Sari la conținut

Motociclist Rãnit De Un Ford


Max Friz's R 32
 Share

Postări Recomandate

desi a avut loc marti, doar azi s-a primit de catre presa comunicatul IPJ Maramures. iata-l:

 

Motociclist rãnit de un Ford

 

Marti, în jurul orei 17.00, pe b-dul Unirii, s-a produs un accident rutier. Bãimãreanca Ana P. (50 de ani) conducea un autoturism Ford Maverik. La iesire de pe o alee secundarã, nu a acordat prioritate de trecere unei motociclete conduse pe drum prioritar si a intrat în coliziune cu aceasta. În urma impactului, motociclistul Laszlo H. (31 de ani) a suferit vãtãmari corporale si a fost internat la spital. Politistii continuã cercetãrile si vor dispune mãsuri conform legii.

 

sursa (penultima stire, in josul paginii): http://www.glasulmaramuresului.ro/social.php

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal all...

Nu am postat aici nimic din respect pentru familia lui( si sotzia lui este motociclista)

Lotzi, motociclistul, este la reanimare, Accidentul a avut loc miercuri 23.01.08( eram la bazinul de inot cu mai multzi prieteni tot motociclisti) iar cand am ieshit am aflat vestea...

Deci fractura de femur(destul de urat), fractura de bazin iarsi destul de urata...miercuri noaptea a fost operat la bazin iar ieri(joi) a fost operat la femur...

S-a putut discuta cu el direct dupa operatzia de miercuri noaptea, a fost un prieten cu al prieten la el shi au discutat cu el, se simte ok cu toate cele intamplate...

Motocicleta ...un RR600 din 2006...

 

A avut protectii full: costum de piele, casca shi protectie coloana(viteza ~60-70) a apucat numai sa apese putzin franele, mashina era cu luminile stinse( vaca pu..i mele :friends: )...

Maine cred ce se pot face vizite si eventual am sa va tzin la curent...

Imi cer scuze fatza de voi(motociclistii) ca nu am postat mai repede... :friends:

 

Numai bine,

Raul

Editat de raulciurus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal all...

Nu am postat aici nimic din respect pentru familia lui( si sotzia lui este motociclista)

Lotzi, motociclistul, este la reanimare, Accidentul a avut loc miercuri 23.01.08( eram la bazinul de inot cu mai multzi prieteni tot motociclisti) iar cand am ieshit am aflat vestea...

Deci fractura de femur(destul de urat), fractura de bazin iarsi destul de urata...miercuri noaptea a fost operat la bazin iar ieri(joi) a fost operat la femur...

S-a putut discuta cu el direct dupa operatzia de miercuri noaptea, a fost un prieten cu al prieten la el shi au discutat cu el, se simte ok cu toate cele intamplate...

Motocicleta ...un RR600 din 2006...

 

A avut protectii full: costum de piele, casca shi protectie coloana(viteza ~60-70) a apucat numai sa apese putzin franele, mashina era cu luminile stinse( vaca pu..i mele :friends: )...

Maine cred ce se pot face vizite si eventual am sa va tzin la curent...

Imi cer scuze fatza de voi(motociclistii) ca nu am postat mai repede... :rock:

 

Numai bine,

Raul

Sa speram ca se pune repede pe picoare.

Va dati seama daca nu avea protectii...... :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dumnezeu sa il ierte....... :friends: in fiecare an se moare pe doua roti cat a omorat hitler(metafota)

 

De ce sa-l ierte frate ? Tot pe motociclist ? :friends: ALLLLLOOOOO !!!!! TREZIREA !!!!!!!!!!!!!!

