Sari la conținut

Ajutor (Te-ai impiedicat? Arata-ne busteanul!)


piromaniakkk
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

<br />am o mica problema, poate ma ajuta unu' din voi.. <br />pierd din presiune la roata spate, cred ca e un por ceva fiindca nu se desumfla brusc ci intr-o saptamana scade la 2,4 la 1,7 cam asa; stiu ca exista un praf/solutie care se baga in pneu si astupa daca e vorba de o chestie mica. <br />aveti idee despre ce solutie este vorba si eventual de unde pot sa fac rost de ea?<br />mersi.<br />
<br /><br /><br />

 

 

La radiatoare ajuta si mustaru'

Dar in ritmul tau de mers poate se incinge si roata suficient.

 

He,he, he

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

<br /><br /><br />

 

 

La radiatoare ajuta si mustaru'

Dar in ritmul tau de mers poate se incinge si roata suficient.

 

He,he, he

 

:angryfire: 504 in oras si 901 in afara..

Editat de Pacasac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Am si eu urgent nevoie de un rezervor pt o honda cb 450sc sau de cineva care se pricepe la reparat ,e al naibi de fisurat si se scurge benzina. Nu de alta,dar nu ma dau in vant dupa motoare care fac BUMMMMMMMMM la un momentdat ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

stie cineva unde gasesc urgent (adica sa aiba pe stoc!) cauciuc ?

Ma intereseaza pt un CB500, ceva cu aderentza buna si pe ploaie.

110/80-R17 e dimensiunea oficiala, dar cum nu se mai prea gasesc merge si 120/70-R17...

 

am incercat deja la mymoto, repr honda, asfalt agression si magazinul atv-enduro de langa captain nemo.

La mymoto exista pireli diablo pt sport, dar as vrea si ceva alternative.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma puteti indruma spre un magazin in Bv unde gasesc niste semeringuri de telescoape ptr Aprilia pegaso cub 3 din 97 la mine sunt alea de 9,5 grosime.Si ceva preturi orientative.

 

 

Merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La MyMoto erau, pe stoc, undeva intre 20 si 60 lei daca-mi amintesc bine, in functie de modelu mobrei. Mai sunt si vis-a-vis de autogara 2 (un magazin cu un nume ciudat gen Vasile&Co) da aia nu stiu nik de motoare, asa ca tre sa te duci cu semeringu tau sa aiba dupa ce sa caute. La asta din urma nu garantez pt calitate, da e eftine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma puteti indruma spre un magazin in Bv unde gasesc niste semeringuri de telescoape ptr Aprilia pegaso cub 3 din 97 la mine sunt alea de 9,5 grosime.Si ceva preturi orientative.

 

 

Merci.

 

 

Buna,

 

La noi gasesti simeringuri ARIETE, pe stoc, dar e bine sa vii cu talonul si chiar cu simeringurile ca sa vedem exact.

 

Toate bune,

 

Echipa MYMOTO TUNING

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
salut,

stie cineva unde gasesc urgent (adica sa aiba pe stoc!) cauciuc ?

Ma intereseaza pt un CB500, ceva cu aderentza buna si pe ploaie.

110/80-R17 e dimensiunea oficiala, dar cum nu se mai prea gasesc merge si 120/70-R17...

 

am incercat deja la mymoto, repr honda, asfalt agression si magazinul atv-enduro de langa captain nemo.

La mymoto exista pireli diablo pt sport, dar as vrea si ceva alternative.

 

Ai încercat Romi moto? De acolo am aflat Âşi pt. mine (tot CB500) că au...găseÂşti tu site-ul lor ! Este Âşi aici pe forum un băiat de acolo. Printre altele ți-am urmărit excursia prin țară, foarte miÂşto, brava!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai încercat Romi moto? De acolo am aflat Âşi pt. mine (tot CB500) că au...găseÂşti tu site-ul lor ! Este Âşi aici pe forum un băiat de acolo. Printre altele ți-am urmărit excursia prin țară, foarte miÂşto, brava!

 

 

salut,

am trecut prin Cluj si-am fost chiar la romi moto, la magazinul lor de prezentare. Mi-am schimbat acolo uleiul si-am discutat despre cauciucuri, dar nu aveau pe stoc ce-mi trebuia mie. In plus, cel care-l aveam am zis ca ma mai tzine unpic, a.i. acum studiez oferta si o sa dau comanda, doar ca nu mai e chiar asa graba...

tu ce model ti-ai luat ?

ms pt aprecieri, a fost chiar deosebit. As vrea sa putem face excursii dinastea mai des :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

am trecut prin Cluj si-am fost chiar la romi moto, la magazinul lor de prezentare. Mi-am schimbat acolo uleiul si-am discutat despre cauciucuri, dar nu aveau pe stoc ce-mi trebuia mie. In plus, cel care-l aveam am zis ca ma mai tzine unpic, a.i. acum studiez oferta si o sa dau comanda, doar ca nu mai e chiar asa graba...

tu ce model ti-ai luat ?

ms pt aprecieri, a fost chiar deosebit. As vrea sa putem face excursii dinastea mai des :wacko:

 

Poate trebuia să-i întrebi dacă poți comanda. Mie mi-au trimis o ofertă completă unde văd Âşi de față Âşi de spate. Însă mie doar pt. spate îmi trebuie. Mergi pe site, vezi cum se face comanda Âşi cred că s-ar putea să-ți aducă. Eventual stai de vorbă cu ei la un telefon. Desigur, mai sînt Âşi alții pe aici care aduc sau au trecut prin asta Âşi pot da sfaturi... sper să te descurci. Bagă Âşi un search aici pe site.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate trebuia să-i întrebi dacă poți comanda. Mie mi-au trimis o ofertă completă unde văd Âşi de față Âşi de spate. Însă mie doar pt. spate îmi trebuie. Mergi pe site, vezi cum se face comanda Âşi cred că s-ar putea să-ți aducă. Eventual stai de vorbă cu ei la un telefon. Desigur, mai sînt Âşi alții pe aici care aduc sau au trecut prin asta Âşi pot da sfaturi... sper să te descurci. Bagă Âşi un search aici pe site.

 

da, pe site exista o sectiune speciala pt cauciucuri..http://romimoto.ro/tyres.php

in cel mai rau caz, la telefon :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

/index.php?...t&p=1621888 si primele posturi de aici.

daca gasesti ceva da-mi un PM, ca cineva tocmai mi-a folosit saua pe post de scrumiera si am o frumusete de gaura x(

LE: daca ajung inaintea ta pe undeva, te anunt si eu :agree:

Editat de anothergxg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de un distantier/saiba cu interior de 50mm si cu exterior de max 70mm, grosime de 1mm

Imi trebuie la motocicleta, in spate, ca sa imi tina pinionul la respect.

Daca imi poate face cineva rost sau imi poate fabrica (are masinarie sau stie pe cineva care are masinarie) ar fi perfect.

Dau o bere+ pretul distantierului desigur!

 

P.s: vreau vreo 4-5 bucati

 

Ma poate ajuta cineva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
de unde cumpar rulmenti SKF in Brasov, aveti idee?

 

 

Deci nu bag mana in foc, dar la intersectie la Faget , vis-a-vis de un magazin cu scutere si piese de scutere, este magazinul de desfacere a celor de la BADR (parca) si cred ca au acolo .Succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...