Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

Mama,deja's fara bike de 2zile... Mai are careva vreo idee? Nashuleeeee! Capitaneeeee! Scamutaaaaaa! 'ELP! :unsure:

Scuze nu prea mai am timp de forum... muncesc la noul proiect si sunt terminat, asa cum a spus si GEO alta sau sudura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Emil, Octav :

 

 

bah....eu nu vreau sa am tate :scratch: !!!

 

te sun maine sa planificam excursia in alpi!

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Mă tentează o hayabusa pentru la anu. Dacă este cineva de prin Mureș il rog să mă lase să o încerc câteva sute de metri. Las mașina garanție. Menționez ca mă interesează modelul vechi cel până în 2008 dacă nu mă înșel. Vreau să văd în special poziția de condus și cât de grea este.

Asfalt uscat va doresc!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Mă tentează o hayabusa pentru la anu. Dacă este cineva de prin Mureș il rog să mă lase să o încerc câteva sute de metri. Las mașina garanție. Menționez ca mă interesează modelul vechi cel până în 2008 dacă nu mă înșel. Vreau să văd în special poziția de condus și cât de grea este.

Asfalt uscat va doresc!!!

Trimite pm lui Punki,e din Sighisoara.Eu nu-s in tara,si nu te pot ajuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit cu Punki deja insa el are modelul nou. Ne cunoastem de ceva vreme asa ca nu ar fi o problema, si nici distanta nu-i mare intre Mures si Sighisoara insa as dori sa ma urc 2 minute pe un model 1999 pana in 2007.

Daca ajungi in tara da un semn.Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt Cristi Graur-si eu as fii vrut busa neagra acum 5 ani si gasisem,dar am pus pret pe calitatea motocicletei si uzura,intretinere.Acum apreciez ceea ce am si culoarea mea pune in evidenta soimul de pe carenele laterale.Mai multe persoane s-au anuntat pt acest moto pt anul 2013,dar la fel s-au anuntat si acum un an pt acest an.Spre bucuria mea au uitat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie să incerc o hayabusa vara asta.Eu înainte am avut 929 putin modificat, adică toba si un dinte mai putin pe pinionul din față. Din cîte am inteles hayabusa este un pic mai leneșă. Am in cap treaba cu hayabus de când aduceam motoare din Germania însa niciodată nu am adus una datorit faptului ca sunt greu vandabile și preferam sa am 2-3 motoare de 600 pe stoc care se vindeau mult mai repede. daca ajungi aproape de mures cu motoru da un telefon. pana una alta o sa-mi fac timp intr-o zi sa vad motoru lui Punki și sa stau u minut pe el sa vad poziția de condus(daca ma lasa) :rolleyes:

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie să incerc o hayabusa vara asta.Eu înainte am avut 929 putin modificat, adică toba si un dinte mai putin pe pinionul din față. Din cîte am inteles hayabusa este un pic mai leneșă. Am in cap treaba cu hayabus de când aduceam motoare din Germania însa niciodată nu am adus una datorit faptului ca sunt greu vandabile și preferam sa am 2-3 motoare de 600 pe stoc care se vindeau mult mai repede. daca ajungi aproape de mures cu motoru da un telefon. pana una alta o sa-mi fac timp intr-o zi sa vad motoru lui Punki și sa stau u minut pe el sa vad poziția de condus(daca ma lasa) :rolleyes:

asfalt uscat

...lasa apropourile...stii unde ma gasesti :wink:

 

Apropo: ce masina ai.....tzihihih. :D ...am glumit.Esti invitatul meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hahaha.Sunt in Bucuresti acum da cum ajung acasa si am un pic de timp te sun. Eu am o laguna din 2003 care cred ca este la jumatate din pretul motorului tau(sunt optimist), da vin cu masina lu Noemi care este noua si valoreaza mai mult :laugh:

Merci Punki, te anunț înainte sa vin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie să incerc o hayabusa vara asta.Eu înainte am avut 929 putin modificat, adică toba si un dinte mai putin pe pinionul din față. Din cîte am inteles hayabusa este un pic mai leneșă. Am in cap treaba cu hayabus de când aduceam motoare din Germania însa niciodată nu am adus una datorit faptului ca sunt greu vandabile și preferam sa am 2-3 motoare de 600 pe stoc care se vindeau mult mai repede. daca ajungi aproape de mures cu motoru da un telefon. pana una alta o sa-mi fac timp intr-o zi sa vad motoru lui Punki și sa stau u minut pe el sa vad poziția de condus(daca ma lasa) :rolleyes:

