Sari la conținut

Chopper Tigani Manele ?! Chiar Si Hd


13 Todesengel
 Share

Postări Recomandate

mama la ce s-a ajuns aici vere :hurt:

 

ma, chopperistii ca chopperistii, dar, stiti replica aia "Multi parlamentari inculti au cantat pe la nunti", nu? :) de aia ce sa mai zicem? :rose:

 

Parerea mea e ca tot oameni sunteti, si, atata timp cat nu le faceti alora bani cumparandu-le si ascultandu-le mizeriile, nu e moarte de om :) Le faceti doar imagine :rose: uneori :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 190
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

* fratilor! cat de inguste sunt mintile omenesti!... cred ca daca eram in America, nimeni nu si-ar fi pus problema (daca nu erau membrii unui club) de ce se duce un motociclist a un eveniment (hai sa-i zicem sub-cultural) sau ce face acolo odata ajuns...! Suntem de rasul lumii! pe bune...

Ca-i foame de bani, asta se stie, nu de acum, de cand e lumea, ...omul (animal ganditor, afectiv, bla-bla) a fost dispus sa se vanda, pe pretul lui. Asta-i "economia" vietii, cand ma gandesc ce fac altii ptr. bani, ...ma rog, daca as fi atat de stricta, cred ca nu as mai vorbi cu nimeni, as fi intr-un dialog continuu cu mine insami si as pleca la plimbari/excursii cu ...cainele de vanatoare.

Lipsa de demnitate..., cine esti TU, sa stabilesti asta? demnitatea este ceva intim, individual pana la urma, daca tie ti se pare demn sa te duci la Ursu si sa bei pana cazi sub masa si sa pleci apoi pe motocicleta acasa (e doar un exemplu!), mie nu mi se pare demn, asta ca sa vezi ca exista o diversitate in toate, nu numai in cultura si culoarea pielii. O dati in bara rau de tot, de la o chestie asa de mica au iesit la iveala atatea refulari personale si "ideologii" de minti crete!

Pana aseara m-am distrat, acum nu mai e prea funny... Poate o atitudine pozitiva, v-ar creste pulsul moderat si ati vedea ca viata e frumoasa, chiar daca exista manelisti pe lume si chiar daca se fac stiri din orice (cuvant urat). Daca se duceau la nunta unuia asa mai "no name" din bransa asta si nu se dadadea pe popst, ...n-ati fi aflat si ati fi dormit linistiti. Sweet dreams!

excelent spus, subscriu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare e liber sa faca ce vrea. Dar libertatea e general valabila. Adica daca ei sunt liberi sa faca alai pentru manelisti contra 100 ron si noi suntem liberi sa ni se para de cacao si sa ne exprimam aceasta parere.

Deci, prin urmare si in concluzie mi se pare de cacao. Rau de tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man in Black, mersi ca mi-ai sters postu, nu cred ca am atacat altceva decat intoleranta si totalitarismul din gandirea micilor nazisti de p'aici care au fost asa oripilati ca unii au participat la un alai de tigani manelisti...

keep up the good work

 

Nu pentru atac ci pentru ca esti neidentificabil. Nu ai locatie la profil (1) si endurio turing e cam vag (2). esti user nou si primele posturi au fost aici (strike 3, you're out!). De atacurile la persoana sunt altii vinovati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domne acum adevarul e ca treaba prea a luat-o la vale rau. Daca stam bine sa ne gandim, avem colegi, prieteni, cunoscutzi, vecini care vedem ca nu se spala pe maini dupa ce se pisha, sau isi sufla mucii cu degetele, sau se scobesc in nas, sau si-au lasat o unghie lunga la degetul mic special pt scobit in urechi, sau asculta manele, sau arunca hartii pe jos, sau nu suporta animalele, sau isi bat nevasta sau copiii... oamenii sunt asa cum sunt, nu poti sa-i schimbi decat, poate, in mica masura- daca ei asa au gandit atunci ca e bine, asta e. Daca te apuci sa te certi cu toata lumea pe diverse kkturi ajungi sa ramai singur. Asta e situatzia din pacate. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rusinica..... Rusinica..... Rusinica....

