Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare !

Va fi cineva prezent la intalnirea internationala din germania 5,6,7 iunie 2009 ?

Hayabusa sarbatoreste 10 ani, vor fi buse din toata europa acolo.

http://translate.google.com/translate?js=n...history_state0=

puteti cauta pe google mai multe detalii.

Imi cer scuze daca s-a mai postat.

NUmai bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu sa mai postat

multumim

dar cel putin pentru mine este imposibil de ajuns

cu toate ca este un vis si cine stie poate intr-o zi pe planuri mioritice o intrunire hayabusa ro.

speranta moare ultima

deocamdata ma multumesc cu intrunirile de hayabusa de la arc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yep... am masurat cate ceva... astept sa fac niste masuratori la oras cu noul esapament izolat... sa vedem e pacaleala au ba...

Yo' zic ca e ok...

 

Cam asa arata bordul Busei pe timp de noapte... mai are si Plasma Bright da I-phonul e cea mai naspa scula foto pe timp de noapte...asa ca am renuntat.

 

Ne vedem la Arc' pe la ora 18:00...

 

God Speed.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10xDon Capitan,ZZR face chiar bine,detalii aici :) ,eu mi-am revenit cam 80%, dar e spre bine sper!

/index.php?...73411&st=50

 

La mine la 2.9 sunt lemn,dar asta poate este si la stejarele stock de BT014....

Cate kg are busa la plin?

Ramane sa vorbim, sa ne vedem :eek:

 

Lemn sunt si la Busa la 2.9... dar consistenta cauciucului da aderenta... Yo' zic ca's bune.

Hmm... La plin Busa are vreo 232.2k - inclusiv ulei vreo 2.4kg si gaz14.8kg. Mai depinde de la o busa la alta... scule,esapament si alte gadgeturi...

 

Cele bune.

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !

Va fi cineva prezent la intalnirea internationala din germania 5,6,7 iunie 2009 ?

Hayabusa sarbatoreste 10 ani, vor fi buse din toata europa acolo.

http://translate.google.com/translate?js=n...history_state0=

puteti cauta pe google mai multe detalii.

Imi cer scuze daca s-a mai postat.

NUmai bine !

Hehe... Lung drum pana in Germanica...

 

Eu m-as incumeta :D daca mai gasim Buse gata de start... de ce nu.

 

Cum stati cu concediile bajeti?! :)

 

Cred ca vin si 2 exemplare ale "concurentei", azi la arc, tot pe la 18.00(daca vremea permite).

Ne auzim toti acolo,bafta domniilor :eek:

 

S-a notat... ne vedem pa'colo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate a trebuit sa plec cu basculanta si nu am putut ajunge la arc :eek:

dar poate ne vedem sambata si mergem impreuna la campionatul mondial de stunt

ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 17 nu se risca nimeni sa vina pe aeroport la Tulcea?Putem sa ne dam la free pe aeroport.Ce ziceti?Eu plec cu o gasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e cam departe

si riscant pentru mine

daca o iau razna pe autostrada si zic ca am ajuns pe aeroport :)

ma vedeti urmarit cu alicopterul pe A2 :eek:

asta asa in gluma

oricum multumesc emil de invitatie

 

plus in aceiasi perioada este si campionatul mondial de stunt si prefer sa vad profesionistii in actiune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 17 nu se risca nimeni sa vina pe aeroport la Tulcea?Putem sa ne dam la free pe aeroport.Ce ziceti?Eu plec cu o gasca.

 

 

...cred ca ajung eu Emile,habar nu am unde e aeroportul cu toate ca fac drumul Braila-Tulcea destul de des, dar ne descurcam noi....se tot vorbea si prin oras la mine de o gasca mai mare care ar vrea sa ajunga la liniute....sper sa ne adunam si noi mai multi....te sun cand ajung pe acolo....toate bune.... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am intins-o pe asfalt... :P inclinat dreapta, cauciuc rece, voblaj, ambreaj la jumatate... redresat... si usoara frana fata. 3sec.