 

O.T. : Recuperare rapida si dupa s-o arda pe baba la portofel, rau de tot. Merita cu varf si indesat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

O.T. : Recuperare rapida si dupa s-o arda pe baba la portofel, rau de tot. Merita cu varf si indesat.

nu le doare pe patroane de asta o amenda de cateva milioane. permisul, ala e durerea ei. pt. neacordare de prioritate primeste o suspendare si peste o luna e din nou la volan :friends: .

daca insa i-ar face dosar penal si ar condamna-o i l-ar anula :friends: :

 

Art.114. - (1) Anularea permisului de conducere se dispune în următoarele cazuri:

a) titularul permisului de conducere a fost condamnat printr-o hotărâre judecătorească rămasă definitivă pentru o infracțiune care a avut ca rezultat uciderea sau vătămarea corporală a unei persoane, săvârÂşită ca urmare a nerespectării regulilor de circulație;

 

deci sunt sigur ca va plati oricat baiatului ca sa se impace si sa nu ii faca dosar penal. si legal se poate impaca doar daca victima are max. 60 zile de ingrijiri medicale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu facem demersuri de a face rost de filmarea postului local AxaTv Transilvania... au filmat urmarile accidentului...shi am sa-l pun pe youtube... frate cum arata motoru'... :friends:

"O sa facem investigatzii pentru stabilirea vinovatiei" declaratzia unui "chestor" care se ocupa de accident... :friends:

Tocmai am aflat ca azi l-au mutat pe sectie, maine dim mergem mai multzi la el...

 

Numai bine,

Raul

Editat de raulciurus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dumnezeu sa il ierte....... :friends: in fiecare an se moare pe doua roti cat a omorat hitler(metafota)

 

 

Bai nene de asta n-ai loc sa iei o palma ca intervine cu comentarii aiurea!

 

 

Multa sanatate motociclistului si babetei multa **** !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

desi a avut loc marti, doar azi s-a primit de catre presa comunicatul IPJ Maramures. iata-l:

 

Motociclist rãnit de un Ford

 

Marti, în jurul orei 17.00, pe b-dul Unirii, s-a produs un accident rutier. Bãimãreanca Ana P. (50 de ani) conducea un autoturism Ford Maverik. La iesire de pe o alee secundarã, nu a acordat prioritate de trecere unei motociclete conduse pe drum prioritar si a intrat în coliziune cu aceasta. În urma impactului, motociclistul Laszlo H. (31 de ani) a suferit vãtãmari corporale si a fost internat la spital. Politistii continuã cercetãrile si vor dispune mãsuri conform legii.

 

sursa (penultima stire, in josul paginii): http://www.glasulmaramuresului.ro/social.php

ce cauta frate cu masinile de off road prin oras?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa aiba mai mult de 60 zile cu siguranta, dar poate sa emita pretentii materiale in instanta si chiar e mai indicat acolo! Insanatosire grabnica si nu te inmuia usor la insistentele gospodinei :blbl:

nu fi asa sigur(a). nu stii ca toate se rezolva? daca iese din spital dupa 1 luna si nu vrea certificat medico-legal nimeni nu se ia din oficiu de patroana (refuz sa-i zic gospodina, ca sigur nu e, e una din aia cu un srl, plina de bani).

insistentele ei vor fi sub forma de plic. gros. si vaicareli de genul "nu ma lasa fara permis ca mi se duce afacerea si copiii mi-s la scoala". iar avocatul ei va explica ca suma oferita e de x ori mai mare decat iti va da instanta.

apoi orasul e mic: o cunostinta de-a unui amic al patroanei are un prieten var cu un amic al colegei de serviciu al unui vecin care e prieten cu un unchi al motociclistului :friends: si il roaga frumos sa o ierte ca e femeie de treaba (poate e :P ) si uite asa ...

 

tu ce ai face? ai ierta-o? nu intreb ironic.

 

--- Mesaj completat în 28 Jan 2008 18:00 -------------
am vazut-o aseara la retrospectiva stirilor saptamanii (pe Cinemar Baia Mare, nu are site sa pot posta stirea :) ) pe cucoana respectiva :friends: .

am avut dreptate, era o madama de asta "de afaceri", intepata, imbracata in rosu (mie mi-a aminitit de cruela de vill), in timp ce lumea din jur se preocupa de soarta motociclistului, ea vorbea intr-una la telefon (stiti gestul asta in caz de accident, in loc sa ajuti suni un prieten :wink: ), zicea "m-a lovit in lateral" :rock:

seful politiei rutiere :lol: a spus ca accidentul s-a datorat damei, neacordarea de prioritate.

