Sari la conținut

Tur European In 11 Zile


Postări Recomandate

Sa fiu putin "rautacios"? La o japoneza iei mai multi bani in calcul ca nu poti sa faci revizia la 10.000km.

 

Serios acum... cum e sa faci atata drum pe o super-sportiva? Pozitie incomoda, posibilitate de carat bagaje foarte redusa...

Pai....eu am supersport si "lucrez" cu ce am! :wink: Nu imi place pozitia pe alte touringuri dar imi place sa merg la drum! M-am obisnuit in timp cu pozitia, nu mai este o problema! Iar cu revizia, plec cu ulei proaspat pus de acasa si ii mai fac un schimb in tur dupa 6000! Daca vrei cu adevarat poti ! :P Si de multe bagaje nu am nevoie, desi am si eu gentutze de alea laterale de pus la coditza, plus un tank pad! Cred k imi ajunge!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • Admin

Domnilor,astazi am achitat cazarea in Austria. :blink:

Suntem 8 persoane in trei duble si doua single,cazati in aceeasi pensiune..

Zilele urmatoare,cind voi primi confirmarea transferului si voucherele am sa va fac cunoscut si numele pensiunii si toate amanuntele..

De acum putem astepta sa treaca vremea mai repede :laugh:

Luigi Vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor,astazi am achitat cazarea in Austria. :blink:

Suntem 8 persoane in trei duble si doua single,cazati in aceeasi pensiune..

Zilele urmatoare,cind voi primi confirmarea transferului si voucherele am sa va fac cunoscut si numele pensiunii si toate amanuntele..

De acum putem astepta sa treaca vremea mai repede :laugh:

Luigi Vicol

 

sunt cu ochii pe tine !

 

Apele linistite sunt adanci !

 

sau

 

Pisica blanda zgarie rau !

 

sau

 

Mutu f u t e pamantu' !

 

Dea domnu' sa fie Cristopheru mare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Fruntasii,adica cei care s-au ingrijit sa-si faca iarna car:

-Vlad(Ploiesti)/BMW R 1100 RS

-Adi(Reghin)/BMW F 650 GS

-Marius(Baia Mare)/BMW R 1150 GS

-Sebi(Valeni De Munte)/Honda Africa Twin

-Alex(Bucuresti)/BMW R 1100 RT

-Tudor(Targoviste)/SUZUKI GSXR 600

-Calin(Craiova)/BMW K 1200 S

-Dragos(Bucuresti)/BMW R 1200 GS

-Luigi(Bucuresti)/BMW R 1100 RT

Acu' daca stau si ma uit bine,nu-i niciun moldovean printre noi :blink: ,in rest avem de toate :laugh:

Sa fim sanatosi!

Luigi Vicol

PS:Sincere multumiri lui Marius pentru ajutorul acordat la birou la el(faxuri/telefoane/etc)

Baiat finut..ardeleanu-i ardelean..!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FRATILOR!!!!

La BIKE ON ICE din Retezat vine cineva?.... ca eu... daca nu sant munti de nameti pe drum merg cu siguranta! Am vorbit si este si cazare in zona asa incat este ok.

:friends: :friends: :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca merg. Nu tzi-am spus ca ma leg cu coarda de tine :friends: Merg oriunde. Cat despre nametzii de zapada, am auzit ca are la Louis lantzuri pt moto :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://routeplanner.rac.co.uk//showprintma...HGqkYGrrsN4eNSg

 

Nu stiu daca o sa mearga linkul. De curiozitate si, recunosc, de nerabdare am cautat cu un program sa vad cum arata traseul pana la Kaprun. Dar pentru drum, o sa ma bazez pe "Dom' Profesor" Adi, ca stie el mai bine...

 

--- Mesaj completat în 02 Feb 2008 02:49 -------------
Asta e poza din mai 2008... :bigstar: Sper ca Adi nu se supara ca i-am umblat putzin la poza... Nu e facuta prea artistic, pentru ca e deja ora 3 noaptea...

Astept sa o facem pe cea reala, de grup, unde o sa incapa toata lumea.

post-3626-1201913226_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://routeplanner.rac.co.uk//showprintma...HGqkYGrrsN4eNSg

 

Nu stiu daca o sa mearga linkul. De curiozitate si, recunosc, de nerabdare am cautat cu un program sa vad cum arata traseul pana la Kaprun. Dar pentru drum, o sa ma bazez pe "Dom' Profesor" Adi, ca stie el mai bine...

 

<small>--- Mesaj completat în 02 Feb 2008 02:49 -------------</small><br/>Asta e poza din mai 2008... :bigstar: Sper ca Adi nu se supara ca i-am umblat putzin la poza... Nu e facuta prea artistic, pentru ca e deja ora 3 noaptea...