asfalt uscat

Daca si hayabusa gen 2 este "putin mai lenesa".... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate trebuie sa o vand, motivele sunt personale, nu au nici o legatura cu motorul care este intr-o stare exceptionala. Deci: Suzuki GSX-R 1300 Hayabusa 2007 Rosu, 40.000 km exclusiv touring(in oras folosesc o Yamaha Fazer 600). Imbunatatiri multiple de peste 4000 euro, revizie completa facuta saptamana asta, mai exact...schimb ulei, filtre noi aer si benzina, furtune de frana noi, metalice, schimbate in totalitate, lichide de racire si frana noi, schimbat kit lant complet, schimbat ulei furca si semeringuri(nu pentru ca ar fi curs...pur si simplu pt ca vreau ca cel care o ia sa o aiba de noua). Motorul a fost cumparat de mine direct de la suzuki romania de nou in august 2007(13.000 euro) si are carte cu istoric revizii la zi numai la Suzuki. fara zgarieturi, fara crapaturi, motorul este ca nou. Atentie, doar pentru cunoscatori. Pretul este nesimtit de mic pt starea in care este si valoarea imbunatatirilor: 7500 euro fara discutii gen,,ultimul pret". Mai multe detalii pe PM sau rocristea@yahoo.com sau 0744537011

post-6592-0-79042600-1340185700_thumb.jpgpost-6592-0-18311100-1340185713_thumb.jpgpost-6592-0-66642300-1340185725_thumb.jpgpost-6592-0-94928100-1340185736_thumb.jpg

 

post-6592-0-33158900-1340185750_thumb.jpgpost-6592-0-28963700-1340185763_thumb.jpgpost-6592-0-71957200-1340185780_thumb.jpgpost-6592-0-68553300-1340185798_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SUPERBA!!! Daca pana acum oscilam intre enduro-touring si sport-touring,cu frumusetea asta m-ai convins! Cu putin noroc,in viitorul apropiat,o sa caut si eu asa ceva! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate trebuie sa o vand, motivele sunt personale, nu au nici o legatura cu motorul care este intr-o stare exceptionala. Deci: Suzuki GSX-R 1300 Hayabusa 2007 Rosu, 40.000 km exclusiv touring(in oras folosesc o Yamaha Fazer 600). Imbunatatiri multiple de peste 4000 euro, revizie completa facuta saptamana asta, mai exact...schimb ulei, filtre noi aer si benzina, furtune de frana noi, metalice, schimbate in totalitate, lichide de racire si frana noi, schimbat kit lant complet, schimbat ulei furca si semeringuri(nu pentru ca ar fi curs...pur si simplu pt ca vreau ca cel care o ia sa o aiba de noua). Motorul a fost cumparat de mine direct de la suzuki romania de nou in august 2007(13.000 euro) si are carte cu istoric revizii la zi numai la Suzuki. fara zgarieturi, fara crapaturi, motorul este ca nou. Atentie, doar pentru cunoscatori. Pretul este nesimtit de mic pt starea in care este si valoarea imbunatatirilor: 7500 euro fara discutii gen,,ultimul pret". Mai multe detalii pe PM sau rocristea@yahoo.com sau 0744537011

post-6592-0-79042600-1340185700_thumb.jpgpost-6592-0-18311100-1340185713_thumb.jpgpost-6592-0-66642300-1340185725_thumb.jpgpost-6592-0-94928100-1340185736_thumb.jpg

 

post-6592-0-33158900-1340185750_thumb.jpgpost-6592-0-28963700-1340185763_thumb.jpgpost-6592-0-71957200-1340185780_thumb.jpgpost-6592-0-68553300-1340185798_thumb.jpg

 

...revin cu lista accesorii:

- tobe omologate IXIL Extrem black oval 1000 euro;

- tobe originale noi noute in cutie;

- alarma cu senzor miscare/inclinare si pager viper 200 euro;

- parbriz touring negru 100 euro;

- xenon lumina intalnire(faza scurta)100 euro;

- kit fixare top-case SW-MOTECH(design deosebit) 140 euro;

- top-case 40 l vopsit in culoarea motocicletei 200 euro;

- kit prindere genti laterale ,,corbin" 50 euro;

- genti laterale(coburi),,Corbin" design deosebit 2000 euro;

- geanta sa pasager(smuggler trunk) 800 euro;

- husa rezervor piele ,,Bagster" 120 euro;

- Geanta rezervor piele ,,Bagster rider" negru/rosu 115 euro;

- husa sea piele ,,Bagster" cu logo HAYABUSA brodat 100 euro;

- mansoane silicon logo 30 euro;

- leviere(manete)frana si ambreiaj "LSL" SCURTE 200 euro;

- scarite fata spate aluminiu rosii "LSL" 110 euro;

- furtune frana si ambreiaj "Lucas" flexibile/metalice 250 euro;

- disc frana spate gravat laser logo Hayabusa 300 euro;

- paleta aer ventilator custom aluminiu 50 euro;

- instalatie electrica comanda ventilator pe direct(pt zile toride) 50 euro;

- priza 12 V cu protectie apa 20 euro;

- crash protectori motor + KIT PRINDERE "LSL" 50 EURO;

- stander plus kit bascula pt suspendare spate(uns lantul) 50 euro;

- kit lant si pinioane original suzuki(did) nou(abia montat) 250 euro;

- filtru aer K&N nou(abia montat) +kit curatare 50 euro;

- anvelope noi(1500 km rulate).

TOTAL INVESTIT IN ACCESORII: 6335 EURO(e prima oara cand calculez cat am bagat in ea, era sa-mi stea inima);

PRET VANZARE MOTOCICLETA: 7500 EURO.

Editat de rocristea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...