Sari la conținut

SMAEB 2008


SMAEB
 Share

Postări Recomandate

Cred ca ar fi bine ca cei ce impartasesc la nesfarsit aceeasi idee cu ”A FOST SLABUTZ,AU FOST MULTE SCUTERE SI ATV-URI,PUTINE MOTOCICLETE,PREA MULTI GURA-CASCA CE SE HOLBAU LA FETE,S.A.M.D.,sa nu mai posteze,pt a vedea pareri cat mai diferite,nu?

Nu de alta,dar am ajuns la 30 de pagini cu acelasi rahat,tras parca la xerox. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 349
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pareri referitoare la SMAEB:

1. ca organizator de expozitii - a fost un succes prin numarul de bilete vandute si prin vanzarile moto si accesorii pe durata salonului, oferta destul de vasta. Daca vreau sa scot profit atunci cand trag linie, si trebuie sa imi amortizez costurile chiriei pavilionului si publicitatea, atunci strang tot poporu la expozitie, ii momesc cu orice, numai sa vina si sa cumpere bilet, sa isi lase banii acolo pe cate ceva, macar pe un suc la 0,5 sa plateasca dublu, sau pe un mic sa plateasca triplu. Astfel se ingroasa randurile si pe hartie cifrele ies favorabil, si cand trag linie iese profit.

 

2. ca motociclist - desi sunt total impotriva violentei mai mult de 3 cocalari/mp e prea mult de suportat. Peste toate motoarele impecabile stateau P!zde cracite pe ghidoane: pai sa stea una cu picioarele pe ghidonul meu o dau cu capul de bordura. Motoare turate pana la rateu... hmm, nu as cumpara nimic mai ales sh de la baietii aia. Am gasit casti, echipamente, ce bine! Pacat ca erau la pret mult mai mare decat pe louis. Pe casca mea care acum pe louis se vinde cu 80 euro+15% comision as fi platit 6 milioane la salonul moto. La paula preturile erau ok, si la inca vreo 2 dealeri, in rest scumpete mare.

 

Concluzia: targul a fost facut de afaceristi, si au avut de castigat. Biletele la pret dublu fata de anul trecut, cand imi aduc aminte ca intrarea costa 5 ron, si a fost mai ok, insa profitul a ramas undeva in echilibru fata de costuri.

 

4Tuning a fost acceptabil, pana cand intrai in pavilionul 16, cu tematica "racing", unde cateva loganuri "umflate" si cateva masini de la midnight racers erau scaldate in muzica gen 50 Cent, si patate pe alocuri de p!zdli care se frecau pe plafoanele lor pana la indoirea acestora.

 

Astept si parerea vizitatorilor care au venit din provincie pentru acest eveniment.

 

P.S. felicitari celui care a facut poza de mai jos, defineste foarte bine profilul vizitatorului de la 4Tuning:

post-20056-1205744624_thumb.jpg

Editat de ZX-636
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ar fi bine ca cei ce impartasesc la nesfarsit aceeasi idee cu ”A FOST SLABUTZ,AU FOST MULTE SCUTERE SI ATV-URI,PUTINE MOTOCICLETE,PREA MULTI GURA-CASCA CE SE HOLBAU LA FETE,S.A.M.D.,sa nu mai posteze,pt a vedea pareri cat mai diferite,nu?

Nu de alta,dar am ajuns la 30 de pagini cu acelasi rahat,tras parca la xerox. :crack:

 

 

pai daca toata lumea gandeshte la fel....e normal sa fie 30 de pagini cu aceleashi pareri. Nu crezi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urat salon...

 

Am fost inghesuiti ca si pe strada de cei cu masini...nu trebuia sa se intample asa ceva.

 

Am intrat numai sa vad Kawasaki zx10r...stupoare numai unu 2007 era. Voiam sa-l vad pe cel din 2008...ori mi-a scapat la vedere ori nu era nu stiu sigur.

 

Expozitie de femei la propriu. In afara de de cateva motoare noi, restul erau SH pentru vanzare.

 

Echipamentul scump ca naiba.

 

Si din cate vad si intre noi aici pe forum sunt cei care au pozat femeile :crack:.

