Sari la conținut

Un Accident Filmat, Dar Nu In Ro


The_One_Forever
 Share

Postări Recomandate

Numai moralisti de doi bani pe aici :crack:

Numai sfaturi de la motociclisti de tastatura care viseaza sa faca ce fac altii dar in public ii dezaproba cat pot de tare :crack:

In filmulet e doar un incepator de pe la ei care si-a facut curaj sa faca si el slalom si a facut buf....pentru cei care cunosc cum se face slalom la viteza mare ....si ma refer la viteze de peste 250 uitati-va la trasele pe care le alege el ...pozitia din sa...momentele de franare....

In general pe autostrada cand se merge foarte tare, frana este ultima optiune intotdeauna....numai manevre de evitare si atat....

Masinile au si ele o viteza mai ridicata si la orice schimbare de directie a masinii din fata poti pleca cu ea odata .....(a trebuit pe autoastrada soarelui sa ma lipesc de una :crack: )...

Diferenta fata de noi pe care am vazut-o in film e ca la americani au foarte multe benzi de iesire din autostrada...iar acolo inseamna automat pericol pentru o motocicleta in viteza...iar asta a fost exact motivul pentru care s-a dat peste cap....nu a prevazut o iesire blocata sau cu masini care abia mai mergeau...

Numai bine :crack:

corect! hai sa ne dam si noi cu parerea aiurea-n tramvai!intai sa stim sa stam pe 2 roti si mai vedem... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 78
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

respect 4 the dude! e talentat dar se pare ca se credea prea zmeu, la noi poate scapa de politzie, dar acolo daca cumva vede ca nu te opresti imediat cheama elecopterul si de ala.... nu prea vad cum scapi!

 

Are cineva o ideie cam cu cat ruleaza la ora motociclistu?

Si ce motor e ala? (e bine de stiu, pt ca vad ca, chiar potzi fuge de politzie cu asa o scula :crack:)))) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

respect 4 the dude! e talentat dar se pare ca se credea prea zmeu, la noi poate scapa de politzie, dar acolo daca cumva vede ca nu te opresti imediat cheama elecopterul si de ala.... nu prea vad cum scapi!

 

Are cineva o ideie cam cu cat ruleaza la ora motociclistu?

Si ce motor e ala? (e bine de stiu, pt ca vad ca, chiar potzi fuge de politzie cu asa o scula :crack:)))) )

 

Stai linistit, omul nu e mai talentat decat tine ...

 

Cat despre motocicleta .. e o Honda .. cea mai tare, cea mai fiabila, cea mai rapida. Daca e neagra am auzit ca fuge mai tare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit, omul nu e mai talentat decat tine ...

 

Cat despre motocicleta .. e o Honda .. cea mai tare, cea mai fiabila, cea mai rapida. Daca e neagra am auzit ca fuge mai tare

 

adica ce ai vrut sa subliniezi can ai zis "Stai linistit, omul nu e mai talentat decat tine ..." nu te inteleg... team deranjat cu ceva? :crack:

 

Si dc te iei de brandul HONDA... pt ca asa am eu o parere buna despre el? :crack:

 

nu te inteleg :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

respect 4 the dude! e talentat dar se pare ca se credea prea zmeu, la noi poate scapa de politzie, dar acolo daca cumva vede ca nu te opresti imediat cheama elecopterul si de ala.... nu prea vad cum scapi!

 

Are cineva o ideie cam cu cat ruleaza la ora motociclistu?

Si ce motor e ala? (e bine de stiu, pt ca vad ca, chiar potzi fuge de politzie cu asa o scula :crack:)))) )

Este un R6 model 2006, am impresia ca merge cu viteza maxima, adica undeva pe la 270-280 daca gresesc corectati-ma!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica ce ai vrut sa subliniezi can ai zis "Stai linistit, omul nu e mai talentat decat tine ..." nu te inteleg... team deranjat cu ceva? :crack:

 

Si dc te iei de brandul HONDA... pt ca asa am eu o parere buna despre el? :crack:

 

nu te inteleg :crack:

 

N-ai inteles nimic ... Mai intai ia-ti buletinul de vot, motocicleta care sa ia 120 in mai putin de 2 hectare de linie dreapta, si apoi mai vorbim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ai inteles nimic ... Mai intai ia-ti buletinul de vot, motocicleta care sa ia 120 in mai putin de 2 hectare de linie dreapta, si apoi mai vorbim.

ultimul off topic: daca tu crezi ca cc=respect iti spun ca te inseli, si tare departe de a vota nu sunt am 17 ani jumate! dar macar stiu sa am respect pt cei care sunt aici, deoarece stiu ca cei care ii respect eu "au aceiasi pasiune ca mine, sa calareasca 2 rotzi" nu ii respect pt ca au mai multzi cc! :crack:

 

Stop! sa ne oprim cu discutzia deoarece ceri respect si nu oferi :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este un R6 model 2006, am impresia ca merge cu viteza maxima, adica undeva pe la 270-280 daca gresesc corectati-ma!

 

E un R6 2006 dar nu cred ca a trecut de 200 pe toata perioada filmuletzului.

Limita la aia pe autostrada e undeva la 60-70 de mile iar masinile mergeau destul de incet.La 270 trecea ca naluca pe langa ei :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un R6 2006 dar nu cred ca a trecut de 200 pe toata perioada filmuletzului.