 

eu as face plangere pt. vatamare din culpa si as lasa-o fara pemis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Sunt chiar cel in cauza si acuma am reusit si eu sa citesc de pe forum aceste declaratii!!

Fata de declaratia de presa mai este o mica diferenta ca Fordul iesea din parcare cu fata (corect pana aici) dar nu se asigurase deloc pentru a intoarce pe linie dubla continua! Cu toate astea la una din televiziunile locale a declarat ca e total nevinovata. Politia a facut cercetari la locul accidentului unde s-a descoperit si ca dupa momentul accidentului masina a fost mutata mai inapoi cca 1.5 metri catre parcare. Noroc cu pata de ulei si urma de pe bull-bar care pozitioneaza masina pe perpendicular pe mijlocul drumului.

In continuare as dori soferii sa fie mult mai atenti, in momentul in care se afla in circulatie, la motociclisti pentru ca vom fi mai multi decat ei!

 

Conduceti cu atentie, nu uitati sa fiti bine protejati!!

Respect,

Laci Honda

post-31572-1201950221_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce sa-l ierte frate ? Tot pe motociclist ? :kiss: ALLLLLOOOOO !!!!! TREZIREA !!!!!!!!!!!!!!

 

O.T. : Recuperare rapida si dupa s-o arda pe baba la portofel, rau de tot. Merita cu varf si indesat.

 

 

 

Vai ce simplu..!!Numai sa o arda la bani...eu as f...si in gura ..dupa care as arunca ceva banzina pe masina ei...si un chibrit .Dar daca el murea...?!Totul era usor si corect .Ea lua cu suspendare..si ii parea nespus de rau.Iar motociclistul era saracu la 5 metri sub pamant ...si era tare ..vibrat de durerea vitei...Hai fratilor sa ne trezim...sau vreti sa vorbim ca la radio..Vorbim,,,vorbim,,,noi murim...dupa aia tot vorbim... :D Vreau sa stiu si eu ...daca schimbati ceva ...cu vorbitul..!??Dinte pt dinte...pana la generatia a treia a ei...si sa sdpuna dupa aia si altora care mai au curajul sa iasa asa inconstienti...si dupa sa le para rau..Ma c...eu in parerile ei de rau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vai ce simplu..!!Numai sa o arda la bani...eu as f...si in gura ..dupa care as arunca ceva banzina pe masina ei...si un chibrit .Dar daca el murea...?!Totul era usor si corect .Ea lua cu suspendare..si ii parea nespus de rau.Iar motociclistul era saracu la 5 metri sub pamant ...si era tare ..vibrat de durerea vitei...Hai fratilor sa ne trezim...sau vreti sa vorbim ca la radio..Vorbim,,,vorbim,,,noi murim...dupa aia tot vorbim... :D Vreau sa stiu si eu ...daca schimbati ceva ...cu vorbitul..!??Dinte pt dinte...pana la generatia a treia a ei...si sa sdpuna dupa aia si altora care mai au curajul sa iasa asa inconstienti...si dupa sa le para rau..Ma c...eu in parerile ei de rau...

 

/index.php?...170430&st=0

 

Uite aici ceva care ar putea sa te inteseze.Mai au nevoie de ceva baieti in gasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

........... Politia a facut cercetari la locul accidentului unde s-a descoperit si ca dupa momentul accidentului masina a fost mutata mai inapoi cca 1.5 metri catre parcare. Noroc cu pata de ulei si urma de pe bull-bar care pozitioneaza masina pe perpendicular pe mijlocul drumului.

............

 

Asta cu mutatu' e grava rau. Parca se face si inchisoare pentru asta.

 

 

sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...