Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutari din CJ!

Sper ca sunteti cu totii aproape de casa, sau acasa si totul e OK!

 

Scama: apoi m-ai omorat cu honey!

Dorule: Jelzin a ramas nu stiu din ce motiv la mine..... il aduc la primul meeting, ca nu-i parizer sa se strice!

@all: va multumesc ca m-ati suportat, sper ca nu am suparat pe nimeni :) (Scama si licoarea lui sunt vinovatii....), dpmdv a fost un chef fain, am cunoscut noi colegi, sper sa ne revedem cat mai curand!

Salutari si numa' bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns si noi cu bine acasa...Man-ul nu ne-a dat pe spate,dar compania placuta a compensat.Pe drum ne-am intersectat cu Octav si am trecut un pic si pe la Curteni la Cioby sa testam gulasul.Intentionez sa mai ajung la Rasnoc pe 2-3 septembrie la ultima intalnire moto nationala a anului.Sow?

» Post actualizat in 21 Aug 2016 18:02

Uitasem:Aprilia Cluj cu geaca de Yamaha si care te dai si cu Suzuki...noi te suportam asa cum esti si oricum e tarziu sa te schimbam noi acum...si nota 10 pt recitalul de patriotice romanesti !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vă salut (Dan, Galați)

A fost o seară faină în compania unor oameni plăcuți, pe gustul meu, fiecare un personaj în sine.

Mă bucur că v-am cunoscut "de numa numa",principalul vinovat ptr. asta este apriliacluj. Mă înclin.

Am ajuns în regulă la GL, cu un duș rece pe final, dar OK

Să ne revedem cu bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca ne-am cunoscut.Delecteaza-ne si pe noi cu foto cu soimul tau te rog.Mi-ar place sa avem cat mai multi detinatori activi pe aici si sa facem in 2017(la majoratul primei haya)o intalnire cu multe hayabuse.Cred ca sunt deja cateva sute in tara.Am vazut recent si 2005 de Cj cu nr PWR la mare...un tip cat mine de mare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vă salut (Dan, Galați)

.......................

Să ne revedem cu bine. cat mai curand :)

bine te-am gasit Dane, de amu incolo sper sa ne vedem mai des la intrunirile noastre, si nu numai!

 

.un tip cat mine de mare

asa dupa descriere, as inclina sa cred ca e colegul @hlehel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos!

 

Încet încet îmbunătățesc.

 

Chiar am si câteva întrebări.

 

Unde as putea sa retapitez seile sa fi mai comode?? As dori lucrare profi, nu neaparat ieftin.

 

As mai întreba daca a pus cineva suporti care transforma etrierele axiale in radiale.

 

Am pus pompa Brembo rcs19, dar cred ca as dori sa pun si niște etriere monobloc tot brembo.

 

Piese carbon Pt cadru?

 

Aripa carbon, undertail carbon?:)

 

Multumesc!

 

O seara faina!!

» Post actualizat in 23 Aug 2016 21:14

Cel mai important am uitat.

 

As dori sa ma alătur la ieșirile voastre daca ma primiți si pe mine.

 

Nu conteaza distanța :)

Sa fie la număr:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Unde as putea sa retapitez seile sa fi mai comode?? As dori lucrare profi, nu neaparat ieftin.

 

 

 

 

As dori sa ma alătur la ieșirile voastre daca ma primiți si pe mine.

 

 

1. TNG si-a retapitat saua, un baiat din Iasi i-a facut lucrarea, a iesit misto de tot si nici nu a fost scump. Ia legatura cu el pt detalii contact!

 

2. esti binevenit colegule! urmareste topicul si vei afla cand si unde va fi evenimentul

poate reusim sa ne organizam si amu toamna, daca nu atunci sigur facem un ''winter meeting'' de prin 30 noiembrie, 1 decembrie cand sunt liberele cu rosu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saua a iesit ok ca si forma finala,din pacate nu este chiar atat de confortabila cum m-am asteptat. Asta si pentru ca cea originala este destul de subtire,si nu prea iti permite sa o faci groasa..strica imaginea daca o transformi in perna.

Dar este ok, un 500km pe zi este tolerabila,acum depinde si de "materialul" clientului..eu nu am prea mult pe sezut :crack:

 

Si o poza cu etrierierele de r1 2005 pe hayabusa..

