Sari la conținut

03.02.2008 - Bd. Iancu Nicolae - Bucuresti


teddy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 166
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Oameni buni..nu era nici o denivelare..intr-adevar e cam rupta strada aia..dar denivelare in adevaratul sens al cuvantului nu e :kiss: tind spre ce zice si adena..Oricum explicatia logica nu o gasim..si soferul masinii cu sigrantza nu va spune adevarul, decat daca e in favoarea lui. Important e ca nu a fost mai rau. Hai sa nu ne mai contram aiurea pe topicuri de accidente..chiar nu se cuvine.

 

Toate cele bune tuturor si aveti grija de voi, ca viata e dura :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca citeati atenti la inceput intelegeati...eu am ajuns la 1 min dupa accident ,fix in momentul cand ridicau masina si-l trageau de sub masina...unul dintre martori a zis ca a luat un damb (denivelare) si s-a dezechilibrat...ca o fi adevarat,ca nu o fi,nu stim,important e ca e bine baiatu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca citeati atenti la inceput intelegeati...eu am ajuns la 1 min dupa accident ,fix in momentul cand ridicau masina si-l trageau de sub masina...unul dintre martori a zis ca a luat un damb (denivelare) si s-a dezechilibrat...ca o fi adevarat,ca nu o fi,nu stim,important e ca e bine baiatu!

 

adena papusha, iar te sucesti, ., ai zis ceva de o masina care i-a taiat calea. .

 

 

nene, topicul asta parca e despre asasinarea lui Kennedy si glontzul ala magic explicat de Seinfeld.

 

Mai copii, iarna dauneaza la creierul bikerilor privatzi de drogul pe doua roti!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adena papusha, iar te sucesti, ., ai zis ceva de o masina care i-a taiat calea. .

nene, topicul asta parca e despre asasinarea lui Kennedy si glontzul ala magic explicat de Seinfeld.

 

Mai copii, iarna dauneaza la creierul bikerilor privatzi de drogul pe doua roti!!

"ken" , vezi ca tu nu esti "papusa" cu adena si nu incerca sa-ti mai dai importanta pe aici ca stie lumea deja ce-ti poate pielea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adena papusha, iar te sucesti, ., ai zis ceva de o masina care i-a taiat calea. .

nene, topicul asta parca e despre asasinarea lui Kennedy si glontzul ala magic explicat de Seinfeld.

 

Mai copii, iarna dauneaza la creierul bikerilor privatzi de drogul pe doua roti!!

 

Baga ochiu mai atent in topic, nu a zis ca i-a taiat fata nimeni !

 

Vezi attachement-ul dde mai jos, am facut un desen pt cei care nu prea inteleg cum a fost

post-12743-1202198671_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FRATILOR! cititi atenti topicul si veti intelege cv...!!!!!NU A POMENIT NIMENI DE TAIAT FATA...ci doar ca a fortat sa intre iar el s-a speriat si a cazut iar asta era doar o presupunere a mea...chiar trebuie sa umpleti pagini ca nu intelegeti????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este ok tipul,am vb cu el acum la telefon.este cam nervos pe voi.......il judecati fara sa-l cunoasteti.astazi i-am trimis casca,manusa si cagula,iar in zilele urmatoare ar trebui sa ma duc sa-i i-au motorul si sa-l duc acasa la el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e atat de complicat aceasta itamplare.

A cazut din neatentie si lipsa de experienta si nimic mai mult. Acum o sa aiba experienta cu siguranta.

Multa sanatate

grupul

sal . mi-am facut cont numai dupa ce am vazut ce se poate spune despre cineva pe care nu cunoasteti.nici macar spiridusa ,cristi sau cristina ,nu-l cunosteau.........pana sa ajung grupul din urma nici numele nu-l stiati...are moto de vreo 2 ani...dar a mers mai mult decat multi dintre pantofarii care se sperie de ceva grade in minus sau de cateva picaturi de ploaie .....ma intreb unde erati cand erau -6 grade sau apareau primii fulgi de zapada ....va spun eu unde erati.....la coada la cartele de metrou sau ratb. cu moto impachetat pregatit de iarna ... ceea ce s-a intamplat .....nefericit.....pura intamplare ......daia se numesc "intamplari"...fie fericite sau nefericite .......comentariile "priceputilor".... (caca_raptor).... :D paaa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