 

Domnilor, dupa cum v-am spus, voi n-o sa mai beti la masa mea.

 

Si imi pare deosebit de rau ca nu mi-a venit mai devreme ideea sa va arunc 2 mil. pe masa la Ursu si sa va trimit acasa in coloana...., sau in cerc, sau in zig zag, sau in poola goala cu pene roz, ca de..... v-am platit nu?

 

V-ati vandut si v-ati dat arama pe fata: lipsa de demnitate si foame de bani!

 

:)

 

Cred ca poti veni si cu o idee mai buna de atat sub numele pe care il ai in semnatura profilului. Nu de alta dar asa il cam faci de ras. De ideea asta ce zici: te puteai aseza cu domnii respectivi la masa, sa vezi cu ce Iude ai de-a face, sa vezi ce o fi fost in capul lor ca nu cred ca pana acum i-ai vazut in slapi, bermude si cu lanturi de aur la gat cerand o manea la Ursu. Poate asa obtineai mai mult decat obtii aici si cel putin pareai mai inteligent decat restul. Regret ca nu scrie la avatarul domnilor implicati CV-ul, IQ-ul, cultura, bunul simt, cat au donat pentru Meda, cati motociclisti au ajutat si alte asemenea fapte de glorie care nu sunt la avatarul celor cazuti in dizgratie. Vin eu diseara la Ursu, imi poti arunca mie banii pe masa si ma poti trimite in cerc, in zig-zag, incolonat ca sa fie gestul desavarsit si ideea buna. Sau te poti aseza la masa cu mine, sa vezi cat esti de binevenit.

 

Asfalt uscat si minte deschisa!

Editat de sukhoi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buuun...Vad ca tot n-ati priceput: Noi,astia 4 (Darian,Circel,Lucian,Emi),am fost chemati pt. o filmare-"tzine 1/2 ora,atit!.La club Zvon,cel mai tare din zona Piatza Alba Iulia .Masa inclusa.".Zic:OK!Bani? - S-ar putea...