 

In rest n-am avut ce sa pozez...sincer chiar nu am avut ce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salonul tanga style:)

 

banner

post-2419-1205748337_thumb.jpg

 

trag sau suflu?

post-2419-1205748354_thumb.jpg

 

stai bre unde pleci?

post-2419-1205748408_thumb.jpg

 

numai asa poa sa urce linhaiul :crack:

post-2419-1205749132_thumb.jpg

 

Pacasac racin' club (beer entry fee required)

post-2419-1205748647_thumb.jpg

 

Dimineata pe racoare

post-2419-1205749042_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 milioane dai, 3 milioane face, ma rog, am vazut si marfa misto dar scumpa si trompete ieftinache si fetite bune rau(de ex la kawa-motors) si cocalari si chiar si pe bedeu l-am vazut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ps2: i still got the money .. n-am apucat sa cumpar nimic .. CA N-AM GASIT!!! :crack:

 

Am asteptat cu nerabdare salonul hotarat fiind sa imi cumpar ceva echipament, poate cu cateva procente sub pretul pietei insa nu a fost sa fie. Preturile erau mai mari decat ce gasisem in magazine doar cu o saptamana inainte, plus ca oferta a fost destul de subtire din toate punctele de vedere. Mai multe nu are rost sa spun deoarece hibele salonului din acest an au fost deja aduse in discutie mai sus.

 

Consider ca am facut drumul degeaba.

 

Camera foto a ramas tacuta in buzunar pentru ca nu am avut ce poza, cu exceptia Thundercat-ului parcat langa intrarea principala. Katz rule! :blbl:

 

 

Concluzia: DEZAMAGITOR

 

 

EDIT: Chiar daca nu judecam salonul din punctul de vedere al marfurilor expuse spre vanzare, deh, la un salon nu se cumpara nimic (atunci de ce oare firmele participante isi vand produsele la SMAEB?), expozitia de anul acesta a fost o jignire la adresa numelui ce il poarta. Ar fi ceva ca organizatorii sau cei implicati sa nu se planga cat de mult au muncit si sa ia aminte de criticile aduse aici pe forum pentru ca data viitoare toti motociclistii sa plece incantati de la o expozitie ce le este dedicata in fond, nu? Eu unul nu mai vin, am altele mai bune de facut..

 

Motoare SH expuse pline de noroi. Am ras sa ma prapadesc..

 

Asfalt uscat!

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 milioane dai, 3 milioane face, ma rog, am vazut si marfa misto dar scumpa si trompete ieftinache si fetite bune rau(de ex la kawa-motors) si cocalari si chiar si pe bedeu l-am vazut

 

Kawa motors? :crack: :blbl: :D Aveau un singur motor kawa parca...nu am fost atent. Halal Kawa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa lume suparata cu un eveniment care il consider destul de placut si o data pe an

 

nu inteleg dc se fac discriminari pe tema gelului din parul unora sau a manelelor pe care le asculta sau daca au sau nu permis cat A, ( nu-mi plac nici mie manelele sau manelistii dar nu e decizia mea ce sa facem cu ei)

 

in primul rand, este o expozitie pt toata lumea, asa spun organizatorii, daca vrei te duci daca nu nu, recunosc nici mie nu-mi plac cocalarii care saliveaza la femeile alea (cam urate ca in alti ani si cam "panarame " imbracate)

 

m-am dus acolo pt 2 motive, de fapt 3, sa ma uit de echipament, una alta, si sa ma decid intre cbr sau vfr

 

cum honda nu s-a prezentat cu ce avea mai frumos, nu am facut altceva decat sa ma benoclez si eu la fetele care pozau pe acolo, nu cred ca gresesc cu ceva, si da am facut si poze cu fetele, nu pt material de laba cum zic unii ci pt ca le-am stricat lor mandria "o frumoasa ca mine fac poza cu uratul asta, ce rau am ajuns" =)) glumesc

 

dc se duc unii si saliveaza pe acolo? din 2 motive, deoarece sunt barbati"baieti" au 2 testicule si produc testosteron , iar la cum dadeau alea din poponeata pe muzica "de parca era in videoclipu lu snoop" iti era si greu sa te uiti in alta parte,

 

nu mai fiti suparati ca domne toti gelatii si manelistii incaleca motocicletele ca multe nici nu s-au putut calarii , unele chiar aveau bilet nu atingeti, de parca erau din sticla, adevarat fiind faptul ca suntem o specie distructiva , se stie bine de leviere lipsa , rupte sparte si multe altele, doar din rautate nu ca ar fi avut nevoie, plus ca o incalecare a unuia care nici nu stie de pedala de frana nu dureaza mai mult de 2 minute, asa ca aveti putina rabdare

