Sari la conținut

Ktm 950/990 Adventure


Postări Recomandate

Dom' Doctor, vremuri tulburi, renumeratie insignifianta, spaga relativa, dar neonorabila de altfel, ce ghidusie vrei sa faci, ca as cumpara si eu "patentu' " ??

Eu m-as apuca de colectionat epifize de senatori, deputati , ministri si prim-ministri.

Si pana la epifize as "ara" cu un pinion de KTM uzat, sa fie "distractia" pe cinste.

In rest numai de KTM as mai lasa loc ...

 

 

ps :portocaliilor, scuze de off-topic :laugh:

 

off-topicu' nu-i a tau cat a d-lui marook, ca re nu ma pot abtine sa nu-l compar cu o baba in curtea bisericii duminica dupa slujba... ba ca saua cu gel nu'j ce are, ba ca injectia a auzit el ca nu-i buna, ba ca (doamne iarta-ma! :) ) brunetele's mai bune si malaiu nu s-a prea facut anu' asta si doarme prost din cauza asta!!!

 

gee... domnu' marook cea mai buna motoreta e aia care o ai si motociclismu' e mai important ca motoreta... ghideaza'te dupa astea doua idei cand iti alegi un motor si n'o sa-ti para rau niciodata de alegerea facuta... la ce te ajuta daca stii cat i-a consumat omului pe transfagarasean? in functie de asta o sa-ti alegi motoru?

 

sorry, n-o lua personal, da' ai facut capu' tzandari la oamenii astia... si pe-un topic deschis de tine io n-am alta treaba decat sa-i repovestesc (fara succes) unui alt domn diferentza dintre lant si cardan... nu'i normal,

 

ce-ar fi sa revenim la faza cu stabilirea unei date/locatii in care sa ne intalnim... si da, domnu' marook poa' sa vina si el si, dupa ce facem cunostinta si ma conving ca-i motociclist, ii dau o tura cu motoru' meu ca sa se lamureasca despre cei vorba... ar fi mai edificator pentru el decat cinci mii de pagini de forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

...........

ce-ar fi sa revenim la faza cu stabilirea unei date/locatii in care sa ne intalnim... si da, domnu' marook poa' sa vina si el si, dupa ce facem cunostinta si ma conving ca-i motociclist, ii dau o tura cu motoru' meu ca sa se lamureasca despre cei vorba... ar fi mai edificator pentru el decat cinci mii de pagini de forum.

 

Foarte corect ! Deci ... sa revenim la oile noastre ! ... sau mai bine zis la vacile noastre ! :)

 

Hai sa ne concentram putin pe intalnirea asta (data si locatie), pana nu se impute de tot vremea asta ! O fi toamna lunga, dar o sa fie si capricioasa !

 

Hai ca sparg eu gheata ! Eu zic de primul week-end al lui octombrie (04-05.10.2008), iar locatia ... undeva pe langa Brasov, localitatea fiind chiar in ,,buricul tarii" si ar fi cel mai corect ca distanta pentru toti. Doar nu o sa ne intalnim la Constanta ! Unul din Arad, de exemplu, ar fi clar dezavantajat si nu ar venii.

______________________________________________________________________________________________________

 

@marook: Daca @niroL iti da 990-ul o tura, iti dau si eu 950-ul ! Asa o sa-ti faci cel mai bine o parere despre cele doua motorizari si vom fi scutiti de ,,raurile de cuvinte" ce le vom scrie pe acest forum, despre aceleasi si aceleasi si aceleasi ... probleme !

 

Bafta la toti ! ........... si sa se faca vinul ! :laugh:

 

P.S. Eu doar ,,am spart gheata" cu intalnirea ! Orice alta popunere, este bine venita si o vom analiza de comun acord !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Miss vaca e gata de drum :) am fost la service la George, schimb de ulei , curatat carburatoare .. spalat motor .. ca noua. Pana acum nu s'a mai oprit si nici nu s'a mai inecat si sper nici sa nu mai faca :). Merge brici, apa paie si bataie.

 

Imi pare rau de intalnire, dar in perioada respectiva vaca o sa pasca asfalt strainez :laugh:

 

 

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnilor,

parerea mea e ca aceste injurii nu duc la nimic bun. hai sa ne vedem de treaba, suntem aici pt a schimba pareri si experiente despre motoare, nu oameni.

daca e rost de taraboi, bagati PM-uri, ca pentru asta s-au inventat.

