Sari la conținut

SMAEB 2008


SMAEB
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 349
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Si eu ma asteptam la mai multe de la BMW.

In rest lume multa, multa dezamagita cred, si Romanisme la tot pasul, inclusiv Servirea, Impolitetea si sictirul traditional romanesc.

:D ai inbox-ul full ......ti-am raspuns pe yahoo.....p'ala cu pestisoru; cu rex hunt :crack: :D

 

--- Mesaj completat în 16 Mar 2008 01:09 -------------

SLAB, pacat...ma asteptam la altceva.

Mai interesant in parcare afara, mult mai multe moto.

:P mai bine pune-ti poze cu fetele de la tomina da' in nici un caz cu smeagol ala de doru :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S.- Skywalker,cine era tipul ala in camasa rosie din pozele tale?Vreun rus din Siberia caruia ii era cald?

 

Era un forumist de-al nostru, mihalceai. Nu a stat in masinuta la caldura, cu manelele la maxim mergand spre bucuresti la fitze... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Slab, slab, foarte slab, ma aduceti in sapa de lemn" - era o vorba prin radio acu' ceva ani preluata dintr-un film vechi romanesc.

Sau mai era una.........."La pomu' laudat sa nu te duci cu sacu' "

Uite fix asa mi-am luat eu tzeapa cu salonu' de anu' asta. Am carnet A din 2007, dar nu am echipament si nici motor (nimic esential lipsa ..... :blbl: )

Si ma duc io azi la salon, cu gandu' sa ma urc pe tot felu' de motoare astfel incat sa ma hotarasc la ceva si sa scap de agoniseala mea de cateva mii de euroi in urmatoarele saptamani. Unde mai pui ca m-am dus frumos inainte la ING sa scot banii pt echipamentul pe care eram convins ca o sa-l cumpar........ la casca io vroiam SHOEI si a fost slaba oferta, manusi si mai slaba, incaltari si mai, si mai slaba; cu gecile parca era mai buna treaba. Deci m-am dus "bou" si m-am intors "vaca" de la sMAEb.

Concluzia e ca a fost un fiasco.

Bafta si la mai mare (ca oricum mai prost de atat nu cred ca se poate).

 

Noi sa fim sanatosi! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O tona de scutere in SMAEB.

ATV-uri iarasi o gramada.

 

Adica fix la ce sa nu ai sa te uiti.

 

 

Hm, cam dezamagit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O tona de scutere in SMAEB.

ATV-uri iarasi o gramada.

 

Adica fix la ce sa nu ai sa te uiti.

Hm, cam dezamagit.

 

Exact. Ca doar nu e SSAEB si nici SAAEB :crack:

 

Defapt e

Salonul de Motociclete Accesorii si Echipamente Bucuresti

 

M O T O C I C L E T E domnle

Editat de paulcannibal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:

"mai bine pune-ti poze cu fetele de la tomina da' in nici un caz cu smeagol ala de doru "

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uite aici vreo doua:

post-15244-1205638450_thumb.jpg

post-15244-1205638469_thumb.jpg

post-15244-1205638513_thumb.jpg

Editat de SnakeBite
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vreti sa nu mai stati la coada aia imensa de la intrarea de langa World Trade Center, folositi si intrarea dinspre Fac. romano-americana, prin parcare, unde e mult mai liber.

 

Daca ati mai fost la celelalte editii, nu se merita sa vizitati editia de anu asta. Sau daca va duceti totusi, nu faceti comparatii cu ceilalti ani ca o sa fiti dezamagiti (cu exceptia ofertei de scutere).

 

Propun scoaterea bannerului cu "PARTY TIME" de pe frontispiciu ! :crack:

Editat de kninja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

primul meu SMAEB.

 

de tot cacatu'!

m-am dus acolo cu gandul ca gasesc ceva reduceri....cu caciula de bani scosi de pe card...sa-mi iau o vesta cu protectii si genunchere...tot ce mi-am luat a fost o curea de la army-shop.

 

a fost mult mai interesant coltul motocicletelor de la SIAB(salon AUTO) decat tot Smaebu.

 

prietena mea a apreciat standul BMW...ca fetele erau sexy si fara sa fie vulgare si de prost gust :blbl:

a pus ochii pe-un enduroi BMW ce-i ajungea cu seaua pe la umar asa :crack: ...acu vrea leasing

 

dpmdv...slab...slab rau!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blbl: ba minca-v-as , da ce va vaitati atit , ba ca n-a fost aia , ba ca n-a fost ailalta......eu am venit de la tara, de la coada vacii , am platit trenu'[adica am venit cu nasu'],am dat suta la intrare, le-am mai luat la aia mici[ 5 la numar] ceva dulce , ca nu merge altfel , deci am cheltuit ceva , si voi , care sunteti ba ingineri, ba directori , ba lucrati in it sau itt, ba sunteti manageri ,si alte alea va tot puneti poalele in cap......cind nu era salon si vedeam in vitan , cu ani in urma , o yamaha sau honda ne statea inima, si acu tot felul de ifose si figuri.....a fost frumos la salon ,nu mai vorbesc de fete care sunt ca de pe alte planeta :crack: plus ca aveai ce admira afara, zeci ,sute de motorete :D nu incep polemici cu nimeni ca oricum ma faceti din vorbe , asta e parerea mea si basta......salve.....