Ajungem acolo...Tavi Colen+un neamtz pripasit pe-aici. "Hai ca nu-i aici locatzia,e un pic mai incolo". OK...2-3 strazi mai incolo,pe-o stradutza,plin de jandarmi si tziganime,de-aia mici. Zic asta e,peste tot e asa...O curte aranjata sarbatoreste,peretzii imbracati in draperii albe,cu funde rosii.Camere de filmat portabile,vreo 2-3. Am lucrat prin studiouri de tv,vreo 13 ani.Pot sa zic k stiu cu ce se maninca.Zic: filmare rapida,nu tzine mult,nu-s baietzii cu stative,proiectoare,generatoare,car de filmare,etc...Lasam motoarele afara,plin de jandarmi cu tonfe-n spate,linga ele. Intram.O curte mare,dichisita,plina de mese frumos aranjate.Ce era pe unele mese, vedem prin filme...Ne asezam la una mai retrasa.Cattering de la nu-stiu-ce mare restaurant. Cam multzi gypsy,da' toti imbracatzi elegant.Il luam la-ntrebari pe Tavi:"Ba,care-i treaba? Ce-avem de facut?Pe ce bani?" -"Pai,se filmeaza o nunta.Pe noi,o sa ne filmeze cum deschidem coloana." Bun! Nimic "eretic"...Chelnerii roiau in jur...Mancam,bem...Incep sa recunosc din "personaje"... Vrind, nevrind,ii stiu,ca de ! Daca am lucrat in studiouri de tv,i-am mai vazut la emisiuni...Il iau la-ntrebari pe Tavi: "Ma,da' ce-i cu astia?" - "Aaaa...Pai,se-nsoara impresaru' lor,de-aia sunt atitia..." Reactie imediata a noastra,astia 4 : "ba,daca auzim manele,noi ne caram imediat,ne bagam poola in filmarea ta si-n nunta lor..." - "N-o sa auzim deloc,diseara chiar l-au adus pe Toto Cutugno,vor sa impresioneze.Vine si Aura Urziceanu,plus o trupa mare de jazz (a zis el care ,da' nu mai stiu,nu ascult jazz,sorry...)". Plecam,in coloana. In spatele nostru,2 Audi Q7 albe,un Hummer limuzina,2 masini de epoca,plus gramada de restu'...In fatza noastra,se filma dintr-o Dacie break. Pe drum,facem tot felul de "traznai" :mers incet,blocat circulatzia,claxonat,mers serpuit,etc...Mergem la Axinte (ala de la "Vacantza Mare",era nash).Noi,stam afara,linga motoare,bem o apa...Incepe sa se lungeasca..In fine,ne intoarcem cu coloana,la fel...Pe drum,i-l cam injuram pe Tavi,mai ales eu,care am mai filmat anu' trecut,cu el,si Lucian,care ne-a "contactat",si care e prieten cu el."ce dracu' ba,ne-aduci la nunta de tzigani manelisti?!" Raspuns: "ce,ati auzit vreo manea?Nu v-ati distrat pina acum?A fost ceva nasol?" Cam avea dreptate...La urma,i-am cerut 1 milion de caciula,pt cat am stat...Ce-au dat Pro-ul pe post,n-am vazut,da' eu v-am povestit ce-a fost. Banii ni-i i-a dat Tavi,i-a scos din buzunar(nu i-a luat de la ciori),noi NICI MACAR N-AM SCHIMBAT O VORBA CU EI!

Spuneti-mi si mie,ce-am facut asa degradant?! M-am dat cu motoru',m-am distrat,si-am facut si niste bani...

 

--- Mesaj completat în 13 Sep 2007 09:32 -------------

Rusinica..... Rusinica..... Rusinica....

 

Domnilor, dupa cum v-am spus, voi n-o sa mai beti la masa mea.

 

Si imi pare deosebit de rau ca nu mi-a venit mai devreme ideea sa va arunc 2 mil. pe masa la Ursu si sa va trimit acasa in coloana...., sau in cerc, sau in zig zag, sau in poola goala cu pene roz, ca de..... v-am platit nu?

 

V-ati vandut si v-ati dat arama pe fata: lipsa de demnitate si foame de bani!

 

:)

 

Mersi,in caz ca n-ai observat,eu ORICUM nu beau...Si ce sa spun,ca n-o fi mai jalnic sa-i vezi pe( unii!) motociclisti beti morti. "Foame de bani" - da,stimabile,lucrez pe salariu normal,n-am castigat la Loto,sa fac chiar tot ce vrea poola mea!

Daca a-i fi fost acolo,cu noi,nu cred c-ai mai avea parerea asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1000 de vorbe nu fac un ban

 

ma duceam si pe moka daca ma chema un tovarash.

Ma duceam si pe 1000 de euro , ca banii nu au miros.

Imi puneam si pene roz si ma plimbam si in poola goala, ca sunt exhibitionist(PM cu poze pentru obsedati) si il luam si pe nasshu axinte si pe nevasta-sa la phootoot (nevasta moka, ea chiar merita)

 

Dar va respect dreptul la opinie. HUO :)

 

Pentru cei ce au ascultat muzica rock mai multa decat mine, respect. Ceilalti, mars la mp3ca aveti mult de recuperat

 

 

 

