/h aerul dislocat de parbriz se "prabuseste" inapoi fix cam pe unde se afla casca mea, de zici ca sunt zece draci pe ea si o zgaltaie in toate partile. o sa incerc sa ii modific pozitia (acum este cam vertical, probabil ca pus putin mai pe spate arunca curentul de aer in spatele meu, si nu mai falfaie casca in cap).

idei sunt binevenite

 

Las ca le vindem lu' AWD !!!!! :agree:

 

 

--- Mesaj completat în 25 Aug 2007 18:15 -------------

Alex, poti sa postezi o poza cu tine pe Intruder...vreau si eu sa-i pun parbriz, dar nu l-as vrea pe cel mare...si sunt curios cum arata pe ansamblu motorul cu parbrizum mic. Multumesc.

 

POZELE !!

post-15897-1188054887_thumb.jpg

post-15897-1188054934_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La accept gratis ca sa el dau foc.

 

* Vaai, ce apucaturi naziste ai duomnu'! :ok:

Mai bine fii si tu generos si da-le altcuiva care are nevoie... Sa ai pe lumea ailalta :agree:

 

Eu abia peste 2 saptamani o sa merg cu sticla in fata. pe perioada concediului Lucky va sta la garaj la imbunatatiri :smoke: Va fac poze cu geamul, cand vin din concediu.

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* Vaai, ce apucaturi naziste ai duomnu'! :P

Mai bine fii si tu generos si da-le altcuiva care are nevoie... Sa ai pe lumea ailalta :agree:

 

Eu abia peste 2 saptamani o sa merg cu sticla in fata. pe perioada concediului Lucky va sta la garaj la imbunatatiri :ok: Va fac poze cu geamul, cand vin din concediu.

:smoke:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Sau incearca sa-l mai si ridici,daca se poate .Da' in principiu asta ar fi,lasa-l mai inclinat.

eu cand l-am montat pe al meu, am avut tendinta sa-l montez cat mai sus - la nivelul ochilor (pt o protectie mai mare), dar mi-am dat seama ca nu-i chiar asa... pt. ca se formeaza o serie de curenti turbionari (sau cum s-or chema ei) in spatele lui, care imi intra in casca (half face) si e super deranjant. In clipa in care ma ridic pe seaua pasagerului iar parbrizul imi vine cam pe la barbie, situatia se schimba radical de la disconfort la ..no comment, chiar si la viteze de 120-130. Dar sigur , mai conteaza si cat e de inclinat - eu l-am pus paralel cu furca (cat de cat)

Peace..!!! :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Concediu fara motor :ok: :P ????

 

Pt cine e pasionat de motoare nu exista asa ceva :agree: :smoke:

 

CRIA te-ai gandit ca la intoarcere,Lucky va vedea in tine o tradatoare !!!

 

* Da, m-am gandit. Lucky ma iubeste neconditionat :)

Si eu pe ea la fel :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probleme cu parbrizul meu: la 120 vibreaza ghidonul destul de tare, daca e zgariat noaptea cand iti bat farurile in el se face un halou de nu mai vezi nimica. de aia l-am scos. dar cand plec la drumuri mai lungi il pun si am grija sa nu ma prinza noaptea pe drum

post-9231-1188141444_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu doar constat.

 

Ca acuma mi-aduc aminte. Cum sa-mi faci tu mie una ca asta, adica sa-ti pui parbriz. Sau esti nostalgic dupa TL?

 

O sa vad cum ma simt cu pardriz si TLR-ul a fost o incercare,ca pana nu ai si nu te dai cu ele nu stii cum e

(nu imi mai luam sport in veci daca stiam ce incomode sant)

PS:mai astept crashbars si am cam terminat cu accesorizarea !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fie, sunt prost informat.

Oricum raman dusman la parbrizulu, dar o sa-mi iau cand trec la ceva peste 1500 cemecei. Ce, nu are sens?

 

are sens... cand scapi de fierul tau cel vechi si treci la ceva mai cochet si mai distins( sa zicem ceva peste 1000)?

:bounce:

 

Cria si lucky sunt les, tu si fierul sunteti....

 

:D - gluma!

 

:moto:

 

Ca sa nu fiu total off topic:

 

La EN aveam parbriz, foarte bun la drum lung, suportabil in oras

 

La intruder nu mi-am pus si nici nu-mi pun _se strica linia, bre....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am iesit ieri la o plimbare pe DN si e bun parbrizul sa simte diferenta.

Sant ceva curenti dupa el dar nu deranjanti(oricum batea vantul si din lateral).

 

PS:ai dreptate Circel la tine nu merge chiar ar fi ca nuca"n perete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am iesit ieri la o plimbare pe DN si e bun parbrizul sa simte diferenta.

