Sari la conținut

MZ


alexandru1771
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

mai baieti...ce ambielaje aveti voi pe motare??? eee oricum las ca il pun pe motor pe cel din partea stanga.

 

...headscratch.gif care clar de departe este contrafăcut cu alte cote la rulment , etc etc ... Măcar este echilibrat ?

 

salut...am nevoie de cartere mz 250 es 1 si coroana cea mare de la ambreaj :bounce:

 

...45.gif.să verific prin "arhivă" Âşi revin cu răspuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi ambielajul e nou... scos de la vasielina.... lungimea bielei e la fel... tot e la fel... diametrul exterior al rulmentului este acelasi (difera diametrul interior)... va dau de veste daca nu merge montat.... mai am pana montez motoru... trebuie sa ma duc la buzau sa fac alezajul....sa cumpar rulmentii cu pricina si semeringurile...il asamblez si vad atunci daca sunt probleme...desi nu cred ca o sa fie  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi ambielajul e nou... scos de la vasielina.... lungimea bielei e la fel... tot e la fel... diametrul exterior al rulmentului este acelasi (difera diametrul interior)... va dau de veste daca nu merge montat.... mai am pana montez motoru... trebuie sa ma duc la buzau sa fac alezajul....sa cumpar rulmentii cu pricina si semeringurile...il asamblez si vad atunci daca sunt probleme...desi nu cred ca o sa fie

 

Nu prea văd logica majorării diametrului axului, că rulmenți slavă Domnului se găsesc pe toate dimensiunile Âşi apoi modificînd acea cotă creste greutatea ansamblului .......dar ce ne tot batem noi capul baldy.gif , încercarea moarte n-are.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Cumpăr carburatoare de MZ "gât de lup" 250, în orice stare,eventual Âşi doar piese(nu neapărat complete), la prețuri studențeÂşti! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Cumpăr carburatoare de MZ "gât de lup" 250, în orice stare,eventual Âşi doar piese(nu neapărat complete), la prețuri studențeÂşti! :cheers:

sal.. ati dau eu unu, nu stiu cat de complect este ai fa c maine o poza ,e moca sau gratis dar suporti transportu 10-15 lei la curier.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal.. ati dau eu unu, nu stiu cat de complect este ai fa c maine o poza ,e moca sau gratis dar suporti transportu 10-15 lei la curier.

ok ms mult! astept poza maine! daca e ok,eu colaborez cu fan curier! vorbim maine! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea văd logica majorării diametrului axului, că rulmenți slavă Domnului se găsesc pe toate dimensiunile Âşi apoi modificînd acea cotă creste greutatea ansamblului .......dar ce ne tot batem noi capul baldy.gif , încercarea moarte n-are.

 

 

 

 

eu cand am cumparat ambielajui... asa a fost recomandat... rt3. acum nu stiu... ii cumpar rulmentii care ii trebuie ca nu e problema.... trebuie sa mearga.

 

 

 

 

in caz ca nu le gasesc la buzau as avea nevoie de astea,daca o sa poata cineva sa ma ajute...

 

2 buc- 17 x 30 x 7

 

1 buc- 25 x 35 x 7

 

in caz ca nu le gasesc...

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok ms mult! astept poza maine! daca e ok,eu colaborez cu fan curier! vorbim maine! :cheers:

sal.. am facut poza sant doua dar incomplete cel din dreapta nu are subar si ac de dozaj si cel din stanga nu are ac de dozaj,daca la vrei ami lasi adresa si tel pe PM.

post-54357-0-48432700-1325929469_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cand am cumparat ambielajui... asa a fost recomandat... rt3. acum nu stiu... ii cumpar rulmentii care ii trebuie ca nu e problema.... trebuie sa mearga.

 

 

 

 

in caz ca nu le gasesc la buzau as avea nevoie de astea,daca o sa poata cineva sa ma ajute...

 

2 buc- 17 x 30 x 7

 

1 buc- 25 x 35 x 7

 

in caz ca nu le gasesc...

 

 

Cu siguranță eu te pot ajuta.

Le comand si le ridic de la BucureÂşti. Reține - cele mai recomandate sunt VITON , dar Âşi cele mai scumpe blink.gif

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e criza... nu mutlumesc..

Le gasesti sigur la orice magazin unde se vand rulmenti si simeringuri... nu sunt raritati.Eu am cumparat pentru mzu meu si au costat undeva la 3 -4 lei maxim bucata.Si mentionez ca functioneaza foarte bine. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Le gasesti sigur la orice magazin unde se vand rulmenti si simeringuri... nu sunt raritati.Eu am cumparat pentru mzu meu si au costat undeva la 3 -4 lei maxim bucata.Si mentionez ca functioneaza foarte bine. :cheers:

 

 

 

prietene?? in ce fel functioneaza??? ai verificat cantitatea de ulei din cutie??? era neschimbata??? eu in 130 km aveam cutia aproape goala...

Editat de mz125
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prietene?? in ce fel functioneaza??? ai verificat cantitatea de ulei din cutie??? era neschimbata??? eu in 130 km aveam cutia aproape goala...

sezonu asta sa zic am facut vreo 1500 de km.Si uleiul este inca acolo... Daca tu dupa 130 de km nu mai aveai nimic , am o banuiala ca simeringul a fost montat invers. Am avut si eu o problema de genul acesta dar la mine se manifesta prin faptul ca uleiul din cutie era inlocuit de benzina + ulei din carter.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...