Sari la conținut

INTRUNIREA PUBLICA DE LA CLUJ


Xtreman
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 137
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:D In primul rind va multumim tuturor pentru aprecieri! Va asteptam in numar mare la intrunirea publica a clubului nostru din Cluj "Transilvania Bykers 1990"In opinia noastra problemele de suprapunere cu intrunirea privata T.R.B. vor fi minore.Intrunirile sint distantate geografic la mai mult de 30 km, iar probleme de optiune au doar o minoritate, cei care au primit invitatii de la T.R.B.(in Cluj eu stiu concret doar un singur biker invitat, iar la intrunirea noastra si-au anuntat deja prezenta in jur de 60 de motociclisti clujeni.Deasemenea si-au anuntat prezenta motociclistii din Tirnaveni si Bistrita unde avem filiale. Vin si cei din Turda pe care ii felicitam pentru constituirea clubului propriu "Transilvania Riders").

- Rugam pe cei care doresc sa infiinteze standuri la intrunirea noastra sa ne contacteze la telefoanele si mail-urile deja postate.Taxele vor fi mai mult decit suportabile.

- Ii rugam pe domnii moderatori sa ne sprijine in legatura cu postarea intrunirii noastre in lista intrunirilor 2005. i-am scris in acest sens domnului Dobrescu, care administreaza cred pagina respectiva, acum o saptamina dar nu am primit raspuns, poate nu a citit mailul

-celor interesati de locuri de cazare le reamintim sa faca rezervarile din timp, pentru a putea sa gasim in caz de nevoie cazare suplimentara

-pe cei care ne cauta la Cluj, ii anuntam ca din motive de spatiu sedinta saptaminala a clubului se tine acum marti incepind de la orele 20 la terasa "La Roca" dupa sensul giratoriu din Marasti linga benzinaria Shell de sub pod.

Din partea clubului "Transilvania Bikers 1990", Galen

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare oameni buni ! si felicitari organizatorilor :D

am un sfat pt cei care se gindesc sa scurteze drumul prin Aiud -Magina- Costesti ....

NU NU NU !!!!!! de trei luate cite trei NUUUUUU!

E un drum criminal ,te poate omori si pe jos,...... :laugh:

Alt traseu pt cine vrea peisaje si nu e grabit Alba Iulia- Zlatna-Abrud-Cimpeni(nu se intra in oras) la pod se ia dreapta catre Baia de Aries -Buru

o sa mai revin cu detalii

ps cine trece prin Alba Iulia primeste de la subesmnatul o cafea (minim) ,am jobul chiar in centru :laugh: .pasagerul o bere :laugh: :D

asfalt uscat !!!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asha fratzilor, care trecetzi prin alba iulia, shi avetzi nevoie de ceva asistentza tehnica va ajut cu orice problema cum pot , sunatzi la 0744 582148- cosmin aka kerosen.

poate ne strangem mai multzi shi mergem impreuna la intrunire!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci sintem mai multi pe receptie !!! :D

ar mai trebui de stiut ceva despre radare locale: intrarea in judet de la SB dupa a doua urcare pe 2 benzi se coboara cu o limita de viteza( CILNIC) 1buc,la intrare in SEBES dupa Petrom pe dreapta tot pe coborire 2 buc,...in LANCRAM 3 buc,ALBA IULIA dupa semafoarele din centru o benzinarie Europa pe dreapta urmeaza 4 buc,......in SINTIMBRU urmeaza nr 5, in TEIUS 2 LOCURI deci 6 si 7,in AIUD 2 LOCURI 8 SI 9, si atit deocamdata...tre sa plec de la job... :laugh:

ps nu sint din tabara care pune radare,...am fost covrigar (pe Truck :D )si acum sint la calculatoare :D :laugh: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc moderatorilor pentru ca au trecut in calendar intalnirea organizata de clubul Transilvania Bikers 1990. Va asteptam cu drag pe toti.

Sosea uscata !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate :laugh: cred ca o sa ma duc cu conserva la intilnire, :D ,

daca e cineva care vrea sa mearga si ajunge cu trenul in Alba Iulia, Teius sau Vintul de Jos sint pe receptie sa mergem impreuna ,gratuit( :D ),ceva in genul de plecat vineri dupa 19.00, si intoarcerea necomunicata,adica tre sa se descurce la fata locului daca eu plec inainte,...daca cineva doreste info despre cum se poate ajunge in zona via Alba Iulia(e un autobuz care trece si prin Turda si apoi urca spre Cimpeni) sint pe receptie :laugh: :D :lol:

asfalt uscat ! ! ! :hug: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! In primul rand vreau sa multumesc Clubului TRANSILVANIA BIKERS ca au reusit sa mentina Clujul pe harta intrunirilor si ii asigur de participarea mea si a catorva prieteni motociclisti (adevarati :laugh: ) chiar daca la aceasta intrunire nu se cere asa ceva.