grupul

sal . mi-am facut cont numai dupa ce am vazut ce se poate spune despre cineva pe care nu cunoasteti.nici macar spiridusa ,cristi sau cristina ,nu-l cunosteau.........pana sa ajung grupul din urma nici numele nu-l stiati...are moto de vreo 2 ani...dar a mers mai mult decat multi dintre pantofarii care se sperie de ceva grade in minus sau de cateva picaturi de ploaie .....ma intreb unde erati cand erau -6 grade sau apareau primii fulgi de zapada ....va spun eu unde erati.....la coada la cartele de metrou sau ratb. cu moto impachetat pregatit de iarna ... ceea ce s-a intamplat .....nefericit.....pura intamplare ......daia se numesc "intamplari"...fie fericite sau nefericite .......comentariile "priceputilor".... (caca_raptor).... :kiss: paaa

 

 

 

Lasa-i mha, nu trebuie sa te agiti atat .. asa e pe motorism, mai vine cate unul care cunoaste tot si face o scurta caracterizare a personajului fara sa aibe treaba !

 

Oricaruia dintre noi i se poate intampla un ghinion !

 

Insanatosire grabnica :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@steff -> Adevarul e ca dupa 2 ani de motociclism sa te imprastii pe drum drept din cauze neelucidate (ba apare in discutie o denivelare, ba o masina si s-a speriat, etc) e de mare meserie si experienta :D Sunt altii cu mai mult de 2 sezoane pe motoare si mers si-n conditii si mai grele care nu au asa probleme, si nici nu vin sa epateze pe-aici cum ca ceilalti nu fac si nu dreg, asa ca mai subtire.

Nu ajuta sa dai vina pe "intamplare", ca intamplare se poate numi daca iti pica o caramida in cap :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

thomas,nimeni nu stie ce s-a intamplat...cand am intrebat ce s-a intamplat mi s-a spus ca s-a dezechilibrat din cauza unei denivelari...pe soseaua aceea poti avea f multe surprize la cate gropi sunt si denivelari :D iar faza cu speriatu de masina a fost doar ceea ce am presupus eu, avand in vedere pozitia masinii...;)fi mai atent te rog la ce se scrie ;)nu mai aruncati cu vorbe...poate george si-a adus aminte deja ce s-a intamplat si ne va spune el cand va ajunge acasa... a,si inca ceva...te poti imprastia si dupa 20 ani de motociclism pe un drum drept...ti se poate face rau...te ia o ameteala si aia e...asteptam se ne spuna george ce s-a intamplat defapt...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar a mers mai mult decat multi dintre pantofarii care se sperie de ceva grade in minus sau de cateva picaturi de ploaie .....ma intreb unde erati cand erau -6 grade sau apareau primii fulgi de zapada ....va spun eu unde erati.....la coada la cartele de metrou sau ratb. cu moto impachetat pregatit de iarna

 

Cine vorbea de judecat in necunostinta de cauza.....

 

Ce draq ti-ai mai facut cont pe aici sa agiti spiritele ? Si asa merge serverul prost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce au spus martorii si soferul, baiatu s-a dezechilibrat din cauza unei denivelari...

 

de unde ai dedus tu ca era o denivelare?

 

ma gandeam ca se va certa cineva si la acest accident:)))app,parerea mea este ca cel cu masina a fortat sa intre desi motociclistu venea(cu sau fara viteza) iar baiatul cand a vazut masina s-a speriat si incercand sa-l evite s-a dezechilibrat pentru ca masina era deja intoarsa cu botu spre straduta si deja intrase pe sensu celalalt de mers;)....este doar ceea ce am dedus din ce am vazut...sper sa nu-mi dea nimeni in cap cum se obisnuieste aici:)

 

 

daca citeati atenti la inceput intelegeati...eu am ajuns la 1 min dupa accident ,fix in momentul cand ridicau masina si-l trageau de sub masina...unul dintre martori a zis ca a luat un damb (denivelare) si s-a dezechilibrat...ca o fi adevarat,ca nu o fi,nu stim,important e ca e bine baiatu!

