Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La CEC nimeni nu stie cat e taxa de inmatriculare. Eu m-am certat cu aia si pana la urma am preferat sa fac doua drumuri decat sa le las lor mai mult. Oricum e 260.000 pe langa 520.000 parca pt masina...Exact diferenta de benzina cat m-am dus din nou la Udriste :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu la CEC am platit 300,000. La Finante am platit taxa AUTO 70,000 si 260,000 taxa inmatriculare. La CEC am platit taxa de talon. Iar numar preferential 325,000.

 

In total (cu asigurare pe un an) m-a costat fix 300 RON

 

P.S. Nu stiu la Bucuresti cum e, dar la Brasov, dupa ce am facut identificarea la RAR (27,8 RON), am mai platit 50,000 spaga ca sa nu mai stau la cozi, dupa care am fost la asigurari, tot la RAR unde am platit asigurarea pe un an, si fetele de-acolo mi-au si facut dosarul pentru inmatriculare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare :

Tocmai mi s-a terminat contractul de leasing , talonul motorului e expirat si cand a vrut soc de leasing sa radieze motorul cei de la Iasi i-au spus ca , fiind vorba de numere de leasing + talon de leasing ( cu valabilitate limitata ) nu mai este necesara radierea .

Stiti careva daca se poate inmatriucula pe numele meu fara stampila de radiere ?

Ms anticipat .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

poate nu sunt in ton cu topicu, dar vreau sa cumpar o motoreta fara acte , neinmatriculata/bila.

 

Pot merge cu doar pe aratura? Ma opreste si ma intreba cineva de ceva( in afara de proprietarii terenurilor)?

 

PS nu am nici permis pentru A.

 

multumesc,

Si astept cu interes ceva indicatii si pareri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum il gasesc pe SHADOW,ca ma intereseaza si pe mine cum pot inmatricula un motor adus in tara pe bucati. ti-as multumi ............... :yikes: ........Astept un raspuns , ca tare-mi ard calcaile s-o pot scoate la asfalt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde ce scuter. Daca e peste 50cc, atunci e valabil tot ce scrie in topicul asta.

Daca e sub 50cc, se inregistreaza la Primarie cu numere galbene ca cele de la trolleybus. Am intrebat mai jos si ... nimeni nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde ce scuter. Daca e peste 50cc, atunci e valabil tot ce scrie in topicul asta.

Daca e sub 50cc, se inregistreaza la Primarie cu numere galbene ca cele de la trolleybus. Am intrebat mai jos si ... nimeni nimic.

Are 125cmc si 6kw

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Decat sa merg cu scuterul inmatriculat mai bine merg fara numere k oricum nu patesc nimic dak iau o amenda de 500.000 o data pe an....ii prea complicata treaba cu inmatriculatu si nici nu am toate actele,respectiv vama,la moto puternice merita inmatriculatu dar la scutere....nu prea :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La fel ca la moto: contract vinzare-cumparare, CIV, talon, ITP, taxe de moto, etc ...

Pentru totul precis citeste la FAQ. Acolo sint toate.

Man,eu vreau sa stiu dac exista cineva care sta pt mine la coada :yikes: contra cost binenteles :yikes: Si unde mama masii e RAR-UL ala ? :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se cumpara una bucata motocicleta IJ Jupiter de la mos.Moto are acte, nr. vechi, dar nu cred ca trece ITP-ul, pt ca are ceva rugina.Ce acte sa fac cu mosul pt. a o inmatricula mai tarziu pe numele meu?

1.Contract de Vanzare cumparare

2.Radierea de pe numele mosului

Mai trebuie si altceva? :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu prima parte nu te pot ajuta. Totusi, identificarea poate fi facuta de oricine.

Dar RAR se afla in comuna Voluntari.

Merci mult ! Am auzit ca sunt firme care se ocupa cu actele de inmatriculare ! Exista asa ceva ?

:yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! as avea si eu doua intrebari:

1. dak aduc motorul cu masina mea pe trailerul meu, cum pot/cu ce pot sa fac dovada transportului????

2. pot sa inmatriculez o motocicleta de-afara, dak a fost de politie?? (am toate actele, contract VC, radiere, etc..)

Dak ma puteti ajuta si pe mine......

:yikes:

 

aaaa...ok punktul unu nu mai e valabil am citit posturile....sau o declaratie la notr cum l-am adus... la notar aici, da?

:yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare :

Tocmai mi s-a terminat contractul de leasing , talonul motorului e expirat si cand a vrut soc de leasing sa radieze motorul cei de la Iasi i-au spus ca , fiind vorba de numere de leasing + talon de leasing ( cu valabilitate limitata ) nu mai este necesara radierea .

Stiti careva daca se poate inmatriucula pe numele meu fara stampila de radiere ?

Ms anticipat .

Trebuie sa o radieze intai soc de leasing...e musai ! Iti da cartea de identitate si factura si cu ele la ...gabori :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Inmatriculare Yamaha YZF R125

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...