 

ACUM, referitor la propunerea de we 4-5 oct - eu nu am nimic atunci, as putea sa ma bag. cine mai liciteaza?

 

am vazut o manifestare f. misto la Rasnov acu 2 sapt cand mi s-a stricat motoru - intalnirea moto organizata de baietii de la Brasov. ma gandeam ca poate mergem si noi acolo in camping - in partea din spate. bagam corturi si stam la baute? facem si niste ture prin zona...au si casute, pt elitisti :bounce:

 

Asfalt uscat zilele astea :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ACUM, referitor la propunerea de we 4-5 oct - eu nu am nimic atunci, as putea sa ma bag. cine mai liciteaza?

 

am vazut o manifestare f. misto la Rasnov acu 2 sapt cand mi s-a stricat motoru - intalnirea moto organizata de baietii de la Brasov. ma gandeam ca poate mergem si noi acolo in camping - in partea din spate. bagam corturi si stam la baute? facem si niste ture prin zona...au si casute, pt elitisti :bounce:

 

Asfalt uscat zilele astea :laugh:

 

Eu sunt de acord cu data si locatia !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu sunt pentru ! :P deci prezent in orice conditii :rock:

apropo: muntii Macinului si Dobrogea in genneral sunt superbi si perfecti pentru plimbari soft, cat si de hard enduro- am avut portiuni in care nu am crezut ca pot urca : lemne,busteni, sleauri etc. locuri in care abia te gandesti sa te bagi cu un motor mic :)

e super motocicleta :bounce: :laugh:

am fost in weekend si cred ca am avut norc cu carul caci nu m-a plouat de loc si a fost superb. super !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu sunt pentru ! deci prezent in orice conditii

apropo: muntii Macinului si Dobrogea in genneral sunt superbi si perfecti pentru plimbari soft, cat si de hard enduro- am avut portiuni in care nu am crezut ca pot urca : lemne,busteni, sleauri etc. locuri in care abia te gandesti sa te bagi cu un motor mic

e super motocicleta

am fost in weekend si cred ca am avut norc cu carul caci nu m-a plouat de loc si a fost superb. super !

 

ce macin? ce dobrogea? vrei sa urci pe busteni du-te nene la concursuri d-alea televizate de acrobatie pe busteni :laugh:

 

glumeam ma, hai sa vedem cum e vremea si om gasi noi ceva :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ramane hotarat fac pe dracu'n patru sa fiu acolo pe 04-05.10 numai ca as prefera sa evit o noapte de octombrie in cort (is patit!), poate mai aduc si nijte prieteni cu mine... deci stie cineva sau poate afla un nr. de telefon la care se poate rezerva o casutza?

 

pai n-ar trebui sa fie greu sa aflam un nr. de telefon....casutele sunt destule.

 

off topic, ma gandeam ca am vb si cu baietii de la Motomania ca vor sa faca un club numai pt 990isti. Andreas zicea ca incearca sa ia in club toti posesorii, indiferent de unde le au.

acest club ar trebui sa includa niste iesiri - in jur de 10-12 / an, nu stiu cum vor sa faca conditiile de membership.

 

ar fi misto cineva sa se ocupe de un club de 990, e o chestie care cere timp si initiativa.

 

vom vedea in timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ramane hotarat fac pe dracu'n patru sa fiu acolo pe 04-05.10 numai ca as prefera sa evit o noapte de octombrie in cort (is patit!), poate mai aduc si nijte prieteni cu mine... deci stie cineva sau poate afla un nr. de telefon la care se poate rezerva o casutza?

 

 

pai n-ar trebui sa fie greu sa aflam un nr. de telefon....casutele sunt destule.

 

off topic, ma gandeam ca am vb si cu baietii de la Motomania ca vor sa faca un club numai pt 990isti. Andreas zicea ca incearca sa ia in club toti posesorii, indiferent de unde le au.

acest club ar trebui sa includa niste iesiri - in jur de 10-12 / an, nu stiu cum vor sa faca conditiile de membership.

 

ar fi misto cineva sa se ocupe de un club de 990, e o chestie care cere timp si initiativa.

 

vom vedea in timp.

 

Ne primiti si pe noi astia cu 950?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne primiti si pe noi astia cu 950?

 

Lasa mae, ... facem si noi un club de 950-uri ! ... Eu cu tine si cu @castravete !

