Sari la conținut

Suzuki DR 600/650/ Big 750/800


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am eu de xt 600 (k).Este cam identica cu cea de dr.

Daca are diametrul de 43mm este ok, dar ma tem ca xt 600 are diametrul de 41 mm!! ne auzim pe PM ca nu suntem pe "mosia " noastra!! :love:

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de la dr750, nu s-e potrovesti?

da dr800 are diametrul de 43mm dar dr750 cred ca il are de 41mm..caut de 43 ca nu as mai vrea sa schimb si jugurile

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, m-am pus joi seara sa lucru la el bla bla bla iau carburatoru il fac BUCATIII am dat nivelu la gaz la 3 si am observat ca dupa ce il turez ca ramane turat ! Desfac iara si observ ca varfu de la cui ramane agatat in capat la jigleru de sarcina! Pac il rezolv pun la loc merge brici ma car ce ma car si iara incepe sa ma duca in hopuri opresc era turat iau o piatra si cand i-am futut una merge ceas pana la ora asta m-am tot plimbat!! de azi diminiata!! :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da dr800 are diametrul de 43mm dar dr750 cred ca il are de 41mm..caut de 43 ca nu as mai vrea sa schimb si jugurile

 

Daca mai ai putina rabdare, poti incerca furca mea ... oricum vin pana la tine in ograda !

Asta se va intampla pana la sfarsitul lunii asteia !

:love:

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica am facut o plimbare cu un prieten, s-a vad daca rezista noul stator la "forja". a facut si la drum intins si la offroad. :wacko: poze nu sunt, ca sunt prea mari si nu l-e poate uploda forumul. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A sosit momentul sa pun potcoave noi la martzoaga :wacko: . Vreau sa iau Heidenau K60 sau Heidenau K76. Pana acum am avut Mitas E-07 fata - spate.

Alte recomandari???

A mai avut cineva Heidenau din cele mentionate mai sus???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma dau cu Metzeler Karoo MCE ... gume ce erau deja pe mobra de cum am cumparat-o. In peste 2000km, am realizat ca aceste cauciucuri sunt ... de mare angajament ! :laugh:

Pe asfalt ud sau uscat sunt de incredere, iar pe coclauri sunt ... de TOATA increderea ! ..... dar si la pret sunt usturatoare ! :wacko:

post-10224-1271741395_thumb.jpg

post-10224-1271741542_thumb.jpg

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut Heidenau pt cross si este prost... dupa 6 luni are o consistenta de zici ca este capac de WC... si performante asemanatoare.

 

Pentru enduro incearca ceva mai serios ... MITAS si VEERUBBER sunt variante ieftine dar demne de luat in seama....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Din februarie, multumita unui prieten tare bun, sunt mandrul posesor al unui DR 650 RSE din `92! :wacko:

 

Avea 34 mii de km cand am cumparat-o, am mai pus 1.200 de-atunci.

 

post-41810-1271789390_thumb.jpg

 

post-41810-1271789456_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Din februarie, multumita unui prieten tare bun, sunt mandrul posesor al unui DR 650 RSE din `92! :wacko:

 

Avea 34 mii de km cand am cumparat-o, am mai pus 1.200 de-atunci.

 

Sa-l stapanesti sanatos si fara evenimente neplacute !

 

... e frumos ! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A sosit momentul sa pun potcoave noi la martzoaga :wacko: . Vreau sa iau Heidenau K60 sau Heidenau K76. Pana acum am avut Mitas E-07 fata - spate.

Alte recomandari???

A mai avut cineva Heidenau din cele mentionate mai sus???

 

 

K60 o sa tina 10-12.000km

 

k76 duc peste 20.000km

 

eu am k60 (fata) si Karoo T (spate) - si sunte extraordinare. Karoo T il tin cu presiune 1.5 - 1.6 ca sa duca 10.000km. are flancurile foarte tari si se pastreaza o aderenta excelenta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Din februarie, multumita unui prieten tare bun, sunt mandrul posesor al unui DR 650 RSE din `92! :laugh:

 

Avea 34 mii de km cand am cumparat-o, am mai pus 1.200 de-atunci.

 

post-41810-1271789390_thumb.jpg

 

post-41810-1271789456_thumb.jpg

frumoasa mobra. sa-l stapanesti sanatos. bine ai venit printre DR-isti. :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am incaltat-o pe suzi. I-am pus Mitas E09 de la Chemtraders. M-au costat cu tot cu montaj 470ron. Pana acum imi place cum merg, cel putin pe asfalt, 25km sau nu stiu cat am mers. Sper totusi sa nu se duca asa repede avand in vedere ca merg mai mult pe asfalt.

Am gasit pana la urma un amortizor pe ebay.fr , astept sa-mi vina, sper sa se potriveasca altfel incep sa fac colectie, incepand cu ala din 2000. Va tin la curent. Bine ai venit printre noi lazy

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Din februarie, multumita unui prieten tare bun, sunt mandrul posesor al unui DR 650 RSE din `92! :wacko:

 

Avea 34 mii de km cand am cumparat-o, am mai pus 1.200 de-atunci.

