Sari la conținut

Ce Fac Chopperistii......iarna?


IceLord
 Share

Postări Recomandate

Eu ma plictisesc rau....,mai ales ca de doua zile a venit si zapada :cheers: !!!Stau si ma uit la motor in garaj, dar stiu ca si iarna isi are rostul ei........si sincer va zic,chiar imi place iarna dar nu mai mult ca plimbarile cu motorul!!! :moto: :)

 

Iar voi cum il luati pe timp de gat???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum prin Bucale iarna inca nu a venit, azi m-am plimbat pe ploaie cu moto in prima jumatate a zilei, inainte sa-l duc la service pentru inlocuirea unor piese. mi-au inghetat mainile dar m-am simtit super bien! abia astept sfarsitul lunii sa ma dau din nou. pana cand strazile nu vor fi acoperite cu o pelicula de gheatza sau de zapada vulpoiul meu nu va intra la hibernat! Howgh! :cheers:

 

Eu ma plictisesc rau....,mai ales ca de doua zile a venit si zapada :) !!!Stau si ma uit la motor in garaj, dar stiu ca si iarna isi are rostul ei........si sincer va zic,chiar imi place iarna dar nu mai mult ca plimbarile cu motorul!!! :lol: :moto:

 

Iar voi cum il luati pe timp de gat???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma plictisesc rau....,mai ales ca de doua zile a venit si zapada :) !!!Stau si ma uit la motor in garaj, dar stiu ca si iarna isi are rostul ei........si sincer va zic,chiar imi place iarna dar nu mai mult ca plimbarile cu motorul!!! :lol: :moto:

 

Iar voi cum il luati pe timp de gat???

Nasol,ca la tine vine iarna prima data :cheers: ,vara insa cand noi fierbeam tu erai boier :lol:

Iarna mai pui un ban la ciorap,mai faci ceva la motor .

Noi prin Bucale mai iesim daca e uscat pe jos,chiar daca e frig.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca si foxul, daca-i peste 0 grade, e moto. Imi pun insa serios problema unor lanturi antiderapante la motor.

 

* :lol:

eu am facut pauza ieri, ca pe ploaie nu imi prea place...., mai ales ca dupa ce ajung stau cateva ore in birou si ma enerveaza sa picure apa din mine :)

Dar azi..., ei bine, azi e o zi frumoasa, 6 grade (la pranz), drumul cat-de-cat uscat, ...hopa sus! In 30 de minute sunt in sa si ...p-aici ti-e drumul! :cheers:

 

Totusi, o problema existentiala: nu gasesc manusi de iarna! :moto: (imi cam ingheata mainile...).

 

Care iarna?.... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi ne facem schiuri si ne dam cu snowboardu', ne violam prietenele, ne imbatam k porcii, violam prietenele prietenilor....

UH! Slava DOMNULUI ca nu avem iarna P O L A R A !!!! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

UH! Slava DOMNULUI ca nu avem iarna P O L A R A !!!! :)

Pai da ,ca ar trebui sa ne punem schiuri la motocicleta si nu ar mai avea farmec.

 

--- Mesaj completat în 06 Nov 2007 10:08 -------------
georgicaaaaaaa!!!! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iarna? :cheers: Frec menta... si cind mentolez suficient atmosfera, de duhneste crincen in casa, deschid geamurile larg si, pina se aeriseste, ma duc in garaj si-mi vin tot felul de idei, de uit sa ma mai intorc...

 

 

:) Revin mai incolo. Ma duc sa inchid geamurile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iarna? :moto: Frec menta... si cind mentolez suficient atmosfera, de duhneste crincen in casa, deschid geamurile larg si, pina se aeriseste, ma duc in garaj si-mi vin tot felul de idei, de uit sa ma mai intorc...

:lol: Revin mai incolo. Ma duc sa inchid geamurile...

:cheers: :)

 

--- Mesaj completat în 06 Nov 2007 17:08 -------------

Pai de obicei "chopperistii", iarna fac ... choppere.