 

Baga ochiu mai atent in topic, nu a zis ca i-a taiat fata nimeni !

 

Vezi attachement-ul dde mai jos, am facut un desen pt cei care nu prea inteleg cum a fost

 

 

thomas,nimeni nu stie ce s-a intamplat...cand am intrebat ce s-a intamplat mi s-a spus ca s-a dezechilibrat din cauza unei denivelari...pe soseaua aceea poti avea f multe surprize la cate gropi sunt si denivelari :D iar faza cu speriatu de masina a fost doar ceea ce am presupus eu, avand in vedere pozitia masinii...;)fi mai atent te rog la ce se scrie ;)nu mai aruncati cu vorbe...

 

Don'soara, ia mai reciteste-ti propriile cuvinte scrise si abia apoi spune altora sa fie mai atenti la ce sa scriu.

Postul lui Cracky a fost singurul cat de cat lamuritor, in rest am citit cele 3 opinii ale tale (1.denivelarea ; 2.masina care i-a taiat fata <de ce ma mai mir ca indiferent de accident se cauta o masina vinovata>, si ultima, 3. preferata mea -> nimeni nu stie ce s-a intamplat) si situatia s-a lamurit... bustean :kiss:

Parerea mea proprie si personala mi-am expus-o in primul meu post aici. Raman inca la ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragul meu steff,la -6 grade sau la primii fulgi de zapada pantofarii aia care asteptau la cartele de metrou sau ratb poate ca tineau cat de cat la sanatatea lor si poate sunt cu capul mai pe umeri:)dar poate ca cei mai multi la -6 grade erau in masina proprie:)))))asa ca masoara-ti cuvintele inainte sa le asterni pe forum ca nu suntem obligati sa-ti suportam jignirile;) pt ca nimeni d-aici nu te-a jignit pe tine sau pe george:)

 

<small>--- Mesaj completat în 06 Feb 2008 12:56 -------------</small><br/>Thomas, 1-martorii au spus de denivelare, 2-mi-am spus parerea, 3-nimeni din cei care au ajuns dupa accident nu au de unde sa stie ce s-a intamplat defapt...;)poate martorii au vrut sa-l scoata pre sofer,poate a luat un damb,NU AVEM DE UNDE SA STIM NOI,CARE AM AJUNS DUPA,CE S_A INTAMPLAT!asa k...ma scuzi pt ca stiu fb ce am scris ;)app,in legatura cu masina care a FORTAT sa intre,si NU TAIAT FATA am si spus in post...sper sa nu-mi sara nimeni in cap,era doar parerea mea...si nu mai mancati atata (cuvant urat)!

Editat de Adena
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai copilu steff, matale probabil nu esti pantofar, adica ori mergi in picioarele goale, ori in slapi, labe de inot sau cizme, eventual opinci. E bine ca ti-ai pus numarul de la motor sub avatar, ca sa ma uit mai bine la tine pe strada. :kiss:

 

Deci baiatu cu accidentul a cazut din motive necunoscute, si nici nu avea viteza.

 

 

PS: Tare Thomase analiza aia de mai sus. :D

 

Nici la asasinarea lui Kennedy nu s-au incurcat atat de tare marturiile. Eu propun sa se faca un documentar cu accidentul asta misterios de bizar. . . pentru Discovery, din seria "Mistere Neelucidate - Dosarele UFO). Parca il vad pe Robert Stack (prezentatorul) cu parpalacul lui crem, cum incepe "Saptamana trecuta, intr-o zi friguroasa de februarie pe blvd Iancu Nicolae din Bucuresti, Romania, motociclistul George a cazut. . .nimeni nu stie ce s-a intamplat. .martorii oculisti au venit ori inainte de accident, ori dupa, ori abia a doua zi. Va prezentam in continuare martorul-cheie, nume de cod - Spiridusha - care va da un interviu in exclusivitate pentru emisiunea noastra. Intrucat dorim sa protejam martora de neplaceri din partea prietenilor infocati ai lui George, martora va purta o punga goala de popcorn Multiplex pe cap, iar vocea va fi modificata de un modulator. ."S-o auzim pe Spiridusha, in relatarea extraordinara despre acest accident paranormal, fara cauze pamantene,dar dupa publicitate"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...