Sari la conținut

Accident Th. Pallady Cu Trapezului? 25.09.2007 - Buc.


1n$4n3
 Share

Postări Recomandate

Rip!

 

Voi nu stiti cum trec "baietii" pe segmentul <<piatza trapezului - piatza salajan(titan)>>... cei de la moto GP ar fi invidiosi. Daca intradevar a omorat un om, si a fost vina lui, atuci sa plateasca (poate chiar pretul suprem).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 84
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

poate ca nu era pe trecerea de pietoni femeia...deci...nu e vinovat...poate ca sa speriat si a fugit...se intimpla cind ai 20 ani...poate ca nici nu stie ca femeia a murit...fara a cunoaste circumstantele ii dati "pedeapsa suprema"...am zis doar un accident...ma refeream ca accidentele sunt din culpa...adik fara intentie...adik nu se poate da "pedeapsa suprema" asa cum zicea cineva mai sus...oricum cred ca este vrejala...initiatorul vrea gilceava...si o are...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate ca nu era pe trecerea de pietoni femeia...deci...nu e vinovat...poate ca sa speriat si a fugit...se intimpla cind ai 20 ani...poate ca nici nu stie ca femeia a murit...fara a cunoaste circumstantele ii dati "pedeapsa suprema"...am zis doar un accident...ma refeream ca accidentele sunt din culpa...adik fara intentie...adik nu se poate da "pedeapsa suprema" asa cum zicea cineva mai sus...oricum cred ca este vrejala...initiatorul vrea gilceava...si o are...

 

 

Mane, tu vorbesti serios? NU mai vorbim de accident sau de culpa... vorbim de faptul ca il loc sa opreasca si sa sune la 112, sa cheme Salvarea si Politia, l-a durut undeva de faptul ca victima lui zacea pe asfalt. Nu a oprit nici macar sa vada daca se mai poate face ceva. A fugit ca un las si va plati scump asta! Este un eveniment care a patat imaginea intregii comunitati moto si care a subminat toate eforturile noastre depuse in campaniile de prevenire a accidentelor. Pentru asta vom fi aratati toti cu degetul. Si nu ne mai lua cu "fara intentie", ca nu a fugit de la locul accidentului din greseala... Ceea ce a facut este infractiune! Si nu mai vorbim de culpa, ca la accidentul in sine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate ca nu era pe trecerea de pietoni femeia...deci...nu e vinovat...poate ca sa speriat si a fugit...se intimpla cind ai 20 ani...poate ca nici nu stie ca femeia a murit...fara a cunoaste circumstantele ii dati "pedeapsa suprema"...am zis doar un accident...ma refeream ca accidentele sunt din culpa...adik fara intentie...adik nu se poate da "pedeapsa suprema" asa cum zicea cineva mai sus...oricum cred ca este vrejala...initiatorul vrea gilceava...si o are...

 

 

Cum spunea si ambidextru.....daca accidentul a fost fara intentie, fuga de la locul accidentului nu are cum sa fie fara intentie. In plus, poate daca oprea si anunta salvarea, poate femeia ar trai acum.Oricine poate gresi dar trebuie ca fiecare sa ne asumam greselile si sa fugim ca niste lasi. Chiar daca femeia i-a sarit special in fata(exagerez aici), din momentul in care a fugit a devenit infractor.

 

p.s. Mare pacat ca pasiunea pentru motociclete face atatea victime.

 

R.i.p. pietonului

Editat de micaradu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mane, tu vorbesti serios? NU mai vorbim de accident sau de culpa... vorbim de faptul ca il loc sa opreasca si sa sune la 112, sa cheme Salvarea si Politia, l-a durut undeva de faptul ca victima lui zacea pe asfalt. Nu a oprit nici macar sa vada daca se mai poate face ceva. A fugit ca un las si va plati scump asta! Este un eveniment care a patat imaginea intregii comunitati moto si care a subminat toate eforturile noastre depuse in campaniile de prevenire a accidentelor. Pentru asta vom fi aratati toti cu degetul. Si nu ne mai lua cu "fara intentie", ca nu a fugit de la locul accidentului din greseala... Ceea ce a facut este infractiune! Si nu mai vorbim de culpa, ca la accidentul in sine...

