Sari la conținut

Hai Portocalii (KTM EXC Rulz)


atillas
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut,

 

Reperul 10 din poza de mai jos aveti idee de unde il pot procura ? (model KTM 2009 2T).

Pe piesektm produsul nu exista, nici macar la comanda.

 

Nu ma intrebati cum, nu stiu cum am facut dar am reusit sa sparg / rup portiunea unde iese cablul de acceleratie (portiunea aia unde se infileteaza cablul) si acum sta in aer dupa placul ei..

Acceleratia merge in regula, dar nu stiu cat va dura minunea asa .. Ma gandesc ca poate ceda cablul de acceleratie etc.

 

Sfaturi / pareri ? Sa-l las asa ... ? Il are cineva pe dezmembrari ?

 

Multumesc anticipat pentru ajutor,

Vlad

post-72881-0-12302200-1396203970_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vlad, tu cauti cumva tubul de acceleratie? cel din poza? :D

 

Nop. Vezi poza mea. Dupa tubul asta descris de tine, vine un soi de ghidaj. Iesirea din Ghidajul asta e curbata, si in capat acolo se infileteaza capul ala de reglaj, pentru acceleratie. Eu am rupt portiunea unde se infileteaza .. in fine, nu vreau sa poluez topicul, noi doi putem discuta live pe subiect :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, din ce stiu eu se poate repara si chiar exista un kit de reparatie pt el. Si-a facut un amic aceiasi reparatie la un 450 din 2007.

http://piesektm.ro/index.php?route=oem/fichefinder#2001/1169/16611 reperul 30 ( cred ca despre kitul asta este vb)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Stie cineva daca un amortizor spate WP de pe un ktm exc 250 2001 se poate repara? Curge ulei pe tija care intra in amortizor. Merci.

Sunt cateva locuri unde poti face: Servicesuspensii.ro e cazut site-ul, suna la nr. 0733672072

Cred ca si cei de la RAMS fac, Zoli de la Ciuc.

cred ca te costa cam 100 euro reparatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de putin ajutor in gasirea unor ochelari buni la un pret cinstit. In principiu urmaresc sa nu se abureasca atat de repede (ca si toata lumea :D ). Care sunt de preferat, cei cu geam dublu sau cei cu un singur geam dar tratat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca cel mai repede se aburesc cei care acopera mail mult fruntea/ suprafata mai mare lentila. Cu cat suprafata de piele inchisa in incinta ochielarilor e mai mare cu atat umiditatea acumulata e mai mare cu posibilitati de ventilare mai mici datorate apropieri marginii ochelarilor de marginea casti. Eu personal prefer ochelari mici ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut vreau si eu niste pareri de la detinatori de ktm exc 200 avantaje si dezavantaje(daca sunt:)) )

Singurul dezavantaj este ca nu ai cuplu mare ca la 250/300, in rest este un motor foarte reusit si fiabil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singurul dezavantaj este ca nu ai cuplu mare ca la 250/300, in rest este un motor foarte reusit si fiabil

Bravo, baga o poza sa vedem si noi cum iti sade

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

app la ambreaj ce ulei trebe neaparat magura?

Sa te bucuri de motor!

Poti pune si ulei de furca 10w, merge si 5W. Blood-ul de la magura e cam fitza avand in vedere ca nu merge mai usor si nici mai bine fata de uleiul de furca/hidraulic. Nu mai zic de pret, o butelcuta mica costa 40 de lei, cu 50 de lei cumperi 1L de ulei de furca Motorex si iti ajunge multa vreme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...