Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

hehe..... corsar :laugh:)

 

Pai dhe... cate ceva... mecanic din 1989, facultate, actual capitan e marina... :laugh: Busa... Hmmm... in 1999 am lucrat in Thailanda un an de zile unde am vazut-o prima data...si m-am indragostit... :hug: am batut numai coasta Asiei din 1996 pana n 2004... unde am tot vazut o multime de lucruri interesante...

Din 2004 am lucrat pe relatia de America de nord si de sud, iar anul acesta am ajuns si prin Europa mai des.... ':P)

Ceva prieteni prin State si un frate, nepoti si alt prieteni in Canada... ;)... nu incerc sa impresonez pe nimeni... dar daca ati vrut cateceva despre mine... am scris... ca dhe nu ma doare inima si nici mana...

Nu iau comisioane de la nimeni ptr comenzi si alte 'manarii' asa ca sunt cred ca sunt ok... Ce aduc ptr Busa... in primul rand aduc ptr mine si alti catva cunoscuti posesori de Buse... daca vrea si altcineva cateceva din ce aduc... no problem...

 

Busa mea e modelul jun 2005... si am luat-o de noua...

Fiind marinar iti da dreptul sa-mi zici ca sunt Corsar...

 

Sunt mai mult mercenar decat corsar, imi vand serviciile... destul de scump... cred... in ceea ce priveste modalitatea de plata a angajatorului...

 

Cam atat... alte intrebari?

=====================

...?

=====================

OK... am asteptat o zi si vad ca nu sunt...

 

Cu respect ;)

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:( Am fost la Bistrita la intrunire, super frumos iar drumul de intoarcere a fost de vis(multumiri ghidului),nu prea mai tin minte orasele pe unde am umblat,poze si amanunte pe(/index.php?showtopic=39112&pid=1195291&st=540entry1195291),ca sa nu fie totul perfect de la Petrosani Busyca mea nu a mai vrut.In decelerare sau in frana de motor,se opreste.. :D nu va mai zic ce frumusete sa iei Defileul Jiului si Dealu Negru fara frana de motor si in curbele mai grave sa se si opreasca motoru :rolleyes:

Benzina am bagat la fel 3 motoare-probleme numai io

am verifica(de fapt Ro a verificat) filtru de aer-curat

De azi noapte fierb,nu stiu incotro sa o apuc,parca nici nu as lasa pe oricine sa-si faca de lucru la busyca mea,mecanicu meu nu raspunde...fierb.

A mai avut cineva asa probleme? De la ce o fii??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nasule zi detalii de casca ce-o ai de vanz. nu de alta, dar daca se potrivea la fosta ta, inseamna ca s-o potrivi si la noua mea. desi strang si eu pt ceva shoei, dar momentan....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nasoale probleme,chiar nu stiu ce poate fi?

ce stiti de shoei xr 1000

 

 

Eu port rx 1000,inainte am avut raid 2 nu observ mare diferenta.

 

Sunt adept Shoei amandoua sunt perfecte din orice punct de vedere.

(cumparate de la Polo)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:( Am fost la Bistrita la intrunire, super frumos iar drumul de intoarcere a fost de vis(multumiri ghidului),nu prea mai tin minte orasele pe unde am umblat,poze si amanunte pe(/index.php?showtopic=39112&pid=1195291&st=540entry1195291),ca sa nu fie totul perfect de la Petrosani Busyca mea nu a mai vrut.In decelerare sau in frana de motor,se opreste.. :D nu va mai zic ce frumusete sa iei Defileul Jiului si Dealu Negru fara frana de motor si in curbele mai grave sa se si opreasca motoru :rolleyes:

Benzina am bagat la fel 3 motoare-probleme numai io

am verifica(de fapt Ro a verificat) filtru de aer-curat

De azi noapte fierb,nu stiu incotro sa o apuc,parca nici nu as lasa pe oricine sa-si faca de lucru la busyca mea,mecanicu meu nu raspunde...fierb.

A mai avut cineva asa probleme? De la ce o fii??

Jos pompa de benzina si la verificat cu ea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi de injectoare si bujii

Din fericire s-a rezolvat la reprezentanta Suzuki. Au pus baietii calculatorul pe instalatia electrica si a aparut ,,buba". Are sub sea un senzor de inclinare care la un unghi mai mic de 45 grade fata de pamant, intrerupe motorul pt. a nu lua foc in caz de cazatura. Era stricat. Busa rules.... :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din fericire s-a rezolvat la reprezentanta Suzuki. Au pus baietii calculatorul pe instalatia electrica si a aparut ,,buba". Are sub sea un senzor de inclinare care la un unghi mai mic de 45 grade fata de pamant, intrerupe motorul pt. a nu lua foc in caz de cazatura. Era stricat. Busa rules.... :rolleyes:

 

 

 

ah, pana sa termin de citit deja se zburlise pielea, ma gandeam "mama da o mai fi avut loc picioru' intre el si asfalt...?" da se pare k era doar stricat

bine k ai rez,, bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca are nevoie de mai mult de 45 grade ptr a taia alimentarea si injectia.

oricum ptr a afla erorile puteti intra in dealer mode facand punte intre 2 fire aflate sub sa.

daca vreti sa stiti mai multe just ask.

astfel gasiti orice eroare afisata pe bord..cand se aprinde becul rosu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din fericire s-a rezolvat la reprezentanta Suzuki. Au pus baietii calculatorul pe instalatia electrica si a aparut ,,buba". Are sub sea un senzor de inclinare care la un unghi mai mic de 45 grade fata de pamant, intrerupe motorul pt. a nu lua foc in caz de cazatura. Era stricat. Busa rules.... :rolleyes:

Told-ya ca diagnoza ii da raspunsul :(

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zi mai multe despre firele acelea :lol:

Nu am frate ce sa mai zic v-a povestit Ro.Nu e nici un fir e un senzor de inclinare care la mine era stricat. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mine la TL este o mufa in dreapta spate sub plastic. chestia faina e ca nu ai voie sa intrerupi alimentarea ca iti sterge eroarea. si ca sa ajungi la mufa din spate trebuie sa scoti sitzul din spate. deci sau ai cheie de rezerva la tine sau niste maini foarte mici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o am ..in varianta europeana ..adica XR 1000 ..carbon kevlar ..isi merita toti banii :lol:

in dealer mode intri facand punte intre 2 fire si ti se afiseaza un cod de eroare de la C001 la Cxx ..te uiti in manual si iti dai seama ce nu merge

tot asa reglezi si senzorul TPS :lol: cel care ii spune cdi'ului la cate % e deschisa acceleratia ..la mine era dereglat si l'am reglat singur in 5 minute

 

era sa uit .in dealer mode intri doar daca ti e aprinde becul rosu de pe bord FI ..inseamna ca ai eroare ..si urmeaza sa vezi despre ce e vba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a deci daca nu exista eroare nu nu ai cum sa vezi ceva?

si de unde pot face rost de lista de coduri?

si care sunt acele doua fire unde se gasesc si ce ciloare au?

 

 

ma bate gandul sa iau aceasta casca

Editat de NASU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...