Sari la conținut

Închirieri, căutări, oferte de garaje


zombi
 Share

Postări Recomandate

Da, este acoperit cu tabla, doar peretii sunt de din plasa din aia metalica. Ar fi bine daca am afla ceva sigur legat de ele. Pe mine m-ar tenta foarte tare sa cumparam garaju' ala. Doar sa nu ne trezim in 2 luni fara el.

 

Ok, ramane asa pana la urma...asteptam sa postezi aici cand te intalnesti cu omu si vorbim cu el.

 

Da, este acoperit cu tabla, doar peretii sunt de din plasa din aia metalica. Ar fi bine daca am afla ceva sigur legat de ele. Pe mine m-ar tenta foarte tare sa cumparam garaju' ala. Doar sa nu ne trezim in 2 luni fara el.

 

Ok, ramane asa pana la urma...asteptam sa postezi aici cand te intalnesti cu omu si vorbim cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ok, ramane asa pana la urma...asteptam sa postezi aici cand te intalnesti cu omu si vorbim cu el.

 

Exact. O sa-i mai dau un tel. la sf. saptamanii, sa vad cand se intoarce in Bucuresti si va anunt la ce ora am stabilit intalnirea. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a vorbit un amic de-al meu la primaria sectorului 6 ca stia pe cineva acolo si e cam sumbra situatia din ce mi-a zis el cu garajele care nu au autorizatie permaneta de constructie(si sunt foarte putine din astea....), cel putin alea din zona mea cred ca o sa dispara ca "umbresc"planul de urmanism al Sema Park care se construieste.

 

asa ca eu nu ma risc sa cumpar un garaj pe care sa mi-l dea jos primaria in juma de an.

 

am gasit sa inchiriez niste loc la un tip(printre cauciucurile, canistrele si chestiile lui...) cu o prietena care are si ea vro 3 biciclete si isi cumpara si motor. asa ca o sa fiu inghesuit un pic.. dar asta e bine ca macar am gasit.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da aiurea dak se darama sa dam atatia bani degeaba. Si eu ashtept un mos care sta aicea langa mien sa vina de la tara. Are un garaj calumea cat de cat si mai are nr dala de inregistrare pe el s-ar putea sa ramana in picioare o vreme,oricum va tin la curent.

 

Bafta mult asi asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi ma intalnesc cu omul acela cu garajul pe Partizanilor. Nu stiu inca ora, a zis ca ma suna el dupa-amiaza sa-mi spuna. In orice caz, in jur de 19.00. E cineva interesat sa vina diseara sa vedem garajul si care ar fi statutul lui (se darama, nu se darama, are autorizatie, etc)? Tau_xxx, ticolino, iacomia, dubici?

 

Aveti si id-ul meu de msg. la profil.

Editat de JohnDoe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi ma intalnesc cu omul acela cu garajul pe Partizanilor. Nu stiu inca ora, a zis ca ma suna el dupa-amiaza sa-mi spuna. In orice caz, in jur de 19.00. E cineva interesat sa vina diseara sa vedem garajul si care ar fi statutul lui (se darama, nu se darama, are autorizatie, etc)? Tau_xxx, ticolino, iacomia, dubici?

 

Aveti si id-ul meu de msg. la profil.

 

In fctie de ora la care scap de la servici vin cu cea mai mare placere sa vorbim..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In fctie de ora la care scap de la servici vin cu cea mai mare placere sa vorbim..

 

Abia acum am vazut ca postul e de ieri..:crack:(

Ce-ai rezolvat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abia acum am vazut ca postul e de ieri..:crack:(

Ce-ai rezolvat?

 

Am aflat ca sunt oameni pe lumea asta care iti pun bete in roate doar pentru ca le face placere. Presedintele asoc. de locatari din blocul de care apartine garajul nu e de acord ca omul ala sa il vanda altcuiva decat unui locatar din blocul respectiv!!! :crack: Nu stiu, se asteapta poate sa-i dau ceva, sau pur si simplu e unu' din ala care nu se simte bine decat facandu-le probleme altora. Saptamana asta o sa fiu cam ocupat, joi ma duc in Reghin sa-mi iau motocicleta, vineri o sa fiu pe la Ploiesti, asa ca am stabilit cu omul care are garajul sa ne mai intalnim sapt. viitoare si sa mergem impreuna la presedintele ala sa mai vorbim cu el. Va anunt oricum si pe voi. Tau_xx, daca vrei ai id-ul meu de msg la profil. Asa as putea sa te anunt mai eficient decat pe forum. :D

 

Iacomia, ziceai si tu ceva de un mos care trebuie sa se intoarca de la tara. Ai mai vorbit ceva? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce poate face "presedintele" de bloc? E pe terenul privat al blocului? sau cum?

 

Nu stiu pe ce teren e. Dar cica are nevoie de acordul asoc. de proprietari. :crack: In orice caz, eu o sa mai insist, poate sapt. urmatoare reusiti sa veniti si voi, sa-l convingem pe maretul "presedinte".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu pe ce teren e. Dar cica are nevoie de acordul asoc. de proprietari. :crack: In orice caz, eu o sa mai insist, poate sapt. urmatoare reusiti sa veniti si voi, sa-l convingem pe maretul "presedinte".

 

 

Eu zic ca o sticla de whisky sau un plic acolo il va convinge..chiar dc nu-l cumparam macar sa-l inchiriem....:crack:

Adiq tot e bine, omul se alege cu ceva...