 

cred ca incerc si io sa nu ma las de "sportul"asta :lol: , a dracu sa fiu daca mie frig sa lucrez cind imi vine cite o idee, pacat ca n-am o soba sa pot incalzi garajul sa pot vopsi din nou trotineta, nu mie imi tre caldura ci la vopsea :lol: , da aia ca nu ne palce albastru ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* ;)

eu am facut pauza ieri, ca pe ploaie nu imi prea place...., mai ales ca dupa ce ajung stau cateva ore in birou si ma enerveaza sa picure apa din mine :lol:

Dar azi..., ei bine, azi e o zi frumoasa, 6 grade (la pranz), drumul cat-de-cat uscat, ...hopa sus! In 30 de minute sunt in sa si ...p-aici ti-e drumul! :cheers:

 

Totusi, o problema existentiala: nu gasesc manusi de iarna! :lol: (imi cam ingheata mainile...).

 

Care iarna?.... :)

 

 

Cauta la Moto Louis in Vitan ca au manusi de toate felurile..unele chiar pe stoc.

 

--- Mesaj completat în 06 Nov 2007 18:16 -------------

Adevarul e ca pe la voi iarna e cam lunga. Pe aici, prin Bulgaria mai prinzi vreme sa mai plimbi bursucul din cand in cand.

 

Ce fac iarna? Achizitii, hehe.

 

<small>--- Mesaj completat în 06 Nov 2007 10:06 -------------</small><br/>

 

Nebuni au fost, nebuni sunt inca

Si-or fi in neamul romanesc

 

AWD-ule ..pare ca ti-ai schimbat motorul cu un cal...deee....unde curge sange, caldura este....la koitze....

 

 

 

 

 

--- Mesaj completat în 06 Nov 2007 18:21 -------------

Eu ma plictisesc rau....,mai ales ca de doua zile a venit si zapada :) !!!Stau si ma uit la motor in garaj, dar stiu ca si iarna isi are rostul ei........si sincer va zic,chiar imi place iarna dar nu mai mult ca plimbarile cu motorul!!! :lol: :moto:

 

Iar voi cum il luati pe timp de gat???

 

 

Si in fine.....

Imi pare rau despre iarna ta timpurie de la Ghe, dar sper ca aici in orasu' ce m-a adoptat sa fie o iarna ca cea 2006-2007 adica aproape uscata ca sa ma pot plimbari in fiecare zi cate un pic (ca daca da un strop-doi nu ies ca nu-mi place). Bag shuba si ies si azi pe la 20.30-21.00.

 

S-avem o iarna frumoasa....ca-i frumoasa si cu zapada ....la munte de schiat un pic si tavalit gajicele in omat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No si eu azi am bagat ursul la barlog,i-am spalat blana si i-am adus matele la umplut!!!Ca aici la mine la Polul Nord al Ro deja ne dam pe lichide tari si curatam aparatul central!!!

 

Dar in rest eu am un obicei de anu nou mai exact de vreo 2-3 ani incoace sa fac dus cu zapada chiar de sunt -25 -30 de grade.....Vrea cineva la iarna sa vina la Izvorul Mures sa se ia la intrecere cu mine.......promit sa pun poze dupa anu nou cu burtica in zapada :D!!!

 

 

--- Mesaj completat în 06 Nov 2007 19:59 -------------

Cum prin Bucale iarna inca nu a venit, azi m-am plimbat pe ploaie cu moto in prima jumatate a zilei, inainte sa-l duc la service pentru inlocuirea unor piese. mi-au inghetat mainile dar m-am simtit super bien! abia astept sfarsitul lunii sa ma dau din nou. pana cand strazile nu vor fi acoperite cu o pelicula de gheatza sau de zapada vulpoiul meu nu va intra la hibernat! Howgh! :)

Intr-un fel e bine de voi......dar in altul nu.....azi dimineata aici au fost -12 aici.....am iesit afara pe la 06 si pur si simplu faci bujori!!! :10: :D

 

--- Mesaj completat în 06 Nov 2007 20:00 -------------

Ca si foxul, daca-i peste 0 grade, e moto. Imi pun insa serios problema unor lanturi antiderapante la motor.

La mine si de ai pune lanturi la motor nu ai face fata.....ca iti trebuie lama inaintea motorului si multi caluti sub sea :D

 

--- Mesaj completat în 06 Nov 2007 20:03 -------------

Nasol,ca la tine vine iarna prima data :cheers: ,vara insa cand noi fierbeam tu erai boier :ok:

Iarna mai pui un ban la ciorap,mai faci ceva la motor .

