Sari la conținut

Site Manuale - Contribuiti Si Voi -


Vizitator Hairy Poker
 Share

Postări Recomandate

salut

 

asa cum ati mai vazut sscristi a pus pe Dc manuala la greu

eu la fel

sustin propunerea , sa le adunam pe toate si sa fie usor de accesat ( DC, ftp)

 

personal pot ajuta cu DC ul ( asa cum este acum :crack:) ) respectiv cu un FTP ( acelasi folder de pe DC ) dar la ftp ....mai incetisor ca daca ma trezesc cu 20 de useir odata ..imi pierd totul :crack: net, etc , :blbl:))

 

spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pot sa tin eu serverul de FTP acasa.

Am gasit eu si Wizzie o placa de baza, procesor, carcasa, sursa, placi de retea, etc.

Lipseste RAM-ul.

E cineva interesat sa facem serverul si sa facem cumva sa-i aducem si RAM? Din ce vechituri aveti pe acasa, sa nu coste bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa tin eu serverul de FTP acasa.

Am gasit eu si Wizzie o placa de baza, procesor, carcasa, sursa, placi de retea, etc.

Lipseste RAM-ul.

E cineva interesat sa facem serverul si sa facem cumva sa-i aducem si RAM? Din ce vechituri aveti pe acasa, sa nu coste bani.

 

super, eu nu prea sunt de acord cu el acasa :crack:) din motive evidente si va invidiez ca puteti

spune ti ( pe ym sau aci , cum vreti ) ce aveti nevoie hardware sa sap si eu in cosul cu maimute respectiv sa va dau tot ce am ( sunt cam 5 Gb ) sa puneti la un loc .

eventual putem sa punem tot in 2 -3 locuri..daca nu merge unul sa mai existe "cluster"

asa mai scade si incarcarea :crack:

btw..un server de ftp pt windoze , fain, puternic, securizat ?

spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai sa o luam pe rind: de la wizzie am placa de baza, care are si video si placa de retea.

Eu o sa pun carcasa, sursa, HDD (15Gb), CD-ROM din ce am cules de-a lungul vremii.

Restul componentelor inca lipsesc.

Ar fi nevoie de: procesor (Pentium 3, FCPGA sau Celeron), RAM (sub forma de DIMM).

In plan ar fi sistem de operare Linux, ca nu vreau sa avem plingeri legale.

Se ofera cineva sa doneze RAM si/sau procesor?

Cei care vor dona cite ceva ar fi normal sa beneficieze si de avantaje intr-un fel sau altul. Dar astea le discutam in functie de ce si cum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Vizitator Hairy Poker

bre nenea ipman, o sa iti fac tot io rost si de niste sdram! stay tooned!

apropos, de luni noua interfata a site-ului cu manuale va fi disponibila!

 

PS si de saptamana care vine voi adauga inca vreo 6GB de manuale!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre nenea ipman, o sa iti fac tot io rost si de niste sdram! stay tooned!

apropos, de luni noua interfata a site-ului cu manuale va fi disponibila!

 

PS si de saptamana care vine voi adauga inca vreo 6GB de manuale!

 

 

Iti trimit si eu niste documente pentru Suzi Bandit mai mari de 50Mb ?? Sau mai facem "treaba aia" cu FTP-ul ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

www.manualclub.com

 

Pentru ca am cautat foarte mult manualul pentru GPZ 500 S in limba engleza si NU am gasit, iar pe site-ul asta exista (l-am si copiat :ok:), consider site-ul unul foarte bun si il recomand.

 

P.S.: Este nevoie de inregistrare inainte de a putea face download. Inregistrarea este free: este nevoie de o adresa de mail la care va va trimite un link de activare.

 

Asfalt uscat! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

nenea daca iti face figuri script-ul (shit happens sometimes) foloseste ftp.zino.ro - user:manuale / pass:service

 

 

uite ce raspuns am primit...

Looking up ftp.zino.ro

Trying ftp.zino.ro:21

Connected to ftp.zino.ro:21

220 ftp.tanga-moteurs.ro up and running

USER manuale

 

331 User name okay, need password.

PASS xxxx

530 Not logged in.

Disconnecting from site ftp.zino.ro

 

 

cat despre http://service.tanga-moteurs.ro/ nu misca de loc....