De acord cu tine !Si ce daca are 20 de ani cum spune magg@ ?! Raspunzi pt faptele tale ca si cel de 40-50,nu?! Daca accidentul era undeva in afara localitatii si victima avea nevoie urgenta de prim ajutor,ce facea? O lasa sa moara pe asfalt si isi vedea linistit de drum? Nu,nici nu are rost sa discutam ,gestul sau este de neiertat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator alexman

Ideea e urmatoarea:

 

- majoritatea motociclistilor sunt genul asta de om. Din pacate, majoritatea celor de aici striga cu gura mare ca ce comunitate unita, ce corecti suntem etc, cand defapt, suntem doar cativa care chiar ne potrivim descrierii asteia. Din cauza asta am renuntat de ceva vreme sa "fac parte din comunitate"; poate am gresit ca am avut tendinta sa spun ca toti sunteti asa, sunt sigur ca majoritatea de aici sunt la fel de corecti ca mine.

 

Rezumat: ma identific cu comunitatea doar cand ne salutam. In rest, nu vreau sa fac parte din aceiasi oala cu genul asta de oameni. Poate de-asta mi-e si indiferent ca mor atatia.

 

Iertati-mi tonul si eventualele comentarii la postul asta le astept pe privat ca sa nu stricam topicul.

 

 

:finger:

 

 

 

Cum spunea si ambidextru.....daca accidentul a fost fara intentie, fuga de la locul accidentului nu are cum sa fie fara intentie. In plus, poate daca oprea si anunta salvarea, poate femeia ar trai acum.Oricine poate gresi dar trebuie ca fiecare sa ne asumam greselile si sa fugim ca niste lasi. Chiar daca femeia i-a sarit special in fata(exagerez aici), din momentul in care a fugit a devenit infractor.

 

p.s. Mare pacat ca pasiunea pentru motociclete face atatea victime.

 

R.i.p. pietonului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar eu n-am zis ca nu trebuie sa plateasca. Ganditi-va ca un om bagat in inchisoare nu mai produce nimic pentru stat sau pentru compatriotii sai. Nu e in stare sa conduca si face accident, atunci nu ar mai trebui sa conduca vreodata asa ceva. Un tigan cocalar bagat in inchisoare nu inseamna nimic, dar ganditi-va cati bani s-au investit in acel om (scoala, facultate, spitale, etc), bani care nu se recupereaza in acest caz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut prieteni care au murit in accidente...am si prieten care a fugit de la locul accidentului...l-am vazut...nici nu isi dadea seama ca a facut ceva naspa...era speriat...

poate voi nu ati avut situatii de genul...dar cei abilitati stiu asta si se pedepseste "fuga"dar nu cu "pedeapsa suprema" cum ar vrea unii...

repet...gilceava...that's all...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca s-ar fi pedepsi cu pedeapsa suprema, multi oameni nevinovati ar fi trait acum, in "detrimentul" unor imbecili.

 

Repet: In cazul in care este VINOVAT. Si cred ca nu te considera nimeni vinovat daca mergi cu viteza legala si din cauza defectiunilor(instantanee) la frane omori un pieton. Oricum la vitezsa legala sunt sanse putine sa dai peste vreun pieton care traverseaza regulamentar.

Editat de cristian78
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa 4 pagini eu am tras urmatoarea concluzie . Nimeni nu stie numic despre accident, insa s-au tras fel de fel de concluzii, ca daca ar fi vinovat ca daca n-ar fi , ca..........

 

Nu mai scrieti fratilor toate idiotenile, ca ne intereseaza si pe noi accidentul si pentru asta citim 4 pagini de aberatii....

 

 

Multumesc si sper ca nu a fost nici un accident

Editat de Ionut_cretzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate voi sunteti idioti?

 

VOI DESPRE CE MAMA DRACU VORBITI MA AICI CAND NICI NU AVETI HABAR DESPRE CE S-A INTAMPLAT ACOLO??

 

Stie cineva ce s-a intamplat de fapt?

