Sari la conținut

Enfield Diesel


cocosound
 Share

Postări Recomandate

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Dragii mei,

 

am avut onoarea sa vad una si sa o si incalec. In Cuba. Va atasez si 3 poze. Nu sunt eu cel din poza ci curierul de la colhoz ce o avea in primire. Mi s-a parut senzationala. Si omul la fel.

 

post-32500-1203295346_thumb.jpgpost-32500-1203295399_thumb.jpgpost-32500-1203295431_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei,

 

am avut onoarea sa vad una si sa o si incalec. In Cuba. Va atasez si 3 poze. Nu sunt eu cel din poza ci curierul de la colhoz ce o avea in primire. Mi s-a parut senzationala. Si omul la fel.

 

post-32500-1203295346_thumb.jpgpost-32500-1203295399_thumb.jpgpost-32500-1203295431_thumb.jpg

 

pedala aia e un soi de ambreiaj, nu? cate viteze are? zi mai multe ca-s curios :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incredibil cat de inventiv poate fi un omul ce dispune de resurse materiale limitate.

Cureaua si pedala alcatuiesc cea mai originala cutie de viteza realizata vreodata.

Vrei sa mergi mai repede apesi pedala; cred ca nu se acomodase cu acceleratia la mana si a vrut sa aiba comenzi asemanatoare unui autoturism :cheers:.

Desemenea consumul sa masoara in curele de transimsie la 100km.

Editat de marcone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Au scos niste nemti un chopper diesel e killer si cica suna mortal!

E un articol intr-un numar Moto Life!Arata al naibii de fain numa ca e un pic cam scump, in jur de 40 000 - 50 000 de euro :D(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei,

 

am avut onoarea sa vad una si sa o si incalec. In Cuba. Va atasez si 3 poze. Nu sunt eu cel din poza ci curierul de la colhoz ce o avea in primire. Mi s-a parut senzationala. Si omul la fel.

 

post-32500-1203295346_thumb.jpgpost-32500-1203295399_thumb.jpgpost-32500-1203295431_thumb.jpg

 

 

cadrul, furca, ghidonul, roata fata sunt de ij.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, sa stiti ca tehnologia motoarelor diesel pentru motocilete e deja la un nivel avansat.

Poate ati auzit de motocicleta NEANDER cu motor 2 cilindrii twin TURBO DIESEL.

Mai multe informatii puteti gasi aici: http://www.neander-motorcycles.com/motorbike/en/index.php

Sau mai bine aici: http://thekneeslider.com/archives/2006/06/...sel-motorcycle/

Editat de boobi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Iata un Enfield Diesel, pe o strada din Pushkar, India.

Indienii au pus motoare diesel pe Enfield, inca din anii 70.

Motoreta suna naprasnic, dar lasa un miros in spatele ei, greu de suportat.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

P.S.

Motoreta cubanezului e tare de tot...

post-15244-1206590741_thumb.jpg

Editat de SnakeBite
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...