Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

nu stiu ce sa zic

eu am fost de cca 3 ori pe acolo

1 sa echilibrez roata fata

si ultima data sa fac dyno test in drum a inceput sa faca figuri

mashinuta a pus-o pe dyno si cand sa inceapa a vazut ca nu merge un cilidru

si nu a mai fortzat-o si tot au iesit 90 de cp la roata

nu mi-au luat cat trebuia pentru ca nu au facut testul pana la capat ci doar o constatare

frumos si profesional din partea lor

eu unul nu am ce sa reprosez

 

acum astept sa vina la b&s injectorul, sa fac rost de banii si sa-mi pun si eu pc3 pe busa si apoi hopa sus pe dyno

 

Da bre da faptul ca au Dyno in Bucuresti... e ca si cum ai fi un Ciumec cu Maserati sau Ferrari parcat pe Dorobanti in fata la Eateria. Ajung sa zica ca sa nu vi cu o coptura pe Dyno ca nu sunt responsabili de avarie ... ca dhe... noi avem Copturi...

 

Dap... cam atat.

 

Sa fi Modest si sa-ti vezi de treaba e greu... al dracu'. Big deal...

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

=======================

Pai de ce nu-ti dai jos de pe site-ul Dyno ... Harta ptr configuratia ta...?!... tre sa-ti scrie cineva harta...

 

Au o chestie buna... eu pe ea merg... Full Muzzy/stoc or aftermarket airfilter...asta e id-ul hartii...

 

M312-010.djm

 

Merge Bine... nu ma plang... Oricum i-am scris unui priceput de la PCM... si mi-a zis ca pot merge si pe configuratia Full Yoshimura / stoc or aftermarket airfilter...

 

Asta mi-a raspuns dupa ce i-am prezentat setarile Motorului meu... PCM-ul e al lor... nu al nostru... din pacate...

 

=====================

 

"Map 312-521 is the closest map that we have to your setup.

 

 

 

If you have any other questions please let us know. Thanks."

 

 

 

Dustin Schaller

 

Technical Support Manager

 

Dynojet Research

 

800-992-4993

 

www.powercommander.com

 

www.dynojet.com

 

================

Antigelul il poti combina doar cu produsi care au aceeasi compozitie... asta daca sti ce s-a folosit inainte... daca nu mai bine schimba tot Lichidul sau pune doar apa distilata pana in toamna cand mai scad temperaturile... si mai faci rost de "Bistari"

 

PS: Daca ai PCM 3 si nu ai softul... ti-l incarc eu ca am tot ce trebuie...

 

Ms Capitane, o sa te caut pt harta iar in ceea ce priveste antigelul il schimb nu ma mai complic dar vroiam sa vad daca pierde pe undeva.

Eu cand i am desfacut carenel nu am vazut pe nicaieri sa fie ud si daca o sa curga o sa i fac atunci 'buson la buson sa vad pe unde rasufla si ii pun altul la rasfatata! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D vezi ca de pe 23iunie - 3iulie dispar o vreme... plec in tarile calde. Sa vorbesti cu Nasu' si cand ai vreme da-mi de veste. Daca ai PCM-ul pus pe motor... vin eu cu Laptopul si cablu... si il incarcam la botul calului... Cele bune.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa traiasca baietzii !!! Vin si eu maine la Arc, pe la 6 maxim 6 si 30.

 

Numai bine

 

P.S. btw cit este testul Dyno la United mai nou - ca pret ma intereseaza.

Multumesc

Editat de Morrisson
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P vezi ca de pe 23iunie - 3iulie dispar o vreme... plec in tarile calde. Sa vorbesti cu Nasu' si cand ai vreme da-mi de veste. Daca ai PCM-ul pus pe motor... vin eu cu Laptopul si cablu... si il incarcam la botul calului... Cele bune.

 

Ms frumos Capitane eu il am pus de anul trecut pe motor!

Vb si stabilim o zi...! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa speram ca nu ploua mai tare....