Dixit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca poti veni si cu o idee mai buna de atat sub numele pe care il ai in semnatura profilului. Nu de alta dar asa il cam faci de ras. De ideea asta ce zici: te puteai aseza cu domnii respectivi la masa, sa vezi cu ce Iude ai de-a face, sa vezi ce o fi fost in capul lor ca nu cred ca pana acum i-ai vazut in slapi, bermude si cu lanturi de aur la gat cerand o manea la Ursu. Poate asa obtineai mai mult decat obtii aici si cel putin pareai mai inteligent decat restul. Regret ca nu scrie la avatarul domnilor implicati CV-ul, IQ-ul, cultura, bunul simt, cat au donat pentru Meda, cati motociclisti au ajutat si alte asemenea fapte de glorie care nu sunt la avatarul celor cazuti in dizgratie. Vin eu diseara la Ursu, imi poti arunca mie banii pe masa si ma poti trimite in cerc, in zig-zag, incolonat ca sa fie gestul desavarsit si ideea buna. Sau te poti aseza la masa cu mine, sa vezi cat esti de binevenit.

 

Asfalt uscat si minte deschisa!

 

Parerea mea este sa-tzi mai reditezi o data postul ca tot pe langa subiect ai scris. Si nu confunda mintea deschisa cu aplecarea dupa sapun.

 

Voi ganditi tot la fel, sau va sfatuiti inainte si ce se voteaza iese ca "parerea noastra"?

 

Cu privire la aceasta problema toti gandim la fel pentru ca altfel nu am fi fost in DM. Si nu incerca sa ridiculizezi DM pentru ca eu spre deosebire de altii fac parte dintr-un MC cu cooaie.

 

Se pare ca in cruciada ta de aparare a cortegiului de manelisti incepi sa te afunzi in ridicol. Esti intr-o verva de a da reply-uri la toate posturile scapandu-tzi jigniri gratuite la adresa unor motociclisti ca Mircione, Chelsoi si altii.

 

Si daca tot am scris acest topic poate este momentul sa scriu ce am evitat in postul meu anterior.

 

RESPECT - acest este un element de baza pentru a te defini intr-o comunitate moto. Respect fata de ceilalti, fata de sine si fata de conceptele si idealurile care unesc comunitatea moto. In cercul chopperistilor si a motociclistilor vechi respectul este cel mai important element.

In opinia celor mai multi motociclisti ei si-au pierdut (intr-un moment de nebunie temporara … cunoscut in analele medicale ca “momentul ciomu”) respectul de sine si implicit si respectul celorlalti.

Acum trebuie mentionat ca respectul se recastiga prin eforturi sau prin trecerea timpului … dar stigmatul va ramane.

 

Ce am mentionat aici ca motociclisti si chopperisti sunt termeni total diferiti in conceptia mea de “orice posesor de motor” si respectiv “orice posesor de chopper/cruiser”.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Mersi,in caz ca n-ai observat,eu ORICUM nu beau...Si ce sa spun,ca n-o fi mai jalnic sa-i vezi pe( unii!) motociclisti beti morti. "Foame de bani" - da,stimabile,lucrez pe salariu normal,n-am castigat la Loto,sa fac chiar tot ce vrea poola mea!

Daca ai fi fost acolo,cu noi,nu cred c-ai mai avea parerea asta!

 

Da-le toate detaliile Darian si spune-le si la ce vei folosi banii de acolo cat salariul tau pe urmatoarele 2 luni e gajat, vulcanetele e la reparat si mergi cu o motocicleta de imprumut pe care ai trantit-o saptamana trecuta din cauza unui manelar cu seria7 care ti-a taiat fata, daramat, plecat. Dupa care spune-le ca pe geaca ta e crucea malteza si nu crucea de aur, ca tu nu asculti manele si ca iti pare rau ca le-ai stricat aura motociclistilor celor "puri". Ia vezi, mai spune cineva ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maaama,chiar,cum arata nevasta-sa... :)

 

 

poftesti, ai?