 

off topic, ma gandeam ca am vb si cu baietii de la Motomania ca vor sa faca un club numai pt 990isti. Andreas zicea ca incearca sa ia in club toti posesorii, indiferent de unde le au.

acest club ar trebui sa includa niste iesiri - in jur de 10-12 / an, nu stiu cum vor sa faca conditiile de membership.

 

ar fi misto cineva sa se ocupe de un club de 990, e o chestie care cere timp si initiativa.

 

vom vedea in timp.

 

Cum adica ,,club 990" ??? Pai si noi astia cu 950, de unde mai luam 40ccm ca sa intram in club ? Venim insotiti de un scuter ca sa completam capacitatea ? Ce dracu' ... putea sa-l denumeasca LC8 Adv. sau KTM Adv., asa eram mult mai multi. Poate se bagau si cei cu LC4 Adventure ..... doar fac acelasi lucru cu mobrele lor ... si inca mai bine !

 

Terminati-va cu prostiile ! Eu vedeam intalnirea asta ca un eveniment intim, intre prieteni, fara implicatii media, publicitate, monopolul vre' unei firme sau ..... alte influente ,,non 950/990 Adv." Intalnire la care sa stam, sa ne cunoastem si sa discutam, nu sa chinuim motoarele ! De asta avem timp alta data !

Deci ... mai concret ! Ramane 04-05 octombrie 2008 ? Rasnov ? Cat despre cazare ... ne facem probleme intr-o zona in care predomina turismul ? Seva gasii o pensiune, ceva sa ne gazduiasca pe toti ... ca doar nu suntem sute de posesori de LC8 Adv. !

 

:bounce:

 

 

Ce ziceti de asta ? Ia priviti ce au in cap cei de la KTM, pentru 2009 ! :laugh:

post-10224-1221554414_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa mae, ... facem si noi un club de 950-uri ! ... Eu cu tine si cu @castravete !

 

 

 

Cum adica ,,club 990" ??? Pai si noi astia cu 950, de unde mai luam 40ccm ca sa intram in club ? Venim insotiti de un scuter ca sa completam capacitatea ? Ce dracu' ... putea sa-l denumeasca LC8 Adv. sau KTM Adv., asa eram mult mai multi. Poate se bagau si cei cu LC4 Adventure ..... doar fac acelasi lucru cu mobrele lor ... si inca mai bine !

 

Terminati-va cu prostiile ! Eu vedeam intalnirea asta ca un eveniment intim, intre prieteni, fara implicatii media, publicitate, monopolul vre' unei firme sau ..... alte influente ,,non 950/990 Adv." Intalnire la care sa stam, sa ne cunoastem si sa discutam, nu sa chinuim motoarele ! De asta avem timp alta data !

Deci ... mai concret ! Ramane 04-05 octombrie 2008 ? Rasnov ? Cat despre cazare ... ne facem probleme intr-o zona in care predomina turismul ? Seva gasii o pensiune, ceva sa ne gazduiasca pe toti ... ca doar nu suntem sute de posesori de LC8 Adv. !

 

mama ce discutie a iesit!

ar fi misto: 990 = 950 + un scuter :bounce:

 

sa revenim - cred ca LC8 club ar fi cel mai bine.

dar trebuie sa vedem ce au cei de la Motomania in cap, in fond, ar fi initiativa lor.

 

de acord cu Petrica, despre 4-5 oct vorbim la nivel de iesire distractiva, nu de fugarit motoarele.

hai sa aflam un nr. de la camping.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu dati cu ooo :P sau alte proiectile casabile dar puteti sa ma lamuriti si pe mine va rog daca asta este o actiune organizata de Motomania, sau organizarea o facem noi pe o idee initiata de Motomania :laugh: ...?

Si a doua intrebare, cea mai importanta, pot veni si altfel de LC8... sau numai Adventure? :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu dati cu ooo :P sau alte proiectile casabile dar puteti sa ma lamuriti si pe mine va rog daca asta este o actiune organizata de Motomania, sau organizarea o facem noi pe o idee initiata de Motomania :laugh: ...?

Si a doua intrebare, cea mai importanta, pot veni si altfel de LC8... sau numai Adventure? :bounce:

 

Domilor ... ne bagam singuri in ceatza ! Ce treaba are intalnirea noastra cu Motomania ? Cineva a ,,inserat" aceasta firma intr-un post ca se doreste creerea unui ,,club 990". Si ce ? Poate sa-l creeze linistiti ! Noi ne vedem de ale noastre.