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care stie pe posesorul unei Buse imatriculata in Neamt... model 2004 cred... albastru cu negru... :cheers: sa faca bine sa-i spuna sa-si intinda lantul si sa-l mai unga ca ar fi pacat sa se "verse pe asfalt" ... Ieri la Arc am avut o strangere de inima cand am vazut un asemenea lant...

 

Cele Bune.

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care stie pe posesorul unei Buse imatriculata in Neamt... model 2004 cred... albastru cu negru... :cheers: sa faca bine sa-i spuna sa-si intinda lantul si sa-l mai unga ca ar fi pacat sa se "verse pe asfalt" ... Ieri la Arc am avut o strangere de inima cand am vazut un asemenea lant...

 

Cele Bune.

 

 

Salutare tuturor, Capitane sa speram ca o sa si dea seama pina la urma ca e timpul sa i mai puna niste UNTDELEMN.....! din gand in gand!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau seu de oaie sa miroasa a pastrama la cox pe strada!Am inteles ca Floriolul nu tine.Il arunca repede.Ala de masline este mai bun,dar nu excelent.

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor, ce faceti mai oameni buni nu mai dati nici un semn de viata....?

Eu de exemplu nici acum nu am apucat sa i schimb antigelul dar o sa i cumpar cat de curand si sper ca totul sa decurga normal!

 

Numa' bine! (cum spunea Morisson)

:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor, ce faceti mai oameni buni nu mai dati nici un semn de viata....?

Eu de exemplu nici acum nu am apucat sa i schimb antigelul dar o sa i cumpar cat de curand si sper ca totul sa decurga normal!

 

Numa' bine! (cum spunea Morisson)

:rolleyes:

 

Colega daca vrei antigel spune-mi si itzi iau de la Motul - eu abea l-am schimbat + lichidul de frana si ambreiaj - de fapt posibili stii de la TNG. Maine dau comanda de niste ulei si te trec si pe tine pe lista daca vrei - marti il ai .

 

Numai bine ...inca o dat :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Colega daca vrei antigel spune-mi si itzi iau de la Motul - eu abea l-am schimbat + lichidul de frana si ambreiaj - de fapt posibili stii de la TNG. Maine dau comanda de niste ulei si te trec si pe tine pe lista daca vrei - marti il ai .

 

Numai bine ...inca o dat :drink:

Ms frumos, dar am luat azi 2 kg de la benzinarie!!

Il aranjez zilele astea..!

Ms frumos si Numa' Bine!

:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca este cevamai tare ca busa...

ZZR 1400 e sigur.Studiaza un pic si ai sa te convingi.Busa este o legenda,un mit.Modelul nou nu are prea multe in plus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Ne mai auzim peste vreo 10 zile. Eu plec din tara... Cucule' cand ai vreme dupa 4iulie o sa te pot ajuta cu pcm3-ul tau.

Mi-au venit noile gume Metzler Sportech M3 :rolleyes: a luat pe spate o guma de 200. Daca vrea cineva sa-si comande cu incredere la 073367339 - Simona. O dulcica de fata.

 

Ride Safe.

 

 

 

Ps: Ptr interesati-Cost...280eur set cu gume de 190 pe spate / 290eur set cu guma de 200 pe spate. (Dot apr.2009)

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ZZR 1400 e sigur.Studiaza un pic si ai sa te convingi.Busa este o legenda,un mit.Modelul nou nu are prea multe in plus.

 

Daca mergi la DragBike... poate zzr-ul are ceva sanse... mai depinde si de mana...riderului :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi a iesit prima pereche de Botox de pe originalele Capitanului urmeaza a fi data la imbracat in folie de carbon ....cand nu stiu sper ca saptamana asta ... maine o sa urmeze a 2a pereche ,cei care doresc as vrea sa imi dea din vreme un pm ca sa le fac din timp si sa le duc la imbracat ca cu asta nu ma mai ocup eu :rolleyes:

post-14727-1245699568_thumb.jpg

post-14727-1245699610_thumb.jpg

post-14727-1245699682_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...