 

:)

 

--- Mesaj completat în 13 Sep 2007 09:52 -------------

Parerea mea este sa-tzi mai reditezi o data postul ca tot pe langa subiect ai scris. Si nu confunda mintea deschisa cu aplecarea dupa sapun.

Cu privire la aceasta problema toti gandim la fel pentru ca altfel nu am fi fost in DM. Si nu incerca sa ridiculizezi DM pentru ca eu spre deosebire de altii fac parte dintr-un MC cu cooaie.

 

Se pare ca in cruciada ta de aparare a cortegiului de manelisti incepi sa te afunzi in ridicol. Esti intr-o verva de a da reply-uri la toate posturile scapandu-tzi jigniri gratuite la adresa unor motociclisti ca Mircione, Chelsoi si altii.

 

Si daca tot am scris acest topic poate este momentul sa scriu ce am evitat in postul meu anterior.

 

RESPECT - acest este un element de baza pentru a te defini intr-o comunitate moto. Respect fata de ceilalti, fata de sine si fata de conceptele si idealurile care unesc comunitatea moto. In cercul chopperistilor si a motociclistilor vechi respectul este cel mai important element.

In opinia celor mai multi motociclisti ei si-au pierdut (intr-un moment de nebunie temporara … cunoscut in analele medicale ca “momentul ciomu”) respectul de sine si implicit si respectul celorlalti.

Acum trebuie mentionat ca respectul se recastiga prin eforturi sau prin trecerea timpului … dar stigmatul va ramane.

 

Ce am mentionat aici ca motociclisti si chopperisti sunt termeni total diferiti in conceptia mea de “orice posesor de motor” si respectiv “orice posesor de chopper/cruiser”.

1000 de vorbe nu fac un ban

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da-le toate detaliile Darian si spune-le si la ce vei folosi banii de acolo cat salariul tau pe urmatoarele 2 luni e gajat, vulcanetele e la reparat si mergi cu o motocicleta de imprumut pe care ai trantit-o saptamana trecuta din cauza unui manelar cu seria7 care ti-a taiat fata, daramat, plecat. Dupa care spune-le ca pe geaca ta e crucea malteza si nu crucea de aur, ca tu nu asculti manele si ca iti pare rau ca le-ai stricat aura motociclistilor celor "puri". Ia vezi, mai spune cineva ceva?

 

Stiu ca Darian este stramtorat cu banii dar in cortegiu au fost motoare noi de peste 10k de euro.

 

Darian, ca un sfat ... nu mai intra pe acest topic, nu incerca sa-tzi gasesti motivatii.

 

Cred ca cel mai bine este ca acest topic sa moara nu aduce nici un beneficiu nimanui alte discutii pe acest subiect.

 

--- Mesaj completat în 13 Sep 2007 09:56 -------------

<small>--- Mesaj completat în 13 Sep 2007 09:52 -------------</small><br/>

1000 de vorbe nu fac un ban

 

Iar tu ai 10000 de bani 'tzi dai seama cate vorbe 'tzi-ai luat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Admiram subforumul chopperistilor! Era singurul loc unde...stateam si citeam ore bune! Locul unde...sunt oameni cu adevarat pasionati! Locul unde...am vazut cele mai frumoase motociclete de pe acest forum! Discutii extrem de interesante despre customizari! Erati cei mai uniti dintre toate categoriile de motociclisti!

 

Parca tot nu imi vine sa cred...ca s-a ajuns la asemenea discutii! oameni care se cunosc si sunt prieteni...se ataca unul pe celalalt acum! S-a ajuns la injurii! Chiar atat de mult ati decazut???

 

parerea mea este ca...anumite cluburi(Silver, DAC....Trust(ca si nume) ) nu aveau ce cauta in aceasta discutie! De fapt...aceasta discutie nici nu trebuia sa aiba loc!

 

Totusi...prefer sa nu imi dau cu parerea despre acest subiect!

 

Oricum...i-as arde in gropi comune pe tigani!

