Sari la conținut

Motorcycle Club & Riding Club Education


night81angel
 Share

Postări Recomandate

pe la bulgari i-am vazut nitel, sunt si pe la noi mai nou ... uite asa se diversifica cultura MC .. or MG in cazu' ala :peace:

Pai asa si trebuie! Oricum trebuie sa aratam lumii ca se coaguleaza ceva si pe la noi dar sper sa fie ceva pozitiv si nu negativ!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 882
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

o poza,o minciuna , poate face/scrie oricine ...sa apara cu veste pe ei daca e adevarat

 

Nu cunosc pe niciunul dintre ei. Dar sincer, poze am vazut destule pe Facebook cu romani purtand patch NW Bucharest. Pun si 3 poze pt. exemplificare, ceva ce am gasit la o cautare rapida. Am observat ca romanii sunt destul de in fata asezati si bine primiti (din poze, evident), ca sa nu mai zic ca participa la toate intrunirile acestui club(Macedonia, Bulgaria, etc).

 

Imi cer scuze proprietarului pt. hackeritul pozelor. :D

post-38867-0-40874800-1305735132_thumb.jpg

post-38867-0-95463200-1305735145_thumb.jpg

post-38867-0-14572500-1305735152_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Obersturmfuhrer

sa fiu rau? alea sunt veste pentru facebook :) cred ca numai acolo le poarta

 

salut Oz :

 

ce parere ai de cei de la SETH CLUJ (orasul tau)care isi arata deschis noile insemne de support NIGHT WOLVES 14:23 ?

 

header.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wow ...ce de chestii "noi" pe aici de cand n-am mai intrat eu sa citesc......sa vezi si sa nu crezi.....ntzntzntz

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cunosc pe niciunul dintre ei. Dar sincer, poze am vazut destule pe Facebook cu romani purtand patch NW Bucharest. Pun si 3 poze pt. exemplificare, ceva ce am gasit la o cautare rapida. Am observat ca romanii sunt destul de in fata asezati si bine primiti (din poze, evident), ca sa nu mai zic ca participa la toate intrunirile acestui club(Macedonia, Bulgaria, etc).

 

Imi cer scuze proprietarului pt. hackeritul pozelor. :D

 

pozele alea sint publice,deci nu ai hackerit nimic....ce nu pricep e de ce ai mizgalit fetele oamenilor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesanta deja harta Romaniei!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pozele alea sint publice,deci nu ai hackerit nimic....ce nu pricep e de ce ai mizgalit fetele oamenilor?

 

Pt. a nu se simti omul deranjat ca-i fac fata publica pe aici, mai ales ca la Facebook, in general, doar cei din lista "prietenilor" iti pot vedea pozele. Nu am drept de imagine, nu mi-am permis sa las fata. E ultimul lucru care ma gandeam ca va deranja pe cineva. :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putin in vizita la NW

 

Putin si NW

 

"It was strange to see Putin hanging around with acrowd of bikers, but that it’s simply a testament to how theorganization has changed from a group of rough-riding outlaws to activecitizens".

 

"I originally thought to compare the Night Wolves to the Hells Angels. But, upon further research, I found that the two are vastly different. Although they both had rough beginnings, the Night Wolves have evolved into social servants. The Hells Angels, however, are still criticized for gang violence and criminal activity, as can be seen in this article from the Las Vegas Sun.

 

A more appropriate comparison to the Night Wolves would probably be American organizations that are registered with the American Motorcyclist Association.The members of these organizations usually ride their bikes for leisureand don’t necessarily adhere to the “biker lifestyle” of the Hell’sAngels. The Night Wolves gatherings also remind me of the Sturgis Bike Rally. Sturgis includes bike races and rides, as well as musical performances from the likes of ZZ Top.

 

I think it would be a great idea if the organizers of Sturgis invited the Night Wolves to participate in the rally. Or at least the U.S. government could invite them to give some helpful tips to the Hell’s Angels on how to be model citizens".

 

(Extrase dintr-un articol de Paige Pritchard in Eurokulture.)

 

Cateva reflectii strict personale: i-am mai asteptat pe americani o data si am ramas tot cu rusii, daca nu cumva memoria imi joaca feste si desi apreciez anumite aspecte culturale ale "marelui popor de la rasarit", consider ca impactul geopolitic al acestei puteri asupra Romaniei nu a fost prea benefic. Nu vad de ce am fi foarte incantati de aparitia unor chaptere afiliate unui MC agreat de Vladimir Putin si animat de sentimente puternice de pan-slavism si nationalism rus. Citatele de mai sus ne arata cam cum gandesc tucalarii guvernelor - as vrea sa vad pe cei de la HA primind "tips"-uri de la NW si inca la ei acasa despre cum sa devina "cetateni model"... Nu pot sa nu ma gandesc si sa va arunc totodata ca tema de gandire o asociere libera de termeni, absolut intamplatoare care mi-a venit citind cateva chestii: NW, Putin, KGB, mafia rusa, securitate, guvern roman, reactie posibila la intrarea MC-urilor americane, etc...

