Sari la conținut

BIKERFEST CLUJ-NAPOCA 2005


Razvan/TRB
 Share

Postări Recomandate

Ca si comunismul. O idee buna prost inteleasa si prost aplicata. De catre puterile decizionale, desigur.

In esenta un singur cuvant: PATETIC.

Parerea mea.

 

P.S. Baiazide, ai si pentru mine o invitatie? :blink:

 

Bafta si drum uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Foarte bine ati facut, va salut initiativa. Asteptam sa se intimple asa ceva. E bine ca nu vor mai veni la intilniri toate gunoaiele(exemplu: bives din ploiesti care mi-a taiat furtunu de frana "din gresala" el fiind la intilnire si nu are nici carnet nici motor),deci uni nu au ce cauta la o intilnire caci vor face probleme si nimeni nu are chef sa-si piarda sfarsitu de saptamana avind grija de ei. un biker stie ce are de facut la o intalnire si astfel nu vor fi probleme. salutari de la arad.

 

 

 

never look back

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Puteau foarte bine sa puna urmatoarea conditie:INTRA NUMAI CINE E CALARE PE MOTOR.Masinile-afara.La fel si cei ce au facut probleme(reale,nu ca a spart,sa zicem 3 sticle,sau ca a adormit pe jos rupt de beat) la alte intilniri.In rest NIMENI!Aici trebuiau ei sa fie stricti si de neclintit.Afara cu beavis-ii mincatori de furtune de frina,si cu toti cei care vor sa vina in cu totul alte scopuri decit cele specifice unei intilniri moto.Cunosc cazuri de oligofreni sau manelisti care au venit din curiozitate,asa,cum v-ati duce voi copiii la zoo,de exemplu.Astia trebuie dati afara,nu noi cei pentru care motocicleta e un mod de viata, o extensie a personalitatii,sau un mod de a ne exprima libertatea.

 

Dar ma rog,e intilnirea LOR si o organizeaza cum vor ei.E timpul lor liber,si,de ce sa nu recunoastem,afacerea lor,lucru pe care il accept fara nici o retinere,pentru ca a trecut de mult vremea actelor de caritate.Nu ma dranjeaza,deasemenea nici cei 10 euro,care,la o organizare impecabila,parca nici nu ar fi asa de mult.Cu toate astea,eu unul banuiesc ca organizarea de intilniri moto,mai nou, nu ar mai fi asa de profitabila pentru organizatori,acestia alegindu-se mai mult cu stres si cu timp pierdut,si de aceea cred eu,au redus totul la un chef privat.Foarte bine,le respect hotarirea,pina la punctul in care badarania si prostul-gust au inceput sa se manifeste.

 

Ce ma scoate din sarite e greseala impardonabila relativ la notiunea de "real bikers" alaturata numarului "400".Asta ca sa nu mai pomenesc stilul infect de exprimare gen ..."IAR CAND AJUNG ACASA IN MINTEA LOR RAMANE DOAR PRETUL MICULUI SAU AL BERII CARE A LINS-O INSETAT"... Cu greu ma pot abtine sa nu va injur,pe cei ce ati redactat acest"material".Continuind "lectura",si studiind putin mai atent intregul text imi dau seama ca persoana,sau persoanele ce au scris textul au un univers foarte limitat,deci la mai mare lucru nu ma mai pot astepta,inafara de niste injuraturi seci si fara stil,pe care sint aproape sigur ca o sa le primesc.

 

Sa Va Fie De Bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NOTA INFORMATIVA                                                                            REFERITOR LA FESTIVALUL TRANSYLVANIA BIKERS M.C DIN 27-29 MAI 2005

                                                                                                              .

                                                                                                                        SEDINTA CONSILIULUI DIRECTOR AL CLUBULUI TRANSYLVANIA BIKERS M.C. CLUJ-NAPOCA

DIN 30 NOEMBRIE 2004

 

 

                                IN 27-29 MAI 2005 VA AVEA LOC A 10-A EDITIE A FESTIVALULUI MOTOCICLISTIC DE LA CLUJ –NAPOCA ORGANIZAT DE CLUBUL TRANSYLVANIA BIKERS. IN CALITATE DE CLUB MOTOTCICLISTIC CU TRADITIE SI VECHIME IN ROMANIA