Astept sa o facem pe cea reala, de grup, unde o sa incapa toata lumea.

 

Am facut in mare parte traseul si este inclusa si trecerea peste Passo dello Stelvio(2758m), si iti promit ca vom face toti 3 poza la Bormio exact in acest loc. :bigstar: Traseul e superb... merita facut. Oricum anul trecut am trecut cam in graba prin zona si vroiam sa mai fac zona odata. :bigstar:

:bigstar:

Editat de aditorpan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

]http://routeplanner.rac.co.uk//showprintma...HGqkYGrrsN4eNSg[/url]

 

Nu stiu daca o sa mearga linkul. De curiozitate si, recunosc, de nerabdare am cautat cu un program sa vad cum arata traseul pana la Kaprun. Dar pentru drum, o sa ma bazez pe "Dom' Profesor" Adi, ca stie el mai bine...

 

 

Astept sa o facem pe cea reala, de grup, unde o sa incapa toata lumea.

 

in primul rand: care e legatura cu Kaprun si Stelvio??? ca vreau si io!!!! :D

 

apoi: Ianachim zice ceva de vizitat fabrica BMW la Berlin luni, pe 26mai, dupa-amiaza. Ne bagam, direct de la Kaprun? Cineva interesat?

 

tare poza, bravo Sebi! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa ne consultam si cu ceielalti participanti si facem un program de comun acord. N-am definitivat varianta intre Kaprun si Pasul Stelvio... sint 2-3 variante. Si in problema asta vreau sa obtin acordul grupului. Problemele de genul asta le vom discuta la intalnirile care le vom avea in perioada urmatoare, inainte de plecare.

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt de acord cu orice traseu alegi. Din partea mea, ai mana libera. Intre timp ma antrenez intens. Atat on cat si off-road. Fac o medie de 100 - 150 de km zilnic, din care jumate pe asfalt, jumate off-road.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa ne consultam si cu ceielalti participanti si facem un program de comun acord. N-am definitivat varianta intre Kaprun si Pasul Stelvio... sint 2-3 variante. Si in problema asta vreau sa obtin acordul grupului. Problemele de genul asta le vom discuta la intalnirile care le vom avea in perioada urmatoare, inainte de plecare.

:crack:

 

Eu, desi am citit din urma, nu prea prind ideea... Ati vorbit cand v-ati intalnit la Brasov?

 

Mie nu mi-ati zis nimic de "extinderea" excursiei...

Si din pacate nici nu prea pot participa la intalnirile urmatoare... Decat eventual sa ma vad cand vin cu Luigi si Sebi la Ploiesti... Deci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Vlad,in principiu am discutat despre o mica extindere,dupa Kaprun.

Ma batea un gind sa mai luam sub gume niste pasuri si varfuri din Alpi,vreo doua/trei zile dupa.Nu ti-am spus pentru ca inca nu am stabilit nimic concret,iar de intilnit nu ne-am intilnit,urmeaza de acum incolo,cind le punem cap la cap.Te tin la curent,nu uit..

Luigi Vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut :blbl:

 

Referitor la tura in Europa si Norvegia, in cazul in care mai cautati tovarasi de drum, sunt si eu interesat de detaliile traseului, perioada, echipa formata, tip motociclete, etc. Daca exista compatibilitate :crack:

doresc sa ma alatur venind din Franta, pe o Honda Varadero 1000.

 

Va multumesc.

 

Ovidiu Ranja

 

 

post-2568-1205419667_thumb.jpg

 

 

later edit: da, multumesc, am gasit in cele din urma topicul corect care imi raspunde la intrebari:

/index.php?showtopic=167567

Editat de roa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vlad,in principiu am discutat despre o mica extindere,dupa Kaprun.

Ma batea un gind sa mai luam sub gume niste pasuri si varfuri din Alpi,vreo doua/trei zile dupa.Nu ti-am spus pentru ca inca nu am stabilit nimic concret,iar de intilnit nu ne-am intilnit,urmeaza de acum incolo,cind le punem cap la cap.Te tin la curent,nu uit..

Luigi Vicol

 

Check this out: http://www.motorrad-hotel.com/start.php?si...ersicht&id=

 

Sunt niste harti cu pasurile... si cu zona care tb s-o avem in vedere.

 

 

p.s. Luigi, in josul paginii e un link pt visul tau de ecipament: Rukka/Schuberth/Daytona.