 

Hai ca esti tare, bre. Da' ce-ti veni nasule sa torni 5 prichindei ? Nu stii s-o scoti la timp ? :D

Glumesc... Mi-a placut comentariul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu multitudinea scuterelor! Cred ca cei care au si platit standuri pentru ele au ramas dezamagiti de numarul celor care se si opreau pe la ei :P

 

Cineva spunea ceva de unii cu accente. Mey, eu am dat de doua standuri cu accente de prin Ardeal si oamenii super politicosi, de nu simteai ca deranjai ceva important venind sa cumperi, nu stiu daca vi s-a intamplat :lol:

 

Ce am gasit la echipamente: o foarte misto folie d-aia de pus pe moto in caz de ploaie si la super pret (magazin din Ardeal), trei perechi de ochelari (doua chiar cu saculet de protectie inclusi - aia din Ardeal :haha:), un costum d'ala galben de pus peste combinezon tot in caz de ploaie.

 

Ce NUu am gasit la echipamente: MANUSI, fratilor!!! Ati adus nspe zeci de combinezoane, dar manusi trei ratacite!!

 

Ce am gasit si cand am ajuns sa cumpar se vanduse: un rucsac superb la standul Dainese :crack:

 

Si... ce am gasit la motociclete: Suzuki SV650! Saptamana viitoare merg sa o iau acasa de la MotorTeam :blbl: :D :D

Editat de Ioana Suzuki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce se intampla cu accesul? De ce nu se mai permite accesul cu moto? Pe mine unul m-a dezamagit. Asteptam sa fie mai......altfel. Dar daca asta e maximul.....dezamagitor. Este doar parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce se intampla cu accesul? De ce nu se mai permite accesul cu moto? Pe mine unul m-a dezamagit. Asteptam sa fie mai......altfel. Dar daca asta e maximul.....dezamagitor. Este doar parerea mea.

Ieri s-a intrat cu moto! Erau si in parcari, si in curtea interioara. Cum de nu ai putut sa intri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Impresiile mele (am fost prima data la o expozitie de acest gen asa ca nu pot compara cu anii trecuti):

 

- o mare de scutere si ATV-uri, cred ca mai mult de jumatate din spatiu era ocupat de asta. Daca ar fi fost in alt spatiu/alta hala nu m-ar fi deranjat dar nefiind interesat de asemenea vehicul (si neconsiderand ca motocicleta ceva pentru care nu-ti trebuie permis de conducere) mi-a venit greu sa le inghit prezenta acolo.

 

- SH-uri iarasi la greu si nu as fi considerat asta un lucru negativ daca nu as fi vazut ca sunt numai CBR-uri si GSX-R-uri, motociclete numai bune sa-ti incepi cariera de donator de organe. Fiind in cautarea primei motociclete ma asteptam si la ceva mai potolit, n-am vazut nici macar un CBF si slava Domnului Germania e plina de ele. Sa fim oare un neam de raceri?

 

- la echipament destul de firava prezenta (la geci/combinezoane a fost ceva mai bine). Personal sunt in cautarea unei geci asa ca am tot probat, incercat dar pana la urma eBay-ul ramane locul de unde o sa cumpar. Macar am aflat cu certitudine ce masura sa-mi iau asa ca n-o sa fie surprize la capitolul asta :crack:

 

-Nici urma de importatorul Honda. Suzuki si BMW mi s-au parut ok dar spun asta doar ca simplu vizitator, n-am in plan sa cumpar ceva de la ei in viitorul apropiat asa ca nu prea m-au interesat preturile si stocul. Moto Guzzi iarasi o prezenta ok.

 

-"Animatoarele" inconjurate de aceeasi doritori de poze cu care sa-si completeze profilul pe Hi5 pe care i-am mai vazut si pe la SIAB si in general in locurile unde se lasa cu un san scos mai la vedere si cu o pozitie cracanato-desfacuta.

 

-Afara erau interesante buggy-urile, mi-a placut combinatia motor Dacia - Transmisie Oltcit la una dintre acestea :blbl:

 

-La tuning nimic bun de comentat, mi-a lasat impresia unei expozitii de utilaje agricole datorita jentilor imense expuse peste tot. Mult prost gust desi au fost si cateva surprize placute de exemplul replica dupa Audi Quattro a celor din Valcea.