 

Incercati sa lasati sa se stinga acest topic! Nu are rost!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va mai zic o chestie aiurea. Sunt absolut convins ca daca nu toti dintre voi cel putin cativa ati spus cu diferite ocazii faze gen: "Baga-mi-as p*ula in ele de manele si manelisti. Imi vine sa ii impusc". Cred ca de acum va trebui sa reformulati. Gen: "Baga-mi-as p*ula in ele de manele si manelisti. Imi vine sa ii impusc. Dar daca imi dau macar un milion sa vezi ce super alai le fac la nunta. Cred ca or sa imi dea si sa mananc."

 

Aaa, si, BTW...nu sunt Stimpy sunt un frate de-al lui din clubul ala in care intr-adevar "toti gandim la fel" in privinta acestui subiect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu! Si eu sunt cam rasist,recunosc...

Ma vad obligat sa mai scriu odata,ca tot nu s-a-nteles: am fost chematzi pt. ceva,s-a filmat, a fost ok,de fapt s-ar parea c-a fost altceva,pe post,la Pro tv,s-a zis (n-am vazut,da' mi-i s-a spus) iar altceva. Si noi am ajuns,asa,de oprobiul unora. Ca daca n-ar fi fost vorba de "celebrii" manelisti,ci de niste oameni comuni (poate chiar tzigani...),sunt sigur ca nimeni n-ar fi zis nimic. REPET,s-au comportat civilizat,k niste oameni obisnuitzi,dar cu bani .Iarasi REPET,NU S-A AUZIT NICI O MANEA. Daca ar fi inceput cu porcarii de-astea,am fi plecat toti 4.

E usor sa critici si ma doare sa vad ca mi-i se arata obrazu', mai ales de la prieteni (Placebo)...Gata,nu mai zic nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Admiram subforumul chopperistilor! Era singurul loc unde...stateam si citeam ore bune! Locul unde...sunt oameni cu adevarat pasionati! Locul unde...am vazut cele mai frumoase motociclete de pe acest forum! Discutii extrem de interesante despre customizari! Erati cei mai uniti dintre toate categoriile de motociclisti!

 

Parca tot nu imi vine sa cred...ca s-a ajuns la asemenea discutii! oameni care se cunosc si sunt prieteni...se ataca unul pe celalalt acum! S-a ajuns la injurii! Chiar atat de mult ati decazut???

 

parerea mea este ca...anumite cluburi(Silver, DAC....Trust(ca si nume) ) nu aveau ce cauta in aceasta discutie! De fapt...aceasta discutie nici nu trebuia sa aiba loc!

 

Totusi...prefer sa nu imi dau cu parerea despre acest subiect!

 

Oricum...i-as arde in gropi comune pe tigani!

 

Incercati sa lasati sa se stinga acest topic! Nu are rost!

 

* Sunt intrutotul de acord, Stephon, aici e intradevar un loc special, d-aia si eu citesc si discut in subforumul asta si mult mai putin in altele.

Totusi, nu subscriu la partea cu "groapa comuna", ...nu-i iubesc pe tigani, asa cum nu-i iubesc pe coreeni sau pe indieni (din India!), dar nu doresc sa ii exterminam... Lasa-i, frate, sa cada la selectia naturala! ...e mai sanatos sa ne vedem de treburi mai placute si constructive, ca de "demolat" orice buldozer poate sa o faca. Cunosc atatia romani (blonzi, sateni, bruneti) de care mi-e rusine si pe care nu as vrea sa-i mai vad in viata mea, ...dar ce sa fac!? sa ii lichidez pe toti in spiritul demnitatii si dreptatii nationale?... nu merge! ...si nu sunt miloasa din fire, nici nu am inima slaba, dar am observat ca nu e practic si ca oricum ...renasc din cenusa.

 

Peace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este sa-tzi mai reditezi o data postul ca tot pe langa subiect ai scris. Si nu confunda mintea deschisa cu aplecarea dupa sapun.