Poti vedea si http://www.smartrider.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-28870-1197391830_thumb.jpgpost-28870-1197391811_thumb.jpgpost-28870-1197391767_thumb.jpgpost-28870-1197391737_thumb.jpgpost-28870-1197391714_thumb.jpgpost-28870-1197391671_thumb.jpgpost-28870-1197391644_thumb.jpgpost-28870-1197391617_thumb.jpgpost-28870-1197391590_thumb.jpgpost-28870-1197391558_thumb.jpgmai incerc cu pozele asteaam sa mai pun si altele :D  :D  :P  :haha:<small>--- Mesaj completat în 12 Dec 2007 00:42 -------------</small><br/>post-28870-1197412734_thumb.jpgpost-28870-1197412593_thumb.jpgpost-28870-1197412519_thumb.jpgpost-28870-1197412492_thumb.jpgpost-28870-1197412460_thumb.jpgpost-28870-1197412425_thumb.jpgpost-28870-1197412377_thumb.jpgpost-28870-1197412302_thumb.jpgpost-28870-1197412272_thumb.jpgpost-28870-1197412123_thumb.jpgpost-28870-1197412069_thumb.jpgpost-28870-1197412096_thumb.jpgpost-28870-1197412024_thumb.jpgpost-28870-1197412001_thumb.jpgpost-28870-1197411974_thumb.jpgAlte poze  :lol:  :lol:  :lol:
TOT RESPECTUL FRATE !!!!!!!!!   :crack:  :blbl: n-am intrat de mult pe forum ,dar te-am gasit,am savurat toate foto si = 10 cu felicitari; eu 2006 si 2007 in fiecare weekend din mai pan"la sept,oct am cutreierat toata tara ( 80% pe munti , dr forestiere si vagaune neumblate de prea multi) ; acum,de vreo 7 zile,lucrez (pe google art) la un traseu B-Viena-Chamonix-Villach-B care nu va cuprinde autostrazi(doar ~ 20%) ci dr comunale si pasuri cat mai multe; ma gandesc la 15-30 iul 2008 calare pe Transalp din 2005

post-18718-1205514505_thumb.jpg

Editat de ghostrider_fl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de aprecieri si multa bafta in ceea ce ti-ai propus! Poate vreodata tragem o tura prin tara daca-ti plac traseele montane.

 

In alta ordine de idei... sambata am sa fiu la SMAEB daca mai vine cineva din grup, sa ne sunam si poate reusim sa ne vedem.

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate abia azi am intrat pe forum si am primit mesajul de la tine. Am fost si sambata si duminica la salon. Daca stiam, mergeam decat sambata, ne vedeam acolo, te luam la mine si faceam ceva trasee scurte. Tare rau imi pare... Data viitoare cand treci prin zona, da-mi un beep. S-ar putea sa vin si eu pe la tine curand. Ca cica e un traseu frumos din Brasov.

Abia astept excursia asta. Studiez hartzi, bag zeci de kilometrii pe zi de off-road, cam 150-200 de sosea... Nu ma mai dau jos de pe moto decat sa mananc si sa dorm. Acum sunt la munca si ma uitam pe poze de la ultimele iesiri. O sa fac un album web, sa nu mai aglomerez forumul.

Editat de boieru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa vedem ce zic si ceielalti si sa se stabileasca un loc de intalnire undeva in zona centrala a tarii sa fie accesibil pentru toti. Eventual maine sa dam niste telefoane la cei care ce nu urmaresc constant forumul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! eu din pacate nu o sa pot participa, pentru ca sunt la munca, dar asa cum am mai spus, in principiu sunt de acord cu orice traseu. am incredere ca o sa alegetzi unul frumos. mi-ar placea si putzin off-road, dar stiu ca nu o sa se poata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

post-28870-1208869815_thumb.jpgpost-28870-1208869762_thumb.jpgpost-28870-1208869720_thumb.jpgpost-28870-1208869670_thumb.jpgpost-28870-1208869615_thumb.jpg

Asta e traseul de dus.... hartile sant puse in ordine inversa si cuprind portiunea de dupa Viena

 

 

Am incercat sa pun harti cu traseul, insa nu vrea... ;)

Am sa mai incerc si maine.

:bow:

 

Pentru traseul Viena - Kaprun am mers pe varianta recomandata de Vlad. In rest traseul e variabil, aproximativ 7-10 pasuri de facut. Le discutam pe toate cand ne intalnim. Din punctul meu de vedere e un traseu super, insa trebuie sa-l discutam toti sa fie pe placul tuturor. Am sa vin cu lectiile facute !

:bow: :bow: :bow:

 

 

incerc acum sa vad daca ia pozele

post-28870-1206545589_thumb.jpg

post-28870-1206545616_thumb.jpg

post-28870-1206545654_thumb.jpg

post-28870-1206545695_thumb.jpg

post-28870-1206545787_thumb.jpg

Editat de aditorpan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...