Sari la conținut

Motorcycle Club & Riding Club Education


night81angel
 Share

Postări Recomandate

Bați campii shobolane... O dai in parabolele pe care le-ai văzut in casa. Nu asta am zis mai devreme? Ca nu toți sunt 1%?

Mai bine iesim la o bere sa ne cunoastem si sa mă luminezi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 882
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

P.S. ai sa razi, dar Sobolanul, prietenul meu din Viena care a plecat de pe lumea asta, era franciscan si un "true revelator"

 

Eu chiar as putea sa rad - inca unul "din aia":moron: care s-a convins ca "dincolo":yikes: nu e nimic... :drink::ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul ca nu-i invidiez deloc pe bikerii din Romania. Cred ca zece ani de aici incolo or sa trebuiasca sa faca "ture de Braila" cam prin toata tara.

Exista anumiti oameni care inteleg respectul doar prin frica si nu ai nici o alta sansa. Din pacate in romania procentajul e doborator. Si nici traditia nu te ajuta...

Bafta si Respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul ca nu-i invidiez deloc pe bikerii din Romania. Cred ca zece ani de aici incolo or sa trebuiasca sa faca "ture de Braila" cam prin toata tara.

Exista anumiti oameni care inteleg respectul doar prin frica si nu ai nici o alta sansa. Din pacate in romania procentajul e doborator. Si nici traditia nu te ajuta...

Bafta si Respect!

Cam da!

Multi stau si comenteaza, barfesc ca fetitele dupa colt si se ascund dupa umbra cuiva! Problema incepe cand multi schimba gumele la motor la 5 sezoane, si scot motorul Duminica doar atunci cand e soare! Desigur mai sunt si cei care chiar baga ceva km si mai fac 2-3 schimburi de ulei pana la sfarsitul sezonului si in final de sezon au o poveste de spus cu multe peripetii si miros de fum in haine, iar iarna se gandesc ce ar trebui modificat, Respect pentru ei!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sobolane,ești capabil de-o discuție sau doar de arogante ? Eu te invit la o bere si u vrei sa-mi aplici vreo corectie... Dacă continuam așa mai bine mă retrag si-o sa continui discutia tot cu străinii...

cu Respect...

 

Ps. Invitatia e valabilă ptr cei ce cunosc fenomenul intelegând ca Șobolanul e din alta zona

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, io am recitit azi, toata ziua, tot topicul asta. Deja ma dor ochii. Si capul ma cam doare, dar nu-i bai. Adevarul e ca is cateva posturi ok, pe langa alea cu rosu de la inceput, sau traducerile lor, si in rest doar laba trista.(astept warn pentru cuvantul "laba" cum am luat si pt cuvantul "poola") Sincer, din punctul meu de vedere, anumite persoane (probabil ca se stiu ele care sunt) nu merita sa traiasca. Nu sunt nazist; din contra, sunt genul de om care iubeste pe toata lumea si incearca sa-i ajute si pe cei mai putin inzestrati. Dar unele persoane ar putea fi ajutate si altfel... Despre M.C.-uri in Romania si in momentul de fata, nu am io nici o treaba. Stiu ca nu sunt material de MC indiferent care, asa ca e mai bine singur. Am o mica curiozitate, dar sper sa mi-o pot satisface in viitorul cat mai apropiat, cu o persoana pe care o consider prieten. In rest va salut pe toti cu farul, va doresc asfalt uscat, pasarici umede si no police, indiferent ce aveti de gand...

P.S. Ice Lord, No Police nu era ceva impotriva ta, era doar o urare catre motoristi, ca stiu din proprie experienta :friends:

So, no hard feelings.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

P.S. Ice Lord, No Police nu era ceva impotriva ta, era doar o urare catre motoristi, ca stiu din proprie experienta :friends:

So, no hard feelings.

 

* sa sa stii ca de IceLord o sa ai nevoie, daca ai nevoie vreodata :D

eu cu el am scapat de politisti, ca altfel nu ma lasau aia sa plec, cat am dat eu din maini si am clipit des din ochi :laugh: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uau, dom' doctor ! Ce fotogenic :bigstar: erai la ti.vi. cand te-o prins dand declaratii privitoare la fatucele cu fuste scurte, pe care le durea burta !

