Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mmmmmm robert incepi sa ma uimesti cu bijuu`u tau vad ca pe zii ce trece devine ma mumuoasa ;) dar acum intrbare :blbl: : vad capacul de la motor pare putin zgariat sau cel putin asa se vede in poza e inainte de crash preotectorii sau dupa sau doar e murdara ?

 

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mmmmmm robert incepi sa ma uimesti cu bijuu`u tau vad ca pe zii ce trece devine ma mumuoasa ;) dar acum intrbare :eek: : vad capacul de la motor pare putin zgariat sau cel putin asa se vede in poza e inainte de crash preotectorii sau dupa sau doar e murdara ?

:D

Inainte sa pun protectiile de motor, datorita neatentiei mele ( :blbl: ), am scapat-o de pe cric. Am reusit sa o tin pana la un punct dar ....:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoase exemplare!Ma gandesc serios sa renunt la aripa spate si semnaleleaferente si sa-i pun un sistem de rabatare a nr si semnale look carbon.Aveti idei despre modificare?Poze?

post-6602-1193431874_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rocristea, de unde ai luat husele de sa? am mai vazut ce asemanator si pe un r1, nu stiu sigur daca era husa sau saua schimbata complet.

 

www.bagster. com

http://www.bagster.com/en/moto/catalogue-m...hp?id_moto=4932

Daca vreti ceva de aici, va recomand magazinul si persoana care le aduce. Mie trebuie sa-mi soseasca tank cover-ul asta:

post-6592-1193434958_thumb.jpg

 

Alte accesori, aici: http://store.58cycle.com/SearchResults.asp

Priviti si baliti! ;)

Editat de rocristea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoase exemplare!Ma gandesc serios sa renunt la aripa spate si semnaleleaferente si sa-i pun un sistem de rabatare a nr si semnale look carbon.Aveti idei despre modificare?Poze?

sa renunti la aripa spate paate fi pacatos..iti intra apa la releu si apar probleme. mai mult in codita are un singur orificiu de aerisire, pe stg e de recomandat sa se faca si pe dreapta pt circulatia aerului.

iar in cazul semnalizarii spate recomand inlocuirea stopului stok cu unul pe leduri cu semnalizare incorporata...vezi imaginea atasata

 

bafta

post-5693-1193493068_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cât ai dat pe tank cover?

 

in jur de 100 euro: http://www.pashnit.com/hayabusa-mods.htm#bra

 

<small>--- Mesaj completat în 27 Oct 2007 17:02 -------------</small><br/>

Super tare site-ul :blbl: imi trimiti numele si nr de tel al persoanei de contact? Multumesc! :D

 

E valabil doar pt. "Bagster.com", lucian-ID mass: lucianrita

 

<small>--- Mesaj completat în 27 Oct 2007 17:04 -------------</small><br/>

sa renunti la aripa spate paate fi pacatos..iti intra apa la releu si apar probleme. mai mult in codita are un singur orificiu de aerisire, pe stg e de recomandat sa se faca si pe dreapta pt circulatia aerului.

iar in cazul semnalizarii spate recomand inlocuirea stopului stok cu unul pe leduri cu semnalizare incorporata...vezi imaginea atasata

 

bafta

 

Poti te rog sa-mi spui ce marca e stopul, eventual cat costa si cum se aud frumusetile ale de "microane"??? :D

Alt site: http://www.pashnit.com/hayabusa-mods.htm ;)

Editat de rocristea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in jur de 100 euro: http://www.pashnit.com/hayabusa-mods.htm#bra

 

<small>--- Mesaj completat în 27 Oct 2007 17:02 -------------</small><br/>

 

E valabil doar pt. "Bagster.com", lucian-ID mass: lucianrita

 

<small>--- Mesaj completat în 27 Oct 2007 17:04 -------------</small><br/>

 

Poti te rog sa-mi spui ce marca e stopul, eventual cat costa si cum se aud frumusetile ale de "microane"??? :D

Alt site: http://www.pashnit.com/hayabusa-mods.htm ;)

