Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

Okei am notat saptamana asta sper sa le livrez(3 perechi)....Cu Reaper ma descurc ca sta aproape cu Nasu prin telefon si cu ....Emylyo ramane sa iau legatura :)

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cred ca Nasu se refera la viteza de 300 plus.Si eu o am disponibila,dar nu am mai fost curios sa o prind dupa delimitare si nu sunt pentru ca placerea condusului dispare si apare nevoia de muschi contra curentului de aer.Zzr-ul are insa frane,abs si un cuplu cu mult mare fata de busa.M-am hotarat sa imi iau si pompa de frana aftermarket Nissin radiala.Caucioace mai ieftine si cred ca cele mai ieftine le are Mac-ca sa nu mai vorbesc ca este un baiat superfain si intelegator.M3 cu 190 pe spate este 270 parca la el.Mi-am luat set de la el de sport la 220,dar am pus pe fata power 2 ct de la altcineva (la telefon a avut un pret si cand am ajuns sa il iau se scumpise cu 5 euro si cursul de schimb era unul urias la el-nu dau nume).

 

Okei am notat saptamana asta sper sa le livrez(3 perechi)....Cu Reaper ma descurc ca sta aproape cu Nasu prin telefon si cu ....Emylyo ramane sa iau legatura :)

Momentan mai am o datorie la cineva de pe acilea de pe forum.Scap de ea si te contactez.0727364388e nr meu.Da un bip sau un sms s ail am pe al tau si te contactez.Am si eu de luat bani,dar nimeni nu se inghesuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Ne mai auzim peste vreo 10 zile. Eu plec din tara... Cucule' cand ai vreme dupa 4iulie o sa te pot ajuta cu pcm3-ul tau.

Mi-au venit noile gume Metzler Sportech M3 :) a luat pe spate o guma de 200. Daca vrea cineva sa-si comande cu incredere la 073367339 - Simona. O dulcica de fata.

 

Ride Safe.

 

 

 

Ps: Ptr interesati-Cost...280eur set cu gume de 190 pe spate / 290eur set cu guma de 200 pe spate. (Dot apr.2009)

 

Salutare si concediu placut Capitane, e oke cam pe 1 iulie termin si eu problemele si o sa am mai mult timp atunci!

Mersi frumos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Munca mea si munca baietilor de la Carbon Systems http://www.carbonsystems.ro/Folie-carbon-3M.php a ajuns la un rezultat vezi poze...maine sunt gata cele 3 perechi comandate :) si pot mentiona ca arata chiar mult mai bine decat originalele Capitanului :)

post-14727-1245831880_thumb.jpg

post-14727-1245831885_thumb.jpg

post-14727-1245831893_thumb.jpg

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Munca mea si munca baietilor de la Carbon Systems http://www.carbonsystems.ro/Folie-carbon-3M.php a ajuns la un rezultat vezi poze...maine sunt gata cele 3 perechi comandate :) si pot mentiona ca arata chiar mult mai bine decat originalele Capitanului :)

 

Ces astea? intra in ram air? Se pot fabrica si pe alea de 600 k4-5?cat m-ar costa?sunt interesat de asa ceva mai ales ca imi lipsesc sitele de acolo din fata si as compensa cu ceva :) (fostul propietar lea scos si nu le mai gaseste..)

Editat de serious sam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumos lucrate prizele de aer,Andrei. Nota 10. O sa-ti ceara Capitanu' drept de autor..... :)

acu trebuie avut grija la inbinarile foliei sa tina la vant si jet de apa. eu am avut tot motorul inbracat in folie si nu vreau sa va povestesc experimentul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate aranjam cumva vara asta si te ajut s-o duci pe Busi la un circuit mai mare..... Hungaroring sau Panonia.....crede-ma ca acolo o sa te imprietenesti cu ea asa cum trebuie.Am vazut multe buse pe circuite , mai ales seara dupa ce se termina cursele oficiale.Te lasa cu far si toate alea, ca in varianta stock. Sa nu te miri daca o sa vezi si BMW R1200GS plecand de la boxa odata cu tine. Foarte bine ca ai incercat circuitul si abia astept sa se intoarca Capitanu din vacanta.....sigur o sa vada si Busa lui vreun vibrator vara asta. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate aranjam cumva vara asta si te ajut s-o duci pe Busi la un circuit mai mare..... Hungaroring sau Panonia.....crede-ma ca acolo o sa te imprietenesti cu ea asa cum trebuie.Am vazut multe buse pe circuite , mai ales seara dupa ce se termina cursele oficiale.Te lasa cu far si toate alea, ca in varianta stock. Sa nu te miri daca o sa vezi si BMW R1200GS plecand de la boxa odata cu tine. Foarte bine ca ai incercat circuitul si abia astept sa se intoarca Capitanu din vacanta.....sigur o sa vada si Busa lui vreun vibrator vara asta. :laugh:

cu mare placere ! eu momentan ma antrenez aici ca e aproape de mine. pozele sunt din prima iesire pe pista. acum vreau sa schimb anvelopele ,carene de pista ,crashuri si cateva mici setari si dupa alte 3-4 iesiri sa ajung sa pun si genunchiul jos ca oricum am 1,85m si daca ies din sha nu ar fi mare greutate. o fac oricum de placere nu sa ating nustiuce performante. pastram legatura si poate ne-om gasi curand !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pus caucioace noi pe busa-Pilot sport pe spate si power pe fata.Nu prea am unde sa le echilibrez.Trebuie neaparat?Setul vechi l-am echilibrat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari din Belek (Antalia)dupa o zi de nervi (datorita serviciilor deplorabile ale agentiilor de turism romanesti) ne-am cazat la Hotelul Miracle de Lux. Caldura mare pe aici bajeti :laugh: curge berea in valuri...potolul suficient sa sature un batalion de motociclisti flamanzi :)) fetele de pe aici sunt cam Rubesciene pe aici...In rest toate's bune. Ne auzim mai tarziu.

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...as pune niste poze da nu merge...o lasam pe mai tarziu. :disappointed:) bune Botoxuri ai facut mai Ardei. Sa ai grija de originale...le vreau inapoi cand ma intorc. Inox...vezi ca am gasit garaj la curte...curent,apa,ciment pe jos... Il luam pe un an daca e ok. Asta dupa intoarcere acasa...

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Capitane - daca este MIRACLE, am stat si eu acu 2 ani la el, bun hotelul fetele sunt de pe la noi sau imprejurimi ... oricum concediu placut.

 

2. ALOOO care ai o busica cu BOT-OXURI pe ea cu luminite peste tot prin fata si pe sub ea.... a trecut de la mare inspre autostrada pe linga mine ca glotu (eram cu masina :disappointed:) poze va rog ca mi-a placut obiectul.

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ces astea? intra in ram air? Se pot fabrica si pe alea de 600 k4-5?cat m-ar costa?sunt interesat de asa ceva mai ales ca imi lipsesc sitele de acolo din fata si as compensa cu ceva :kick: (fostul propietar lea scos si nu le mai gaseste..)

Se pot face ceva...dar tre sa-ti facem o amprenta pe intrarea de aer. In rest volumele de aer se pot calcula... De design se ocupa Andrei. Singurul lucru care o sa te coste e matrita...daca mai aduci vreo 2 clienti se amortizeaza cheltuielile. Pretul este negociabil. Arata-ti carena :disappointed:) si vorbim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...