Limita la aia pe autostrada e undeva la 60-70 de mile iar masinile mergeau destul de incet.La 270 trecea ca naluca pe langa ei :crack:

Eu sunt de parere ca omu` a mers cu viteza maxima in anumite locuri, si in niciun caz ca nu a trecut de 200.Acest lucru il arata si pozitia lui pe motor, a stat mai tot timpul lipit cu burta de rezervor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt de parere ca omu` a mers cu viteza maxima in anumite locuri, si in niciun caz ca nu a trecut de 200.Acest lucru il arata si pozitia lui pe motor, a stat mai tot timpul lipit cu burta de rezervor.

 

Poti sa mergi lipit de rezervor si la 50 la ora ... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt de parere ca omu` a mers cu viteza maxima in anumite locuri, si in niciun caz ca nu a trecut de 200.Acest lucru il arata si pozitia lui pe motor, a stat mai tot timpul lipit cu burta de rezervor.

 

Sa inteleg ca ai mers destul de mult cu cel putin 250 ca sa stii care e diferenta de la 200 la 270 :crack:

Cu burta pe rezervor stai si la 150 nu neaparat la viteza maxima.

Ti-am raspuns din politete,dar pe viitor incearca sa-ti dai cu parerea despre lucruri pe care le-ai facut si nu din vazute sau auzite!!!

Numai bine. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

respect 4 the dude! e talentat dar se pare ca se credea prea zmeu, la noi poate scapa de politzie, dar acolo daca cumva vede ca nu te opresti imediat cheama elecopterul si de ala.... nu prea vad cum scapi!

 

Are cineva o ideie cam cu cat ruleaza la ora motociclistu?

Si ce motor e ala? (e bine de stiu, pt ca vad ca, chiar potzi fuge de politzie cu asa o scula :crack:)))) )

1. Nu poti fugi la aia de politie cu nici o scula ca daca te urmareste elicopterul te asteapta pana cazi si dupa aia vine echipajul de politie sa te umfle si sa culeaga cioburile (ei nu risca urmariri periculoase ca sa nu puna in pericol alti participanti la trafic decat cand urmaresc un criminal deosebit de periculos si nu au elicopter);

2. Relativ la viteza filmul e destul de derutant pentru ca e facut in miscare dintr-un elicopter care se misca aproximativ la fel de repede ca motocicleta sau macar ca masinile. Cand stai in fotoliu la calculator lucrurile pot fi diferite decat cand te tii de ghidon, dar comparand felul cum se misca obstacolele fixe fata de masini eu as zice ca masinile merg cu circa 100-110km/h (din cate am inteles din niste raspunsuri anterioare limita de viteza pe autostrada e de 60mph, ceea ce inseamna cam 100km/h). Mie motociclistul mi se pare ca doar de vreo doua ori ar merge cu mai mult de 50% mai tare decat masinile, asa ca probabil a depasit de vreo doua ori 150-160km/h, in rest merge mai degraba cam cu 130-140km/h. Inainte de accident vede ca sunt probleme de trafic, franeaza din timp, dar fie datorita lipsei de experienta fie datorita oboselii si emotiilor blocheaza roata spate si rateaza in final frana, astfel incat face un impact care mie mi s-a parut pe la o viteza ridicola intre 30 si 60km/h, viteza la care scapi cam intotdeauna daca porti macar casca si daca motorul nu pica peste tine sa-ti rupa spinarea.

3. Daca tipul nu era pe vitezana si nu fugea de politie cred ca accidentul lui nici nu se punea la capitolul spectaculozitate, ca poti sa zbori asa si de pe un scuter de 50cc daca tragi destul de tare de gaz...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ai pomenit ba frate cat de ai dreaq sunt unii. il judeca pe ala ca mergea cu 150 pe autostrada cand in romania se merge cu 100 in bucuresti la ora de varf. mare belea ce a facut ala. sa vina aici pe A2 sa vada viteza ,trec astia pe langa el de-i invart casca pe cap.mamaaaa ce m-am ofticat , auzi stimabile , 150 km/h :bigstar:

k lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar oare furase motorul de era in blugi si adidasi si d-aia il urmareau cu elicopterul ?!!Sau asa i-a venit lui sa-si puna doar casca si sa dea o tura si-l urmareau pt depasirea vitezei.oricum eu zic ca boul ala cu masina e de vina care a schimbat aiurea banda.e doar parerea mea...oricum viteza nu a fost asa mare in momentul impactului.bine ca a scapat...iar politistilor aia... :bigstar: pt modul in care s-au purtat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU are voie sa schimbe directzia decat de pe o banda pe alta, el a schimbat 2 benzi dintr-un FOC! Daca eram eu cred ca il castram dupa ce imi reveneam si ii dadeam foc la rabla aia de conserva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb cat de cretinoid trebuie sa fii ca sa mergi asa... si imi aduc aminte cum ma depasesc "vitejii" de la noi vara pe autostrada sau DN1... si cate accidente sunt anual din cauza vitezei... si cata lume moare... si cate familii sufera... si atunci nu pot decat sa oftez... Cine are minte invata ceva din asta, cine nu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IDIOTU' dracului!!!!!!!!!!

bine ca nu a patit nimic, dar astia merita sa fie prinsi si confiscat si motoru' si carnetu pe viata....! pericol public

 

--- Mesaj completat în 21 Jan 2008 07:37 -------------

 

pe astia nu le pot considera motociclist adevarat... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa ma iertati k ma bag si eu in seama dar cred k tipul avea(are) suficienta experienta, nu era la "prima abatere" si mai devreme sau mai tarziu trebuia sa se intample, Dzeu stie ce l-a manat asa, modul in care a incercat sa evite si cum a cazut ma face sa cred k are ceva km pe 2 roti, viteza si manevra autoturismului sunt motivele esentiale ale accidentului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...