Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

270 36 91

270 36 89 interior 234 suni aici ca sa iti faci programare cam o saptamina este durata de programare eu am sunat azi si a vrut sa ma programeze pe 13 :bounce: am facut programare pe 14 la ora 8 dim asa ca da tel mai bine si fa o programare .... vezi ca o sa cam sune ocupat ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma se primeste inapoi doar talonul, civul si numarul, restul de acte ramane la ei.

 

Aha, si cu numerele de leasing expirate ce fac?:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

270 36 91

270 36 89 interior 234 suni aici ca sa iti faci programare cam o saptamina este durata de programare eu am sunat azi si a vrut sa ma programeze pe 13 :bounce: am facut programare pe 14 la ora 8 dim asa ca da tel mai bine si fa o programare .... vezi ca o sa cam sune ocupat ....

 

rados, stiam ca programarea se face la nr acela de 4 cifre, un prieten s-a programat chiar a 3-a zi..(tocmai am vorbit cu el)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut! Am luat o motocicleta si vreau sa fac doar actul de vanzare-cumparare cu fostul proprietar si acesta sa o radieze in vederea instrainarii. Deocamdata nu ii pot face ITP-ul deoarece motocicleta este in reparatii pentru cel putin o luna. Peste o luna cand reparatiile vor fi gata, vreau sa fac si restul actelor si sa o inscriu. Am aflat ca nu e nevoie de ITP pentru cele doua acte de mai sus(CVC si radiere) dar pe contractul de vanzare cumparare, trebuie completata sectiunea "data la care expira Inspectia Tehnica Periodica". Ce pot face? Completez cu ultima inspectie tehnica, care este deja expirata? Va multumesc anticipat pentru raspunsuri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu acum 3 ani nu am avut nevoie da programare pt identificare si am auzit de persoane care si-au facut si acum identificarea fara programare, dar moto era din tara si nu era nou ca sa i se faca toate testele la ei .... suna la rar si intreaba !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offfffffffffff sunt pe drumul cel bun azi am rezolvat 50% din probleme .

 

am fost la cec am achitat 30 ron taxa ptr certificat de inmatriculare

 

26 ron taxa de inmatriculare

 

greu a fost la circa financiara ....mare atentie baieti faceti xerox la toate actele carte de identitate , civ la moto , certificatul de atestare fiscala a vinzatorului mare atentie copie si la el , copie si dupa fisa de inmatriculare

+ ca o sa completati o declaratie de impunere ....impozitul este 9 ron pe an

aaaaaaaa ar trebui sa va interesati de ce circa financiara apartineti : de ex sect 6 cei care stau in militari si cringasi apartin de biroul din militari ...... de la blv timisoara la ghencea apartin de orizont

 

 

 

simbata vreau sa ma duc la udriste sa rezerv numere siiiiiiiii miercuri la rar pe urma udriste direct si poate simbata viitoare o scot pe strada

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rif:

Am lasat azi actele le politie in Timisoara si corectiile la parcursul de mai sus sunt urmatoarele:

 

- poti sa faci traducerea legalizata dupa RAR

- nu trebuie "act intrare in tara"

- taxa anuala (impozitul) se poate plati doar de a doua zi incolo dupa ce mergi la primarie

- taxa imatriculare 26 RON am platit-o tot la primarie

- fara numere preferentiale am platit la politie 7,5 ron

 

In rest ii beton. Nu imi pare rau pentru experienta.

 

Ma astept sa primesc inapoi Talon + CIV + Contract de vanzare cumparare + numere. O sa va spun pe marti sau miercuri ce exact am primit

 

 

 

 

sefu, spune-mi si mie ce acte imi trebuie? am un moto din italia si am carta di circulatione si certificato di proprieta. imi mai trebuie ceva? multumesc.

Editat de moroiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sefu, spune-mi si mie ce acte imi trebuie? am un moto din italia si am carta di circulatione si certificato di proprieta. imi mai trebuie ceva? multumesc.

 

serifule, eu nu am adus decat un motor si pe asta l-am inmatriculat avand contract de vanzare-cumparare si echivalentul CIV-ului (si poate talonului) romanesc (adica Brief mare + Brief mic). Daca carta di circulatione si certificato di proprieta sunt echivalentul actelor de mai sus, atunci is tot ce ai nevoie ca sa iti inmatriculezi motorul (urmand pasii descrisi).

 

Iti urez multa bafta, sanatate si vesti bune,

rif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut ca aceasta intrebare a mai fost pusa dar nu a dat nimeni nici un raspuns. si anume:

 

Am un motor pe numere noi dar talon vechi (acela albastru nu in 3 culori), vreau sa o radiez , vb cu proprietaru , radiez, si care sunt pasii pe acre ii fac pentru inmatriculare, (mai am ceva de lucru la motor).