 

Oare nu le poti incolona pe domsoarele alea si sa le aduci la ceva intrunire? Si le aratam noi acolo si beute :friends: si chef :banana: si tot ce-si doresc ele mai tare... :makeout:

 

Pai daca nu mai reusesc sibienii sa se organizeze de-o intalnire ca pe vremurile bune...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, io am recitit azi, toata ziua, tot topicul asta. Deja ma dor ochii. Si capul ma cam doare, dar nu-i bai. Adevarul e ca is cateva posturi ok, pe langa alea cu rosu de la inceput, sau traducerile lor, si in rest doar laba trista.(astept warn pentru cuvantul "laba" cum am luat si pt cuvantul "poola") Sincer, din punctul meu de vedere, anumite persoane (probabil ca se stiu ele care sunt) nu merita sa traiasca. Nu sunt nazist; din contra, sunt genul de om care iubeste pe toata lumea si incearca sa-i ajute si pe cei mai putin inzestrati. Dar unele persoane ar putea fi ajutate si altfel... Despre M.C.-uri in Romania si in momentul de fata, nu am io nici o treaba. Stiu ca nu sunt material de MC indiferent care, asa ca e mai bine singur. Am o mica curiozitate, dar sper sa mi-o pot satisface in viitorul cat mai apropiat, cu o persoana pe care o consider prieten. In rest va salut pe toti cu farul, va doresc asfalt uscat, pasarici umede si no police, indiferent ce aveti de gand...

P.S. Ice Lord, No Police nu era ceva impotriva ta, era doar o urare catre motoristi, ca stiu din proprie experienta :friends:

So, no hard feelings.

No stress, sunt jandarm si daca treaba merge asa in continuare ma las si de Jandarmerie si o tai pe afara, singurul regret e ca am facut 2 ani de scoala militara (si nu stiu cati din voi ma credeti dar a fost greu) dar am si invatat multe si au fost bune si rele ca peste tot, si 8 ani de munca in "sistem" m-au invatat multe!

 

Apropo nu stiu cati stiti dar marile cluburi sunt structurate asemanator ca armata/militaria si chiar multe dintre ele au fosti militari membrii fondatori! (cel mai bun exemplu HA)

 

* sa sa stii ca de IceLord o sa ai nevoie, daca ai nevoie vreodata :D

eu cu el am scapat de politisti, ca altfel nu ma lasau aia sa plec, cat am dat eu din maini si am clipit des din ochi!

Apoi si eu nu mi-am dat seama pe moment ca ce facem noi acolo :laugh: si cand am vazut ca vin spre noi "baietii" m-am dat seama instant si am stiut ce si cum trebuie abordata problema, si asa s-a rezolvat , adevarul e ca ai de invatat multe cand lucrezi cu oamenii si un pic de pshiologie te ajuta!

Oricum a fost fain concertul Manowar si tin sa stipulez ca sunt dator cu cateva beri fata de tine, ai fost o fata dulce ca mai ajutat cu biletele :kiss: !

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai simplu, te uiti ce club e considerat dubios de FBI.

1% poti sa-ti cosi si tu pe vesta daca ai chef..

 

problema apare cind te intilnesti cu unul pe bune, cum o sa explici patch-ul tau cu 1%? Pentru ca de intrebat o sa te intrebe, si raspunsul gresit nu se penalizeaza doar cu un sut in c*r. Daca porti un patch ar fi bine sa poti si sa-l justifici si/sau aperi.

Editat de AndreiO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema apare cind te intilnesti cu unul pe bune, cum o sa explici patch-ul tau cu 1%? Pentru ca de intrebat o sa te intrebe, si raspunsul gresit nu se penalizeaza doar cu un sut in c*r. Daca porti un patch ar fi bine sa poti si sa-l justifici si/sau aperi.

