Sari la conținut

Grupul posesorilor de SuzukiGS500


Thomas
 Share

Postări Recomandate

Din cate stiu eu `89 - `96 au 52 cai - 38 kw ... iar din `97 pana in prezent au 47 cai - 34 kw ... :blink: ... tu ce motor ai pe ea :D

 

Se pot limita, pt incepatori. Se practica si la alte modele.

Iar asta al meu stiam ca are 44CP, desi in talon scrie 35kW.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nici n-am stiut ca exista si modelul asta. :blink: . Exista vreo diferenta intre GS 500 E si GS500E Slinghshot? Daca da, ce? :D

 

Da! numele......

:P

Poftim aici toate modelele fabricate de GS 500 cu tot...

 

http://www.motorcyclespecs.co.za/bikes/suzuki%20%20%20.htm

:D

Respect

Editat de tamas_daniell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si-a desfacut cineva pana acum etrierul fata pt curatare? mie mi-au iesit cam jumate garniturile de praf si frana nu imi tine, + ca am pierdut acele 2 cleme care tin placuta de frana. [placutele de frana schimbate ieri, pistonele raman cumva blocate...

Ce ma sfatuti sa fac?

Editat de pac_indahood
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu `89 - `96 au 52 cai - 38 kw ... iar din `97 pana in prezent au 47 cai - 34 kw ... :P ... tu ce motor ai pe ea :rock:

Nu e neaparat sa aiba 52 cai.Cand am cautat sa-mi cumpar motocicleta, am gasit gs-uri cu gramada limitate la 25kw din perioada asta(1990-1997).Legat de motor,e original,carburatoarele si jigloarele sunt la fel,nu am umblat la ele,cel dinainte nu cred,era neamt,si stiu ca nu se complica cu d-astea. :rock:

Editat de cristydan11
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva motor de Gs dupa 2000 de vanzare?

 

 

Salut! Am un GS500 an 2005 , carte service germania, ultima revizie la 3000 km, inmatriculat, albastru, necazut, ulei+filtru noi, baterie schimbata de 2 saptamani. Are in jur de 5000 km anul trecut in iulie mi-au furat bordul :D si nu pot spune exact km (singurul defect). Pretul este 2500 E

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Am un GS500 an 2005 , carte service germania, ultima revizie la 3000 km, inmatriculat, albastru, necazut, ulei+filtru noi, baterie schimbata de 2 saptamani. Are in jur de 5000 km anul trecut in iulie mi-au furat bordul :D si nu pot spune exact km (singurul defect). Pretul este 2500 E

Cred ca baiatul vrea doar motorul de pe gs ,daca nu ma insel. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cine vrea sa schimbe pastilele de la supape am 3 pastile una de 2,65 mm si doua de 2,75 mm . Le am schimbat la motocicleta mea . Chiar daca au fost folosite au aceeasi dimensiune cat scrie pe ele pentru ca se uzeaza axa cu came nu pastila .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cine vrea sa schimbe pastilele de la supape am 3 pastile una de 2,65 mm si doua de 2,75 mm . Le am schimbat la motocicleta mea . Chiar daca au fost folosite au aceeasi dimensiune cat scrie pe ele pentru ca se uzeaza axa cu came nu pastila .

Rectific am 4 pastile una 2,65 mm doua de 2,75 mm si una de 2,85 mm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Sunt si eu posesor nou cat de cat de gs500 (din martie).Pana acumn-am avut probleme cu el, decat semeringurile de la furca au trebuit schimbate, in rest totul e ok.Sunt foarte multumit de el, dar as vrea un singur lucru, un parbriz ceva mai retro, in stilul celor din anii '80, cum erau cele de pe GS1000.Help, anybody?O dezmembrare, ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand sa pentru GS 500 modificata. Pretul este de 50 RON. URGENT mail flory_k@yahoo.com

 

tot aici se vinde si Camera video pentru moto ultimul pret 450 ron. (nou nouta)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand sa pentru GS 500 modificata. Pretul este de 50 RON. URGENT mail flory_k@yahoo.com

 

tot aici se vinde si Camera video pentru moto ultimul pret 450 ron. (nou nouta)

 

 

pot sa vad poze

??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Am un GS500 an 2005 , carte service germania, ultima revizie la 3000 km, inmatriculat, albastru, necazut, ulei+filtru noi, baterie schimbata de 2 saptamani. Are in jur de 5000 km anul trecut in iulie mi-au furat bordul angryfire.gif si nu pot spune exact km (singurul defect). Pretul este 2500 E

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e ''Grupul posesorilor de suzuki gs 500...se ajuta reciproc'' sau bursa?Eventual fa un topic separat la vanzari si pune aici un link sau baga-ti in semnatura.

Bafta!

 

nu fi rau cu omu...ca e de-al nostru si el, ''Grupul posesorilor de suzuki gs 500...se ajuta reciproc'' ...poate-l AJUTAM si noi sa-si vanda motorul...

 

no offence...numai bine :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu fi rau cu omu...ca e de-al nostru si el, ''Grupul posesorilor de suzuki gs 500...se ajuta reciproc'' ...poate-l AJUTAM si noi sa-si vanda motorul...

 

no offence...numai bine :bounce:

 

am bagat la cap de pe pagina precedenta nu e nevoie sa posteze anuntul pe fiecare pagina. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare, poate a mai "studiat" careva dintre voi problema in cauza!

 

M-ar interesa sa montez la mobra un indicator de treapta de viteza(gearbox indicator).Stie careva daca exista ceva de genul asta compatibil pentru GS?De unde as putea cumpara?

 

Am gasit cate ceva pe net la Acumen sau GIpro.Dar nu sunt convins ca vor si functiona... :bounce:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu fi rau cu omu...ca e de-al nostru si el, ''Grupul posesorilor de suzuki gs 500...se ajuta reciproc'' ...poate-l AJUTAM si noi sa-si vanda motorul...

 

no offence...numai bine :bounce:

 

 

:D Ideea e ca vreau sa-l dau cuiva care are grija de el si ma gandeam ca aici e cel mai bine sa scriu, are ceva special GS-ul in general, care te face sa te atasezi de el... Sau gresesc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D Ideea e ca vreau sa-l dau cuiva care are grija de el si ma gandeam ca aici e cel mai bine sa scriu, are ceva special GS-ul in general, care te face sa te atasezi de el... Sau gresesc?

 

ai perfecta dreptate, eu nu vad ce ai facut asa rau ca ti-ai scris de 2 ori anuntul aici..in fine...

 

success cu vanzarea, sper sa gasesti un proprietar bun si numai bine...

 

:D

 

O intrebare, poate a mai "studiat" careva dintre voi problema in cauza!

 

M-ar interesa sa montez la mobra un indicator de treapta de viteza(gearbox indicator).Stie careva daca exista ceva de genul asta compatibil pentru GS?De unde as putea cumpara?

 

Am gasit cate ceva pe net la Acumen sau GIpro.Dar nu sunt convins ca vor si functiona... :bounce:

 

ce idee buna, oare unde ai putea lega asa cv la cutie, ar fi o chestie faina... daca reusesti cv anunta-ma si pe mine...

 

sucess, spor la treaba

Editat de kanguru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...