 

in concluzie domnilor organizatori, si domnilor dealeri de moto si accesorii, daca vreti o expozitie numai pentru motociclisti, nu mai puneti fete dezbracate pe acolo, eu unu nu cred ca o sa cumpar si nici altcineva de la un anumit distribuitor doar pt ca au fete mai frumoase mai dezbracate si care dau din fund mai bine

 

era cineva care zicea ca are buget de 1200 euro si vrea sa bage in echipament, pasarica mea poti sa te duci la orice magazin linistit, nu neaparat sa astepti expozitia un an de zile doar ca sa te vada lumea ca ai fost acolo si ti-ai luat ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dau si eu cu parerea : un targ expozitional normal pentru Romania . Vizitatorii normali pentru aceeasi tara . Numarul in crestere al manelarilor si romulanilor prezenti aici va poate spune tendinta si nivelul general al populatiei . Ei vor mosteni aceasta tara si unde o duc ramine de vazut .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa lume suparata cu un eveniment care il consider destul de placut si o data pe an

 

nu inteleg dc se fac discriminari pe tema gelului din parul unora sau a manelelor pe care le asculta sau daca au sau nu permis cat A, ( nu-mi plac nici mie manelele sau manelistii dar nu e decizia mea ce sa facem cu ei)

 

in primul rand, este o expozitie pt toata lumea, asa spun organizatorii, daca vrei te duci daca nu nu, recunosc nici mie nu-mi plac cocalarii care saliveaza la femeile alea (cam urate ca in alti ani si cam "panarame " imbracate)

 

m-am dus acolo pt 2 motive, de fapt 3, sa ma uit de echipament, una alta, si sa ma decid intre cbr sau vfr

 

cum honda nu s-a prezentat cu ce avea mai frumos, nu am facut altceva decat sa ma benoclez si eu la fetele care pozau pe acolo, nu cred ca gresesc cu ceva, si da am facut si poze cu fetele, nu pt material de laba cum zic unii ci pt ca le-am stricat lor mandria "o frumoasa ca mine fac poza cu uratul asta, ce rau am ajuns" =)) glumesc

 

dc se duc unii si saliveaza pe acolo? din 2 motive, deoarece sunt barbati"baieti" au 2 testicule si produc testosteron , iar la cum dadeau alea din poponeata pe muzica "de parca era in videoclipu lu snoop" iti era si greu sa te uiti in alta parte,

 

nu mai fiti suparati ca domne toti gelatii si manelistii incaleca motocicletele ca multe nici nu s-au putut calarii , unele chiar aveau bilet nu atingeti, de parca erau din sticla, adevarat fiind faptul ca suntem o specie distructiva , se stie bine de leviere lipsa , rupte sparte si multe altele, doar din rautate nu ca ar fi avut nevoie, plus ca o incalecare a unuia care nici nu stie de pedala de frana nu dureaza mai mult de 2 minute, asa ca aveti putina rabdare

 

in concluzie domnilor organizatori, si domnilor dealeri de moto si accesorii, daca vreti o expozitie numai pentru motociclisti, nu mai puneti fete dezbracate pe acolo, eu unu nu cred ca o sa cumpar si nici altcineva de la un anumit distribuitor doar pt ca au fete mai frumoase mai dezbracate si care dau din fund mai bine

 

era cineva care zicea ca are buget de 1200 euro si vrea sa bage in echipament, pasarica mea poti sa te duci la orice magazin linistit, nu neaparat sa astepti expozitia un an de zile doar ca sa te vada lumea ca ai fost acolo si ti-ai luat ceva

 

cocalarule!... :blbl: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La paula preturile erau ok, si la inca vreo 2 dealeri, in rest scumpete mare.

Exact asta am vrut sa scriu mai devreme si am uitat. Felicitari Paula's Bikershop pt. preturi si pt. reduceri! Asta dovedeste ca se poate daca se vrea. Ramane pe locul 1 topul meu la capitolul magazine moto. :crack:

 

Am auzit ca o sa mai fie in aprilie un targ exclusivist al Yamaha, Honda, Aprilia si alti grei, parca la Romaero. Acolo in mod clar vor fi muuuult mai putini cocalari dar si motociclisti mai putini si preturi mai mari. Si cred ca si mai putine magazine cu echipamente si accesorii.