Noi prin Bucale mai iesim daca e uscat pe jos,chiar daca e frig.

Pai asta vara cand pe la voi era 50 sau mai mult prin padurea de blocuri la mine in oras erau 35-36 iar daca iesi din oras era 30!!!Si multe ape cristaline unde iti ingheata ouale!!!

 

--- Mesaj completat în 06 Nov 2007 20:04 -------------

Pai de obicei "chopperistii", iarna fac ... choppere.

Desigur in functie de buget!!! :moto:

 

--- Mesaj completat în 06 Nov 2007 20:05 -------------

pai iarna facem bani sa merem la drum lung vara... :lol:

50% corect.......iar cu restul ne facem noua plinul!!!! :lol: ;) :D

 

--- Mesaj completat în 06 Nov 2007 20:06 -------------

noi ne facem schiuri si ne dam cu snowboardu', ne violam prietenele, ne imbatam k porcii, violam prietenele prietenilor....

YOU PIG!!! :D :D :D :) :lol: :D :D

 

--- Mesaj completat în 06 Nov 2007 20:08 -------------

UH! Slava DOMNULUI ca nu avem iarna P O L A R A !!!! :D

Eu numa daca ma mut mai in Nord o sa fie irana ploara ca in rest e!!!

 

--- Mesaj completat în 06 Nov 2007 20:11 -------------

Adevarul e ca pe la voi iarna e cam lunga. Pe aici, prin Bulgaria mai prinzi vreme sa mai plimbi bursucul din cand in cand.

 

Ce fac iarna? Achizitii, hehe.

 

Pai hai sa achizitionam iarna!!! :D

 

 

--- Mesaj completat în 06 Nov 2007 20:12 -------------

Adevarul e ca pe la voi iarna e cam lunga. Pe aici, prin Bulgaria mai prinzi vreme sa mai plimbi bursucul din cand in cand.

 

Ce fac iarna? Achizitii, hehe.

 

<small>--- Mesaj completat în 06 Nov 2007 10:06 -------------</small><br/>

 

Nebuni au fost, nebuni sunt inca

Si-or fi in neamul romanesc

 

Hai sa achizitionam IARNA!!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu vii la mine sa facem bai fierbinti si sa bem vin fiert la gura sobei ca ai racit, da? Sau hai fie, vino.

Ce vrei ma?

Da, iarna facem naveta la Brasov.

 

* vezi ca p-asta cu vinu fiert am pus-o in alt topic :moto: (si nu trebuie sa racesc ca sa il beau.. :cheers: )

 

Neveta? vreau si eu vreo doo :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iarna avem timp liber să citim topicuri tâmpite.

:lol: ;) :cheers: :lol:

 

--- Mesaj completat în 06 Nov 2007 20:31 -------------

Iarna? :lol: Frec menta... si cind mentolez suficient atmosfera, de duhneste crincen in casa, deschid geamurile larg si, pina se aeriseste, ma duc in garaj si-mi vin tot felul de idei, de uit sa ma mai intorc...

:) Revin mai incolo. Ma duc sa inchid geamurile...

:moto: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: :)

 

<small>--- Mesaj completat în 06 Nov 2007 17:08 -------------</small><br/>

 

cred ca incerc si io sa nu ma las de "sportul"asta :moto: , a dracu sa fiu daca mie frig sa lucrez cind imi vine cite o idee, pacat ca n-am o soba sa pot incalzi garajul sa pot vopsi din nou trotineta, nu mie imi tre caldura ci la vopsea :lol: , da aia ca nu ne palce albastru :lol:

 

 

Rizi, tu, rizi, da' s-o facut un frig in casa...mai ceva ca-n garaju' tau. Btw, exista lampi speciale de uscat vopseaua. :lol:

 

 

OK, concret: "Josephine" a mea ar putea sa suporte ceva modificari, dupa adincimea portofelului. In principiu set lant nou, ca-i cazu'. P-urma o sa din 2 bucati, c-asta continua ma seaca deja. Un ghidon si oglinzi mai "stilate". O vopsea noua, eventual ceva negru mat cu scallops negru lucios. Ah, da: genti de aluminiu. Musai!

Si, aici intervine portofelul in planificare, ceva tuning sanatos.

 

Hai, ca am treaba...revin altadata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...