 

Niciodata nu esti destul de paranoic...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai de poola mea ce bine am ras! Mi-a trebuit putin sa inteleg ce se intampla, dar a fost un moment "When You See It You'll Shit Bricks"

Si Peep ii acolo cu spatele si filmeaza.... hehehehehe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Or fi acolo cumva si "prietenii" nostri Cesar si Endo_ro de pe topicurile cu "atei vs creduli"?:lol:

Extras de pe site-ul NW MC: "Based on the positive Canons of theWorld's MC-Culture and on the Teachings of Our Fathers and SlavonicTraditions, NIGHT WOLVES MC appeared to the World the uniqueBrotherhood and now is well-known as the biggest Russian Motoclub withit's own character"".

Motociclism pravoslavnic ortodox, that's a good one...

 

O tampenie romaneasca de presa:

 

Hmm...

 

Pagina "romaneasca" a NW MC

 

Probabil membrii vor trebui sa scrie in slavona...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi frumos ca forumul sa ramana neutru si sa pastreze distanta fata de obiceiurile ''ciudate'' ale MC-urilor. Luarea in deradere publica nu se face. Pina la urma e vorba de respect indiferent de simpatii. Parerea mea.

 

Bafta :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi frumos ca forumul sa ramana neutru si sa pastreze distanta fata de obiceiurile ''ciudate'' ale MC-urilor. Luarea in deradere publica nu se face. Pina la urma e vorba de respect indiferent de simpatii. Parerea mea.

 

Bafta :cheers:

 

vrei popa... te duci la biserica;

vrei 1%... te bagi intr-un MC (daca te tine!);

vrei sa bei si sa te `uti... te duci la intruniri moto.

 

morala: ce are sula cu prefectura??? (ma scuzati de vorba proasta).

 

si nu-i nimic de ras... e de plans!

 

Ps. asta nu inseamna ca n-am ras 1 ora de nebuna, singura acasa, dupa ce am vazut poza; raman la parerea mea... te doare mintea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Daca tot se vorbeste de noi, atunci de curiozitate trebuia sa veniti cei care nu ati fost la noi la intrunire. Suntem in Romania si"obiceiurile" noastre nu sunt momente sau motive de ras pentru unii sau altii.

In legatura cu sfaturile unora legate de cum tre sa te ...tzi la intruniri credem ca din postura lor sunt binevenite si de apreciat.

Acestea fiind spuse multumim pentru ele si promitem sa onoram cum se cuvine duduia daca se iveste prilejul.

 

Pana atunci va salutam si va dorim viata usoara.

 

Calin

Night Wolves Romania

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Respectul e bine inteles paramount si poate cel mai important in relatiile cu cluburile. Dar respectul nu inseamna ca nu poti sa razi de lucrurile care ti se par comice sau penibile.

Iar obiceiuri sunt multe si variate, unele provoaca rasul altele nu, tu esti apt sa discerni...

Simte-te liber sa te doara-n pix de ce am scris aici, asta reprezinta parerea mea personala si nu a unui club!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam de sfat Shobolane,

 

RESPECT pentru cele scrise de tine pe acest forum si in special pe acest topic.

Urmez sfatul tau cu pixu'. :cheers:

 

Cele bune

 

 

Respectul e bine inteles paramount si poate cel mai important in relatiile cu cluburile. Dar respectul nu inseamna ca nu poti sa razi de lucrurile care ti se par comice sau penibile.

Iar obiceiuri sunt multe si variate, unele provoaca rasul altele nu, tu esti apt sa discerni...

Simte-te liber sa te doara-n pix de ce am scris aici, asta reprezinta parerea mea personala si nu a unui club!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot s-a incins topicul:

1. Remarcile facute la adresa "duduii" se incadreaza in trend-ul misoginismului cunoscut al unor MC-uri, sau e doar o amenintare? Nu a ras doar ea la faza cu popa si ar rade orice om cu mintea intreaga si satul de toate mascaradele cu soboare de dupa 90 incoace. Serios, ce v-a apucat? In plus, esti barbat - probabil - iar persoana de care te legi e o femeie... Suna ceva in mintea ta?

2. De ce tocmai Night Wolves? Sunt din Rusia, au simpatiii nationaliste de-ale lor, se bucura de gratiile guvernului lui Putin, parca iti vin in minte cuvinte cheie ca mafie rusa sau acronime gen FSB, KGB, deci cam ce v-a atras la ei? Orice raspuns gen "treaba noastra" va intari si mai mult banuielile, intr-o tara a zvonisticii, cum e a noastra...

3. Intr-un sens mai larg, oare nu pot exista cluburi serioase in Romania decat afiliate la "internationale" MC mondiale? Daca nu, de ce sa nu mergi pe mana unui MC original?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...