Se ne informeze despre eveniment si apoi sa dati cu gura catzelor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai da ma ,in cazul in care a fost un accident si a fost vina motociclistului atunci omu e un nenorocit ca n a intrat p forum sa citeasca ce zic sfatosii aici.

daca a fost accident dar n a fost vina motociclistului atunci putea sa mearga mai incet ca asa se merge, oricand poate sa apara ceva neprevazut.

daca totusi n a fost accident atunci e tot vina motociclistului ca eu stau in cartier si am vazut unul care mergea tare, nenorocitul. cred ca nu intra pe forum sa citeasca sfaturiel sfatosilor.

vad ca e la moda sa fie vina motocilismului. acum vreun an nu scria nici unul asa ceva,erau numai soferii de vina. acum abia asteptati sa gasiti un topic nou aici ca sa fie vina motociclistului. si daca nu e inventam unul,ce dracu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai da ma ,in cazul in care a fost un accident si a fost vina motociclistului atunci omu e un nenorocit ca n a intrat p forum sa citeasca ce zic sfatosii aici.

daca a fost accident dar n a fost vina motociclistului atunci putea sa mearga mai incet ca asa se merge, oricand poate sa apara ceva neprevazut.

daca totusi n a fost accident atunci e tot vina motociclistului ca eu stau in cartier si am vazut unul care mergea tare, nenorocitul. cred ca nu intra pe forum sa citeasca sfaturiel sfatosilor.

vad ca e la moda sa fie vina motocilismului. acum vreun an nu scria nici unul asa ceva,erau numai soferii de vina. acum abia asteptati sa gasiti un topic nou aici ca sa fie vina motociclistului. si daca nu e inventam unul,ce dracu.

si am mai aflat si ca este foarte importanta pedeapsa suprema ...

 

Totusi , s-a intamplat vreun accident?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti vorba aia "Un p... arunca o piatra si 10 intelepti..."

Nu vreau sa supar pe nimeni

 

Din cate scenarii sunt aici("daca a fost asa...."),

 

pai da ma ,in cazul in care a fost un accident si a fost vina motociclistului atunci omu e un nenorocit ca n a intrat p forum sa citeasca ce zic sfatosii aici.

daca a fost accident dar n a fost vina motociclistului atunci putea sa mearga mai incet ca asa se merge, oricand poate sa apara ceva neprevazut.

daca totusi n a fost accident atunci e tot vina motociclistului ca eu stau in cartier si am vazut unul care mergea tare, nenorocitul. cred ca nu intra pe forum sa citeasca sfaturiel sfatosilor.

vad ca e la moda sa fie vina motocilismului. acum vreun an nu scria nici unul asa ceva,erau numai soferii de vina. acum abia asteptati sa gasiti un topic nou aici ca sa fie vina motociclistului. si daca nu e inventam unul,ce dracu.

 

 

unul tot trebuie sa se potriveasca

Editat de Ionut_cretzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate voi sunteti idioti?

 

VOI DESPRE CE MAMA DRACU VORBITI MA AICI CAND NICI NU AVETI HABAR DESPRE CE S-A INTAMPLAT ACOLO??

 

Stie cineva ce s-a intamplat de fapt?

Se ne informeze despre eveniment si apoi sa dati cu gura catzelor.

 

Mda, se pare ca cineva a spus in sfarsit lucrurilor pe nume... dar este interesant un aspect... Forumul cenzureaza cuvintele urate afisand un text de genul (cuvant urat) dar frazele mai dure / directe precum cea de mai sus, sunt trecute cu vederea de catre moderatori... :moron:

 

No offence Sinner dar hai sa pastram totusi un limbaj civilizat ! :lol:

 

Cumva chitarist de-al meu ? Ca prea imi pari "cunoscut".... :finger:

Editat de Catalin S.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei bine da, a fost accident. Vestea buna e ca nu a murit nimeni, din cate spun cei de la Politie. Accidentul este grav, femeia este internata in stare grava la spital. "Motociclistul" a lovit femeia, a lovit si 2 masini parcate , dupa care s-a oprit la 30 de metri de accident, s-a uitat inapoi sa vada ce a facut si a fugit. E inalt si slab, are casca neagra cu geam fumuriu si are ceva desenat pe casca. Poarta costum de piele cu protectii. Motocicleta este rosie, de capacitate destul de mare, aproximativ 1000 cmc. Cel mai probabil GSX R 1000. Este posibil sa fie totusi si un Fireblade... inclin sa cred ca e GSX R 1000. Numarul de inmatriculare nu era patrat, deci nu era inmatriculata definitiv. Era nr. lung (ca la masina) si indoit, probabil leasing sau nr. provizoriu. Unii martori spun ca au vazut si litera "S" in numarul respectiv, posibil sa fie leasing cu nr. de Mures. Asta inseamna ca motorul poate ca luat de la Fox. E o idee. In urma impactului, a piesrdut o bucata de carena si o oglinda, care sunt acum la Politie. Se fac cercetari si se spera ca pana la sfarsitul saptamanii sa fie prins...