 

Bag de seama ca furca stanga a pierdut suficient ulei... ptr ca la frana pe fata m-am trezit ca se infunda motorul in partea stanga... am ciupit bordura si m-am trezit intr-o pirueta turbata pe asfalt... Busa... noroc cu Puigul de dreapta care s-a polizat 1/4 pe asfalt... eu noroc cu Sidi pe care am reusit si m-am asezat in coor in timp ce-mi firgeau bucile pe asfalt...la 30-40 la ora.

 

In rest totul e ok...

 

Hilar... si prostesc... ieri dimineata intentionam sa-mi schimb uleiul si semeringurile la furca... dar la Suzi Service...mi-au spus ca nu au stoc si ca o sa vina in 2 saptamani... intentionam sa platesc azi ca sa vina niste semeringuri peste 2 saptamani... hmm... asa am ajuns si pe jos... stupid... ca mai toate pateniile neplacute pe care nu poti sa le prevezi in viata.

 

Bune Puig-urile.... Sidi nota 10... nu am nici o julitura... Miracol

 

Cele Bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa Capitane,ca asa-i cand pui PPOWER COMMANDER si MUZZY prima data(uitat pe high power) :P Acum se deschide saua? Asta nu-i stres! Il sti pe baiatul asta ? Cica vine saptamana viitoare pe aici,asa ca ne putem juca cu ele pe asfalt cat vrem numai sa nu ne exfoliem noi..

Disney zice sa iti iei Husky :laugh:

post-3768-1242315312_thumb.jpg

Editat de Reaper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iep...HighPower... doua lucruri bune din toata patania... :P) se deschide shaua acum normal... Si al 2-lea... esapamentul s-a mutat mai in interior... mi se parea un pic mai in afara decat normal. In rest totul e Can Can.

 

Ce sa zic... Inox the Man e asteptat... pana cand :laugh:) o sa vedem.

 

maine merg sa-mi schimb semeringurile si uleiul din furca. Am gasit un service si au totul pe stoc... nu tre' asteptat 2 saptamani

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am masurat azi ceva temperaturi pe esapamet la "fierbinte" azi au fost 28C-31C in Bucuresti... Si surpriza...surpriza... temperaturi masurate pe imbinarea celor 4headere (numai acolo am putut prinde senzorul) 156C... frumos... in schimb esapamentul intermediar...frigea... fiind inox s-a schimbat la culoare in vinetiu...

Ca si concluzie... 260 si ceva inainte de izolatie... 156C dupa... aprox 100C eficient zic eu... termocupla radiatorului a fost suficient de relaxata azi. Ne-am plimbat ceva... Centru-Guvern-NervaTraian-Unirii-Universitate-Romana-Arc-Bikers (nu au Plescoi - ce pacat) si inapoi la CDG.

O sa incerc ceva maine cand o sa cuplez senzorul in acelasi loc ca si inainte de izolare.

:laugh: Intrucat nu m-am plimbat singur... ci insotit de Reap... pot zice ca am si martor ptr eventualul "Toma Necredinciosul" care de obicei apare in orice topic din forum.

 

 

Cele Bune.

 

God speed.

 

 

 

bine ca nu ai patit nici tu nici busa nimica.

S-a polizat un pic carena in partea de jos a capacului... neglijabil... in rest toate Bune.

 

:P eu nu am chiar nimic... 0 - damage.

 

God Will.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate au si rulmenti de jug :P

 

O sa le pun o intrebare. Cu furca sunt programat luni dimineata la prima ora.Iti dau un telefon si iti spun ce si cum.

Azi ziceau ca's full. Asa ca Luni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu te cred capitane

si trebuie sa vad pe motorul meu ca sa te cred

asa ca vreau mai repede tevile :P

 

 

glumesc desigur :laugh:

Editat de NASU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...