Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

Eu spun ca este numai chestie de soarta!

Oricum ar fi, mare importanta are si tipul motorului, eu nu m-as mai urca pe ceva vitezana de frica..nu frica de a nu fi tentat sa merg tare sa simt adrenalina in sange.

Sigur, imi place confortul in primul rand si asa ceva nu gasesc pe un speed, de oricare ar fi el

Renuntati la bestiile astea si orientati-va catre altceva mai potolit, voi nu realizati ca in 90% din accidentele grave sunt implicate vitezane?

Asa e frate, dar nici chopper-istii n-au scapat cand a dat soart peste ei !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare tuturor, nu prea am mai postat pe acest topic dar asta nu inseamna ca nu mai citesc ce se intampla.

 

Ma lasat mut incidentul lui Cristi si al sotiei lui, mai ales ca am vazut reportajul la stirile pro tv si nu am stiut ca este vorba despre ei, Dumnezeu sa-i odihneasca in pace!!!!!!

 

Daca eram in dubii daca anul viitor cand o sa-mi creasca piciul mai mare sa imi iau busa 2008 sau suzuki intruder acum sunt hotarat sa nu imi mai cumpar busa, vom vedea daca va fi intruder sau nu.

 

Viata e asa de frumoasa si merita traita, ce e cel mai nasol este faptul ca ne plac motocicletele si nu putem sa ne lasam de ele asa usor.......dar vad ca la noi in tara nu exista nici pe departe respect pentru motociclisti si nimeni (soferii) nu se gandesc cat de fragili suntem in trafic, unii chiar intentionat se comporta ca niste huligani in trafic.

 

Respect celor care raman dedicati cauzei Hayabusa si plimbari cat mai lungi si fara incidente!

 

R.I.P Cristi si Gabriela :rose: :rose:

Editat de cucu bau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, sunt si eu posesorul unei vaci an 2009 de aprox 1 saptamana, proaspat adusa din Ungaria. Am dat jos carenele sa spal lantul,pinionul etc (fostul proprietar a uns lantul in mod barbar cu ceva suspect si s-a adunat mizerie la greu). Am dat jos si plasticele laterale deasupra de carene si cel central sub ceasuri. Treaba e ca s-au rupt cele 2 cleme inferioare ce tin plasticul de sub ceasurile din bord.(Arata ca un surub, au o portiune centrala pe care apesi ca sa le scoti). Aveti idee de unde le pot cumpara/comanda?. De asemenea ma intereseaza daca este cineva care dezmembreaza Busa model 2008 +

 

O duminica frumoasa va doresc:)

post-56319-0-32373600-1312693170_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mutlumesc pentru urari... :cheers: sa auzim numai "despre bine"

 

Salutare, sunt si eu posesorul unei vaci an 2009 de aprox 1 saptamana, proaspat adusa din Ungaria.

 

Multi km fara evenimene Man, si multe saisfactii... bine ai venit in grup. :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, sunt si eu posesorul unei vaci an 2009 de aprox 1 saptamana, proaspat adusa din Ungaria. Am dat jos carenele sa spal lantul,pinionul etc (fostul proprietar a uns lantul in mod barbar cu ceva suspect si s-a adunat mizerie la greu). Am dat jos si plasticele laterale deasupra de carene si cel central sub ceasuri. Treaba e ca s-au rupt cele 2 cleme inferioare ce tin plasticul de sub ceasurile din bord.(Arata ca un surub, au o portiune centrala pe care apesi ca sa le scoti). Aveti idee de unde le pot cumpara/comanda?. De asemenea ma intereseaza daca este cineva care dezmembreaza Busa model 2008 +

 

O duminica frumoasa va doresc:)

Se gasesc cam greu pe la noi.Pe la reprezentanta ar trebui..

In afara ar fi usor:

http://www.boltmotorcyclehardware.com/index.php?cPath=27&osCsid=92c426e07d7ac97c3d678c3333203355

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt raspunsuri, sper sa vina maine actele de radiere din Ungaria sa si scot numerele rosii :P Si apoi direct la reprezentanta sa vad de cleme.Se scot greu etrierele fata? Ca trebuie sa schimb si placutele... da stiu, placute si cauciucuri spate e bine sa am in garaj cat mai multe :D

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Reaper: multumesc pentru urare!

 

Azi ne-am intors si noi dintr-un scurt concediu petrecut prin Muntii Apuseni, undeva intre Alba Iulia si Oradea. Pe scurt: peisaje superbe, insa drumuri praf. :)

La dus, pe Transfagarasan, ne-am intalnit si cu domnu' Emilio impreuna cu sotia lui.

post-38850-0-17066200-1312744884_thumb.jpg

post-38850-0-16449000-1312744890_thumb.jpg

post-38850-0-73408900-1312744896_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te pomeni ca ati fost pe la Arieseni ca si eu tot pe acolo am bantuit uichiendu` asta :D ... cum se prezinta transfagarasanul pt hayabusa ?