Tin sa precizez ca Transylvania bikers este infiintat doar de 2 ani;din vechiul club Transilvania bikers doar 2 membri au trecut in continuare la voi.Asa ca nu stiu cata experienta si traditie puteati acumula in 2 ani vechime...si nu ma leg aici de faptul ca va bateti cu pumnul in piept de realizari si vechime si traditii pe spatele vechiului club care de altfel inca exista,doar ca nu mai organizeaza momentan intruniri.Daca aveti posibilitatea laudati-va cu propriile voastre realizari de-a lungul timpului.Puteati fi sinceri inca de la inceput...aveti un nou club si mergeti inainte...Mai are rost sa ma leg de faptul ca la intrunirea de anul trecut va bateati cu pumnu in piept si strigati in gura mare ca sunteti unul dintre cluburile cu cea mai mare vechime din tara si organizati intrunirea de 9 ani....nu cred ca are rost...multi stiu ce era si cum era vechiul club si nici cum nu seamana cu ce ati creat voi prin modificarea unei litere din nume.Nu cred ca este moral sa va asumati creditele degeaba si sa tarati in noroi o imagine greu creata de un club in 10 ani vechime care este TRANSILVANIA BIKERS

 

BAFTA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10 ⏠intrarea? Hmm, cam mult pt. RO....

Motociclistii care shurubaresc la la nesfarsit la "comuniste" pt. ca nu au destui ⏠pt. "occidentale", sant mai putin pasionati, mai putin "real" ? :blink: :P

 

Teoria ridicarii nivelului unei intalniri printr-o anume selectie, mai ca s-ar putea digera, dar ...practica ne omoara B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa zic... ideea de a restrange scopul manifestarii e buna, insa limitarea la 400 participanti 'autorizati' nu ma incanta. Exista, cred eu, o diferenta intre un public select si unul exclusivist. Intr-adevar e dreptul lor de a transforma intalnirea intr-un eveniment 'privat' al cluburilor, insa asta creeaza, dupa parerea mea, un exclusivism/elitism care nu isi are rostul. 'Vrei sa participi? Inscrie-te in club. Daca nu esti in club te punem la fundul listei, pentru ca nu esti adevarat'. Pacat, pentru ca ideea cu traseele montane era foarte buna, insa daca pentru asta trebuie sa ma lupt cu seful de trib pentru a-mi demonstra adevarul, atunci... deh, asta e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multi motocilisti,vazind programul si nestiind despre ce e vorba,se vor vedea in situatia neplacuta de a isi face planuri fara acoperire,sau mai rau,se poate ajunge chiar la situatia in care unii vor pleca la drum,si, cind vor ajunge, vor avea parte de o mica-mare surpriza.

 

Lasand la o parte alte opinii, din citatul de mai sus reiese o problema importanta si de aceea cred ca ar trebui cel putin sa se mentioneze in dreptul intalnirii de la Cluj 'conditii restrictive de participare' sau 'pe baza de invitatie' pe oriunde apar stiri despre ea, in calendar, etc , ca sa poata fi evitatata aceasta situatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt perfect de acord cu propunerea celor de la Transylvania Bikers care vor un eveniment civilizat si care promoveaza ideea de apartenenta a motociclistilor la un club moto. Acest eveniment va ramane intotdeauna in calendarul oficial fiind unul din principalele evenimente ale anului viitor. Se pare ca nu se intelege ideea de civilizatie in motociclism ,tot ceea ce se vrea de la aceste intuniri doar alcool ieftin, muzica tare sa ne dam cu capul de scena si cam atat. Cu ocazia acestei intruniri se va vedea si cat de important este sa fii membru al unui club legal organizat si nu isi va mai permite oricine orice fel de comportament necivilizat. Cine isi inchipuie ca in motociclism este democratie se insala cu adevarat. Numai in Romania exista acest paradis unde fiecare face ce vrea si nimeni nu il trage la raspundere. Afara in motociclism sunt reguli stricte si asa ar trebui sa se intample si la noi. Transylvania Bikers mergeti pana la capat pe drumul care l-ati ales, numai asa se poate face cu adevarat ceva! BRAVO!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt perfect de acord cu propunerea celor de la Transylvania Bikers care vor un eveniment civilizat si care promoveaza ideea de apartenenta a motociclistilor la un club moto. Acest eveniment va ramane intotdeauna in calendarul oficial fiind unul din principalele evenimente ale anului viitor. Se pare ca nu se intelege ideea de civilizatie in motociclism ,tot ceea ce se vrea de la aceste intuniri doar alcool ieftin, muzica tare sa ne dam cu capul de scena si cam atat. Cu ocazia acestei intruniri se va vedea si cat de important este sa fii membru al unui club legal organizat si nu isi va mai permite oricine orice fel de comportament necivilizat. Cine isi inchipuie ca in motociclism este democratie se insala cu adevarat. Numai in Romania exista acest paradis unde fiecare face ce vrea si nimeni nu il trage la raspundere. Afara in motociclism sunt reguli stricte si asa ar trebui sa se intample si la noi. Transylvania  Bikers mergeti pana la capat pe drumul care l-ati ales, numai asa se poate face cu adevarat ceva! BRAVO!!!