Editat de Purghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar mai e mult pana departe si pana cand motociclismul "de masa" va ajunge ceva mai sus. Pana atunci se vor cumpara enorm de multe scutere, SH-uri, ATV-uri, etc :rusinica: Pentru ca asta se cere si asta se va servi.

 

Ura

 

 

 

lasand la o parte scuterele si ATV-urile, te-ai gandit ca aceia dintre noi care-si cumpara SH-uri nu le aleg din lipsa de cultura sau din cauza ca sunt "motociclisti de masa" ci opteaza pentru SH doar pentru ca nu si le pot permite pe cele noi?

eu calaresc un Dominator din '92 si crede-ma ca nu l-am ales pentru ca nu mi-au placut cele noi, si pentru ca nu am avut bani pentru mai mult...

 

din ce spui tu mesajul tau ar fi ceva de genul : nu conteza cat de pasionat esti, daca n-ai bani de motor nou mai bine stai acasa!

 

nu? asta vroiai sa spui?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am trimis pe nimeni acasa ci doar mi-am expus parerea despre prezenta majoritara a scuterelor, ATV-urilor si SH-urilor la acest salon, pentru ca asta s-a blamat foarte mult: se cer si se cumpara scutere, ATV-uri si SH-uri si asta ofera comerciantii :rusinica:

E un cerc vicios: ca (,) comerciant degeaba faci investitii si aduci ultimele noutati de motoare (implicit si scumpe) daca oamenii vin, se uita, le pozeaza, vad cum stau pe ele, dar 90% isi cumpara un SH in cel mai fericit caz, asta daca nu se limiteaza la un scuter. Din considerente financiare si nu numai, pentru ca piata moto este abia in crestere, iar motociclismul de masa intai trece prin faza scuterului, SH-ului/SH-urilor si abia apoi a unui motor nou. De aia la saloanele mari din Europa (Italia si Gerania) se prezinta modelele noi cu atata fast si sunt la cu totul si cu totul la alt nivel: motoarele noi se cumpara la nivel de mii/zeci de mii pe an ! Acolo merita investitia :crack:

 

 

P.S. Si eu abia a III-a motocicleta am luat-o de noua (anul trecut), cu sacrificii mari. Stiu ce spui legat de alegerea unui SH din cauza unui compromis :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar mai e mult pana departe si pana cand motociclismul "de masa" va ajunge ceva mai sus. Pana atunci se vor cumpara enorm de multe scutere, SH-uri, ATV-uri, etc :rusinica: Pentru ca asta se cere si asta se va servi.

 

Ura

lasand la o parte scuterele si ATV-urile, te-ai gandit ca aceia dintre noi care-si cumpara SH-uri nu le aleg din lipsa de cultura sau din cauza ca sunt "motociclisti de masa" ci opteaza pentru SH doar pentru ca nu si le pot permite pe cele noi?

eu calaresc un Dominator din '92 si crede-ma ca nu l-am ales pentru ca nu mi-au placut cele noi, si pentru ca nu am avut bani pentru mai mult...

 

din ce spui tu mesajul tau ar fi ceva de genul : nu conteza cat de pasionat esti, daca n-ai bani de motor nou mai bine stai acasa!

 

nu? asta vroiai sa spui?

 

 

relax man...99% din cei de pe forumul asta au motoare SH :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

relax man...99% din cei de pe forumul asta au motoare SH :crack:

 

 

Da ai dreptate. Uite eu unul abea mi-am luat motorul si e SH. Sigur o sa il dau pe jos....(l-am si dat deja) si crezi ca nu ma doare inima? BA DA MA DOARE! Dar cum crezi ca era daca era nou nout, nezgariat, sclipitor si etc... pai iti dai seara ca te scalpai singur daca ii faceai o singura zgarietura? Si hai sa nu zicem numai de cazaturi, dar o lasi in fata la KFC sau pe o pizza si cand iesi vezi o oglinda rupta sau lipsa si iti vine sa urli. Chestiile astea sunt normale pentru noi, pentru Romania, pentru ca inca nu suntem la nivelul Germaniei sau Italiei in materie de motoare si motociclisti....

 

Oricum per total salonul a fost dragut mai ales ca a venit destul de multa lume. De cocalari si gelati nu m-am uitat ca nu m-a interesat. Eu m-am dus acolo cu un scop: sa imi iau echipament si asta am facut...

 

 

Asfalt uscat si mare atentie la drum :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...