Sari la conținut

Grupul posesorilor de SuzukiGS500


Thomas
 Share

Postări Recomandate

Din pacate nu imi permit sa tin doua motociclete si nici nu prea vad rostul sa tii o motocicleta in garaj fara sa o folosesti. A trebuit sa o vand pentru a lua alta .

 

 

Pretul ei este foarte scazut pe piata eu am vandut ultimul GS cel din 2005 cu app 20000km tot ce inseamna consumabile schimbate ( cauciucuri kit lant filtru aer bujii ungator de lant ) plus ca arata ca noua cu 1400 euro. Atat am obtinut :( . Nu a vrut nimeni sa imi dea mai mult .



Cei care vreti sa faceti modificari mai bine o vindeti asa cum este si va luati alta care se indreaza la modificari pe care vreti sa le faceti la GS. In primul rand veti avea probleme la ITP iar daca vreti sa o vindeti la fel la RAR. In al doilea rand nu veti mai recupera niciodata banii investiti in piesele pe care le ati schimbat.

 

 

 

 

Cum ziceam decat sa o dau pe 100o o tin pana moare, chiar daca imi voi lua alta pana moare gesy.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 6,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

caut o maneta de frana pentru gs 500 din '93. Are cineva ?

SALUT

AM EU O MANETA DE FRANA. AL MEU ESTE DIN 90 DAR MANETA ESTE PTR MODEL DUPA 90

PE MANETA ESTE UN CIOC CARE APASA CONTACTUL DE FRANA LA MODELUL PANA IN 90

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUT

AM EU O MANETA DE FRANA. AL MEU ESTE DIN 90 DAR MANETA ESTE PTR MODEL DUPA 90

PE MANETA ESTE UN CIOC CARE APASA CONTACTUL DE FRANA LA MODELUL PANA IN 90

Multumesc, dar am gasit intre timp! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare, care dintre voi v-ati schimbat dimensiunea cauciucului pe spate? ma intereseaza daca se potriveste dimensiunea 130/80 17 ca normal este 130/70 17, schimbari sunt la viraje? chesti care se schimba odata cu dimensiunea cauciucului.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare, care dintre voi v-ati schimbat dimensiunea cauciucului pe spate? ma intereseaza daca se potriveste dimensiunea 130/80 17 ca normal este 130/70 17, schimbari sunt la viraje? chesti care se schimba odata cu dimensiunea cauciucului.....

nimeni nimic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

unde l-ai comandat?

Am fost la un magazin de piese moto si baiatulde acolo mi-a comandat.

EDIT:am o intrebare de noob, va rog nu aruncati cu pietre:).Cand apas frana spate la gs-ul meu nu se aprinde stopul, este normal doar cu frana fata sa se aprinda?

Editat de susinfumuri
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.Cand apas frana spate la gs-ul meu nu se aprinde stopul, este normal doar cu frana fata sa se aprinda?

Nu este normal, stopul de frana trebuie sa se aprinda atat la frana fata cat si la frana spate. Verifica microintrerupatorul de la pedala de frana, daca nu este de la el atunci verifica traseul circuitului pana la stop.

 

Asfalt uscat

Editat de Error1132
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva de vânzare carburatoare de gs 500 sau măcar o tija pentru jigleorul principal ?

donez un set de carene pentru gs 500 E complete nu sunt sparte cine e interesat eu l-am facut naked 0756598476



carenele sau dat ...error1132 este posesorul lor ! :10:

Editat de Cristi_D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

Cu tijele pentru motor pot incerca sa vb cu cel care mi le a facut si mie si sa il intreb daca mai poate sa mai faca. Eu nu vreau nimic doar banii care ii dau lui si transportul(pot sa ti le trimit cu microbuzul ~10ron ).

Dragos,

 

Revin cu rugamintea pentru cele trei suruburi. Astept sa-mi spui pretul si cand se poate apuca strungarul de ele.

 

Iti multumesc anticipat

 

PS

 

1. N-am stiut sa bifez optiunea "urmarire topi" si ..... asta este . Acum am bifat si astept raspuns.

 

2. Am crezut ca este mult mai ieftin sa cumpar dar .......... s-au scumpit crash baru-rile ........... Am o oferta la circa 600 lei !!!!!!!!!

 

Prin urmare, indiferent cum va arata, va fi mult mai bine.

 

3. N-am mers mult cu suzuka [circa 500 km], ea fiind undeva la 50 Km departare de locuinta. In plus am avut probleme cu carburatoarele, curgea uleiul pe la filtrul de ulei, etc..... In prezent (Luni 24.06.2013) am reusit s-o repar (partea de ulei), asta dupa ce-am parcurs circa 500 Km de cand a plecat de la mecanic (de cand am intrat in posesia ei) pe care l-am platit pentru schimb ulei+filtru ulei (materiale + manopera)........ Asta este. Nu mi-am putut imagina ca dupa 100 Km sa ramana fara circa 1 l ulei....... si asta pentru ca un om n-a reusit sa-si faca treaba, pe care afirma ca stie s-o faca. Pierdea ulei pe la filtru.....Am avut probleme si la un prezon de la filtru (unu din trei - stie cineva cum fac rost de unul bun?!) ... Recunosc, motorul a stat tot timpul la el fara supraveghere din partea mea.

 

Intre timp (dupa ce-a clacat) am reusit: sa schimb bujiile, sa repar aprinderea (mergea numai un cilindru), sa sincronizez carburatoarele, sa schimb toate garniturile din ele, sa schimb uleiul + filtrul +surub ulei .........

 

Ramane sa schimb lantul de transmisie final (trebuie sa cumpar), pinioanele lant (le-am cumparat), cauciucurile, sa repar frana fata (pierde lichid frana)........etc...........si sa caut un kit de reparatii pentru robinetul de benzina..............

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niku 87

nu cred ca o sa gasesti kit de reparatie pentru robinet.am cautat si eu si nu am gasit

mi am luat robinet nou a fost 415 lei

 

Multumesc de raspuns.

 

Am sa caut sa cumpar si eu unul nou.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti idee de unde as putea cumpara telescoapele de la furca la GS500 sau o furca buna cu totu' la un pret decent?



Aveti idee de unde as putea cumpara telescoapele de la furca la GS500 sau o furca buna cu totu' la un pret decent?

Am rezolvat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am si eu o mica problema la GS.

 

De ceva timp imi face figuri cand trec peste denivelari,gropi, etc (avem destule pe drumurile noastre) de parca ar da sa moara motorul, parca nu mai are gaz.

Pur si simplu pica acceleratia si da semne ca se ineaca. Tin sa mentionez ca acceleratia o tin constanta iar pe asfalt drept merge OK.

Mi se pare cam ciudata chestia asta ( nu am cunostiinte de mecanica din pacate)

Astept pareri, dragi colegi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...