Sari la conținut

Best Bike Of All Time(dupa Zx7r) :p


Sergiu 30
 Share

Postări Recomandate

ma gandeam aseara cand m-am pus in pat care poate fi incadrata cea mai buna motocicleta a tuturor timpurilor....

si ca criterii de incadrare as pune in primul rand palmaresul in superbike...

dupa aceea numarul de fani...

numarul de posesori actuali si fosti...

si nu in ultimul rand ce incasari a inregistrat firma care a vandut-o si a creeat-o

si va rog din suflet sa excludem zx7r....

nu are rost sa o votam...ar fi un pleonasm....(supermotocicleta zx7r...urca sus coboara jos....ajunge sa spunem super motocicleta si stie lumea ca e vorba de zx7r )

astept

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 182
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

las'o mai moale cu zx7r'ul ala. desi e una din putinele kawa care ma entuziasmeaza, nu merita atatea laude.

 

ce as pune eu in top?? nu neaparat in ordinea asta

R7

RC 45

998

RC 51

post-6062-1198859182_thumb.jpg

post-6062-1198859193_thumb.jpg

post-6062-1198859405_thumb.jpg

post-6062-1198859420_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda...shi eu zic ca,Kawa`ul de 750 este una dintre cele mai bune shi cele mai reusite supersportive...dar din punctul meu de vedere nu cred ca exista cea mai buna motocicleta pt.ca toate is foarte bune shi performante shi in fiecare an ies modele shi mai performante...deci eu unul nu ash sti sa aleg cea mai buna moto...asfalt uscat shi an nou fericit :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kawasaki? nu tre sa zicem ZX 7R.Orice kawa e splendid.Daca vorbim de SBK,atunci e categoric Ducati.Cine ma contrazice,insemna ca habar nu are.Ca numar de exemplare e mai greu deoarece,Ducati practica niste preturi mai...exclusiviste...dar Ducati va ramane Ducati...locul 2 in SBK...Suzuki :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mac 996?

rc 30?

916?

zxr 750? ani la randul sa tinut in top si a si castigat o data in 1993

yamaha r7 a avut o viata scurta

suzuki rgv???

ma mira de ce ai pus r7...stiu ca e febletea ta...subiectivism

P.S zx7r merita toate laudele....are zeci de mii de fani si acum are mii de posesori printre care cu mandrie ma numar si eu....

sa tinut ani la randul in top...

numerose trofee...palmares deloc de neglijat

a castigat SUPERBIKE-ULK in 1993 contra unor motociclete de 1000(996-916)

in comaparatie cu altele nu merita laude....dar in comparatie cu alte motociclete de la kawasaki.....please

zxr 750 si zx7r......e tata tuturor motocicletelor care au iesit vreodata pe poarta de la akashi....

agreed?

 

<small>--- Mesaj completat în 29 Dec 2007 20:07 -------------</small><br/>PPS. e motocicleta care a facut cele mai multe pt KAWASAKI

Editat de sergiukawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zxr 750 fabricat in 1996

foarte ciudat

a fost prinsa intre modele

 

<small>--- Mesaj completat în 30 Dec 2007 18:37 -------------</small><br/>

eu o iau ca pe o gluma proasta faza cu supermotocicleta zx7r...

ai dreptate am cam exagerat...

e o SUPERBIKE :crack:

Editat de sergiukawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

dupa aceea numarul de fani...

numarul de posesori actuali si fosti...

si nu in ultimul rand ce incasari a inregistrat firma care a vandut-o si a creeat-o

 

 

Am un singur raspuns pt tine: Suzuki GSX-R 750 :crack: , care incepand cu modelul din 1985 si pana la cel de azi a fost si va fi O LEGENDA pt moto de curse imbracate in haine pt strada !

 

:crack:

post-197-1199039964_thumb.jpg

post-197-1199040058_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un singur raspuns pt tine: Suzuki GSX-R 750 :crack: , care incepand cu modelul din 1985 si pana la cel de azi a fost si va fi O LEGENDA pt moto de curse imbracate in haine pt strada !

 

:crack:

 

Si eu sunt d acord

Gixxeru d 750 e un motor d apreciat (mai ales k8 :crack: )

Sergiu tu o sa ajungi sa idolizezi motoru ala al tau

O sa il ridici la rangu d zeu al motoarelor

No offence da asta e adevaru mai tempereaza-te k nici un motor nu merita laudat atata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca nu a castigat un campionat in SBK daca nu ma insel, dar cu siguranta a revolutionat multe la aparitia ei :crack:

mi'ar placea o R1 2001 , ultimul model pe carburatoare hmmmm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt d acord

Gixxeru d 750 e un motor d apreciat (mai ales k8 :crack: )

Sergiu tu o sa ajungi sa idolizezi motoru ala al tau

O sa il ridici la rangu d zeu al motoarelor

No offence da asta e adevaru mai tempereaza-te k nici un motor nu merita laudat atata

e...zeu al motoarelor nu..dar zeu al motoarelor construite de kawasaki aia da...

nu stiu ce palmares are gsxr 750 sincer sa fiu dar am citit despre ea si mie unu mi sa parut ca nu a facut atata isterie in lume precum zxr 750

acuma faptul ca inca suzuki il mai tine pe linia de productie e o vrajeala ca sa nu o uite lumea dar deja se cam pierde....

peste ani si ani nu multa lume isi va aduce aminte de gsxr 750....

dar de zxr 750 se va sti...a aia care o castigat SUPERBIKE-UL si a fost ani la rand in top...aia cu mii de posesori in germania si mii de fani in lumea intreaga...aia care are SITE-uri dedicate NUMAI ei?

nu nu am auzit de ea :crack:

Editat de sergiukawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te inseli amarnic....GSXR750 e o legenda vie....iar cei peste 20 de ani de istorie spun asta.