 

am un haynes scanat pt shadow 1988-2003 de 600-750

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, am avut probleme cu hostul in ultima perioada.

acum am un host nou, caruia ii multumesc pentru suportul oferit, asa ca avem la adresa http://www.tanga-moteurs.ro/service

nu ezitati sa uploadati si voi acolo manualele care nu se afla deja in lista.

merci si va astept.

 

Multam', tocmai ce am luat ceva.

 

:lol: ---> de la mine pt tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baietzi, mai, cum gasesc si eu manual pt Kawasaki EN 500A din '92??? Ca de la adresa www.diff.ru nu reusesc nicicum...are viteza de 2 kb iar la 6 Mb se opreste...si la fel si de la pag originala bulgareasca sau ce o mai fi...si alte situri nu au modelul asta.... Va rog HELP ca de o saptamana ma chinui.... Saru'mana cu-i ma ajuta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

in continuare va rog, daca aveti sau ati facut rost de manuale nu ezitati sa le uploadati la adresa din semnatura mea...

ganditi-va ca o faceti pentru cei ca voi care au nevoie, si asa cum eu o fac puteti si voi!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

www.manualclub.com

 

Pentru ca am cautat foarte mult manualul pentru GPZ 500 S in limba engleza si NU am gasit, iar pe site-ul asta exista (l-am si copiat :crack:), consider site-ul unul foarte bun si il recomand.

 

P.S.: Este nevoie de inregistrare inainte de a putea face download. Inregistrarea este free: este nevoie de o adresa de mail la care va va trimite un link de activare.

 

Asfalt uscat! :lol:

ba-i daca postezi ceva macar posteaza calumea xa nu merge nimic postezi doar indexul tataie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off-topic:

QUOTE(declspec @ May 31 2006, 03:13 PM)

 

www.manualclub.com

 

Pentru ca am cautat foarte mult manualul pentru GPZ 500 S in limba engleza si NU am gasit, iar pe site-ul asta exista (l-am si copiat ), consider site-ul unul foarte bun si il recomand.

 

P.S.: Este nevoie de inregistrare inainte de a putea face download. Inregistrarea este free: este nevoie de o adresa de mail la care va va trimite un link de activare.

 

Asfalt uscat!

ba-i daca postezi ceva macar posteaza calumea xa nu merge nimic postezi doar indexul tataie

1. Postul este de aproape 3 luni in urma (vezi data post-ului, in partea de sus).

2. Topicul asta este destinat site-urilor (vezi titlu, in partea de sus) cu manuale, nu unui manual specific (daca te intereseaza manualul pentru GPZ n-ar strica sa dai un search pe topicul destinat acestui model - aici). Nu este site-ul meu deci nu pot decide cand sa fie accesibil si cand sa fie inchis.

3. Invata un pic de gramatica sau macar incearca sa dai dovada de putin respect pentru ca nu te-am ofensat in nici un fel si nici nu am pascut vacile impreuna.

 

P.S.: Ba-i este feciorul/fiica lui taica-tu`, ca sa zic asa.

 

Asfalt uscat! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off-topic:

 

ba-i daca postezi ceva macar posteaza calumea xa nu merge nimic postezi doar indexul tataie

 

1. Postul este de aproape 3 luni in urma (vezi data post-ului, in partea de sus).

2. Topicul asta este destinat site-urilor (vezi titlu, in partea de sus) cu manuale, nu unui manual specific (daca te intereseaza manualul pentru GPZ n-ar strica sa dai un search pe topicul destinat acestui model - aici). Nu este site-ul meu deci nu pot decide cand sa fie accesibil si cand sa fie inchis.

3. Invata un pic de gramatica sau macar incearca sa dai dovada de putin respect pentru ca nu te-am ofensat in nici un fel si nici nu am pascut vacile impreuna.

 

P.S.: Ba-i este feciorul/fiica lui taica-tu`, ca sa zic asa.

 

Asfalt uscat! :lol:

imi cer scuze daca te-am jignit intr-un fel sau altul dar dupa cateva ore de cautari deja iti pierzi rabdarea mai ales ca motorul sta in garaj desfacut

dar de gasit tot nu gasesc nimic nu merge intri direct la index si de acolo atata

scuze inca odata

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...