Sari la conținut

Suzuki DR 600/650/ Big 750/800


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Hristos a n'viat !

 

Iete un DRBig de toata lauda ! Imi cam face cu ochiu' dihania asta super-moto ! :blink:

adevarat a inviat!vinzi dr-ul?

Mesaj completat

Hristos a n'viat !

 

Iete un DRBig de toata lauda ! Imi cam face cu ochiu' dihania asta super-moto ! :huh:

adevarat a inviat!vinzi dr-ul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

petrica nu vinde tractoul :blink: daca ii dai ce ii trebui, te tine mult si bine. pacat ca-l vinzi. :huh:

petrica, cumde?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa ... ca sa fie ceva oficial !

 

Ieri, era sa ma combin cu unul cu un cross. O Suzuki RM250 de prin 2003-2004. Mi-a placut mobra aia, insa vazandu-mi Big-ul pe platforma parca ma incercat un gand de regret, de parere de rau, de tristete :huh: In concluzie, m-am aptinut in a face schimbul asta.

De intors acasa, m-am intors cu DR-ul, chiar daca nu eram echimpat. Mi-am zis ca o sa ajung mai repede decat daca ma intorc cu platforma, care mergea 90 la ora ... blana !

Inainte sa ies din Bucuresti, m-am intalnit si cu fratele @Lupu sa ii vad jucaria si mare mi-a fost surprinderea sa gasesc o persoana mult mai tanara ca mine !

 

Ideea care este: ... dupa ce am stat 40000 km in saua unui LC8, toate mobrele mi se par anemice rau ! Poate asta e si motivul pentru care vreau sa schimb DR-ul, insa daca stau bine si ma gandesc, el saracu' nu mi-a facut nici un rau ! :D Este extraordinar de polivalent, in ciuda kilogramelor ce le are (peste 200). Vreau sa zic ca a'seara am dat recital prin Bucuresti ! Parca ziceai ca sunt cu scuterul ! :blink: Iar in drum spre casa parca a vrut sa ma rasplateasca ca nu l-am dat ..... a mers asa de bine de ma intrebam ,,de ce vreu eu sa dau mobra asta ?" Pana in Alexandria am mers 140-150km/h intr-un ritm extra-sustinut pentru ca-mi doream sa ajung repede acasa ! Am ajuns repede, insa am inghetat ca un rahat ca eram in ,,costum de bulevard", avnd doar casca la mine ! M-am oprit totusi in Mihailesti sa-mi cumpar o pereche de manusi tricotate de 4lei ca nu-mi mai simteam degetele.

 

In concluzie cred ca o sa raman totusi cu Dr-ul acesta pentru ca am inceput sa-l iubesc din ce in ce mai mult, sperand la accea si in care imi va iesii din nou in cale un LC8 Adv. ... sau poate chiar un 990SMT ! :)

 

Hai bafta si sper sa ne intalnim pe la vre-o intrunire a DR-istilor ca noi nu prea am initiat asa ceva ! (... poate ca suntem prea putini ?!)

 

P.S. ... si ca sa va linistesc, o sa sterg anuntul de pe BikeShop ! :)

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In concluzie cred ca o sa raman totusi cu Dr-ul acesta pentru ca am inceput sa-l iubesc din ce in ce mai mult

 

Eu sincer ma bucur. E o motocicleta foarte buna! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Multumesc" posesorilor de dr ca m-au ajutat la ultimul meu post. Am aflat ca nu se potriveste shock-ul central de pe dr750 la al meu. Asta ca sa ma mai bag un pic in seama. Gargara placuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Multumesc" posesorilor de dr ca m-au ajutat la ultimul meu post. Am aflat ca nu se potriveste shock-ul central de pe dr750 la al meu. Asta ca sa ma mai bag un pic in seama. Gargara placuta

 

Eu de exemplu n-am vazut unde ai intrebat. Pe viitor foloseste cu incredere PM-ul. :huh: :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Multumesc" posesorilor de dr ca m-au ajutat la ultimul meu post. Am aflat ca nu se potriveste shock-ul central de pe dr750 la al meu. Asta ca sa ma mai bag un pic in seama. Gargara placuta

 

... iar noi iti spunem: ,,...cu placere !"

 

Daca as fi avut cunostinta de problema ta, fii sigur ca scriam ceva aici, insa ce ai fi vrut sa scriu ? ,,... da frate, ia-l ca se potriveste !" Apoi eram bun de dat pe la icoane. Nu ti-ai pus problema ca poate nu stie nimeni si de aceea nu sa scris nimic !

Iti ,,apreciez" sarcazmul, insa de data asta chiar ... te-ai bagat in seama ! Te-ai suparat ,,ca vacaru' pe sat" ... daca stii expresia ?!

 

Mesaj completat

adevarat a inviat!vinzi dr-ul?

 

Nu mah ... aberam si eu ! :blink:

Hai ca poate iti trag o vizita pe la tine pe acolo, sa mai stam la taclale !

Poate imi dai numarul tau de telefon, intr-un PM, sa te caut cand sunt prin localitate !

