Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Thx! Amortizoarele sunt cele stock, si VX-ul rosu le are.

La capitolul imagine mai este de lucru, e prima mobra la care folosesc "in exces" piese cromate. :D

 

 

aripi ?

 

nu inteleg de ce toata lumea elimina aripile. e deja cliseu.

Chestie de gusturi personale, ofera o imagine mai spartana.

Editat de Dkw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma ajuta cineva cu sugestii pentru conversia in cafe racer pentru o CZ175/Jawa 250 in cafe racer?

 

as avea disponibila una si ma bate un gand ...

 

PS: este vorba de modelele din 1960

Pentru a scoate un cafe racer dintr-un motor 2T care sa arate si bine e mai multa munca comparativ cu restaurarea. In plus, la 2T esti limitat de evacuarea tipica, nu prea poti sa renunti la tobele originale, asa ca mai bine il restaurezi si o sa fii mult mai multumit de rezultatul final.

Editat de Dkw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmm... intradevar nu prea merita... baga Jawa in conservare pana o sa continui cu restaurarea...

 

in aceiasi ordine de idei, care este varianta de plecare cea mai simpla pentru un Cafe Racer (ma refer la modelul de baza)?

exista restrictii legislative cu privire la modificari astfel incat sa treaca ITP-ul si sa poti circula pe sosea?

presupun ca este cel mai simplu sa fie inmatriculat deja!?

 

optiunile in ordinea preferintelor (in detrimentul pretului) ar fi:

 

  • honda cx500 (rar si cam scump)
  • honda cb500 (relativ ieftin)
  • suzuki dr600 (foarte ieftin)
  • yamaha xt 600 (relativ ieftin)
  • honda vtx500 (rar)
  • suzuki tux250 (cam scump)
  • alte variante mai batrane de 20 de ani cu cilindree 400-600 cmc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti sa adaugi gs 450

http://olx.ro/oferta/suzuki-gs-450-ID2ktET.html#f28243c6c3

Am si eu una care intr-un final sper sa ajunga ca cea din poza atasata. Momentan circula in starea ei naturala si aduna incetisor tot ce ii trebuie. Saptamana trecuta am cumparat si montat ghidonul din poza. Parca e alta motocicleta.

post-72155-0-20024900-1411559796_thumb.jpg

post-72155-0-69808700-1411560146_thumb.jpg

Editat de vlad.apetroi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti sa adaugi gs 450

http://olx.ro/oferta/suzuki-gs-450-ID2ktET.html#f28243c6c3

Am si eu una care intr-un final sper sa ajunga ca cea din poza atasata. Momentan circula in starea ei naturala si aduna incetisor tot ce ii trebuie. Saptamana trecuta am cumparat si montat ghidonul din poza. Parca e alta motocicleta.

apropos... o oglinda pentru capat de ghidon unde gasesc? (chiar si second)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in aceiasi ordine de idei, care este varianta de plecare cea mai simpla pentru un Cafe Racer (ma refer la modelul de baza)?

exista restrictii legislative cu privire la modificari astfel incat sa treaca ITP-ul si sa poti circula pe sosea?

presupun ca este cel mai simplu sa fie inmatriculat deja!?

Cel mai usor de modificat ramane Yamaha XS400 2A2 sau 4G5 (SE), un ghidon clubman, evacuari conice scurte, alta sa si deja i-ai schimbat aspectul. Poti sa incerci si cu un XJ 550/650, cu putin noroc gasesti si sub 1000 euro.

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti sa adaugi gs 450

http://olx.ro/oferta/suzuki-gs-450-ID2ktET.html#f28243c6c3

Am si eu una care intr-un final sper sa ajunga ca cea din poza atasata. Momentan circula in starea ei naturala si aduna incetisor tot ce ii trebuie. Saptamana trecuta am cumparat si montat ghidonul din poza. Parca e alta motocicleta.

de unde ai luat ghidonul si cat a fost. in principiu ma intereseaza doar ghidonul ca oglinzi am. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu m-a dus capu sa caut pe louis. merci. M-am apucat sa`mi fac o lista cu ce mi-ar trebui pt o transformare cat de cat a banditului. Vedem la final cat se strange si daca e fezabila lucrarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Per total mi-a placut (raportat la faptul ca nu prea am vazut prea mare lucru de productie autohtona).

 

Mici precizari:

 

Se putea lucra mai bine la aspectele filmate. Crosetatul ala prin trafic pare cam de-an boulea , fara semnalizare, bagat in fata la altii + mersul ala fara maini in stil hipster. Adica se puteau alege alte miscari/aspecte de filmat (surse de inspiratie exista o gramada pe net)

 

La partea de post procesare: unele secvente (majoritatea) sunt cam agresiv prelucrate (probabil in mod voit,aici e o chestie de gust probabil). Unele secvente prezinta prea multe zone arse,fara detaliu...


Dpdv al calitatii, nu stiu cu ce-i filmat, dar se putea si mai bine.

 

Operatorul se pare ca nu prea stapaneste tehnica de follow focus :) (decat daca poate a vrut in mod intentionat sa para nepriceput). Se vede clar cum pierde focusul la anumite scene, si nu ma refer la alea in care o face in mod voit (sau poate ma insel,si chiar si alea pe care eu le consider gresite,se vor artistice de fapt) (gen 1:39-1:41).

Editat de Adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Nici nu i-a luat fata Opelului la min 1:43, chiar deloc :)

 

exact la asta ma refer . Daca faci genul asta de filmulet, fazele de genul ala nu au ce cauta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...