Sari la conținut

Motorcycle Club & Riding Club Education


night81angel
 Share

Postări Recomandate

Foarte interesant si folositor topicul. :D

Dar vreau sa fac o remarca PRO si CONTRA referitor la ceea ce am vazut ca implica a fi membru unui MC

Viata de motociclist (chooper-ist) inseamna LIBERTATE, NO RULES, BORN TO BE WILD, iar regulile, si sunt multe, care le impune un club MC pare ca umbreste esenta vietii de motociclist.

In schimb apararea drepturilor si imaginii motociclistilor sunt necesare, cat si impunerea respectului in fata celorlalti participanti la trafic, care, din pacate, in Romania cam lipseste. Eu unul m-as simti mai in siguranta sa calaresc impreuna cu 15-20 de "frati". :)

 

:P

HELL YEAH! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 882
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut

 

Nu vreau sa deschid topic nou..banuiesc ca nu are rost.

Intrebare, daca poate cineva sa explice in cuvinte putine sau in ceva link-uri. Exista diferente intre MC, MC traditional, MC 1% ? Sunt intr-o nebuloasa din punctul asta de vedere. Multam.

 

Bafta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Nu vreau sa deschid topic nou..banuiesc ca nu are rost.

Intrebare, daca poate cineva sa explice in cuvinte putine sau in ceva link-uri. Exista diferente intre MC, MC traditional, MC 1% ? Sunt intr-o nebuloasa din punctul asta de vedere. Multam.

 

Bafta :)

Nu prea cred ca exista asa ceva (simplu in cateva cuvinte)! Oricum cel mai simplu e sa fii "only one raider" pentru ca nu exista reguli numa cele stabilite de tine!Dar si de asta te plictisesti pentru ca vrei gasca care gandeste ca tine...............hai ca deja te-am ametit cu prea multe cuvinte :P !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In general stiu ce vreau :) E doar pentru cultura mea generala. Am tradus ceva parti din articolul de la inceputul acestui topic dar nu am facut decat sa deschid o cutie a Pandorei :P In continuare daca ma poate cineva lumina.....

 

 

Bafta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Am senzatia ca acei bikeri care tot continua cu intrebari cred ca trebuie sa li se spuna tot ce stiu altii trecand prin multe pt a le afla. Toata informatia pe care o poti publica este aici, restul este 'bucataria' fiecarui club sau ceva pt care tre sa 'muncesti' pt a merita.

 

Jack & Coke.

 

P.S. nu exista MC si MC traditional... este prin esenta un mod de organizare identic si traditional. Cat despre diferenta intre 1%... despre asta este destula 'maculatura' si aici, pe acest topic. Spor la citit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intreb exact despre ce se poate publica. Nu ma intereseaza ''bucataria'' interna a cluburilor.

 

Poate intrebarea a fost pusa aiurea. O iau altfel. Care este diferenta intre MC small patch, MC big patch (este o traducere aproximativa din ce vad in jurul meu). Un small patch va fi prospect pentru un big patch desi tot MC este. Prin Big patch a se intelege componenta siglei asa cum a fost descrisa in traducere.

Pe de alta parte s-a spus in textul initial ceva legat de teritorii. Pe masura ce mai cotrobai dupa informatii se pare ca sunt Big Patch-uri fara teritoriu :bow:

 

La asta m-am referit cand am intrebat de MC traditional si MC. Cel putin cam asa sunt descrise pe aici pe unde ma aflu acum si se face o distinctie clara intre ele. Se pare totusi ca e o diferenta mare chiar daca sustii contrariul. Asta e noi sa fim sanatosi.

 

Bafta

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toata informatia pe care o poti publica este aici,

 

BINE ai spus toata informatia despre MC este pusa aici.

...salut si la tot mai multi membri MC. TRUST....

 

--------LA TOTI CE CITITI TOPICUL tot ce este pus la inceput in acest topic este 100 la 100 exact cum este si ce inseamna un MC----------

 

va salut roby ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intreb exact despre ce se poate publica. Nu ma intereseaza ''bucataria'' interna a cluburilor.

 

Poate intrebarea a fost pusa aiurea. O iau altfel. Care este diferenta intre MC small patch, MC big patch (este o traducere aproximativa din ce vad in jurul meu). Un small patch va fi prospect pentru un big patch desi tot MC este. Prin Big patch a se intelege componenta siglei asa cum a fost descrisa in traducere.