 

Bafta !

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Multumesc" posesorilor de dr ca m-au ajutat la ultimul meu post. Am aflat ca nu se potriveste shock-ul central de pe dr750 la al meu. Asta ca sa ma mai bag un pic in seama. Gargara placuta

 

Cu placere si altadata....

 

"Ne" cerem scuze daca nu avem raspunsuri pentru "toti" frustratii....

 

Pentru restul... scuze de "gargara" de tip offtopic....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact ce ziceam, abia asteptati sa mai scrieti cate ceva. Nu vreau sa ma cert cu voi. Cica motociclistii sunt o comunitate. Frustrarea mea consta in faptul ca nu mi se raspunde cand cer si eu un sfat sau un ajutor din partea posesorilor dr DR, 5 la numar din cate vad eu si 130 de pagini. Merci ca imi intelegi ironiile.

Si frustratii sunt motociclisti sa stii! sau invers? Vezi ca te pot acuza de discriminare, nu vrei sa ajuti un motociclist frustrat :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh eu nu mai sunt posesor de DR, din pacate.

Si in legatura cu paginile, depinde de cate posturi iti afiseaza odata :huh:

 

Ai rezolvat pana la urma DR-ul? Ce-ai facut, ti-ai luat amortizor de BIG sau cum?

 

Din cate stiu eu, adaptat, merge potrivit amortizorul de BIG la 650. Daca te intereseaza sap mai mult in problema si o lamurim. Numa' bine. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact ce ziceam, abia asteptati sa mai scrieti cate ceva. Nu vreau sa ma cert cu voi. Cica motociclistii sunt o comunitate. Frustrarea mea consta in faptul ca nu mi se raspunde cand cer si eu un sfat sau un ajutor din partea posesorilor dr DR, 5 la numar din cate vad eu si 130 de pagini. Merci ca imi intelegi ironiile.

Si frustratii sunt motociclisti sa stii! sau invers? Vezi ca te pot acuza de discriminare, nu vrei sa ajuti un motociclist frustrat :blink:

 

Nu este vb de asta... pur si simplu poate nu are nimeni raspuns pentru intrebarea ta.

 

Nici eu nu am primit un rasapuns vis-a-vis de limitarea de putere pe DR650....

 

Ca fapt divers merita sa arunici o privire la amortizoarele de pe Aprilia Pegaso (Cube1) ... seamana cu cel de DR 650 doar ca este inversat... si parca un pic mai scurt.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intr-adevar stiam de acesta si are piese dar chiar roata a vandut-o luna trecuta... :blink:.

 

Mersi totusi

mai stiu un DR750. dar e lovita fata. il sun pe baiat si iti spun daca roata fata e ok sau nu. nu prea cred, dar il sun maine si iti voi comunica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot se povestea mai devreme... nu meritam si noi o intrunire DR CLUB?

 

Sau macar DR CLUB?

ar fi o treaba. :blink: dar cam greu ca suntem putini.

Editat de ocsy2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai stiu un DR750. dar e lovita fata. il sun pe baiat si iti spun daca roata fata e ok sau nu. nu prea cred, dar il sun maine si iti voi comunica.

mersi... poate chiar lui i-a vandut celalalt roata fata :blink:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam pentru raspunsuri, vedeti ca se poate, revenim la sentimente mai bune :blink: . Prinderile de la 750 big din cate am vazut sunt la fel, au "bulb-ul" ala si sus si jos, la mine la partea de jos, prinderea e sub forma de furca. Ca sa potrivesc shock-ul de 750 sau 800 ar trebui sa schimb si bascula sau balansierul, ceea ce nu vreau. Interesanta faza cu aprilia pegaso, o sa ma interesez de el.

Tocmai am fost operat zilele trecute, acum stau pe bara un pic. Voua va doresc asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi... poate chiar lui i-a vandut celalalt roata fata :laugh:)

am sunat pt. roata, dar baiatul a zis ca luna trecuta a vandut motocicleta cu 200 euro, ca avea nevoie de bani. :love: daca stiam o cumparam eu. imi pare rau ca nu te-am putut ajuta.

Mesaj completat

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, ... cam da suntem putini si suntem imprastiati peste tot!! Nu este vorba de limitare de dr totu consta in carburator! Asa este facut din fabrica si ceva din chiuloasa mi-a spus un fost posesor de modelu slab carburatoarele intre ele difera paharu de jos este un pic mai mic decat celalalt !! mai mult nu stiu sa va zis!! :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am sunat pt. roata, dar baiatul a zis ca luna trecuta a vandut motocicleta cu 200 euro, ca avea nevoie de bani. :love: daca stiam o cumparam eu. imi pare rau ca nu te-am putut ajuta.

Mesaj completat

bafta

nu-i nimic, si asa m-ai ajutat destul si multumesc.

Ma voi orienta catre vest, caci in Romania am cam secat posibilitatile, dupa cunostintele mele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Vizitator changed the title to Suzuki DR 600/650/ Big 750/800
  • Vizitator pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...