Sari la conținut

mentalitatea manelarului


ZIDU'
 Share

Postări Recomandate

Pai bine mai ares, da' cu fizica de-a 7-a cum ramane? Ce-a zis Axa e 100% corect. E ca si cum magnetul/piatra/bujia ar sta pe loc, iar conserva s-ar lovi de ea la viteza de croaziera. Ce impact crezi ca o sa aiba un obiect mic si contondent care are o viteza sa zicem de 80 km/h asupra unui parbriz de sticla securit? Think about it...

Apropo, taximetristii basarabeni folosesc aceeasi metoda, dar cu monezi.

Editat de Nobloody
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ dkz  IMI EXPLICI TE ROG cum functioneste manevra cu magnetii?

Rezervorul motocicletei e metalic ... se iau niste magneti de frigider (de-aia cu animalute colorate) ... se scot magnetii din ansamblu si se arunca partea de plastic ... se pun la baza rezervorului intr-un loc unde sa nu te deranjeze ...

 

in caz de ceva sunt niste proiectile foarte simpatice :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

sau daca ii considerati neinteresanti si mici sparge-ti cateva difuzoare, culegeti magnetii si veti gasi rezolvarea...:grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Magnetelul functioneaza exact ca o bucata mai mare de criblura. nu ai nevoie de un bolovan sa crapi un geam. Avantajul lui este ca sta cuminte pe rezervor si nu ii porti de grija. Stii doar de unde tre sa il iei.

@ares666 sa arunci din spate :grinbandit: tu nu ai vazut desene animate? tom si jerry - cand se intoarce nicovala dupa ce o arunca tom :banana:

acum serios, cred ca ar fi utila publicarea de poze cu conserve distruse la impactul cu motoare. Cand o sa realizeze si idiotii de la volan ca pot sa moara daca intra un motor in ei atunci o sa o lase mai moale. Erau pe net nistepoze cu un speed infipt intr-o duba, cu un motor infipt la jumate intr-o masina normala, etc. Frica e cel mai bun stapan. Imaginea unui motor intrat prin parbriz e ff puternica in mintea oricui. mai toti stiu ca un cal ridicat pe 2 copite poate sa omoare soferul, dece sa nu constientizeze ca un proiectil de 200 kile poate sa ii termine, mai ales in laterale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si apoi, parbrize securit, f. rar mai gasesti....nici eu la trabi nu mai am....

majoritatea sunt duplex

daca ala observa "manevra" cu magnetul, care nu-i face decat o kkreaza pe parbriz, si se ia dupa tine? (ma rog, acu' depinde de masina lui si de motorul tau...)

e drept ca a-i ignora e cel mai bun lucru, da' cateodata parca nu te rabda inima....

Editat de draku
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chestia asta cu "venit pe contasens" mi s-a intamplat din fericire doar de 2 ori...

 

ce e mai nasol este ca nu este bine sa transformi strada in camp de batalie pentru ca indiferent de situatie iese urat. Si totusi ce e de facut... eu inca nu am gasit rezolvare la asta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am ciomagit unu,noroc ca motocicleta e inscrisa pe o firma care nu mai exista

:grinbandit:

A pus frana intentionat,io ma uitam in fata sa-l depashesc,nisip pe jos shi hop sub MATIZ...S-a dat jos mi-a dat o palma peste casca shi de aici a inceput circul.Dar l-am aranjat bineeeeeee!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i-am intalnit si eu la un moment dat pe unii din astia cu o dacie tunata cu zaruri, macrameuri si minodora la maxim, erau vreo 4 sau 5 in masina, se tot dadeau aproape de mine sa ma intrebe (in mers !!!) ce motocicleta e aia pe care merg, cat baga si daca nu-i plimb si pe ei :grinbandit:

problema era ca drumul era foarte prost si ingust si nu puteam sa merg tare, in fata era un camion care facea slalom printre gropi si nu prea ma tenta sa-l depasesc :ok:

am incercat sa-i las p-aia cu dacia sa ma depaseasca, dar cand ajungeau in dreptul meu incetineau si se dadeau aproape ca aveau chef de vorba :banana:

pana la urma dupa vreo 2 km de leapsa am prins o bucata de drum mai bun si am depasit camionul si i-am vazut in oglinda cum s-au bagat cu 2 roti pe aratura sa depaseasca si ei camionul incercand sa vada daca motoreta mea baga intr-adevar cat presupuneau ei :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce va mirati ca (cuvant jignitor) se comporta asa? Nu e zi in care sotia mea sa nu se plinga ca nu stiu cine a agasat-o. Si conduce o masina!

Traim intr-o tzara de idiotzi cum rar vezi prin alte parti. Asta e adevarul!

Si eu sunt de parere ca pe moto trebuie mers prudent si preventiv, pt ca cei din amsini sunt protejati totusi de caroserie si centura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru a executa faza cu magnetul trebuie sa fii foarte dibaci, pe la 80 km/h mai repede cade magnetul jos decat sa ajunga masina sub el (doar daca nu mergi la o distanta de max. 2 m in fata masinii).

Eu zic sa avem grija de noi, agresivitatea nu ajuta decat naste razbunari, nu uitati ca la majoritatea motocicletelor numerele de inmatriculare sunt usor de retinut, fie ca incep cu 90 (si nu trebuie sa retina decat 3 litere) fie ca sunt preferentiale (gen ZZR, CBR, BMW etc.).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@baro: zine frate povestea ca mor de curiozitate (si astept ceva funny :laugh:), la fel ca si la UNNAMED!!!

 

Trebuie triati si "jmecheriiii",caci nu prea e bine sa te razbuni pe aia mai bazati,care sunt "jmecherii" cu "motiv intemeiat" (vezi Doamne stiu pe unu si de 3 luni si-a luat BMW :banana: pacat de masinile lor)...cei mai rai is MANELARII!!! JOS cu EI!! :grinbandit:

Editat de MVTarts
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...