apartenenta la un club conditie de participare :blink: .... sunt de acord cu dive bomber asta cam suna comunism adica daca nu te inscrii intr-un tipar a nasol .... dupa 15 ani de libertate inca mai vreti ca toti oamenii sa se inscrie in tipare e trist ... trist ... trist poate ca la intalnirea din 2006 vor vrea si anumite standarde de culoare religie apartenta politica ( la PRM poate ) pe de alta parte nu trebuie oameni sa mearga acolo unde nu sunt doriti asa ca faceti fratii intalnire pe cluburi ca sa fie ca la gradinitia : "clubul meu e mai tare " ba al meu si tot asa " si apropo de fite sa le povesteasca celor din club ca transilvania e un cuvant cu origini latine asa cu nu inteleg acel Y sau trebuie sa copiem pe cei "puternici" asta mi se pare o atitudine de maimute (exemplele ar putea continua cu "tauri motociclisti" sau "pistoanele de argint" - mie unul mi se pare mai sugestiv decat silver pistons")

Editat de alone_frank
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord cu DiveBomber! Adica:

 

1. Sunt de acord cu "civilizarea" intalnirilor motociclistilor!

2. Sunt de acord (de parca ar fii nevoie ca cineva sa fie de acord) ca traim intr-o tara cu libertati cetatenesti si drept urmare fiecare club este normal sa poata sa-si organizaze intalnirile private dupa cum doreste.

3. Sunt de acord ca organizatorii unei intalniri PUBLICE a motociclistilor au ca responsabilitate asigurarea unei atmosfere civilizate si ca depinde de iscusinta lor de organizatori reusita unei intalniri.

4. Sunt de acord ca intalnirile incluse in calendaraul UCMR si facute publice sa aiba un caracter eminamente public si deschis.

 

In circuit inchis, girat sau nu de UCMR, pot circula oricate liste de intalniri privare cu sau fara profil special, de ex. intalnirea membrilor Transylvania Bikers si a prietenilor lor, intalnirea Grupului de Proprietari R1, intalnirea Fetelor Motocicliste, intalnirea Expertilor Wheelie, intalnirea Ramurii Gay a Bikerilor, etc.

 

In acest context, cred ca era suficient daca Transylvania Bikers anuntau in mod public ca nu mai sunt dispusi sa organizeze intalnirea de deschidere a sezonului motociclistic, iar apoi, pe canale private anuntau intalnirea lor privata.

 

Rog administratorii sa transforme acest topic in poll (daca si initiatorul topicului este de acord).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt perfect de acord cu propunerea celor de la Transylvania Bikers care vor un eveniment civilizat si care promoveaza ideea de apartenenta a motociclistilor la un club moto. Acest eveniment va ramane intotdeauna in calendarul oficial fiind unul din principalele evenimente ale anului viitor. Se pare ca nu se intelege ideea de civilizatie in motociclism ,tot ceea ce se vrea de la aceste intuniri doar alcool ieftin, muzica tare sa ne dam cu capul de scena si cam atat. Cu ocazia acestei intruniri se va vedea si cat de important este sa fii membru al unui club legal organizat si nu isi va mai permite oricine orice fel de comportament necivilizat. Cine isi inchipuie ca in motociclism este democratie se insala cu adevarat. Numai in Romania exista acest paradis unde fiecare face ce vrea si nimeni nu il trage la raspundere. Afara in motociclism sunt reguli stricte si asa ar trebui sa se intample si la noi. Transylvania  Bikers mergeti pana la capat pe drumul care l-ati ales, numai asa se poate face cu adevarat ceva! BRAVO!!!

CRED CA VISEZ, AM INCEPUT SA STIU SA CITESC IN RUSESTE SI SUNT PE UN FORUM DIN MOSCOVA

 

Cu ocazia acestei intruniri se va vedea si cat de important este sa fii membru al unui club legal organizat si nu isi va mai permite oricine orice fel de comportament necivilizat.