Nu are nici o relevanta cum se va numii acest club ! Nu are legatura cu intalnirea pe care ne chinuim noi sa o organizam !

 

Iar la a doua problema ... bineanteles ca poti venii ! Poate venii tot ce are 2V si e' facut de KTM ! ... poate apare si un RC8 ?! :rock:

Fii sigur ca o sa apara si alte marci de motociclete. Acum ce sa facem cu un Africa Twin, daca apare ? ....... sa-l luam la goana ? Nu ar fi frumos !

 

Hai sa ne hotaram o data, ca acum trece luna lui septembrie !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are nici o relevanta cum se va numii acest club ! Nu are legatura cu intalnirea pe care ne chinuim noi sa o organizam !

 

Iar la a doua problema ... bineanteles ca poti venii !

 

Hai sa ne hotaram o data, ca acum trece luna lui septembrie !

 

de acord cu Petrica, invitam pe cine vrea la aceasta "in pregatire" intalnire :cheers:

tot zic ca sun sa aflu un tel de la campingu ala, dar nu reusesc.

din experienta, stiu ca prea multi oricum n-o sa ne adunam :rolleyes:

 

treaba e....ploua...nu ploua...???

 

stim cumva vremea cam cu o saptamana dinainte, de pe accuweather sau alte siteuri.

saptamana viitoare dau tel si intreb daca ei cred ca tb sa rezervam casute mai dinainte de o saptamana.

io as sta si cu cortu, e mai misto.

 

in principal, ramane week-endul 5 oct. daca e ok vremea, facem si o transalpina? n-am mai facut-o de o luna :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

putem incerca, asta inseamna ca tre' sa ne intalnim de vineri?

 

nu neaparat, ca transalpina ne ia vreo 6 ore...

ca reper, io am plecat pe la 9 dimineata de pe valea oltului, pe la 11 juma eram in sebes, pe la 6 eram in ranca.

portiunea de la sebes pana la obarsia lotrului e ok - se poate face cu orice mijloc de locomotie, in schimb frumusetea mare e de la obarsie pana la ranca. portiunea asta e adevarata transalpina.

 

ne vedem de vineri seara, stam la palavre, facem ce facem sambata (poate transalpina) si apoi duminica spre casa sau chiar de sambata seara. depinde de fiecare ce treaba are....

dati-va si voi cu parerea...nu vreau sa para ca manipulez intalnirea :rolleyes:

 

misto!

vazui la stiri azi dim ca a nins pe transfagarasan, pe la Balea....asta inseamna ca si pe transalpina - care e mai inalta decat transfagarasanu - s-ar putea sa avem surprize. mai vedem pana atunci...

 

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

cred ca a cam venit vremea sa ne hotarim ce si cum.

Propunerea mea este sa vedem citi sintem exact, dupa care sa ne organizam.

Mae

PS. Cazarea cred ca ar trebui sa fie totusi la o pensiune, nu de alta macar sa avem apa calda dupa o zi de tremurat si noroiat (in caz ca vremea nu tine cu noi).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate in perioada asta 04-05.10.2008, se pare ca va fi ploaie mocaneasca. :grinbandit:

Ce facem ? O dam mai incolo cu o saptamana ?

Daca la campie o sa fie ploaie, la munte nici nu vreau sa-mi imaginez cum va fi ! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate in perioada asta 04-05.10.2008, se pare ca va fi ploaie mocaneasca. :goodposting:

Ce facem ? O dam mai incolo cu o saptamana ?

Daca la campie o sa fie ploaie, la munte nici nu vreau sa-mi imaginez cum va fi ! :agree:

 

io stau destul de prost cu weekendurile, in luna octombrie nu mai pot in altul.

m-am uitat pe accuweather.com si zic ca e ok vremea:

 

http://www.accuweather.com/world-forecast-...OV&metric=1

 

tu unde gasisi petrica ca e vreme nasoala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io stau destul de prost cu weekendurile, in luna octombrie nu mai pot in altul.

m-am uitat pe accuweather.com si zic ca e ok vremea:

 

http://www.accuweather.com/world-forecast-...OV&metric=1

 

tu unde gasisi petrica ca e vreme nasoala?

 

pe kappa.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...