Sant ceva curenti dupa el dar nu deranjanti(oricum batea vantul si din lateral).

 

PS:ai dreptate Circel la tine nu merge chiar ar fi ca nuca"n perete.

 

Da, asa e, dar sa stii ca oftez dupa vremurile d e parbrizist cand ma dadeam jos de pe cal(en) cu demnitate.

 

Acu fac prapad cu casca in lumea bondarilor si a mustelor , sunt un fel de stalin :D

 

la maxim 150-200 km ma opresc sa sterg singele si se face iar lumina :bounce: ( dar depinde cum merg...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Circel: Ia cauta tu mai bine,a-i sa vezi ca exista si model care da bine...Mai mic,inclinat,gen sport... Oricum ,e si chestie de gust...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma, tu tii cu ursu'?

 

 

<small>--- Mesaj completat în 30 Aug 2007 05:02 -------------</small><br/>

 

Da' oare pambrizu' nu se umple de muste? Si viziera de la casca trece de el, au ba?

1. normal. Ursu rulz!

 

Dar in adancul sufletului tau, chiar sincer, nu vrei ceva mai mare? :D

 

2. "Pambrizul" da, dar te dai jos de pe capra decent....si speli capra, nu sari in dus cu casca in cap :bounce:

 

na, mai iei o musca 2, dar... raritati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari,

 

Abia acum am avut timp sa postez!:D

 

Alex, la mine parbrizul e pe la nivelul gatului...Am mers si cu 145km/h iar parbrizul nu a tremurat/vibrat/etc. Mie imi place ca ma apara de pietre, muste, chiar si ploaie!:bounce:)(m-a prins o ploaie si nu am inteles dece era ud numai parbrizul si eu nu)

Tocmai am vazut un film vechi: "Hell's Angels on Wheels" (cu Jack Nicholson) si politistii motociclisti din film aveau parbrizul pana la nivelul ochilor.

 

Numai bine,

 

Bogdan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca i-am schimbat pozitia (cam o ora de incercari si reglaje) si l-am pus mai inclinat. e o diferenta majora cam pana pe la 110km/h, dupa aia creste exponential forta curentilor pana pe la 140 dar tot e mai bine - adica din cei 10 draci care trageau de casca in toate directiile parca au fugit vreo 5-6

 

acum e putin mai jos (pe la nivelul gatului) dar fiind inclinat "arunca" aerul peste casca.

 

on the top: daca ma aplec pe motor sub parbriz (ca la viteza de 140 e clar ca alerg si nu mai conteaza cat de "estetic" stau pe motor) e chiar bine (mor toti dracii).

 

si sa ma laud: am montat si engine guard, si mai vin si sissy bar si coburi si atunci o sa pun si poze cand o fi porcul gatit frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esteee...! Acu' chiar e "cruiser"...Pregatit de drum lung,ce mai...Sa moara AWD-ul :D ! De fapt,coburi MARI are si el,chiar nedetasabili,i-a insurubat pe motor...

....Proiectoare nu-ti pui?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-i pun proiectoare ca trebuie sa umblu la instalatia electrica si nu sunt f sigur ca vreau asta (probleme cu garantia, ca e nou motorul)

 

mai degraba caut ceva tobe mai zgomotoase, dar pana acum nu am gasit nimic si ce am auzit de preturi m-a cam descurajat (de la 500 euroi in sus)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-i pun proiectoare ca trebuie sa umblu la instalatia electrica si nu sunt f sigur ca vreau asta (probleme cu garantia, ca e nou motorul)

 

mai degraba caut ceva tobe mai zgomotoase, dar pana acum nu am gasit nimic si ce am auzit de preturi m-a cam descurajat (de la 500 euroi in sus)

I-am intrebat pe cei de la service Suzuki daca merge puse proiectoare si au zis ca nu prea e bine,dubleaza consumul de curent si pot aparea probleme !!

 

La tobe vezi ca ai sonda Lambda !! bine ar fi sa nu o scoti ca sigur creste consumul(e legata de CDI-ul motocicletei si implicit de sist de injectie)

 

PS:cat e in garantie nu ai voie sa umbli la tobe !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am pus si eu un parbriz pe vulcanul meu, s-a potrivit sa am si noroc cu el, eu am comandat parbrizul cel mai mic de la louis, ala de 15E si mi-au trimis altul care arata super montat... si care costa ceva mai mult, este 65E... ca au incurcat coletele :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pus si eu un parbriz pe vulcanul meu, s-a potrivit sa am si noroc cu el, eu am comandat parbrizul cel mai mic de la louis, ala de 15E si mi-au trimis altul care arata super montat... si care costa ceva mai mult, este 65E... ca au incurcat coletele :)

 

pune o poza :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...