 

* stai linistit, ca aici e lejer. nu ai sa vezi curand "manifestari" pe baza de identitate de club. suntem cam cu 50 de ani in urma si aici, cum spunea nenea ala ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* stai linistit, ca aici e lejer. nu ai sa vezi curand "manifestari" pe baza de identitate de club. suntem cam cu 50 de ani in urma si aici, cum spunea nenea ala ;)

 

Scuze Cria, dar cred ca te inseli. TOCMAI pentru ca suntem cu 50 de ani in urma, o sa vezi astfel de manifestari. Un patch frumos colorat de "internationala" ii face pe mioriticii nostri sa simta ca le-a mai crescut un c0i. In talpa! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze Cria, dar cred ca te inseli. TOCMAI pentru ca suntem cu 50 de ani in urma, o sa vezi astfel de manifestari. Un patch frumos colorat de "internationala" ii face pe mioriticii nostri sa simta ca le-a mai crescut un c0i. In talpa! :D

 

* a, pai cred ca nu m-am exprimat eu prea bine. ziceam ca manifestari de real 1% or sa apara mai tarziu. adica cineva care sa combata "falsurile" in purtarea patchurilor si sa aiba un fel de ...autoritate pe plan local.

cat despre mioritici, ai perfecta dreptate. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* a, pai cred ca nu m-am exprimat eu prea bine. ziceam ca manifestari de real 1% or sa apara mai tarziu. adica cineva care sa combata "falsurile" in purtarea patchurilor si sa aiba un fel de ...autoritate pe plan local.

cat despre mioritici, ai perfecta dreptate. :)

 

Sint deja hangaround charters pentru mai multe cluburi, nu e chiar asa de indepartat viitorul ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sint deja hangaround charters pentru mai multe cluburi, nu e chiar asa de indepartat viitorul ala.

 

* desigur :)

eu ma refeream la o atitudine de "outlaw", adica modul cum interactioneaza aici 1% cu restul populatiei motocicliste (mioritice). asta e o chestie mai indepartata, spuneam. de fapt, hangaround nu insemna ca esti outlaw, crede-ma pe cuvant ;) ai mai mult obligatii, nu drepturi, iar sutul in c*r de care spuneai, il dai cand ai dreptul sa-l dai. nu stiu cum sa ma exprim, incerc subtil, sper ca intelegi :D

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* desigur :)

eu ma refeream la o atitudine de "outlaw", adica modul cum interactioneaza aici 1% cu restul populatiei motocicliste (mioritice). asta e o chestie mai indepartata, spuneam. de fapt, hangaround nu insemna ca esti outlaw, crede-ma pe cuvant ;) ai mai mult obligatii, nu drepturi, iar sutul in c*r de care spuneai, il dai cand ai dreptul sa-l dai. nu stiu cum sa ma exprim, incerc subtil, sper ca intelegi :D

 

inteleg ce vrei sa zici ;-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Daca nu-i cu suparare.... "BANDIDOS GERMANY" au fost prezenti OFICIAL la Arsita Neagra, la intrunirea Trust ??? Destul de surprinzatoare aceasta prezenta pt. mine...mai ales ca in Regensburg, de unde am observat ca erau majoritatea celor cu patch-uri galben-rosii, au chapter si Trust MC. Traiam cu impresia altor apropieri ale celor din Trust.

Vor urma oare Mongols, Pagans sau Outlaws pe la noi? Devine scena "interesanta" si prin Europa de Est?

Editat de Bogmad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Daca nu-i cu suparare.... "BANDIDOS GERMANY" au fost prezenti OFICIAL la Arsita Neagra, la intrunirea Trust ??? Destul de surprinzatoare aceasta prezenta pt. mine...mai ales ca in Regensburg, de unde am observat ca erau majoritatea celor cu patch-uri galben-rosii, au chapter si Trust MC. Traiam cu impresia altor apropieri ale celor din Trust.

Vor urma oare Mongols, Pagans sau Outlaws pe la noi? Devine scena "interesanta" si prin Europa de Est?

 

 

 

Nu i cu suparare , BANDIDOS Germania au fost prezenti la intalnirea de la Resita ,ca si invitati ai Prospect Chapter Bandidos Romania,si impreuna am onorat invitatia celor de la MC Trust Romania.

 

 

 

LL&R Prospect NANU Timisoara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E si un aspect pozitiv in asta - Romania va fi primul loc din lume unde cluburi de 1% o sa stea impreuna la bere...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...