Sari la conținut

MZ


alexandru1771
 Share

Postări Recomandate

Experienta nu am, pentru ca n-o arat pe forum ?

Eu nu pun poze cu fiarele mele (pe care nu le am) pentru ca nu sufar de megalomanie.

:moron:

 

Dar de ceva manii si fobii sau frustrari sigur suferi...

 

Nu inteleg ce PLM te deranjeaza ca cineva pune poze cu motocicletele restaurate sau in curs de restaurare la sectiunea aferenta.

Nu inteleg de ce nu-ti impartasesti experienta pe forum si nu-ti pui poze cu motocicletele (pe care daca le ai sau nu inca nu am inteles) ca poate ajuta si pe altii in inspiratie.

Si daca nu-ti place de ce mai intri? Esti masochist? Sunt si site-uri prono pentru relaxare...

 

Astept cat mai multe poze cu motociclete restaurate sau in curs de restaurare!

:hug:

 

Nu-l [nul(0)] luati in seama! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

 

Iar pentru omuleții care se țin de treabă, cadourile aduse de Moșul sunt făcăturile astea, plus un set de acte vechi de RT, pentru tine Dany.

 

post-59949-0-40958400-1324502602_thumb.jpg post-59949-0-77508200-1324502614_thumb.jpg post-59949-0-54050700-1324502626_thumb.jpg

 

Și dacă vrei îți dau și cadrul cu seria din acte și partea de carter cu seria din acte, și-ți fac act de vânzare-cumpărare cu proprietarul, și-ți trimit și fiscalul (totul gratis).

Frumos gest. Daca se baga cineva sa imi transcrie si mie ceva acte vechi din Prahova i platesc deranjul+benzina. :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pentru ca de data asta vreau ca la finalul proiectului sa ies si cu atasamentul (atas Stoye TML) ....

 

 

 

...am început munca de cercetare Âşi căutare pentru o restaurare cît mai aproape de original ( a se înțelege prin ORIGINAL - aÂşa cum măsa l-a făcut ) nu neaparat ca toate piesele sa dateze din 1959. Fabrica Stoye produce si astăzi aproape toate reperele, deci de origine ;) .

ÂŞi ca să nu avem discuțiiiiiiiiiii fără rost , voi monta pe MZ ES 250 ataÂş STOYE TML (ca aÂşa vreau eu) nu EL.

 

Sărbători fericite MZ-riaÂşilor! Tot ce vă doriți! Abia aÂştept să mă iau Âşi eu de al meu! :cheers:

 

 

Păi hai odată că deja formăm o divizie MZ in Ploiesti :peace: .

Editat de red bandit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 DeÂşi cunosc ambele tabere beligerante, vreau să-mi spun părerea sinceră: vreau să văd mai mulți useri ca petcudan55 sau red bandit care să scoată la lumină motocicletele, indiferent de calitatea restaurarii. Pe care, sincer, eu o consider bună, nu mă împiedic în amănunte referitoare la neoriginalitatea Âşurubului x de la chiuloasă. 

Editat de mihai_prd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

, nu mă împiedic în amănunte referitoare la neoriginalitatea Âşurubului x de la chiuloasă.

 

 

În proporție de peste 80% suruburile mele sunt ESKA, dar nu am facut o virtute din asta ;) , atenția la detaliu cred că îÂşi spune cuvîntul...

 

post-28174-0-03106700-1324544478_thumb.jpg post-28174-0-54331600-1324544507_thumb.jpg

Editat de red bandit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Păi hai odată că deja formăm o divizie MZ in Ploiesti :peace: .

 

Până nu fac rost de acte pentru el,nici nu mă gandesc să-l scot din conservare! Dar mă pune pe gânduri BMP-"Brigada MZ PloieÂşti"! Momentan mă străduiesc cât pot să întrețin "Мой спутник Россия" (tovarăÂşa mea rusoaică)!

Sărbători cât mai călduroase alături de cei dragi! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Să nu crezi că toate componentele de pe MZ-uri, Simsonuri etc. au fost făcute de fabricile respective:

- carburatoarele VFB la Vergaser Fabrik Berlin.

- dinam, contact, bobină, releu, comutatorul de lumini la Leipzig

- seile la Move, alea cu micul vultur

- jantele și spițele la IFA

- rulmenții într-un loc, kilometrajul în altul

- scărițele la vre-un atelier de fierărie

etc. așa că, cine-și mai bate capul cu originalitatea?