 

contact tapiter: GEO 0741906443

 

https://www.facebook.com/geoseats/?fref=ts

post-15340-0-14680700-1472018227_thumb.jpg

post-15340-0-31809800-1472018237_thumb.jpg

post-15340-0-57367100-1472018252_thumb.jpg

Editat de TNG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TNG: eu tot nu inteleg cum dracu sunt mai bune etrierii astia de Yamaha cu 4 pistoane decat alealalte originale cu 6 pistoane?

..deh, nu trebuie sa inteleg eu, bine ca isi fac treaba mai bine decat celelalte

dar e impotriva principiilor matematicii, cum ca 4 ar fi mai bun decat 6 ;)

 

 

Lehel: uite, mi-am amintit de o firma din Budapesta, dar e scump al dracului (sau cel putin pt mine....), vreo 250-300 de euro costa o şa customizata cu gel...

adresa web: tommot.hu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salve taticule!

eu voiam cu 55 pe spate!

am cerut oferte peste tot..si la magazine si pe forum...cel mai bine la pret au stat metricmotion si kex83...in jur de 1200 lei!

daca iei set clasic cu 190/50 e mai ieftin...dar mie mi se pare ca se misca vaca mai cu talent daca e mai inalta de poponeata!

am luat de la metric motion pe considerent de rapiditatea livrarii si sunt dot 2016!

am deja cam 3000 km cu ele....multumit total si pe uscat si pe ploaie serioasa! cica-s mai aderente si mai rezistente ca rosso 2...oricum, capatul aderentei nu intentionez sa-l aflu! ca principiu de durabilitate, acum ca merg mult mai putin ca atunci cand eram tanar :eek: ....nu vreau anvelope care sa ma tina mai mult de 2 sezoane!

am cercetat un pic piata inainte, si cum pirelli si metzeler sunt cam aceeasi firma acum, consider ca sunt aceleasi gume cu metz sportec m7 rr...doar desenul si marketingul difera! :-L

....vreau sa ma dau si eu cu turbaciunea portocalie !!!!

.....

cat despre etrieri....diferenta extrema....imi pare rau ca n-am facut pasul mai demult !

dupa cum vedeti la toate mobrele sport...etrierii radiali monobloc sunt solutia..si se pare ca nr. de pistoane nu are mare influenta. si eu m-am uitat sa cumpar brembo..dar aveam deja etrierii de r1 de cativa ani!

azi ma duc pe la max, pestritul si tudor(care e de fapt oltean...daca nu stiati) :nono: ...iar vineri daca nu e foarte iarna fac o transalpina cu pestritu....asa ca daca mai e cineva amator ( sau chiar profesionist ) ...poate sa vina.

moaaa...cat am scris!

 

aa...imi pare rau ca nu ne-am vazut la sovata ...dar am avut un coleg de drum...care...avea alte gandur,i si o nevasta singura acasa de 2 zile...si mi-a fost frica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos băieți!

 

Dinraspinsuril voastre poate mai fac un pas sa ajung la o suma imensa de investiții:)

 

O sa contactez pe Geo sa vad daca gasesc si eu ceva interesant Pt etriere.

 

Cu seile nu stiu ce sa zic, am primit împrumut un set de la un prieten cu care am foat la mare si pot sa zic ca e ca si cum mas fi dus pana la Turda.

 

Cu originalele nu rezistam 500.

 

Am citit ceva pe la americani ca gelul nu e o algere potrivită, dar cu siguranța o sa încerc sa vad ce se poate face ca având 130 kg chiar nu e comod originalul.

 

Am vazut ceva ca merge cineva dintre voi la Râșnov. Daca e vreme aibă si daca se mai alătura cineva as veni si eu.

 

 

Va multumesc mult.

» Post actualizat in 24 Aug 2016 08:13

Revenind la anvelope, eu tot am folosit Road 3 si 4, pe asta am montat Michelin pilot power 3, si pot sa zic ca e f bun. Si pe umed. Am fost si la adancata pe pista. Totul ok. Recomand. Vreo 1100 RON setul cu 55 pe spate.

 

O zi faina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...