In orice caz, daca mergem acolo, trebuie sa parem seriosi, etc..nu niste vandalisti care vor sa tureze motoarele zilnic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca o sticla de whisky sau un plic acolo il va convinge..chiar dc nu-l cumparam macar sa-l inchiriem....:crack:

Adiq tot e bine, omul se alege cu ceva...

In orice caz, daca mergem acolo, trebuie sa parem seriosi, etc..nu niste vandalisti care vor sa tureze motoarele zilnic...

 

Da, exact asta m-am gandit si eu, ca asteapta ceva. Haide sa ne intalnim sapt. urmatoare, mergem si vorbim cu el civilizat, ii explicam ca nu o sa stam in fata garajului sa turam motoarele, sa dam petreceri, etc.

Va anunt cand vine omul cu garajul din nou in Bucuresti si daca reusiti sa veniti si voi ar fi foarte OK.

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer nu-mi place chestia asta.

 

Mi se pare o diversiune care sa ne abata atentia de la problema fundamentala: legalitatea garajului, si cat dureaza (in luni) pana-l demoleaza.

 

Adica de la un pret negociabil, ajungem sa dam si in plus sticle de whisky si mai stiu eu ce. Asta e de datoria vanzatorului, vrea sa vanda sau nu? Si-asa primeste o gramada de bani pe ceva ce practic nu-i al lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer nu-mi place chestia asta.

 

Mi se pare o diversiune care sa ne abata atentia de la problema fundamentala: legalitatea garajului, si cat dureaza (in luni) pana-l demoleaza.

 

Adica de la un pret negociabil, ajungem sa dam si in plus sticle de whisky si mai stiu eu ce. Asta e de datoria vanzatorului, vrea sa vanda sau nu? Si-asa primeste o gramada de bani pe ceva ce practic nu-i al lui.

 

Nu ne costa nimic sa mergem si sa vorbim cu oamenii aia. Poate nu va trebui sa dam nimic in plus presedintelui sau proprietarului. Asta era doar o supozitie prin care incercam sa-mi explic de ce "presedintele" ala a fost asa de vehement sa refuze (de fapt, nici nu stiu daca are dreptul sa refuze ceva sau doar simtea nevoia sa se dea mare). Cat despre "problema fundamentala", am si zis cateva posturi in urma ca nici mie nu mi-ar conveni sa dau banii pe un garaj care se va darama in 2 luni. Dar putem afla toate chestiile astea. Mergem la primarie, intrebam, nimeni nu zice sa dam niste bani inainte sa fim complet siguri ca ii dam cu sens. Nu stiu. Mie nici nu-mi place, nici nu-mi displace situatia asta. Pur si simplu trebuie sa imi gasesc un garaj si pana acum asta e singura optiune pe care o am. Nu vreau sa o refuz inainte sa fiu sigur ca nu e buna. :crack:

Editat de JohnDoe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu o propunere pt cei interesati

 

am o curte in voluntari, si vreau sa-mi cumpar un garaj din cele dezafectate din bucuresti, problema e ca sunt intr-o criza de bani mareeeee, daca e careva doritor, punem bani, cumparam garaju si eu va tin motocicletele pe perioada iernii fara nici o problema.Daca s-ar strange 6 moto, pretu ar fi chiar rezonabil zic eu.

 

P.S. costa cam 1000RON garajul+transportul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles ca in rahova ne va darama garajele..... fuck... stie ciineva ceva o curte prin zona? .. am inteles ca din septembrie octombrie ni le daraama.. sa fe ffrecam mamele

Editat de alexutzzz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

So vin cu vesti f bune zic eu.

 

Ieri veneam spre casa printre blocuri cand vad un nene la un garaj si imi zic ce-ar fi sa-l intreb si pe asta ? Noroomu nu prea ishi tinea mashina in garaj asha ca am picat la pace sa imi face loc sa-l pun si cand ishi tine mashina, garajul avand aprope 5 metri latime la intrare. totuyl bien si frumos azi ma duc cu motorul si imi zice ca vrea 1,5 mil :kick: :lol: :kick: . Pana la urma am ieshit la 1 bulion pe luna ceea ce mi se pare mul;t dar avand in vedere ca fac 2 min de acasa pana la el e bine.

 

 

Acum veste buna si pt voi : cand m-am dus acum seara sa bag motorul in garaj m-a abordat vecinul lu nenea asta al meu cu garajul de langa care e mai ranforsat decat asta si a zis ca dak nu mai am niste prieteni cu motoare care vor sa inchirieze asha ca i-am luat nr de tel. Garajul nu-l foloseshte ca are o dacia care a zis ca nu merita ea garaj :crack: . Idee e ca dak ar ieshi mai ieftin cu nenea asta m-ash combina si eu dak nu vreau sa ma cert nici cu nenea asta de la care am luat eu (asha sunt eu mai pashnic de felul meu). . Garajul e in spatele la blocurile de opt etaje de pe virtutii inter statia de tramvai orsova si lujerului. Zice-ti care va combinati si vb cu mosul sau vb voi cum vreti dar sa ma tineti la curent cu ce faceti.

 

 

Bafta si nvdm la :D :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E foarte bine aline..si eu ma bag pt garaj, problema este ca nu stiu daca pot veni maine la intrunirea SIR..Pana miercuri sunt ff ocupat si stau la servici pana tarziu.

In orice caz, chiar dc nu pot ajunge la SIR, MA BAG SI EU PT GARAJ!

 

Si cred ca si Paul, dar e plecat in turul romaniei..Oricum oameni sunt sigur ca gasim.Cate motoare incap?

Editat de tau_xxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...