Pe de alta parte s-a spus in textul initial ceva legat de teritorii. Pe masura ce mai cotrobai dupa informatii se pare ca sunt Big Patch-uri fara teritoriu :huh:

 

La asta m-am referit cand am intrebat de MC traditional si MC. Cel putin cam asa sunt descrise pe aici pe unde ma aflu acum si se face o distinctie clara intre ele. Se pare totusi ca e o diferenta mare chiar daca sustii contrariul. Asta e noi sa fim sanatosi.

 

Bafta

:ok:

 

Exista si nu exista diferenta. De exemplu sunt tari si in Europa Centrala, unde cluburile mari si dominatori zic care MC are dreptul sa poarta patch mare, si care nu. Daca vezi un MC cu patch mic, ala poate sa fie un MC adevarat, - deci nu neaparat un prospect sau hangaround club - numai ca inca n-a castigat dreptul de a purta patch mare pe spate. Sunt independenti, dar totusi, sunt inca in perioada de prospect club. Dupa cativa ani federatia de MC a tarii respective decide daca merita clubul respectiv patch-ul mare, sau nu. Si da, sunt MC-uri cu patch mare si fara teritoriu, cu totul ca asta e un fenomen mai rar intalnit. Cam atat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista si nu exista diferenta. De exemplu sunt tari si in Europa Centrala, unde cluburile mari si dominatori zic care MC are dreptul sa poarta patch mare, si care nu.

 

ce treaba are dominarea cu motociclismul?

e o intrebare retorica, nu tre sa raspundeti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Doresc sa se creez la nivel de tara o comunitate care sa cuprinda

toate site-urile cluburilor din romania. Comunitatea este de tip

webring.

http://www.allsites.ro

 

comunitatea creeata de mine este: Bikeri Romania.

Site-ul ofera o posibilitate geniala de a promova site-uri dar si de a

ajuta utilizatorul sa gaseasca si sa ramana in aria de interes pe care

o cauta.

 

Site-ul a fost lansat acum 2 zile. Pentru a afla mai multe:

http://www.allsites.ro/ajutor.php?id=faq.

 

Multumesc mult si astept raspuns. Sper sa gasesc din partea

voastra sprijin pentru a creea aceasta comunitate,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
hei...

re-iau 1 mai veche idee poate a mai multora din voi/noi :)

http://www.hells-angels.com/EVENTS.html

hells-angels la noi NU NEAPARAT IN RO-mania

ci mai ales in BERCENI :rolleyes:

hells-angels Berceni

CE ZICETI DE ASTA??? :banana: :kali: ;) ;)

ce este cu chestia asta????ce spui tu? gindestete ce scrii inainte de a posta ceva, mai ales pe tema hells angels......ok

 

respecta si vei fii respectat

 

roby

Editat de robychopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
hei...

re-iau 1 mai veche idee poate a mai multora din voi/noi :kiss:

http://www.hells-angels.com/EVENTS.html

hells-angels la noi NU NEAPARAT IN RO-mania

ci mai ales in BERCENI :crack:

hells-angels Berceni

CE ZICETI DE ASTA??? :lol: :lol: :D :D

 

 

Daca uneori vorbeste gura fara tine atunci te rog abtinete.

Fara suparare.

daca nu oferi respect nu ai cum sa ceri.

In rest asfalt uscat si numa bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
hei...

re-iau 1 mai veche idee poate a mai multora din voi/noi :laugh:

http://www.hells-angels.com/EVENTS.html

hells-angels la noi NU NEAPARAT IN RO-mania

ci mai ales in BERCENI :)

hells-angels Berceni

CE ZICETI DE ASTA??? B) :D :laugh: :laugh:

It's only a badge.......something more,???!!! :) E bine macar ca au ceva istorie si pentru asta tot respectul, in rest multa reclama cred ca!!!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

It's only a badge.......something more,???!!! :) E bine macar ca au ceva istorie si pentru asta tot respectul, in rest multa reclama cred ca!!!

 

Nu e numai istorie...cit despre publicitate e ceva normal....se scot bani si din publicitate...mai ales ca este nevoie de bani pentru intretinerea clubhouse-urilor si nu numai....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e numai istorie...cit despre publicitate e ceva normal....se scot bani si din publicitate...mai ales ca este nevoie de bani pentru intretinerea clubhouse-urilor si nu numai....

No comment!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...