 

:laugh: Noi am fost mai la vale, la Garda de Sus. Am stat acolo de duminica trecuta pana joi, dupa care am plecat la Galati, apoi la Bucuresti. Fiind prima data cand am facut Transfagarasanul, nu-ti pot delimita cu exactitate insa, este o portiune foarte proasta (gauri in asfalt) in zona Lacului Vidraru, dupa care asfaltul este foarte bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu va murdaresc topicul cu tampenii, dar am considerat ca cel mai bine e sa intrebi "sursa". Am primit sambata o oferta de a cumpara o busa k7 la un pret acceptabil. Am carnet din 2009 si pana acum am condus o pasca de 125 (aia numai 2 luni :D ), un cbr de 600 si de un an si ceva ma delectez pe un gixxer de 1000 cu care ma impac foarte bine, insa e cam vechi si mereu e ceva de mesterit la el.

Hayabusa nu am condus niciodata, asa ca nu stiu nici cum e sa stai pe ea. Oferta e din Cluj, deci nu pot testa mobra (daca ma decid, mi-o aduce actualul posesor). Mentionez ca nu sunt cel mai talentat motociclist, dar nici cel mai prost din curtea scolii. Undeva pe la mijloc.

Asa ca nu imi ramane decat sa va cer sfatul...e prea "abrupta" trecerea de la gsxr 1000 la hayabusa pentru cineva cu permis din 2009 si ar trebui sa-mi vad de trebusoara sau as putea sa ma inham la asa ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa fi surprins cat de ok este motocicleta!!!

Eu zic ca este pasul cel mai firesc pe care poti sa-l faci.

Nu pot decat sa te felicit si o sa vezi cate bucurii o sa ai parte!

Respect!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am trecut de la 600 la busa,teoretic pt. tine ar trebui sa fie mai usor.Parerea mea personala este ca,nu avem drumurii pt minunatia asta de motocicleta.Asfalt uscat.

 

PS.Se conduce mai usor ca o sportiva de 600 si este mult mai stabila,aderenta mai buna,pozitia mai buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspunsuri. Am vorbit si cu tipul din Cj si omul a fost foarte ok. Saptamana viitoare are drum la Brasov, asa ca am stabilit sa ne vedem acolo, mi-o lasa 2-3 ore cat isi rezolva treburile ca sa vad cum ma simt pe ea si daca imi place, batem palma.

Sper sa ma descurc pentru ca imi place la nebunie motorul asta. Plus ca e musai sa-mi schimb gixxer-ul. Va tin la curent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

............eu am inceput direct cu busa ! nimic rau in asta doar ca nu ai grade de comparatie si te adaptezi strict la ce ai ! acu ce sa zic tu o sa te confrunti cu probleme existentiale ca nu franeaza ca gsxr 1000 si alte chestii ! nimic semnificativ in esenta ! important este pentru ce scop vrei busa ! iar daca tu stii exact ce vrei sa faci cu ea nu e nici un impediment sa-ti iei ! in rest depinde de tine .................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum m-am intors si eu din balaureala ! Breaza- Vama - Transfagarasan... va pove. maine, ca-s rupta !

 

La multi ani, Capitaneeeeee!!! Sa ne traiesti !!! :kiss: :friends:

 

 

Respect pentru baietii ce nu vor mai urca in sa ! Ramaneti pe-aproape, ca tot de-ai nostrii sunteti ! :hug:

 

 

Fane concedii ati avut ! Maine pun si e poze ! Concediul placut celor care pleaca si asfalt uscat !

 

 

Ooooo, am cu cine sa ma joc si eu in Timisoara :D Bine-ai venit, man ! Te scot la un suc ? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mica e lumea asta cateodata,numai cu pantera nu m-am gasit desi am fost prin Vama de 2 ori.A doua oara eram praf si nu am putut ajunge la STUF!Daca nu gasesti acele cleme d ao foto cu una ca mai am eu cateva diferite luate de la Elf si ramase de pe la alte mobre si poate te ajut.Si RKT de pe forum are ceva.

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mica e lumea asta cateodata,numai cu pantera nu m-am gasit desi am fost prin Vama de 2 ori.A doua oara eram praf si nu am putut ajunge la STUF!Daca nu gasesti acele cleme d ao foto cu una ca mai am eu cateva diferite luate de la Elf si ramase de pe la alte mobre si poate te ajut.Si RKT de pe forum are ceva.

e omul meu de legatura da sa vedem poze si ne ocupam !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...