Editat de ambidextru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumim pt detalii,

bine k nu o murit femeia, eu cd am postat am spus k nu sunt sigur de nimik..si speram sa nu fi murit femeia..in fine, bine k sau mai calmat spiritele pe aici:)

imi pare rau k i s-a intamplat asa ceva unui rider dar sper sa aiba taria sa se duca la police sau macar sa realizeze ce a facut si sa se calemze ..ni se putea intampla oricui asa ceva..dar atata timp cat nu noi suntem pusi in fatza faptului implinit hai sa nu judecam pe cel rider care o hotarat sa "fuga" de la locul accidentului.

sa-i dea Dzeu putere si insanatosire grabnica femeii!!

oare se va preda :finger:

numa bine!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Catalin S.

 

cum sa nu te enervezi fratie cand ii vezi ca babele alea la cotz ca susotesc si carcotesc fara insa a avea habar o iota din cele intamplate.

Si da, is si chitarizd (9,7 richter), "ma stii" de pe metalfan, unde nu mai scriu de foarte mult timp tot din cauza habarnistilor si a pokemonilor.

 

cat despre fugar, speram sa ii vina mintea la cap, dar oricum vorbim degeaba aici despre asta.

Nu au cum sa il prinda decat daca merg pe urma inmatricularii motorului.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baaa, ala care a lovit grav femeia. . ai sange in tine si caracter sa iesi la suprafata si sa-ti asumi raspunderea?. . Crezi ca nu vei fi reperat, acum, maine, peste doua saptamani, la anul? Tu mai dormi noaptea? Crezi ca scapi?

Pai si ce, faci si tu cateva luni de parnaie, citesti mult mai multe cartzi in cateva luni decat ai citit in ultimii zece ani, si iesi de acolo cu capul pe umeri. .E greu sa accepti ca viatza ta s-a schimbat in secunda doi, din cauza neatentiei tale si teribilismului scapat de sub control, sau doar stelei tale nefaste. .karma. . .dar asta e, mergi mai departe, ,iesi la suprafatza si asuma-ti raspunderea.. .nu te comporta ca un criminal cu premeditare. ..nu mai face de cacao toata comunitatea moto prin lasitatea ta. .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Catalin S.

 

cum sa nu te enervezi fratie cand ii vezi ca babele alea la cotz ca susotesc si carcotesc fara insa a avea habar o iota din cele intamplate.

Si da, is si chitarizd (9,7 richter), "ma stii" de pe metalfan, unde nu mai scriu de foarte mult timp tot din cauza habarnistilor si a pokemonilor.

 

cat despre fugar, speram sa ii vina mintea la cap, dar oricum vorbim degeaba aici despre asta.

Nu au cum sa il prinda decat daca merg pe urma inmatricularii motorului.

 

 

 

Stai linistit, ca va fi prins... avem deja poza unui suspect. Poza aceea sper ca va ajunge azi la martori, ca sa il identifice. Se aude ca omul sta undeva prin Ozana. Problema se pune altflel: il prinde politia sau se preda singur, ori il prindem noi inainte (caz in care nu il vad bine) si il predam politiei?

 

Iar pentru cei ce nu vor sa sprijine la prinderea acestui infractor: in locul acelei femei, putea sa fie mama voastra, sora, iubita, fratele, tatal sau cel mai bun prieten. Reflectati bine la asta. Si la faptul ca nenorocitul a fugit de la locul accidentului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci pana la urma a fost accident... Hmmm, nasoala faza. Fuga de la locul accidentului. Shit... Oameni ca astia fac de ras motociclismul... Nu mai lucreaza nevasta-mea pe reanimare in Bagdasar (intre timp s-a mutat la alt spital si alta sectie) ca aflam eu amanunte ref. la victima... :moron:

 

@Sinner... (putin offtopic)...

 

Foarte tare frate... Stiam eu ceva, dar nu eram sigur. Din cate imi aduc aminte, am cantat impreuna in Old School anul trecut... la acel concert.... 9.7 Richter, Rising Shadow si Grimegod. Bun basistul vostru ! Respect man ! Heheheee... Ce mica e lumea... :finger: Te aveam candva si pe mesneger... dar intre timp am schimbat ID-ul si am pierdut multe contacte...

Uite aici >>> YM: catalinozaurusrex !

 

Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...