 

 

Bine ai venit!

Sa o stapaensti sanatos si sa te poarte muuuuuuuuulti muuuuuuuulti km!!

 

Poteci virgine si coclauri ude! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am incaltat-o pe suzi. I-am pus Mitas E09 de la Chemtraders. ........ Sper totusi sa nu se duca asa repede avand in vedere ca merg mai mult pe asfalt.

 

Imi pare rau sa te dezamagesc, insa daca tot zici ca mergi ,,mai mult pe asfalt" nu cred ca ai facut alegerea corecta cu E09 ! Cauciucul este destul de moale si dupa aprox. 5000km pe asfalt o sa barbieresti toate crampoanele de pe creasta anvelopei, ... asta in cazul fericit in care nu ti se desprinde vre'unul ! In mod obijnuit apar crapaturi la baza crampoanelor in zona din spre fata, a lor ... si de aici incepe totul.

Mare, mare atentie pe asfalt ud ... sunt de cosmar ! Fara inclinatii prea mari in curbe si fara franari bruste, altfel esti dus !

Iti spun toate astea, nu ,,din carti" ci din experienta ce o am in ceea ce priveste acest ,,compromis" ! - E09 face de toate, dar nimic ca lumea ! Vorba aia ,,... atatzia bani, atata peste !"

 

Daca tot zici ca mergi mai mult pe asfalt, un real avantaj il constituia o pereche de Mitas E08, dar cum deja faptul este deja consumat nu-mi ramane decat sa-ti urez ture cat mai faine si .... RIDE SAFE !

 

cu respect ! :rolleyes:

@petrica

Mesaj completat

azi am probat noul cauciuc michelin anakee. isi merita toti banii.si offroad si pe asfalt. am luat si un prieten cu mine.

 

Mane ... in primul rand felicitari pentru caucioace si sa le folosesti cat mai placut !

 

... si in al doilea rand (si cel mai important), observ in poza aia o mica ,,neregula" la tobele tale de esapament ! :P

Le-ai ,,chiuretat" cumva, sau mi se pare mie !? :laugh: ... daca asa este te rog sa imi impartasesti si mie din aceasta ,,experienta" !

 

1.- Cum ai procedat ?

2.- Ce ai eliminat din toba ?

3.- Cum se aude acum ?

4.- Cum se simte ca trage motorul acum ?

 

Astept sa-mi raspunzi la intrebarile astea, ca de mult ma bate gandul sa bag si eu flexul in tobe ! :D

 

cu bine !

@petrica

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci, petrica pentru demoralizare :rolleyes: . Stiu ca nu am facut alegerea cea mai buna, nu mi-a permis nici bugetul, dar asta e, omul din greseli invata. Urmatoarele vor fii cu siguranta karoo t de la metzeler, asta daca pot pune 140/80 pe spate. Pana atunci sper sa fiu ferit de incidente.

Pe cand o tura in care sa ne implicam mai multi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca nu am facut alegerea cea mai buna, nu mi-a permis nici bugetul, dar asta e, omul din greseli invata.

 

... ai o singura sansa de salvare ! Una ce va motiva scopul acestor gume ! Baga off-road cat mai mult si va fi bine ... sunt multe de vazut si in afara soselei ! :laugh:

 

 

 

 

 

 

Mesaj completat

Pe cand o tura in care sa ne implicam mai multi?

 

Mai, ce sa-ti zic ? ... eu ma tot plimb ! Ori singur, ori cu cate cineva, dar de cele mai multe ori singur.

Daca ai drum spre sud (Alexandria), suna-ma (0762 774 987) si te voi duce in niste locuri de pe langa Dunare de nu le vei uita ! Locuri, perfecte pentru gumele ce 'ti le-ai luat deja !

 

:rolleyes:

@petrica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mane ... in primul rand felicitari pentru caucioace si sa le folosesti cat mai placut !

 

... si in al doilea rand (si cel mai important), observ in poza aia o mica ,,neregula" la tobele tale de esapament ! :P

Le-ai ,,chiuretat" cumva, sau mi se pare mie !? :rolleyes: ... daca asa este te rog sa imi impartasesti si mie din aceasta ,,experienta" !

 

1.- Cum ai procedat ?

2.- Ce ai eliminat din toba ?

3.- Cum se aude acum ?

4.- Cum se simte ca trage motorul acum ?

 

Astept sa-mi raspunzi la intrebarile astea, ca de mult ma bate gandul sa bag si eu flexul in tobe ! :laugh:

 

cu bine !

@petrica

mersi. ai vazut bine,tobele sunt goale. :lol: asa am luat motorul. am umblat la tobe deloc. de auzit, s-e aude beton. de tras trage, dar nu stiu sa-ti spun cum a mers cu tobele "pline". :D eu sunt multumit de sunetul lui. maine revin cu poze, cum arata pe interior toba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Vizitator changed the title to Suzuki DR 600/650/ Big 750/800
  • Vizitator pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...