INREGIMENTAREA INTR-O ORGANIZATIE PENTRU UNELE AVANTAJE INSEAMNA OPORTUNISM, COLOANA VERTEBRALA DE CAUCIUC

 

Cine isi inchipuie ca in motociclism este democratie se insala cu adevarat. Numai in Romania exista acest paradis unde fiecare face ce vrea si nimeni nu il trage la raspundere.

 

PE CIND CARNETELE CU SECERA SI CIOCANUL ?

 

Afara in motociclism sunt reguli stricte si asa ar trebui sa se intample si la noi.

 

NU SUNT MAIMUTA, FAC CEVA PE SPIRITUL DE AFARA DACA ESTE GRESIT SAU PROST DIRIJAT, INCERCATI SA LUATI CE ESTE BUN NU SI ABERATIILE

 

Transylvania Bikers mergeti pana la capat pe drumul care l-ati ales, numai asa se poate face cu adevarat ceva! BRAVO!!!

 

URALE SI APLAUZE INDELUNGATE........

STALIN SI POPORUL RUS LIBERTATE NE-AU ADUS URAAAAAAAAAAA URAAAAAAAA URAAAAAAAAAA

 

DACA ASTA INSEAMNA SPIRITUL DE MOTOCICLIST SAU BIKER CUM VRETI SA-I SPUNETI PREFER SA FIU CATALOGAT CONSERVAR CU MOTOCICLETA

 

NOAPTE BUNA ROMANIA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"inregimentarea" intr-un club este o decizie personala,daca vrei sa fi sub culorile unui club si sa te ghidezi dupa regulile lui,e decizia ta,..fiecare face cum crede.

insa a spune ca nu ai acces la intrunire daca nu esti din club,sau nu esti simpatizat de vre-un club....asta e o gluma de prost gust!

ca sa nu mai vorbim de "real biker"..hahahah,imi provoaca rasul.

referitor la asa zisa lor selectie, who gives a shit?pe ce cred ei despre motociclisti.

mai dureros este ca vine din partea unor motociclisti!!!

 

zic si eu asa :daca n-ai facut scubadiving cu motocicleta sau n-ai facut sarituri cu parapanta cu motocicleta ...nu esti "real biker"....sa vedem cati mai ramanem...hahahaha

 

vorbind serios acum,ce ma mira mai mult este ca atunci cand ALTII au incercat sa aplice unele reguli de ordine/disciplina minime la intrunire( viteza 5km/h in campus,oprirea motocicletelor dupa 12 noaptea,mersul disciplinat la defilare,atentionarea celor beti ca risca mult daca ies pe motor afara din campus,etc),unii au sarit imediat la gatul organizatorilor,ca nu le convine....acu' ce vad?,ca iarasi unii( chiar multi) sunt de acord ( ca sa nu zic altfel)cu ce vor clujenii sa faca anul viitor,ba chiar se intreaba cum sa faca sa "fie real bikeri" sa primeasca o invitatie...hmmmm

 

 

 

Blackrider

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CONSTAT CA NU SUNT UN BIKER ADEVARAT.

IMI PLACE ROCK-UL, SA ASCULT MUZICA TARE, SA BEAU PINA LA LIMITA CONSTIENTEI SA DAU DIN CAP CA APUCATUL SI SA IMIT UN CHITARIST IAR APOI SA DORM LINISTIT.

IMI PLACE SA FIU INDEPENDENT, SA NU FIU INREGIMENTAT INTR-UN CLUB DOAR PENTRU MICI AVANTAJE SI MAI PUTIN PENTRU O IDEE

NU VIN LA INTALNIRI PENTRU A DEFILA CU ECHIPAMENTUL SI MOTORUL AMBALIND MOTORUL DOAR DOAR SE UITA CINEVA LA MINE CE PRETIOS SUNT.

PREFER O INTALNIRE CU PRIETENII MEI MOTOCICLISTI SAU NU DECIT O INVITATIE CU 400 DE OAMENI CARE AU FOST SELECTATI PE ASEMENEA CRITERII

NU SUNT BIKER ADEVARAT ,CE PACAT, MA DUC SA MA SINUCID :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei care doresc sa participe la intrunirea de la cluj 2005 si sa primeasca invitatie de acces,sa posteze aici CV-ul ( cu poza daca se poate),din care sa reiasa calitatile de "real biker",adica:

 

1.sa urasti micii

2. sa bei berea,nu s-o “lingi”