 

 

 

Eu pun poze, ca să vadă băieții ce prost lucrez și să nu facă și ei ca mine.

Ți-am mai spus. Astea sunt treburi de om mare. Nu te mai ușura pe unde-ți vine. Învață să faci la oliță!

 

 

 

Ești binevenit în gașcă. Mersi de urări.

 

Unchiasule...am zis ca nu mai scriu nimic la adresa TA dar o tii intr-o nesimtire continua................ Deja mi-ai devenit antipatic si nu o sa ma mai obosesc scriindu-ti, nu meriti efortul.

 

:moron:

 

Dar de ceva manii si fobii sau frustrari sigur suferi...

 

Nu inteleg ce PLM te deranjeaza ca cineva pune poze cu motocicletele restaurate sau in curs de restaurare la sectiunea aferenta.

Nu inteleg de ce nu-ti impartasesti experienta pe forum si nu-ti pui poze cu motocicletele (pe care daca le ai sau nu inca nu am inteles) ca poate ajuta si pe altii in inspiratie.

Si daca nu-ti place de ce mai intri? Esti masochist? Sunt si site-uri prono pentru relaxare...

 

Astept cat mai multe poze cu motociclete restaurate sau in curs de restaurare!

:hug:

 

Nu-l [nul(0)] luati in seama! :cheers:

 

@TM06UFO, nu vreau sa intru in polemici si cu dumneata, n-as avea de ce.

Daca ai sta mai mult prin colturile de motociclete/cazane/fiare vechi ai vedea ca am posturi cu poze cu motocicleta in curs de restaurare.

 

Nu am absolut nimic cu topicul MZ ci doar cu petcu. Nu cred ca m-am adresat altcuiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar mă pune pe gânduri BMP-"Brigada MZ PloieÂşti"!

 

Nu mă enerva și tu cu fițe și cu denumiri noi! Noi cei din Ploiești suntem ori The Wolf Pack, ori DDR (Detașamentul Diliii Retro).

Heavy Riders, choperiștii din Ploiești, tocmai m-au contactat să ne invite cu panaramele noastre de motociclete, sâmbătă la 19:00 în fața primăriei, să împărțim bomboane, covrigi, nuci și alte mici atenții unor copii de la casele de copii din zonă. Mai vin Antena 1, Pro TV, primarul, primărița etc.

Eu mă duc negreșit cu MZ-ul meu și cu Măria care va conduce Red Bull-ul ei. Am vorbit și cu Rudolf (Bandit) și e în stand by. Corcodel pleacă cu Piranda lui la munte și l-aș invita și pe Lolo, dar săracul, n-are nici măcar permis.

Keep in touch!

 

Unchiasule...am zis ca nu mai scriu nimic la adresa TA dar o tii intr-o nesimtire continua................ Deja mi-ai devenit antipatic si nu o sa ma mai obosesc scriindu-ti, nu meriti efortul.

 

Lolo please, go ahead into my chicken!

Adică, te'n puii mei, într-o traducere aproximativă.

Crăciun Fericit!

Editat de petcudan55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mă enerva și tu cu fițe și cu denumiri noi! Noi cei din Ploiești suntem ori The Wolf Pack, ori DDR (Detașamentul Diliii Retro).

Heavy Riders, choperiștii din Ploiești, tocmai m-au contactat să ne invite cu panaramele noastre de motociclete, sâmbătă la 19:00 în fața primăriei, să împărțim bomboane, covrigi, nuci și alte mici atenții unor copii de la casele de copii din zonă. Mai vin Antena 1, Pro TV, primarul, primărița etc.

Eu mă duc negreșit cu MZ-ul meu și cu Măria care va conduce Red Bull-ul ei. Am vorbit și cu Rudolf (Bandit) și e în stand by. Corcodel pleacă cu Piranda lui la munte și l-aș invita și pe Lolo, dar săracul, n-are nici măcar permis.

Keep in touch! "

 

 

Important e să fim cât mai mulți cu MZ-uri în oraÂş!

 

Frumoasă inițiativa baieților de la Heavy Riders;în fiecare an s-au transformat în moÂşocicliÂşti! (în 2008 parcă m-am alăturat Âşi eu,când a Âşi debutat, de altfel, această acțiune la noi în oraÂş)! p.s. ar trebui scris Âşi la topicul oraÂşului! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nea Petcu cum intru in posesia pieselor???? va rog... imi este rusine... am facut comanda la dumneavoastra..... si nu imi place sa tac...da'ti Pm despre metoda pe care ati ales-o cat si despre pret.. va rog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut comanda la dumneavoastra.....