Referitor la drumul spre campusul intrunirii sfatul meu este : Alba Iulia- Aiud- Turda- Buru- spre Valea Ierii, un total de 115 km. :D

Pe cand cealalta varianta (este drept ca drumul este mai virajat si un peisaj mult mai frumos, insa drum de categoria judeteana) Alba Iulia-Zlatna- Abrud- Campeni- Buru- spre Valea ierii are un total de 160km. :D

Atentie :D drumul Alba Iulia- Aiud- Buru- spre Valea Ierii are un total de 98km insa portiunea Aiud -Buru aprox. 35km este indicata doar ENDURISTILOR

Editat de Bazil88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D Ne bucuram sa auzim ca un numar tot mai mare de motociclisti se pregatesc sa vina la Cluj, la Valea Ierii, noi am facut ambele variante de acces duminica si va pot spune ca asfaltul este bun atit dinspre Turda-Buru cit si dinspre Cluj, cu ceva gropi lejere doar pe ultimii 3 km, a inverzit totul pe acolo ,e splendid, si va asteptam. Jumatate din cazare s-a rezervat deja si ne bucura faptul ca duminica au venit o multime de bikeri sa vada locul si au fost incintati. Dorim sa trimitem invitatii oficiale tuturor motocluburilor din tara, iar in acest sens, rog pe cine poate sa ne ajute cu adrese de contact sau eventual cu linkuri, daca exista undeva pe net. din partea "Transilvania Bikers", Galen :D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: Am mai gasit circa 35 de locuri suplimentare de cazare la 2 km de locatia intrunirii daca este nevoie. Vom posta cateva fotografii ale locatiei unde va avea loc intrunirea. Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mai are cineva dintre cei care intra si pe acest forum pagini de web pe care sunt postate intalnirile, ii rog ca in acel calendar sa o treaca si pe asta...

Si ii mai rog pe cei care cunosc adresele sau telefoanele de contact ale unor cluburi de motociclism din tara sa le posteze pe acest forum sau sa dea mail.

Multumesc anticipat !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-mi plac alegerile....

 

Bine mah, doar comunishtii nu aveau de ales....da nu-i nimik, las ca poate face kareva de aici o alegere pentru tine...

 

 

Scuze, dar va fi o intrunire, si un "private party" in acelasi timp

:lol:

"Asta-i just", dupa cum spunea un classic... :lol:

 

Da, ma alatur si eu si spun: Bravo, ma bucur ca pot sa petrec "prima intrunire din an" cu prieteni, amici si cunostinte vechi...altfel, oricum, nu prea aveam okazia sa "ne imbatam ca porcii" :lol:

 

Asa ca, organizatorilor:

 

Senk iu veri maci! :lol:

Editat de duke_rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: Pina la intrunire mai avem o luna. Va anuntam pe toti ca mai sint circa douazeci de locuri de cazare in Asklepios si circa 30 in pensiunea Dragoi. Va rog sa faceti din timp rezervarile pentru a evita situatii neplacute in ultimul moment. Mai putem inca sa cautam cazare suplimentara. Trebuie insa sa stim din timp.Nu am primit inca cereri de rezervare din Bucuresti.

Din partea Transilvania Bikers 1990, Galen :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari!

ne vedem acolo

apropo pleaca cineva din timisoara?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari!!!!!!!!!

In sfarsit dupa doi ani de pauza faceti si voi ceea ce va place!!!! :lol:

Asa mai departe!

locul este superb :lol:

Oare imi puteti da motivare sa pot lipsi de la scoala macar vineri si luni?( :lol: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De lipsit poti lipsi de la scoala vineri si luni dar eu ma indoiesc ca vei primi vreo motivare, asa ca nu te baza pe asta.

Editat de MadRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se para ca presiunile facute de noi aici pe forum si nu numai aici au avut efect.ma gandeam ca o sa se schimbe ceva,se se gaseasca o solutie si pentru cei care nu faceau rost de invitatii.insa nu stiam cand anume.iata ca s-a intamplat.multumim TRB !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De lipsit poti lipsi de la scoala vineri si luni dar eu ma indoiesc ca vei primi  vreo motivare, asa ca  nu te baza pe asta.

Offtopic: Eu ii dau motivare, dar nu sunt digur ca diriginta/directorul o va accepta. Daca te intelegi bine cu parintii iti scriu ei poate ca ai lipsit din motive familiare()si nici nu ai minti mult.. we are a big happy family :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic: Eu ii dau motivare, dar nu sunt digur ca diriginta/directorul o va accepta. Daca te intelegi bine cu parintii iti scriu ei poate ca ai lipsit din motive familiare()si nici nu ai minti mult.. we are a big happy family :P  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

incep sa intru la banuieli, daca voi doi sau mai multi formati "a big hapy family"... :lol: :P :lol: :lol: :lol: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se para ca presiunile facute de noi aici pe forum si nu numai aici au avut efect.ma gandeam ca o sa se schimbe ceva,se se gaseasca o solutie si pentru cei care nu faceau rost de invitatii.insa nu stiam cand anume.iata ca s-a intamplat.multumim TRB !!!

 

 

--------------------

 

OFF...FUCK OFF

 

Remijar-ule,citeste mai atent topicul,este vorba despre alt club aici,adica TransilvaniaBikers 1990 si nu TRB,deci este vorba despre alta intrunire!

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...