3. sa intelegi fenomenul de “transhumanta”… “MASA DE PRINZ ARE CARACTER RUSTIC SI ARE LOC LA O STANA DE OI”

4. sa ai gusturi rafinate intr-ale bucatariei …”CINA VA FI ASIGURATA DE PREPARATELE PREGATITE DE DOI BUCATARI, MAESTRI AI ARTEI CULINARE”

5. sa ai cunostinte de “haute-couture” si “pret-a-porter”… “O PARADA DE MODA MOTOCICLISTICA”

6.sa ai experienta de minim 3 ani in mecanica ( la Harley D se cer 2 ani)

7. sa poti “suporta 1000w” de sunet….SONORIZAREA SE REDUCE DE LA 10.000 WATI LA 1000 DE WATI

8. sa faci parte din cel putin un club( golf, criket,bridge ,remy sau altele)

9. sa ai un venit minim de 10 euro

10.sa nu fii “strain” de lumea motociclistica

11.sa intelegi limba engleza-nivel mediu tehnic

12. sa poti purat o conversatie despre …“CAI PUTERE, TEHNICA, CALATORII, FEMEI SAU MULTE ALTE PRIORITATI”

13.sa-ti placa petrecerile private

14. sa vii cu capul gol,ca sa poti pleca cu el plin…“PLIN CU PRETURI

DE MICI ,BERE SAU CAFEA”

 

 

Cei care se recunosc in acest “pseudo-CV” ,sa trimita urgent cererile in limba engleza –nivel mediu tehnic,pe adresa organizatorilor.

Va recomand sa va grabiti,deoarece locurile sunt limitate de la 5-400,deoarece primele 4 au fost ocupate deja,in ordinea urmatoare,stabilita de organizatori:

 

1.PEPE

2.FIZZ

3.CABRAL

4.ANDREEA MARIN

DE LA 5 PANA LA 400 ESTE LIBER PT CEILALTI “REAL BIKERS”

 

 

Astept sugestii pt imbunatatirea CV-ului.

Celor interesati le urez succes!!!

 

 

T. :blink: :P B) :nono: :huh: :smoke: :moto: :huh: :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bine ati facut, va salut initiativa. Asteptam sa se intimple asa ceva. E bine ca nu vor mai veni la intilniri toate gunoaiele(exemplu: bives din ploiesti care mi-a taiat furtunu de frana "din gresala" el fiind la intilnire si nu are nici carnet nici motor),deci uni nu au ce cauta la o intilnire caci vor face probleme si nimeni nu are chef sa-si piarda sfarsitu de saptamana avind grija de ei. un biker stie ce are de facut la o intalnire si astfel nu vor fi probleme. salutari de la arad.   

 

 

 

    never look back

E foarte bine ca nu mai vin astfel de idioti. Dar sa lasi afara alti motociclisti nu mi se pare o idee atat de buna. Dar un criteriu de selectie exista deja. PRETUL. De ce trebuie acel numar, 400, cand, repet, intrarea s-ar pitea face pe baza motocicletei? Motociclistul+pasagera, iar daca este un pasager, sa arate categoria A din permis.

 

Numai bine

santy

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acest topic l-am deschis pentru a va aduce la cunostinta o stare de fapt. Nu ca sa cerem parerea sau aprobarea nimanui. O facem tocmai pentru ca fiecare sa-si poata stabili din timp calendarul moto pentru anul urmator.

 

Nu inteleg de ce atata ironie si ostilitate. Cine nu e de acord cu ideea si nu vrea sa vina, nici o problema. Mergeti la toate cele 13 sau 14 care au ramas in calendar. In acest caz v-am facut un favor. Oricum nu v-ar fi placut la Cluj.

 

Am spus la inceput ca vom supara multi motociclisti adevarati care au fost an de an la noi si care n-au creat niciodata probleme. Dar asta este. Nu putem multumi pe toata lumea.

 

Cine trebuie sa inteleaga a inteles.

 

Va doresc cat mai multi km in noul an si cat mai putin timp pe net!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

B) CE FAIN!!!

NICI NU AM APUCAT BINE SA NE STANGEM 30-40 INTR-UN CLUB SI DEJA AU INCEPUT SELECTIILE!!!oare cine va primi invitatie???...NU AM NIMIC CU DECIZIA CLUBULUI CLUJEAN SI RESPECT FAPTUL CA AU ANUNTAT DIN TIMP ...dar sa fim seriosi...