Tu esti un fan zx7r....dar asta nu inseamna decat ca-i cea mai buna mai frumoasa pentru tine.... :crack:

Eu am crescut cu un poster urias cu modelul ZX-7R din 97-98....dar pana am vazut pentru prima oara SRAD-ul de 750 si in momentul ala mi s-au schimbat optiunile :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar de zxr 750 se va sti...a aia care o castigat SUPERBIKE-UL si a fost ani la rand in top...aia cu mii de posesori in germania si mii de fani in lumea intreaga...aia care are SITE-uri dedicate NUMAI ei?

nu nu am auzit de ea :crack:

 

Sincer sa fiu am o parere bunicica despre ZX-7R, are o fata f stabila, si trage bine, insa in rest nu ma incanta cu nimic. E grea pe viraje, tehnologie m vechiuta, mici probleme tipice Kawa , etc etc

 

Asa ca acest CULT al tau pt ea e exagerat, o fi fost tare la vremea ei, insa cred ca treb sa pui mana pe ceva mai nou si vei vedea ca a fost doar o IUBIRE DE MOMENT :crack: !

 

Acum pe bune, esti asa de acaparat de ea incat nu vezi alte motociclete mai bune, sau totul e o eterna CATERINCA a ta ? :crack:

 

Iar referior la GSX-R 750, este compromisul ideal intre un 600 si un 1000, e practic un motor de 150 cai (astea mai noi) pus pe un cadru si ciclistica de 600 , ce ai vrea m mult ? Eu zic ca bate la timp pe tur unele miare pe anumite circuite !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu as mai pune in top shi GSXR`ul de 1000....dupa parerea mea este un fenomen motoru ala...arata bestial shi trage .... brutal.....dar am auzit ca nu prea sunt fiabile....sincer nu stiu daca e adevarat sau nu ca nu am suzuki....deci va intreb pe voi...este fiabil sau nu?an nou fericit va doresc :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un supersport cu o istorie de exceptie, cu un motor care a evoluat de la un indicativ la altul, atat la capitolul fiabilitate cat si ca performante si totusi.............iubitorii tot de primul model raman indragostiti. Cu cele mai multe hibe ca fiabilitate si cel mai necioplit dintre toate ..........de ce, pentru ca a aparut ca un alien pe scena sport :crack: Imi aduc aminte de un articol dintr-o revista care a vazut tiparul acum multi ani, unde autorul numea un BMW "bizonul linistit", d-apai aista-i rinocer :crack: ..................................si nu-i linistit deloc.

 

Unul din putinele filmulete de pe net cu ZXR 750

post-28501-1199109409_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mers cu ZX-7R si e foarte slab in comparatie cu ZX-7RR diferenta ca de la cer la pamant. probabil la RR te referi cand vrei sa zici motcicleta de superbike. R-ul e "de strada".

va pun o poza mai jos cu cel care l-am avut. nu va zic mai mult decat: 150 cai- motorul fiind modificat pentru circuit- ceea ce se vede pentru un ochi de cunoscator.

model 1996. bate la acceleratie un R1 din 99 !

intr-adevar un model de care te indragostesti. foarte stabil, suspensii de nota 10, frane de 11- astea de curse, normal :bigstar: , un pic cam greu, trebuie sa fii barbat sa il tii bine pe drum.

post-1567-1199628845_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mers cu ZX-7R si e foarte slab in comparatie cu ZX-7RR diferenta ca de la cer la pamant. probabil la RR te referi cand vrei sa zici motcicleta de superbike. R-ul e "de strada".

va pun o poza mai jos cu cel care l-am avut. nu va zic mai mult decat: 150 cai- motorul fiind modificat pentru circuit- ceea ce se vede pentru un ochi de cunoscator.

model 1996. bate la acceleratie un R1 din 99 !

intr-adevar un model de care te indragostesti. foarte stabil, suspensii de nota 10, frane de 11- astea de curse, normal :lol: , un pic cam greu, trebuie sa fii barbat sa il tii bine pe drum.

 

 

Glumesti nu? "Astea de curse" :P Nu sunt cunoscator da macar frane de "curse" stiu cum arata si nu arata ca alea de pe kawa tau arata mai degraba ca astea

 

Numai bine :bigstar:

post-6115-1199636444_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Glumesti nu? "Astea de curse" :P Nu sunt cunoscator da macar frane de "curse" stiu cum arata si nu arata ca alea de pe kawa tau arata mai degraba ca astea

 

Numai bine :bigstar:

 

Prin "frane de curse" se refera la faptul ca mobra are furtune de frana racing.... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mers cu ZX-7R si e foarte slab in comparatie cu ZX-7RR diferenta ca de la cer la pamant. probabil la RR te referi cand vrei sa zici motcicleta de superbike. R-ul e "de strada".

va pun o poza mai jos cu cel care l-am avut. nu va zic mai mult decat: 150 cai- motorul fiind modificat pentru circuit- ceea ce se vede pentru un ochi de cunoscator.

model 1996. bate la acceleratie un R1 din 99 !

intr-adevar un model de care te indragostesti. foarte stabil, suspensii de nota 10, frane de 11- astea de curse, normal :P , un pic cam greu, trebuie sa fii barbat sa il tii bine pe drum.

Nu sunt foarte multe modele zx7rr pe piata, daca ai asa ceva poti fi ft fericit, (cele mai multe au murit pe pista) o motocicleta intr-adevar legendara.

Daca ma uit pe poze in afara de franele nissin si discuri schimbate, carene de fibra nu vad altceva ce sa aduca aminte de zx7rr. de unde esti sigur ca ai asa un model? ce carburatoare are? modificari in motor?

numai bine :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...