 

stop poti comanda la mymoto..au adus o singura bucata din cate stiu, vorbesti cu Thomas

microanele tot de la ei....din cate stiu tot o singura pereche au avut...de auzit...vis.. cu toate ca sunt doar finalele schimbate , nimic altceva scos.....duce catre termignioni de pe un ducati...tremura capota masinii pe langa care treci

 

M.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stop poti comanda la mymoto..au adus o singura bucata din cate stiu, vorbesti cu Thomas

microanele tot de la ei....din cate stiu tot o singura pereche au avut...de auzit...vis.. cu toate ca sunt doar finalele schimbate , nimic altceva scos.....duce catre termignioni de pe un ducati...tremura capota masinii pe langa care treci

 

M.

 

A ta era in service la Thomas la inceputul lunii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fara suparare , dar daca te-ai mai ``antrena ``putin nu ti s-ar mai parea asa grea si nici ca vireaza greu, iar mie mi se pare destul de manevrabila chiar si in oras si in trafic aglomerat, totul tine de obisnuinta si de ceea ce ti se potriveste si iti si place.

 

si de gazu ala nu ai tras asa tare pt ca are limitator, asa ca nu mai incerca sa compari banditu de 1200 cu busa , ca ma ma umfla risu ;) :pow:

 

Ii pun pinion de enduro la B12 pe spate si de 13 pe fatza sa va fac... la repriza. :ok:

 

Am zis clar: senzatia (mea) "subiectiva". Prin faptul ca stai "pe burta" comparativ cu un naked... se pierde mult din efectul acceleratiei asupra corpului. Normal ca obiectiv, asa, ca si idee, un 7,5 sau 12 sec nu s tot una pt o acceleratie de la 0-200. Daca am zis ca mi-a placut mai mult pe B12 nu inseamna ca Banditul "face" Busalau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de sosea-cand spun asta ma gandesc bineinteles la A1 si A2.As vrea sa te vad cum fluturi in vant la 200+ in timp ce eu cred ca as putea sa imi aprind tigara sub carenaj. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricine poate visa la una...cumparati-va una si apoi o sa o vedeti cu alti ochi :moto: ...nu cred ca o vaca se poate compara cu ea...

Oricum...motorul e...mai mult decat...cool

Motricitatea...beton...trage aproape in orice treapta la drum intins, indiferent de inclinarea soselei sau de faptul ca ai pe cineva la dubla.Nu te lasa la nevoie...

Franarea ok...

Aerodinamica... :lol: Busa...ha...

In trafic...desi grea si mare...totul este sa se roteasca roata...stabila la viteze mici...iar la cele mari...depinde "de Cohones"...americanii ii spun "tempered madness" asa ca ptr soselele lor viata incepe de la 200km/hr. :)

 

Busa ride faster...e un slogan deja cunoscut :cheers:

 

Ptr mine...Busa...e o fiinta de venerat...un mod de a fi...o replica impotriva celor care nu stiu ce inseamna 2 roti.

 

Daca esti bland cu ea...zbori...daca esti brutal...devine o Bestie...

 

Sa auzim de bine...

 

Always wear proper Gear when Riding!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ptr mine...Busa...e o fiinta de venerat...un mod de a fi....

Sunt de acord cu aproape tot ce ai spus tu aici.Si eu imi iubesc motorul,am grija de el,simt fiori de-a lungul coloanei cand incalec in sa,iubesc puterea exploziva pe care mi-o ofera cand ma ''infig''in acceleratie si senzatia de dupa descalecare ,atunci cand tremur usor si inima imi pompeaza adrenalina prin artere ca o nebuna...dar nu pot considera busa o fiinta.Nu cred ca daca nu o asez bine intr-un viraj sau imi iese un bou in fata se cabreaza si sare peste masina sa ma protejeze.Este ca si arma unui soldat:o curata,o ingrijeste,voreste cu ea in noptile lungi de garda,ii pune chiar si un nume...dar daca ajunge in mana unui inamic il gaureste la fel ca si pe o bucata de carton.Tot un fier rece ramane...la fel ca si Busa >Bine,cum spui tu,asta este doar parerea mea :moto:

insanatosire grabnica :) :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...