Cu privire la aceasta problema toti gandim la fel pentru ca altfel nu am fi fost in DM. Si nu incerca sa ridiculizezi DM pentru ca eu spre deosebire de altii fac parte dintr-un MC cu cooaie.

 

Se pare ca in cruciada ta de aparare a cortegiului de manelisti incepi sa te afunzi in ridicol. Esti intr-o verva de a da reply-uri la toate posturile scapandu-tzi jigniri gratuite la adresa unor motociclisti ca Mircione, Chelsoi si altii.

 

Si daca tot am scris acest topic poate este momentul sa scriu ce am evitat in postul meu anterior.

 

RESPECT - acest este un element de baza pentru a te defini intr-o comunitate moto. Respect fata de ceilalti, fata de sine si fata de conceptele si idealurile care unesc comunitatea moto. In cercul chopperistilor si a motociclistilor vechi respectul este cel mai important element.

In opinia celor mai multi motociclisti ei si-au pierdut (intr-un moment de nebunie temporara … cunoscut in analele medicale ca “momentul ciomu”) respectul de sine si implicit si respectul celorlalti.

Acum trebuie mentionat ca respectul se recastiga prin eforturi sau prin trecerea timpului … dar stigmatul va ramane.

 

Ce am mentionat aici ca motociclisti si chopperisti sunt termeni total diferiti in conceptia mea de “orice posesor de motor” si respectiv “orice posesor de chopper/cruiser”.

 

Am fost foarte pe subiect, mai citeste o data. Nu am confundat nimic, nu consider ca asta e aplecare dupa sapun. As fi mers si as fi stat cu ei acolo pentru ca asa am nimerit si intre noi ne simtim bine intre noi oriunde-am fi si daca am nimerit acolo, aia e... nu pentru bani as fi stat, nu vanez castinguri dar imi ajut prietenii la nevoie.

Imi pare rau ca am avut o parere deformata despre DM, atunci. Imi pare rau si daca am jignit gratuit, celor care se simt jigniti le cer scuze si ii avertizez ca am amendat atitudinea lor, nu persoana. Stigmatul il consider nejustificat.

Nu cred ca daca as fi fost acolo cu ei, as fi intinat conceptele si idealurile comunitatii motocicliste pentru ca ele nu stau in cortegiile pe care le insotim, asa cum nu stau in RIP-urile de pe forum, in job-urile pe care le avem, in colegii din trafic sau in spatele tastaturii. Conceptele si idealurile nu sunt variabile in functie de tema, de subiect, de context si nu inteleg cum au fost ele afectate in situatia de fata.

 

--- Mesaj completat în 13 Sep 2007 10:57 -------------

Hai sa va mai zic o chestie aiurea. Sunt absolut convins ca daca nu toti dintre voi cel putin cativa ati spus cu diferite ocazii faze gen: "Baga-mi-as p*ula in ele de manele si manelisti. Imi vine sa ii impusc". Cred ca de acum va trebui sa reformulati. Gen: "Baga-mi-as p*ula in ele de manele si manelisti. Imi vine sa ii impusc. Dar daca imi dau macar un milion sa vezi ce super alai le fac la nunta. Cred ca or sa imi dea si sa mananc."

 

Aaa, si, BTW...nu sunt Stimpy sunt un frate de-al lui din clubul ala in care intr-adevar "toti gandim la fel" in privinta acestui subiect.

 

Intelege ca ei nu au stiut unde merg, nu pentru asta s-au dus, nu asta au urmarit cand au plecat de acasa. Nu reformuleaza nimeni pentru ca nimeni de aici nu gandeste asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratzilor, atzi luat`o razna total.

 

NU sunt de acord cu vanzarea imaginii moto pentru un milion pentru ca n`ai ce manca...nici eu n`am ce manca da` nu ma curvasaresc ca sa am maine ce sa mananc shi azi sa fiu vedeta care deschide coloana ... apropo de coloana, mai avetzi asha ceva?