Saracul om care merge pe CZ-ul sau de cand lumea sau pe vechiul MZ cand altii poate nici nu auzisera suntetul de motoare nu are ce sa caute acolo???...UTOPIC !!!parerea mea este ca vii intr-o locatie, in primul RAND PENTRU PLIMBARE...in al doilea rand vii pentru prieteni si pentru pasiune.

DAca prietenul meu de la cluj merge la intrunirea de la cluj pentru ca acolo poate merge si nu poate veni spre ex. la Timisoara, inseamana ca trebuie sa ne scriem ca sa ne mai vedem si noi, pentru ca eu la cluj nu am fost invitat!!! de unde se iau cele 395 de invitatii...??? Vreau sa-l vad si eu pe FIZZ si Andreea Marin!!!

Scuze daca am jignit pe cineva, dar se pare ca multa lumea din Romania nu este REAL BIKER>>>nici macar MOTOCICLIST ADEVARAT......... :P REAL BIKER!!!

 

Va salut :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Blackrider

 

Vin cu o rectificare:

INREGIMENTAREA INTR-O ORGANIZATIE

 

DOAR

 

PENTRU UNELE AVANTAJE INSEAMNA OPORTUNISM, COLOANA VERTEBRALA DE CAUCIUC

 

Am tot respectul pentru oameni care sunt intr-un club pentru o filosofie de viata sau idee, ca nu se potriveste stilului meu de viata, asta este.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rog administratorii sa transforme acest topic in poll (daca si initiatorul topicului este de acord).

De acord.Chiar ar fi o idee mai buna,in sensul ca si-ar putea exprima multi parerea mult mai usor,sub protectia anonimatului.

Propun urmatoarea sintaxa:

"Voturi pentru scoaterea din calendarul intilnirilor de anul acesta a intilnirii moto de la Cluj",cu precizarea,ca nu e vorba de intentia de a anula acest eveniment,ci doar de a-l scoate din calendar pentru a nu da planurile oamenilor peste cap,sau mai rau ,de a purta oamenii pe drumuri degeaba.

 

Deci,domnule Dobrescu,daca ai putin timp,prefa,te rog acest topic in poll,pastrind ceea ce am scris eu la inceput pentru a se intelege mai bine intentia.

Multumesc frumos.

 

In cazul(aproape sigur) in care o sa fie o majoritate covirsitoare de voturi pentru,o sa vedem adevarata calitate morala si verticalitate a"factorilor de decizie"(stiti voi care sint),in functie de masurile pe care le vor lua.

Editat de DiveBomber
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine nu e de acord cu ideea si nu vrea sa vina, nici o problema. Mergeti la toate cele 13 sau 14 care au ramas in calendar. In acest caz v-am facut un favor. Oricum nu v-ar fi placut la Cluj.

Cum adica"nu vrea sa vina",Razvane?Ca de chemat nu ati chemat pe nimeni.Din contra,v-ati dat arama pe fata,promovind separatismele.

Ce favor ne-ati facut?Poate "favorul "de a atenta la libertatea individuala a fiecaruia,cel putin ca intentie,prin chestia cu apartenenta la un club.A,si sa nu uit de "favorul" de a improsca cu noroi in noi toti cei care ne vedem de treaba pe la intilniri moto,si care nu ne incadram in ceea ce intelegeti voi prin expresia aia pseudo-manelistica de"real biker".

Cam vad eu de ce nu ne-ar fi placut intilnirea voastra.Cred ca o dati pe manele.Oricum,pe mine unul nici nu ma intereseaza asemenea explozie de prost-gust.Nu suport paradele de moda,nu suport pe "maestrii artei culinare",si sint de parere ca idei gen mincatul la stina sint total deplasate.Da ma rog,astea is idei personale,si le-am scris aici mai mult pentru mine.

Eu va doresc baieti,sa va iasa cheful bine,si sa ne lasati pe noi in pace.Daca faceti chef privat,nu va laudati cu asta in gura mare,si mai ales intr-un asemenea stil deplasat.Arata urit de afara.Va spun eu,ca m-am uitat bine...

 

Asa ca va las,si va urez traditionalul

 

"SA VA FIE DE BINE".

Editat de DiveBomber
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da domne, ce tot ii dai inainte cu "real biker" asta?

Ce, exista real biker si fake biker ?

Si cine da definitia si criteriile pentru real biker ?

Daca le dati voi de la TRB, atunci ma declar cu mandrie fake biker !

Sau mai bine motociclist imaginar/fals/inchipuit, ca nu stiu cum suna mai bine. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...