 

ITP-ul expirat din 97, se poate sa fac cumva sa nu fac ITP-ul la rar, deoarece moto este un IJ si este un pic modificat.

 

Daca stie cineva as fi foarte recunoscator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut ca aceasta intrebare a mai fost pusa dar nu a dat nimeni nici un raspuns. si anume:

 

Am un motor pe numere noi dar talon vechi (acela albastru nu in 3 culori), vreau sa o radiez , vb cu proprietaru , radiez, si care sunt pasii pe acre ii fac pentru inmatriculare, (mai am ceva de lucru la motor).

 

ITP-ul expirat din 97, se poate sa fac cumva sa nu fac ITP-ul la rar, deoarece moto este un IJ si este un pic modificat.

 

Daca stie cineva as fi foarte recunoscator.

 

 

 

ca la o inmatriculare obisnuita man. faci acte cu fostul proprietar, iei numere provizorii, mergi la RAR pentru identificare si ITP si o inmatriculezi. sau mergi la o statie ITP, faci ITP, autentificare RAR si apoi radiere si inmatriculare. Atentie ca intre radiere si inmatriculare daca trec mai mult de 30 de zile iei amenda de la circa financiara. Deci trebuie sa-ti pui motorul la punct pentru inmatriculare. plus ca stiu ca cele cu talon ca al tau (am si eu un IJ in situatia asta si nu mi-a venit inca nici o hartie de la politie/primarie) deja au fost radiate de stat. deci ai grija. Succes si intereseaza-te la politie inainte.

Editat de moroiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca la o inmatriculare obisnuita man. faci acte cu fostul proprietar, iei numere provizorii, mergi la RAR pentru identificare si ITP si o inmatriculezi. sau mergi la o statie ITP, faci ITP, autentificare RAR si apoi radiere si inmatriculare. Atentie ca intre radiere si inmatriculare daca trec mai mult de 30 de zile iei amenda de la circa financiara. Deci trebuie sa-ti pui motorul la punct pentru inmatriculare. plus ca stiu ca cele cu talon ca al tau (am si eu un IJ in situatia asta si nu mi-a venit inca nici o hartie de la politie/primarie) deja au fost radiate de stat. deci ai grija. Succes si intereseaza-te la politie inainte.

 

 

Stiu ca sunt radiate cele cu talon vechi, nu stiam insa cum se face cu actel ca am auzit ca nu se mai dau numere provizorii, etc. Pai eu vreau sa radiez si dupa ce il pun la punct merg la politie sa iau numere provizorii , dupa care fac itp si inmatricolare.

Ms mult pentru raspuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tau cum drq? care e faza?

 

Am fost sa fac identificarea ca o inmatriculez, s-a incheiat leasingul.Si labagiul ala in loc sa se uite normal la serii, a bagat un ochi si la semnal(spart), zgarieturi, gume prea late fata de ce scrie in cartea lui..Si nu mi-a dat identificarea!! :D

 

Desi am ITP VALABIL pana in 2008!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru o motocicleta noua, luata direct de la reprezentanta, mai am nevoie de fisa de identificare sau alt act de la RAR sau e suficienta cartea de identitate cu folie de securizare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati auzit de ceva modificari cu privire la locurile in care se platesc taxele de inmatriculare? Am fost azi la administratia financiara si mi-au spus ca toate taxele se platesc acum la CEC. Ei nu mai incaseaza nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inmatriculat eu motor adus din Germania astazi si trebuie asa:

 

Pers.Fizica

 

Copie CI

Carte dactilografiata cu viza Adm.Finan.

Cartea motorului in original

Copie Act vanzare-cump.

Certificat Autenticitate

Carte RAR

Copie carte RAR

ITP

RCA - copie

Declaratie notariala a celui care a transportat motorul+copie talon+copie acte remorca

Taxa talon - CEC

Taxa inmatriculare -CEC

Taxa numere - se achita la ghiseu UDRISTE la depunerea dosarului sau daca sunt preferentiale inainte de depunerea dosarului la casierie Udrsite

 

Cam astea sunt sper sa nu fi uitat nimic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati auzit de ceva modificari cu privire la locurile in care se platesc taxele de inmatriculare? Am fost azi la administratia financiara si mi-au spus ca toate taxele se platesc acum la CEC. Ei nu mai incaseaza nimic.

 

 

true

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Inmatriculare Yamaha YZF R125

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...