 

partea cea mai proasta de la mica voastra aventura cu tavi colen shi cu tziganimea "muzicii traditzionale romaneshti" (cum a ajuns sa fie cunoscuta pe unele site`uri de pe internet) este ca in felu` asta ni se urca tziganii`n cap...va plangetzi ca va darama cu Q7 sau cu DELTA Z shi ca nu se uita la voi shi ca acuma trebe sa va reparatzi motoru` .... sictir mah ... de aia nu avetzi nici un pic de respect, pentru ca ishi vor aduce aminte : "tu ai fost la buirsucu` mondialu` mercedesu` shi hamãru` la nunta....du`te`n co(astele) mele d`aci, ca shi tu tot tzigan eshti".... shi uite asha ni se urca`n cap shi iese scandal mare...pentru ce? ca v`atzi bucurat voi la un milion shi o masa gratis? fi`mi`ar scarba...

 

ziceam mai inainte, nici eu n`am o situatzie extraordinara, da` nu ma bucur ca orice milog la ala de`mi da o masa shi`un ban, mai ales daca e cineva care nu`mi place....NU imi plec capu` ca dupa aia sa`mi fie taiat (in trafic sau in particoler)...

 

cat despre parerea colegilor de club, Placebo, Stimpy shi a celorlaltzi, o impartashesc nu din "spiritu` de turma", ci pentru ca sunt de acord cu ea.

 

in concluzie, cand va mai aud ca tziganii`n sus, tziganii`n jos, o sa va aduc aminte discret despre mica voastra escapada...

 

@AWD, te shtiu baiat serios, da` aici ai luat`o razna.

@lupalb, stimabile, ai luat`o la fel pe mirishtile patriei mai ceva ca endurishtii.shi nu zic asta ca te cunosc personal, ci doar mi`ai lasat impresia de om serios, nu de don coiote.

@restu`, mai datzi`va cu motoru` shi mai lasatzi posturile acide despre nazism shi arieni shi altzi hitleri ascunshi shi renascutzi. habar n`avetzi despre ce vorbitzi.

 

shi cu asta, gata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

<small>--- Mesaj completat în 13 Sep 2007 10:57 -------------</small><br/>

 

Intelege ca ei nu au stiut unde merg, nu pentru asta s-au dus, nu asta au urmarit cand au plecat de acasa. Nu reformuleaza nimeni pentru ca nimeni de aici nu gandeste asa.

 

La propunerea primita puteau sa raspunda "Stai sa ma gandesc - nu." Asa ca reformularea e binevenita. Am auzit multe chiote de bucurie (ca la nunta, deh) gen: "am mancat, am luat si bani, mari boieri suntem".

p.s.

Tot io, adica nu io Stimpy, io celalalt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

NU sunt de acord cu vanzarea imaginii moto pentru un milion pentru ca n`ai ce manca...nici eu n`am ce manca da` nu ma curvasaresc ca sa am maine ce sa mananc shi azi sa fiu vedeta care deschide coloana ... apropo de coloana, mai avetzi asha ceva?

 

 

Nici eu nu sunt de acord cu asta, intelege ca nu cu intentia asta s-a plecat. Asa cum il stiti pe Darian, cei care il stiti, nu s-ar fi pretat la asa ceva. Daca Tavi Colen nu a avut in buzunar de dat la tigani si a facut cadou un alai de motociclisti folosindu-se de relatia pe care o are cu ei, nu e vina lui Darian. Am expus situatia lui Darian astfel incat sa intelegi ca au mai existat niste factori suplimentari, dincolo de prietenia cu Tavi pe care nu il putea lasa cu fundu-n balta si ochii in soare, care l-au determinat totusi sa ramana chiar daca nu ii iubeste pe respectivii nuntasi, nu pentru ca ar fi o scuza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...