 

In concluzie, singurul beneficiu pentru mine a fost aflarea masurii corecte la imbracaminte, ceea ce pana la urma nu este prea rau, nu trebuie sa risc 500$ pe eBay. Oferta saraca si preturile umflate la echipament n-or sa bage bani in buzunarele importatorilor romani prea curand. Deasemenea modelul de vanzare Scuter ori SuperSport n-o sa fie benefic decat pentru doctori si popi (Doamne fereste!).

Editat de marcone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Full Fiasco

 

In afara ca ne-am intalnit prietenii veniti saracii de departe sa vada ce nu a vazut Parisul, a fost de toata JENA.Pacat,mai avem multe de invatat........asteptam acum din auzite expozitia din aprilie.

 

Multa sanatate si ride safe,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana una alta se pare ca cel mai bine reprezentate din punctul de vedere al prezentei au fost fetele si scuterele. Cum a doua categorie ma lasa rece, m-am concentrat pe prima.

 

http://www.prosport.ro/alte-sporturi/auto-...romexpo-2457796

 

 

Azi mai trag o tura , poate reusesc sa si cumpar ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PRETURI MAI MARI CU 30% DECIT IN MAGAZINUL ACELEIASI FIRME - tipic romanesc (decit putin si scump mai bine mult si scump) :crack:

 

Mi-am cautat manusi de vara si de iarna si nu am gasit decit intr-un singur loc dar preturi f. mari :blbl:

Editat de mihalceai
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traiv-ar neamu, de unde puii mei a aparut mitul asta cu expozitie in Aprilie, toti zic de asta ca va fi dar nici unu nu zice concret ceva (data, locatie, un link ceva, sa vada prostimea sa se duca) !? ... sau e teapa prematura de 1aprilie !?

Editat de ZMY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traiv-ar neamu, de unde puii mei a aparut mitul asta cu expozitie in Aprilie, toti zic de asta ca va fi dar nici unu nu zice concret ceva (data, locatie, un link ceva, sa vada prostimea sa se duca) !? ... sau e teapa prematura de 1aprilie !?

 

Daca nu cunosti nu vorbi :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traiv-ar neamu, de unde puii mei a aparut mitul asta cu expozitie in Aprilie, toti zic de asta ca va fi dar nici unu nu zice concret ceva (data, locatie, un link ceva, sa vada prostimea sa se duca) !? ... sau e teapa prematura de 1aprilie !?

 

 

uite aici

 

 

Stimate Domn,

 

 

 

NEF EXPO srl vă invită să participați la SALONUL MOTO ÂŞI ACCESORII 2008 , care va avea loc în perioada 17-20 aprilie 2008 la ROMAERO BĂNEASA.Decizia de a organiza aceasta manifestare s-a luat in urma intrevederilor avute de Domnul Mihai LUNGU – Administrator Unic Nef Expo srl si Domnul Ferruccio MACOLA presedinte al Consiliului de Administratie al Nef Expo srl cu reprezentantii importatorilor Honda,Kawasaki,Yamaha si Suzuki care si-au exprimat dorinta unei noi organizari a salonului moto, in conditii care sa asigure vizibilitatea cit mai buna a salonului prin intermediul unei campanii media adecvate si aprobata de expozanti, imbunatatirea organizarii cu fiecare noua editie, dezvoltarea salonului si cresterea notorietatii sale. Partea italiana va promova acest salon printre expozantii italieni de la salonul omolog organizat in Italia, incit dimensiunea si importanta salonului de la Bucuresti sa capete valente internationale cit mai curind posibil.

 

Tematica expoziției cuprinde: motociclete, scootere, ATV-uri, piese de schimb Âşi accesorii, echipamente Âşi vestimentație,carburanți Âşi lubrifianți, instituții financiar bancare, companii de leasing Âşi asigurări, cluburi, organizații, Âşcoli de specialitate, publicații Âşi literatură de specialitate ,etc.

 

"

 

 

 

 

 

si dak vrei si linkul ca sa te convingi singur http://www.sbz.ro/modules.php?name=Forums&...ight=smaeb+2008

 

 

acum nu se stie cat de sigur este, dar avand in vedere ca la Salonul de ieri si de azi nu au venit firmele mari e posibil sa le gasim aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana una alta se pare ca cel mai bine reprezentate din punctul de vedere al prezentei au fost fetele si scuterele. Cum a doua categorie ma lasa rece, m-am concentrat pe prima.

 

http://www.prosport.ro/alte-sporturi/auto-...romexpo-2457796

Azi mai trag o tura , poate reusesc sa si cumpar ceva.

 

 

 

Tu te-ai dus la salon sa vezi chilotzaresele? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...