 

Să nu confundăm.

M-ai rugat să-ți aduc niște piese.

Comandă la mine ai face doar dacă eu aș fi dealer, și nu sunt.

Dă-mi adresa pe PM și le trimit ramburs. Deși n-am mai trimis niciodată, cred că o să mă descurc.

Te va costa 26.90 euro x 4.508 lei/euro = 121.26 lei conform cursului de schimb din ziua în care am făcut tranzacția.

 

post-59949-0-90700400-1324579344_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

să împărțim bomboane, covrigi, nuci și alte mici atenții unor copii de la casele de copii din zonă. Mai vin Antena 1, Pro TV, primarul, primărița etc.

Eu mă duc negreșit cu MZ-ul meu și cu Măria care va conduce Red Bull-ul ei. Am vorbit și cu Rudolf (Bandit) și e în stand by. Corcodel pleacă cu Piranda lui la munte și

 

Eu zic să fim cu mare băgare de seamă la împărțitul dulciurilor

...

 

Hai SĂRBĂTORI FERICITE ! Âşi va pupă

 

post-28174-0-32248600-1324629243_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper ca Rudolf sa nu faca ca altii...

ete cum se livreaza monitoarele :D

 

http://de.lifestyle.yahoo.com/weihnachtsstress--paketbote-wirft-monitor-%C3%BCber-zaun-.html

 

multumesc @petcudan ptr. detaliile de spitare dar si lui @cstelia si lolo_id ptr.poza pusa.la urmatoarea motoreta vreau sa incerc singur,ca m-am cam saturat ca toti mosii betivi sa mi le centreze si tot ca pisatul boului sa iasa. :disappointed:

 

Craciun fericit tuturor. :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

v-am lasat adresa pe pagina de profil inca de dimineata... nu merge sa las mesaj.

 

Am găsit pe profilul tău adresa de e-mail. Prin mail îți pot trimite doar niște poze ale pieselor, la un euro poza fără TVA, făcute din 99 de unghiuri.

Dacă vrei piesele în carne și oase, dă-mi adresa poștală. Hai că-ți scriu un mail.

 

 

M-am prins târziu, scuze. Am găsit-o.

Editat de petcudan55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nea Petcule, esti tare, bre! iti sustin afirmatiile... si o sa pun si eu doua poze cu mz-ul meu ca sa-l nervez pe Lolo!Ps daca are cineva siglele acelea doua care vin pe rezervor si nu cere vreo avere pe ele sa ma contactez epe Pm.., le caut de vreo patru ani!

post-23362-0-09685800-1324744317_thumb.jpg

post-23362-0-11730300-1324744406_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unchiasule...am zis ca nu mai scriu nimic la adresa TA dar o tii intr-o nesimtire continua................

 

Trebuie să recunoști public că, măcar la asta mă pricep.

Crăciun Fericit!

 

o sa pun si eu doua poze cu mz-ul meu ca sa-l nervez pe Lolo!Ps daca are cineva siglele acelea doua care vin pe rezervor si nu cere vreo avere pe ele sa ma contactez epe Pm.., le caut de vreo patru ani!

 

La cât de mișto și provocatoare arată amanta ta, merită săraca măcar o pereche de chiloți noi, care este. Părerea mea.

 

http://www.ost2rad.de/MZ-Oldtimerteile/Rahmenteile-Schloesser-Armaturen/Abzeichen--Fuegel-fuer-MZ--Tank-RT-und-ES150-5752.html

 

Doar dă-mi verde, și ți le aduc la următoarea livrare. Sărbători fericite!

Editat de petcudan55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut un an de când am descoperit acest forum Âşi il citesc în fiecare seară. A fost un an greu pt. mine, din pacate a trebuit să renunț la casa pe care am construit-o. În schimb am rămas cu MZ-ul.:) Crăciun fericit tuturor în special d-lui Dan Petcu, care a avut o săptămână nemeritat de grea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a avut o săptămână nemeritat de grea.

 

care a culminat cu acțiunea de aseară. La 17:00 ne-am strâns la Clubul Heavy Riders, la 18:00 vânam copii prin centru și le ofeream dulciuri din căști, la 19:00 așezam sub brad cadourile pentru copiii de la casa Eva.

 

post-59949-0-55296500-1324792247_thumb.jpg post-59949-0-98645500-1324792265_thumb.jpg

 

post-59949-0-43851000-1324792285_thumb.jpg post-59949-0-44531000-1324792305_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...